Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Antarsuar
    19-02-2015
    Postime
    1,403
    Faleminderit
    35
    78 falenderime n 72 postime

    Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    http://top-channel.tv/programe/gjurme...
    Top Channel Albania
    Published on Oct 27, 2018
    Si u sulmua posta kufitare shqiptare n 1994 nga terroristt greke t MAVIT? Cilt ishin pjestart? far u fsheh? A patn ndihme nga brenda? T vertta t forta q tregojn se edhe sot vrassit enden t lir n Shqipri.. ndiqni t plot dokumentarin e gazetarit Marin Mema.


  2. #2
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Antarsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,139
    Faleminderit
    434
    518 falenderime n 436 postime

    Pr: Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    Ky Marin Mema ka dhe nje "timer" per dokumentaret me greqine qe gjithmone do ndodhi ndonje ngjarje mbas dokumentarit..

    Edhe mundet ti behet te pakten nje komplimet per shqipen qe perdor,ka nje theks,tingull fantastik.

  3. #3
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Antarsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,091
    Faleminderit
    9
    54 falenderime n 47 postime

    Pr: Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    Fakti qe autoret e masakres gjenden te lire, tregojne qartazi synimet shoviniste te greqise per jugun e shqiperise. Nga ana tjeter tregon faktin se pushtetaret tane jane te gjithe tradhetare te gjakut te deshmoreve te kombit.
    Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 01-11-2018 m 12:23
    Duaje te afermin tend si veten

  4. Anetart m posht kan falenderuar ilia spiro pr postimin:

    murik (02-11-2018)

  5. #4
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Antarsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,091
    Faleminderit
    9
    54 falenderime n 47 postime

    Pr: Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    Ne nje shikim permbledhes konkluzionin e nxjerre ne postimin tim e mbeshtes me fakte kuptimplota:
    1. Vete masakra e Peshkepise, lirimi pas 1 viti te vrasesve te 2 ushtarakeve shqiptare, tregon qartesisht se qeveria greke eshte e implikuar ne kete krim, per te cilat shteti shqiptar heshti.
    2. Lejimi i paradave vorio-epirote, dhe rasti me i fresket jane ne ngjarjet e fundit, parada te zhvilluara ne athine dhe selanik, per te cilat shteti shqiptar heshti.
    3. Ekzistenca e bandave te armatosura per clirimin e vorio-epirit, (ku kacifasi ishte anetar), qe lejohen nga shteti grek dhe konsulli i gjirokastres mbrojtesi i tyre dhe shteti yne hesht
    4. Ngjarjet e Himares ku ne menyre periodike behet show dhe vijne politikane grek, dhe shteti yne hesht me se shumti (kohet e fundit po flet dicka por pamjaftueshmerisht).
    5. Lejimi i festimit te festes se pushtimit te vorio-epirit nga politikanet shqiptar ne bashkepunim me ata greke.
    6. Ndertimi i piramidave imagjinare (alias-varrezave), ne kufijte e vorio-epirit dhe lejimi i shtetit shqiptar ndaj tyre.
    7. Ekzistenca e ligjit te luftes.
    Me se fundi, politikanet shqiptare flasin ne emer te popullit per miqesine shqiptaro-greke
    Si mund te kete miqesi me "zorre te nxjerra jashte" sic kendojne ushtaret greke,.....
    Ne duhet t`i falim ata per keto qe na bejne, por "miqesia" ne kete rast eshte tradheti ndaj atdheut.
    O, popull, sa gjera behen ne emrin tend!
    Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 02-11-2018 m 04:53
    Duaje te afermin tend si veten

  6. #5
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Antarsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,139
    Faleminderit
    434
    518 falenderime n 436 postime

    Pr: Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    Edhe ty Ilia ta paskan vjedhur "pseodonimin" a derzi,ta paskan vjedhur kodin sekret...apo edhe ti ke humbur leket me bitcoin....

  7. #6
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Antarsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,091
    Faleminderit
    9
    54 falenderime n 47 postime

    Pr: Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Edhe ty Ilia ta paskan vjedhur "pseodonimin" a derzi,ta paskan vjedhur kodin sekret...apo edhe ti ke humbur leket me bitcoin....
    Pse sheh ndonje ndryshim nga bindjet qe kam shprehur me pare, a si?? Meqe e hape si teme po deshe vazhdoje argumentin.
    Duaje te afermin tend si veten

  8. #7
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Antarsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,139
    Faleminderit
    434
    518 falenderime n 436 postime

    Pr: Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    Po nuk ishe ti,ka qene nje tjeter Ilia Spiro qe mbronte doganiret e greqise per kishen e Permetit.

  9. #8
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Antarsuar
    19-02-2015
    Postime
    1,403
    Faleminderit
    35
    78 falenderime n 72 postime

    Pr: Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    Videoja q po mend grekt nga e vrteta dhe po shprndahet vrullshm npr rrjetet sociale

    N video tregohen fakte dhe dshmi rrnqethse nga vrasjet q nuk prfshin vdekje n shkmbime zjarri me policin greke, por ku emigrantt shqiptart jan ekzekutuar qetsisht dhe jo rastsisht, por me vrasje t drejtprdrejt, citon n deklaratn e saj "Zgjohu Shqiptar".

    Si i masakroi policia greke 170 shqiptart, nga vrasjet pr kalim kufiri t paligjshm deri te shkulja e zemrs s Ilia Karelit...
    Fakte dhe dshmi rrnqethse nga vrasjet q nuk prfshin vdekje n shkmbime zjarri me policin greke.., emigrantt shqiptart jan ekzekutuar qetsisht dhe jo rastsisht, por me vrasje t drejtprdrejt…

    https://www.facebook.com/Zgjohu.Shqi...3020036764344/

  10. #9
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Antarsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,091
    Faleminderit
    9
    54 falenderime n 47 postime

    Pr: Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    Per ceshtje e ruajtjes se Kishes se Permetit jam shprehur zoteri, por ketu eshte fjala per shkeljen e teresise territoriale (vorio-epirin). Kam mbrojtur fort Kishen Orthodhokse, por jo per v.e.
    Duaje te afermin tend si veten

  11. #10
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Antarsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,139
    Faleminderit
    434
    518 falenderime n 436 postime

    Pr: Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
    Per ceshtje e ruajtjes se Kishes se Permetit jam shprehur zoteri, por ketu eshte fjala per shkeljen e teresise territoriale (vorio-epirin). Kam mbrojtur fort Kishen Orthodhokse, por jo per v.e.
    Jo,nuk ke mbrojtur Kishen Ortodokse,ke mbrojtur thjeshte doganieret grek qe shpreheshin;"shqiptaret na moren kishen e Permetit". Ose me sakte ke mbrojtur kishen ortodokse qe i perkiste edhe doganireve grek,te pakten keshtu shpreheshe. Megjithate nuk ka rendesi...se njerezit edhe ndryshojn opinion a mendim.

    (Tjetri ka humb leken ne bitcoin dhe i eshte fut okultizmit)
    Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 02-11-2018 m 14:42

  12. #11
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Antarsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,091
    Faleminderit
    9
    54 falenderime n 47 postime

    Pr: Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Jo,nuk ke mbrojtur Kishen Ortodokse,ke mbrojtur thjeshte doganieret grek qe shpreheshin;"shqiptaret na moren kishen e Permetit". Ose me sakte ke mbrojtur kishen ortodokse qe i perkiste edhe doganireve grek,te pakten keshtu shpreheshe. Megjithate nuk ka rendesi...se njerezit edhe ndryshojn opinion a mendim.

    (Tjetri ka humb leken ne bitcoin dhe i eshte fut okultizmit)
    Ti mbase po e ndrron besimin me pare, ne fakt shqiptaret dallohen per kete. Une jo, i qendroj besnik Kishes Orthodhokse, e cila nuk i perket ndonje kombi te vecante. Edhe ata qe nderhyne ne ate rast mire bene. Kisha eshte e ndare nga shteti. Une kam mbrojtur Kishen, jo vorio-epirin (po pate pak kulture e kupton).
    Duaje te afermin tend si veten

  13. #12
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Antarsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,139
    Faleminderit
    434
    518 falenderime n 436 postime

    Pr: Gjurm Shqiptare - Masakra e Peshkpis

    Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
    Ti mbase po e ndrron besimin me pare, ne fakt shqiptaret dallohen per kete. Une jo, i qendroj besnik Kishes Orthodhokse, e cila nuk i perket ndonje kombi te vecante. Edhe ata qe nderhyne ne ate rast mire bene. Kisha eshte e ndare nga shteti. Une kam mbrojtur Kishen, jo vorio-epirin (po pate pak kulture e kupton).
    Qe kisha eshte e ndare nga shteti supozohet se e dime....por nga cili shtet eshte e ndare kisha ortodokse shqiptare nga shqiptaret apo nga doganiret grek ?

    Ti nuk ke mbrojur as kishen dhe as vorio-epirin, mbrojte thjesht pretendimet e doganireve grek per nje kishe shqiptare.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •