Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Largohet befasisht Fatmir Xhafa. Rama e zvendson me kshilltarin e tij Sandr Lleshi

  Cilat jan versionet pse iku Fatmit Xhafa? Me sa duket manipulimet e bra me dosjen Babalja, mosbindja e publikut me dshmitarin e rrem Fredi Alizoti dhe rnia drastike n sondazhe e kan detyruar Kryeministrin Edi Rama ti ka krkoj largimin ministrit t rendit. Ka dhe nje version t dyt q po qarjullon nga burime m pran ministrit t larguar. Dy dit parra operacionit t madh pr arrestimin e bands s Avdylajve Xhafa ka thirrur n zyrn e tij prokurort e krimeve t rnda. Ata kan qen t mendimit q goditja duhet t shkonte deri tek Vangjush Dako, gj q nuk i ka plqyer kryeministrit. Sot ai vet ka njoftuar n nj Titter t zbeht se Fatmir Xhafaj ka dhn dorheqjen dhe ai e ka pranuar kt. Pranova dorheqjen e ministrit Xhafaj, t cilin e falenderoj pr kontributin e muar. Gjeneral Sandr Lleshi do t sjell nj energji t re pozitive n krye t Punve t Brendshme. Traseja sht e shtruar. Tani duhet rritur shpejtsia dhe duhen arritur rezultate edhe m domethnse. Kuptohet lehtsisht se ky njoftim i vendosur pr tu shpallur mngjesin e s shtuns, megjithse zrat qarkullonin q dje, dhe zvendsimi i atypr atyshm me emrin e ri t Sandr Lleshit, kan pasur si qllim t shmangin sa m shum efektin e nj boomi mediatik.

  Sandr Lleshi ka shrbyer deri m tani si kshilltar pr sigurin i Kryeministrit Edi Rama. N vitin 2012 ai ishte propozuar nga Ismail Kadare te Edi Rama edhe si kandidat pr President i Republiks.lapsi.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Largohet befasisht Fatmir Xhafa. Rama e zvendson me kshilltarin e tij Sandr Lleshi

  Kunja e hidhur e Xhafs pr Ramn dhe Tahirin n deklaratn e largimit

  Largimi, ose zyrtarisht dorheqja e Fatmir Xhafs nga posti i ministrit t Brendshm u shoqrua nga nj deklarat n dukje amorfe, ku nuk shpjegohej asnj nga arsyet konkrete t “prfundimit t parakohshm t misionit”. Por gjithsesi, po t kalohet n filigran teksti i ish ministrit, prmban nj mesazh t nndheshm pr publikun. Ai deklaron se n krye t nj ekipi me integritet dhe profesionalizm “kemi mundur t arrijm suksese shum t rndsishme n forcimin e rendit dhe siguris n vend, disa prej tyre t konsideruara t pamundura pr vite t tra”. Xhafa nuk e specifikon se cilat jan kto suksese po e rndsishme n kt fraz sht fakti q ai theskon se ato konsideroheshin t pamunduara edhe n kohn q drejtonte ministri i brendshm m jetgjat i demokracis, Tahiri, me mbshtetjen e plot t Rams. Pra kjo dyshe q ka drejtuar rendin 3-fishin e periudhs q e udhhoqi Xhafa, sipas tij, ashtu si paraardhsit, ka dshtuar.

  Lapsi.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Largohet befasisht Fatmir Xhafa. Rama e zvendson me kshilltarin e tij Sandr Lleshi

  DOKUMENTI/ Si Fatmir Xhafa ndrroi mendje pr ditn e shkarkimit

  12:42, 27/10/2018
  Fatmir Xhafaj sht shkarkuar nga detyra q mbrmjen e t enjtes.

  Por Edi Rama e ka mbajtur t fsheht kt gj.

  Vendimi i shkarkimit sht zbuluar n mnyr ‘rastsore’ nga vet Fatmir Xhafaj.

  Ai ka br deklaratn e par n Facebook ku kishte shkruar se ishte shkarkuar pardje.

  Por m pas e ka modifikuar duke ln vetm pjesn e dorheqjes.

  Shih dokumentet m posht:

  Emri: 16ED558B-EC0C-4116-8453-D9DB4393DA45.jpg

Shikime: 143

Madhsia: 53.7 KB

  Emri: B180DD04-B4B7-4DAB-BD78-ADD579C8B53D.jpg

Shikime: 59

Madhsia: 53.5 KB
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime n 101 postime

  Pr: Largohet befasisht Fatmir Xhafa. Rama e zvendson me kshilltarin e tij Sandr Lleshi

  Mesazhi i ministrit Xhafaj pas dorheqjes nga detyra:

  Pas m shum se 1 viti n krye t Ministris s Brendshme, me vullnetin tim, i kam paraqitur Kryeministrit Edi Rama dorheqjen time si Ministr i Brendshm, duke e falnderuar pr besimin e dhn me emrimin n kt detyr t rndsishme.

  Erdha n kt detyr pr nj mision t vshtir, shrbeva me pasion, me modesti dhe me devotshmri n shrbim t shtetit, t ligjit dhe t qytetarve.

  Sfidat kan qen tepr t mdha, por jam krenar se n krye t nj ekipi me integritet e prkushtim n Ministrin e Brendshme dhe Policin e Shtetit, kemi mundur t arrijm suksese shum t rndsishme n forcimin e rendit dhe siguris n vend, disa prej tyre t konsideruara t pamundura pr vite t tra.

  Falnderoj t gjith ekipin, kolegt, miqt e mi dhe veanrisht familjen time, si dhe t gjith ata q m vlersuan, besuan dhe m mbshtetn gjat gjith ksaj periudhe.

  Vlersim dhe mirnjohje nga zemra pr t gjith ata gra dhe burra n uniform, pr gjithka bn gjat ksaj periudhe n luft me krimin dhe paligjshmrin.

  Nj falnderim i veant edhe pr partnert vendas dhe ata t huaj, agjencit ligj zbatuese vendase e ndrkombtare, mbshtetja e t cilve ka qen nj inkurajim shum i rndsishm.
  Silence is golden.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Largohet befasisht Fatmir Xhafa. Rama e zvendson me kshilltarin e tij Sandr Lleshi

  Eshte turp per nje minister por edhe si person per moshen qe ka te mos tregoje arsyen e doreheqjes. Vetem tek njerezit pa karakter mundet ti jepet publikut nje lajm i tille,pa asnje lloj argumentacioni. Turp. Vazhdon kjo tradita e shkerdhyer komuniste ku do gje duhet mbajtur sekrete se na demtohet partia.Dhe per nje minister qe ja futi dhe vellait per partine nuk eshte pak.

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Largohet befasisht Fatmir Xhafa. Rama e zvendson me kshilltarin e tij Sandr Lleshi

  Del nje figure e diskretituar ne publik si ish-ministri i brendshem dhe therret te nesermen konference shtypi me gazetaret! Arsyeja, shkaku, koha, etj jane pikepyetje.

  Te nesermen pa gdhire mire jep doreheqjen ministri aktual. Prape, arsyeja, shkaku, ngelen enigme.

  Pak pas doreheqjes se Xhafes anullon konferencen Tahiri!

  Nderkohe publikut i servirim se kush eshte biri i kurves..

  Megjithate nqs duam te kuptojme arsyen e doreheqjes se Xhafes, mjafton te gjurmosh lekun..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Largohet befasisht Fatmir Xhafa. Rama e zvendson me kshilltarin e tij Sandr Lleshi

  Eshte kjo shkerdhatesia komuniste qe ka krijuar njerez pa shtylle kurrizore,ku burri 60 e ca vje si Xhafa behet thjeshte nje lolo ne duart e partise,behet si debil i thjeshte rrugesh qe ka frike nga hija e tije. Mungese totale integriteti.
  Lere pastaj kur shantazhojne njeri tjetrin me mesazhe anonime (si me letrat anonime ne kohen e partise se tyre). Nuk hoqen dore nga kurva parti dhe per kete do here permendin qe nuk ka "bir kurve" se e dine se bijte e kujt jane.

 8. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  murik (30-10-2018)

 9. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Largohet befasisht Fatmir Xhafa. Rama e zvendson me kshilltarin e tij Sandr Lleshi

  Xhafaj, viktim e prplasjes s bandave brenda Rilindjes

  Dorheqja e Fatmir Xhafs do t kishte vler nse do t ndodhte n maj, kur akuzat pr vllain e detyruan ta dorzonte n Itali. Ather, do t ishte nj akt moral, nj precedent prgjegjsie politike. Mund t kishte vler edhe kur shtja e vllait t tij, i rithirrur n sken nga Rama me Babalen dhe Alizotin, pr t’u kthyer me turp n boomerang, q tregoi qartsisht implikimin e prokuroris, qeveris dhe me gjas, atij vet. Mund t kishte vler kur Arben Isaraj dha dorheqjen, menjher sa filloi nj proces ndaj vllait t tij, megjithse detyra q mbante nuk e lidhte me hetimin.

  Megjithse e pavler, dorheqja e Xhafs prodhoi zhurm. Meq nuk u gjet morali, u krkuan arsyet. Disa i krkuan tek Gjushi, tek dosja e Shijakut, megjithse Kryeministri u mundua t’i orientoj tek nj afer private. Edhe kur ai vet shpjegoi m n fund se iku pr arsye parimore, versionet e tjera nuk u zhytn n errsir. Mes varianteve q kundrshtojn njri- tjetrin, ka megjithat nj gj t prbashkt: ikja e Xhafs ishte pasoj e lufts s brendshme brenda Partise Socialiste. Tepsia e Rilindjes e gjitha pr vete, shkaktoi m shum pasoja se tepsia e ndar me LSI. Alibia e aleatit q merr pushtetin dhe abuzon ra, pr t‘i hapur rrug prplasjes brenda organizats.

  Nuk sht hera e par q nn sigln e PS, lufta pr pushtet sjell prplasje t mdha, me pasoja pr figurat kryesore. N 1996, Nano shkarkoi nga burgu gjith drejtuesit e PS, me mocionin q fitoi Kongresin, ne 1999 Nano i dorhequr rifitoi partin duke larguar Majkon dhe duke mbajtur Ilir Metn pr ta rihapur betejn me kt, n 2001. Nj betej q nuk kurseu asknd. Katarsisi i Nanos, nisi si ortek shkrrmoqs dhe u baltos sapo ia mori pushtetin Mets. Akuzat e athershme, npr mbledhje t hapura pr mediat, prdoren akoma sot. “Muci, Naci, Baci” ishin trinia e korrupsionit, ndrsa mbshtetsit e tjer t Mets, ishin prfitues emrimesh.

  Lufta e brendshme sht rikthyer edhe nj her, por nuk ngjan fare me t shkuarn. Jo pr debatet e hapura, as pr klimn liberale deri n kaotike. Diferencn e bjn akuzat.

  Nuk flitet m pr korrupsion, as pr favore emrimesh, bhet fjal pr trafik droge dhe armsh, pr lidhje me bandat m t rrezikshme q i kalojn kufijt e Shqipris, pr vlla dhe kushrinj t arrestuar dhe t dnuar pr trafiqe, pr prdorimin e kriminelve n zgjedhje, pr blerje votash dhe deformim t rezultatit.

  Lufta brenda Rilindjes nuk ngjan fare me luftn e dikurshme brenda PS. Ajo ngjan me nj prplasje bandash kriminale. Faktet nuk dalin nga dyert e PS, por nga dyert e Prokuroris. Prokuroria sht br Kisha e Rilindjes, q i mban n fshehtsi rrfimet kriminale, n vend q t’i hetoj. Dosjet q prekin njerzit e Rams jan fshehur npr bodrume. Ata q duhet ta luftojn krimin, jan tashm ata q po e fshehin npr fashikuj t arkivuar q mund t harrohen, t vidhen (si n Durrs kur prokuroria drejtohej nga Donika Prela), apo t shkatrrohen n letrprerse si t pavler pas disa vitesh.

  Zgjedhja e Aleksandr Lleshit e konfirmon kt. Ish kandidati pr President, i propozuar nga Ismail Kadare si njeri mbi palt, t shtunn u propozua nga Rama si njeri mbi bandat, i paprfshir n luftn e brendshme. Lleshi mund t shrbej pr nj paqe t prkohshme, por nuk mund t pastroj korridoret e Rilindjes, ku po zhvillohet tashm prej disa vitesh, beteja e bandave pr kontroll. Habilajt, Bajrat, Rrajat, Avdylt dhe grupe t tjera t skeduara n Perndim po luftojn brenda Partis Socialiste, nprmjet prfaqsuesve politik.

  Ndrsa Edi Rama shkruan pjesn e dyt, t tret e me radh t Kurbanit, shton kurbant pr seciln pal, i ushqen her njrn, her tjetrn q t shptoj veten. Deri kur t mos ket m Kurban dhe Saga e Rilindasve te arrij fundin. (Shkruar pr Lapsi.al)
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. #9
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime n 101 postime

  Pr: Largohet befasisht Fatmir Xhafa. Rama e zvendson me kshilltarin e tij Sandr Lleshi

  ore ju jeni interesant fare, deri dje nuk late me gje pa permendur per heqjen e tij, ndersa dot ju duket e cuditshme!?

  Rotacioni esht zhvillim dhe progres . Fjalet e tjera te kota qe gatuhen ne kazanin e shqupit jan fukarallek fiks sic esht opozita e sotme . Faleminderit xhafaj suksese lleshi!
  Silence is golden.

 11. #10
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Largohet befasisht Fatmir Xhafa. Rama e zvendson me kshilltarin e tij Sandr Lleshi

  Si na tha Xhafaj mo Lazo? Mbani frymen, se do kete surpriza nga policia!
  Dhe surpriza e pare, ishte largimi Xhafes. Qe sipas Lazos u rrotacionua me nje tjeter sepse kishte punuar mire?!
  Standarti i rilindjes eshte: kush punon mire, largohet!!

  I bie more Lazo qe Rama me Ditmirin, te vetmit qe s’kane nderru karrige, te kene punuar keq, shume keq...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 28-10-2018 m 20:26
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •