Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,755
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Breshri mbi policin, terrorizoi Gjirokastrn, RENEA vret ushtarin ekstremist grek

  Report TV
  Published on Oct 28, 2018
  RENEA ekzekuton me arm gjat shkmbimit t zjarrit ekstremistin grek Konstantinos Kacifa. Ai hapi zjarr ndaj efektivve t policis dhe terrorizoi qytetin e Gjirokastrs pr m shum se 5 or. 35-vjeari ishte pjes e batalionit t Forcave Speciale t Forcs Toksore, ndrsa pas lokalizimit nga policia n Bularat nuk iu bind urdhrit pr t hedhur armn, pr tu dorzuar duke refuzuar, madje duke qlluar me arm n drejtim t bluve, n kt moment RENEA e ka ekzekutuar duke e qlluar n kok dhe n gjoks.

  Kostandinos Kaifa ka qlluar me arm zjarri n ajr e m pas mbi Policin. Forcat RENEA jan vn n ndjekje t tij. N faqen e malit mbi depon e ujit t fshatit Bularat, shtetasi Kostandinos Kaifa sht lokalizuar nga forcat speciale. Forcat RENEA i kan br thirrje t hedh armn dhe t dorzohet, por shtetasi Kaifa nuk i sht prgjigjur thirrjes s herpashershme t policise, por ka hapur zjarr me arme duke rrezikuar seriozisht jetn e efektiveve edhe pr shkak t terrenit ku mundsia e mbrojtjes ishte e ult. Forcat RENEA jan kundrprgjigjur dhe gjat shkmbimit t zjarrit ka mbetur i var shtetasi K. Kaifa.

  Njoftimi i policis s Gjirokastrs

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,755
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Breshri mbi policin, terrorizoi Gjirokastrn, RENEA vret ushtarin ekstremist grek

  Lindur n Gjirokastr dhe kthyer n grek, kush ishte Kostandinos Kaifa q u vra nga RENEA?
 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,155
  Faleminderit
  434
  522 falenderime n 440 postime

  Pr: Breshri mbi policin, terrorizoi Gjirokastrn, RENEA vret ushtarin ekstremist grek

  Kete punen e varrezave greke ne Shqiperi nuk kam aritur akoma ta kuptoj,jo vetem nga pala shqiptare por edhe nga pala greke. Ja do vine dhe do ngrejne ndonje flamur grek me teorine e pretendimit te leshit se eshte toke greke etj etj,por do jete gjithmone problem,do jete gjithmone nje pike ferkimi,sa qe do vi nje dite qe ato varreza do shperngulen sepse jane nje nonsens ekstremist,(do kete vit per vit nga nje budalla qe do thote "o grek ose i vdekur" qe do detyroje policine shqiptare ti zgjedhin variantin e dyte meqe nuk pranon te parin ).
  Po hajde po behemi edhe tolerant,po e pranojme edhe nje varreze greke ne Bularat me qe eshte minoritet,vend i vogel dhe afer kufirit. Pra ne Bularat mundet edhe te tolerohet nje parade greke,feste greke e flamuj grek dhe fare tjeter te duan por ne Kelcyre do jete e veshtire te tolerohet gjithmone.Tani le te han kokat te dy ministrit e jashtme si ajo kopile greke dhe si ajo trape shqiptare...

  Ne keto raste duhet lavderuar Renea dhe policia,por s'ke se far ti lavderosh se kane bere thjesh detyren,qe kopilat dhe trapat ja lane ne dere.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,466
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Breshri mbi policin, terrorizoi Gjirokastrn, RENEA vret ushtarin ekstremist grek

  Si perfundim varrezat greke te rrijne me mire ne Grqi..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,755
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Breshri mbi policin, terrorizoi Gjirokastrn, RENEA vret ushtarin ekstremist grek

  komentet
  Leo Tube
  para 13 timmar sedan
  paska bere gabim renea qe nuk i paska shfarosur dhe gjith ato qe flasin greqisht ne ke vidio. jane shqipetare dhe hiqen si grek per ca lek te kalbura  D Daku
  para12 timmar sedan
  Cdo gje ka nje durim plumb ballit tradhetareve

  Emiljano Topciu
  Emiljano Topciu
  para 7 timmar sedan
  I 2 duhet hequr plaku qe tshkoje ti beje shoqeri se duket qe eshte shqiptar i kthyer ne grek tradhtar si esat toptani

  Emiljano Topciu
  Emiljano Topciu
  para7 timmar sedan
  I 2 duhet hequr plaku qe tshkoje ti beje shoqeri se duket qe eshte shqiptar i kthyer ne grek tradhtar si esat toptani
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 29-10-2018 m 05:00

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,755
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Breshri mbi policin, terrorizoi Gjirokastrn, RENEA vret ushtarin ekstremist grek  Xhungel masakra e Peshkepise

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,755
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Breshri mbi policin, terrorizoi Gjirokastrn, RENEA vret ushtarin ekstremist grek

  Report TV - Historiku, ja 171 emigrantt shqiptar q jan vrar n Greqi
  Report TV
  Published on Nov 2, 2018
  A do filloj Prokuroria e Prgjithshme e Greqis hetimet pr vrasjen e mbi 171 emigrantve shqiptar t pafajshm, t pa armatosur me arm, duke filluar nga vrasja e 14-vjearit Erion. X (8/02/1996 nga policia ne burgun e fmijve t Avlons n Athin, t Gramoz Palushit (4 shtator 2004) pse veshi nj bluze te kuqe e deri te vrasja e fundit e Pllumb Marnikolaj (3 gusht 2016) ne komisariatin e policis nga vete autoritetet n Ano Patisja n Athin?

  Vrasja e fundit n Shqipri e minoritarit Kostandin Kacifas sht shndrruar n nj problem vrtet madhor pr Athinn dhe Tirann zyrtare, pr politikan dhe media n vendin ton dhe at fqinj. Hetimet pr vrasjen e tij vazhdojn, ndrsa Prokuroria e Greqis ka br thirrje q t marr pjes n hetimet pr ekzekutimin e minoritarit helen n vendin ton.

  Nj hetim q l shum t kuptosh q nj vend heton ne vendin tjetr, n nj koh kur pamjet filmike tregojn qart se viktima ishte me uniform ushtarake greke dhe i armatosur me arm moderne.

  Qeveria e Greqis n vendin q t heshti dhe t presim hetimet pr kt ast hidhet n sulm duke sulmuar n radh t par qeverin shqiptar, ndrsa media dhe politikant fajsojn personalisht fajtor kryeministrin Edi Rama, ndrsa forcat RENEA si nj njesi vrasse me paramendim.

  Vrasje e till ka tronditur opinionin publik shqiptar dhe at grek, mirpo, po t shikojm ann tjetr se sa shqiptar jan vrar n Greqi, kronologjia na tregon se q nga viti 1992 e deri me sot jan vrar 171 emigrant, nga kta 97 jan vrar nga policia dhe rojet kufitare.
  Category
  News & Politics

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  758
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Breshri mbi policin, terrorizoi Gjirokastrn, RENEA vret ushtarin ekstremist grek

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Si perfundim varrezat greke te rrijne me mire ne Grqi..


  Churchilli ka thane; Nuk luftojne Greket si heronj,,,,,,por heronjte luftojne si Greke

  Jo vetem do rrine varrezat Greke ne Shqiperi por do te zgjerohen edhe ne disa zona te tjera ne teritorin e jugut ,,,,,,,kjo ashte pjese e marrveshjes,,,, me nderhyrjen hapur te Britanise,USA,

  dhe Brukselit

  jo vetem kaq,,,,,,,por pjese e marrveshjes ashte edhe dhenia e tokave ne bregdetin e jugut pronareve me origjine kombesie Greke,,,,,, ndersa ne zonat e tjera bregdetare te Shqipnise prona do ju merret shqiptareve dhe do te konsiderohet PRONE SHTETERORE per t,ju dhane me pas FALAS pronareve me 5 yje te cilet do t,i dergojne parat e fituare me thase drejt Panamase

  sigurisht duke kaluar LEGALISHT nga aeroporti Kinez i Nene Treza,,,,,,,,ish pronaret Gjerman te aeroportit na survejonin,,,,,,,Lol

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  758
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Breshri mbi policin, terrorizoi Gjirokastrn, RENEA vret ushtarin ekstremist grek

  Citim Postuar m par nga loni-loni Lexo Postimin
  Churchilli ka thane; Nuk luftojne Greket si heronj,,,,,,por heronjte luftojne si Greke

  Jo vetem do rrine varrezat Greke ne Shqiperi por do te zgjerohen edhe ne disa zona te tjera ne teritorin e jugut ,,,,,,,kjo ashte pjese e marrveshjes,,,, me nderhyrjen hapur te Britanise,USA,

  dhe Brukselit

  jo vetem kaq,,,,,,,por pjese e marrveshjes ashte edhe dhenia e tokave ne bregdetin e jugut pronareve me origjine kombesie Greke,,,,,, ndersa ne zonat e tjera bregdetare te Shqipnise prona do ju merret shqiptareve dhe do te konsiderohet PRONE SHTETERORE per t,ju dhane me pas FALAS pronareve me 5 yje te cilet do t,i dergojne parat e fituare me thase drejt Panamase

  sigurisht duke kaluar LEGALISHT nga aeroporti Kinez i Nene Treza,,,,,,,,ish pronaret Gjerman te aeroportit na survejonin,,,,,,,Lol
  per pak harrova,,,,e gjetet kush ashte pronari Kinez i hotelit me 5 yje plazza??????? shkoni, shkoni se keni me gjet,,,andej nga kontinenti tjeter bashke me pronaret e naftes shqiptare

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,755
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Breshri mbi policin, terrorizoi Gjirokastrn, RENEA vret ushtarin ekstremist grek  Superskandal, kush ishte kryeagjenti grek n Shqipri? - Gjurm Shqiptare
  29 feb. 2020

  Top Channel Albania
  1,01 mn prenumeranter
  Kush sht kryeagjenti grek q udhhiqte grupet “Vorio Epirote”, por t cilit ju vendos bust n Shqipri? Mos humbisni videon e plot t dokumentarit t gazetarit Marin Mema.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 04-03-2020 m 13:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •