Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 62 prej 62
 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  894
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Gezuar festa!

  Nga kohe e shkuar
  kenge vaji shpirti sjell,
  trimave kushtuar
  kenge brezave percjell.

  Se mbaje ne mend
  me kanxha ish rrethuar,
  Kosova i bukuri vend
  dhembje ka shijuar.

  Por keputi zinxhir
  erdhi pavaresia,
  per t'u bere me e mire
  per ty ardhmeria.

  Sot celi deren festa,
  bashke gezohuni femi!
  Cdo enderr qe do jeta
  qiellin e kalter ka kufi.
  17.2.2019
  Fara Pallqa

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  894
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Familje e lumtur

  Familja qe do kafshe
  vendosi nje dite,
  macen qe e kane xhan
  dhe e duan me shpirt.

  T'i sjellin nje mik
  macokun zeshkan,
  u ben qift simpatik
  bashke ne cdo ane.

  Mes familjes njerezore
  familja macesh e vertete,
  e lumtur, gazmore,
  kotele sollen ne jete.

  Thote zonja e shtepise ;
  ka t'embla, veshtiresi!
  por te mirat e dashurise
  ka pafund ne shtepi.

  Argetohen te gjithe
  familja me mace heq stres,
  naten ne dere grith
  do dicka ,s'e bene per t'keq.

  Mami laroshe, babi zeshkan,
  per cudi kotelja perhimte,
  ne prinder nuk ngjan
  por eshte e mire, si shpirt.

  Bukur per t'u pare pamja
  familje macesh n'harmoni,
  mes tyre eshte kamja
  plot ngrohtesi e dashuri.
  17.11.2011
  Fara Pallqa

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •