Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 131 prej 131
 1. #121
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Kali di not

  Ti vajze
  ti cun kupton,
  nder tallaz
  noti shpeton.

  Ndaj forte,
  ti ushtron,
  me not
  detin kalon.

  Por nje kal
  kete dhunti,
  e merr fal
  noton qe femi.

  Jo gjate
  jo shume,
  por mjafte
  te kaloj lume.
  2.9.2021
  FaraPallqa

 2. #122
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Alfabeti Mors

  Ne Amerike
  Morsi ka shpik,
  nje alfabet
  shume sekret.

  Fletes shtrija
  pika e vija,
  del nje shkrim
  qe ka kuptim.

  Me kode do flase
  nga sot e pas,
  askush mos te di
  c'shkruaj me shoqeri.
  20.9.2021
  FaraPallqa

 3. #123
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Shenja ne gishte

  Ngjyre te syve
  jane si t'njemijeve,
  gjatesi duarsh
  njejt sa te duash.

  Nje popull krejt
  ngjyre floksh njejt.
  mbaje ne mend
  ti me dikend.

  Njejt qesh
  te njejt ke vesh,
  por ta dish
  vijat ne gishte.

  Ti moj mike
  i ke unike,
  ne bote dallon.
  nga cdo person.
  22.9.2021
  FaraPallqa

 4. #124
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Pas cdo muri

  Pas cdo muri
  familja jeton,
  si don e si di
  ditet i kalon.

  Zgjohet e lumtur
  a lot derdhe,
  a numeron paret
  diten si ta hedh.

  Gezon shendet
  dashuri mbjell,
  a perqafim pret
  nga i ngroti diell.

  Ben plane
  si te eci ne jete,
  apo dite mjerane
  jetohen si vijne vete.

  Cdo pas mur
  ka jete ndryshe,
  bota s'kupton kurre
  merret me medyshje.

  Kur del nga dera
  detajet behen shuk,
  se parime tjera
  ka jeta ne rruge.
  13.8.2021

 5. #125
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Flocka

  Thone dikur
  anes tone,
  vajze e bukur
  liqenit jeton.

  Floket e gjata
  gersheti mbush,
  bregut del
  qe t'i shprush.

  Pastaj ngadal
  floket kreh,
  njerezve u fal
  plot magji pamje.

  Sy te mahnitur
  sa me s'ka,
  kane bertitur,
  doli flocka!

  Sot ndoshta
  s'ka legjende,
  dhe fle flocka
  n'tjeter vend.
  26.9.2021
  FaraPallqa

 6. #126
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Qielli

  Qielli jone
  pafund ai qiell,
  eshte vlere
  se drite sjell.

  Por keni pare?
  Qielli s'ka kufi,
  prape i ndare
  ka shtetesi.

  Kosova jone
  ka qiell te vete,
  dhe gjithmone
  shtepia ka nje fete.

  Deri ne orbite
  fund galaksi,
  keto pasurite
  a jane tona,s'di?
  30.9.2021
  FaraPallqa

 7. #127
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Rruge e mbare,mike!

  Ne dege peme
  zogu dhe dallendyshja,
  pas pak dileme
  u ben dyshja.

  Gjithe rrinin bashke
  flisnin e gezonin,
  ndaheshin me nate
  ne agim vazhdonin.

  U shkurtua dita
  i tha mami dallandyshes;
  Ne viset e nxehta
  do nisemi ne mengjes.

  Dallendyshja pa mase
  Gezoi per aventure,
  iku tek zogu me vrap
  I Tregoi lajmin e bukur.

  Por u deshperua
  se zogu e trishtoi,
  tha;do shkosh pa mua!
  Fisi yne kurre nuk shtegtoi.

  Ti,me mua eja!
  I lutej dallendyshja.
  Zogu:S'me lihet familja,
  gjyshi dhe gjyshja.

  Dallendyshja tha;
  kujdesu per fole!
  Zogu gjithe mrrola;
  Mike shpejt m'u kthe!

  Dallendyshja e siguroi
  Te ik dimri,zgjatet dita,
  Do jem ketu perseri!
  Te pret biseda,shetitja!

  Mire u pafshim mike!
  Ardhsh me shendet!
  Ndarja eshte armike,
  dashuria te kthimi ka jete.
  21.9.2018
  Fara Pallqa

 8. #128
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Lulen qe dua

  Ndodhi vjet
  lulen qe dua,
  fund vjeshte
  u dorezua.

  Vari koken
  u tha krejt,
  s'kishte kohen
  me per jete.

  Vjeshte dimer
  ta kem prane,
  e thava vete
  me marifet.

  E keputa
  kur ish n'zenit,
  ne tube e futa
  e vara ku s'ka drite.

  Ruajti ngjyre
  ne vazo e lashe,
  deri ne vere
  shijova imazh.
  11.10.2021
  FaraPallqa

 9. #129
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  ENDRRA

  Erdhi ne enderr
  gjyshja jone,
  u ul ne divan
  sic e ka zakon.

  Ndjenja shfaqem
  puth e perqaf,
  te dyja u kenaqem
  duke be llaf.

  Endrra kur iku
  shkova vrap,
  n'dhome ku rrijme
  ta takoj prape.

  Gjyshja ku shkoi?
  pyetja u hodh,
  mami u step
  kuptoi c'ka ndodh.

  N'enderr shpirt!
  Gjyshja te vjen,
  por me drite
  me nuk e gjen.

  Sepse endrra
  eshte si perralle,
  ndodh cudia
  gjyshen e ngjalle.

  Nuk i besova,
  shtepise shetita,
  gjyshen e kerkova
  ta gjej nuk arrita.

  Te mami u ula
  e merzitur shume,
  pyeta, do vije prape?
  Gjyshja ne gjume?

  Mami e vertetoi
  une me deshire fle,
  Endrra pa pare gjyshen
  kurre nuk me le.
  23.10.2021
  FaraPallqa

 10. #130
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Vogėlushja pyet

  Ku e more?
  Kėtė kolorit,
  Fletė,po shėndrit!
  Kėto ditė.

  Ah,vogėlushe!
  S'tė kanė thėnė?
  Mi ka dhėnė,
  Vjeshta nėnė.

  Mė ka veshur
  Shumė fustane,
  Jam bukurane
  E kėsaj ane.
  12.11.2020
  Fara Pallqa

 11. #131
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Flamuri

  Ne histori
  eshte treguar,
  duhet trimeri
  per te lartesuar.

  Nje flamur
  qe eshte simbol,
  flet shume bukur
  hiC pa fol.

  Leksiku i tij,
  liri,bashkim,
  paqe,perjetesi
  per vendin tim.
  28,11,2021
  FaraPallqa

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •