Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 90
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  "Shqiptaret per shqiptaret"

  ne News24 - 26 tetorHistoria e familjes Mera, aty ku gėlon skamja e sėmundja
  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Oct 26, 2018
  "Shqiptaret per shqiptaret" ne News24 - 26 tetor, 2018

  “Shqiptarėt pėr shqiptarėt” u sinjalizuan pėr rastin familjes Mera nė fshatin e largėt Urxallė tė Burrelit. Fshati ndodhet 24 kilometra larg qytetit tė Burrelit dhe kufizohet nga fshatrat Dukagjin, Macukėll, Barbullej dhe Shtjefėn. Teksa i largohemi qytetit, shtėpitė sa vijnė e rrallohen dhe rruga fillon tė vėshtirėsohet derisa ndėrpritet dhe do tė na duhet tė ecim nė kėmbė. Urxalla ka pasur rreth 120 shtėpi, ndėrsa sot kanė mbetur vetėm 30, larg njėra-tjetrės. Banorėt janė larguar masivisht, fshati pothuajse ėshtė i braktisur. Njė periferi e cila nuk tė ofron asgjė. Nuk ka drita, nuk ka ujė dhe nuk ka as rrugė. Harresa dhe monotonia ėshtė vrasėse edhe pėr ato pak banorė qė kanė mbetur. U ndalėm tek njė shtėpi, nėn ҫatinė e sė cilės, frymojnė jetė, jetė tė cilat do tė donin tė mos kishin ekzistuar. Aty mėsuam historinė e pazakontė tė njė familjeje, mundimin dhe sfilitjen prej dy dekadash., 2018 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Djemtė nė Urxallė: Shokėt na tallin, na shajnė... Rrimė mbyllur, kemi turp tė dalim


  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Oct 26, 2018
  "Shqiptaret per shqiptaret ne News24 - 26 tetor, 2018

  Sikur mos tu mjaftonte skamja, sėmundjet e trashėguara, babai qė mezi ecėn, djemtė e familjes Ergesti dhe Jurgeni thonė se tallėn, shahen dhe tregon me gisht nga shokėt. Tė dy janė fėmijė tė zgjuar dhe e kuptojnė kur dikush kėrkon ti talle apo t’i vėrė nė lojė. Ėshtė njė fenomen shumė i shėmtuar qė i lėndon dhe i bėn qė mos tė dalin nga banesa gėrmadhė. Rrinė brenda dhe lexojnė libra. Talljet, sharjet nuk i tolerojnė dhe as i durojnė dot “ Mė thonė shokėt dil jashtė, mė shajnė mė tallin, nxehem keq ndonjėherė mė ta. Prandaj asnjė shok, s’kam se di ēfarė tė bėj veē tė vras veten” thotė Jurgeni.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Urxallė/Gruaja lan shtigjet me lotė: Jetoj se nuk vdes dot!

  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Oct 26, 2018
  "Shqiptaret per Shqiptaret" ne News24 - 26 tetor, 2018

  Ajo ecėn, vetėm ecėn, e dhimbjen nuk ka kujt t’tia tregojė. Ҫdo ditė Lumja bėn kilometra tė tėra me kėmbė. Ecėn dhe rrugėt i lan me lot, pasi jeta e saj ka arritur nė kufijtė e sė pamundurės. Veten e saj e ka harruar, ajo duhet tė kujdeset pėr familjen e saj, e duket se nuk po ia del dot. Lotėt e dėshpėrimit shpėrthejnė sapo e pyet se ҫfarė e mundon mė tepėr, pasi vuajtjet e saj nuk kanė tė sosur e nuk di kė tė tregojė mė parė. “Kur vijnė fėmijėt nė shtėpi ēfarė tu jap tė hanė fėmijėt, janė adoleshentė, a nuk ėshtė gjynaf qė mbajnė barkun me dorė se nuk kanė ēfarė tė hanė” .


 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  “Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”, Emisioni 24 – 26 tetor, 2018 – (I plotė)

  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Oct 27, 2018

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  “Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”, Emisioni 25 – 2 nėntor, 2018 – (I plotė)

  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Nov 2, 2018


 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Tani s’jeni vetėm”/ Elvisi sjell shpresėn nė familjen Mera
  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Nov 2, 2018
  Kur tė premten e kaluar nė ekranin e News 24 u trajtua rasti i familjes Mera nė Urxallė tė Burrelit, shumė shqiptarė u pėrlotėn me historinė e tyre. Ngashėrimet e gruas sė gjorė, sėmundjet e trashėguara tė fėmijėve dhe tė kryefamiljarit prekėn shumėkėnd mbrėmjen e sė premtes.
  Elvis Naēi bėri thirrje nga studio qė shqiptarėt tė vinin dorėn nė zemėr dhe ti ndihmonin. Situata e tyre ishte urgjente.


 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"


  Si ndryshoi jeta e familjes Mera?! Supriza, emocione dhe rasti i familjes Ademi nė Kosove

  Elvis Naēi
  Publicerades den 8 nov. 2018
  #ShqiptaretperShqiptaret #familjaMera #ElvisNaci

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"  Gjesti human i gazetares nė Shkup, shpėton familjen nga rruga


  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Nov 9, 2018

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  “Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”, Emisioni 27 – 16 nėntor, 2018 – (I plotė)

  Shqiptaret per Shqiptaret
  Publicerades den 16 nov. 2018
  Kryeministri Edi Rama ka qenė sonte nė studion e emisionit “Shqiptarėt pėr shqiptarėt” mė News24 ku ka folur pikėrisht pėr fenomenin e bixhozit dhe nismėn e qeverisė pėr t’i vėnė kyēin nė 31 dhjetor tė kėtij viti. Emisioni u ndal pikėrisht nė kėtė plagė tė shoqėrisė.

  Njeriu qė i tha ‘JO’ bixhozit nė Shqipėri foli nė studio hapur dhe jashtė debateve politike ku tha ndėr tė tjera arsyet se si vendosi pėr tė mbyllur pėrfundimisht lojėrat e fatit dhe bastet. Kryeministri e nisi me njė batutė me t’u akomoduar nė studio: “Shyqyr qė nė kėtė studio nuk tė bėrtasin ata qė tė ftojnė”.
  “Faleminderit pėr ftesėn, pashė nė prapaskenė historinė pėr varėsinė e bixhozit, zbatimi i ligjit ėshtė njė sfidė e jashtėzakonshme. Bixhozi ishte i paligjshėm edhe nė periudhėn e komunizmit dhe dėnohej me burg. Nė 1989 ishin 200 raste te paligjshme”, tha Rama.
  Sakaq Elvis Naēi u shpreh se me vendimin pėr mbylljen e basteve, kryeministri ka bėrė gjėnė mė tė mirė dhe po godet nė rrėnjė njė plagė dhe njė ves qė shqiptarėt po i shkatėrron dita-ditės.

  Rama tha se bixhozi rrėnon familjet por se sėrish u pėrball me reagimin e shumė njerėzve qė nuk e donin.

  “Kėtu ndalimi i aktivitetit qė siē e tha Elvisi ėshtė shumė i pėrhapur ėshtė i lidhur me burimet kriminale tė financimit. Unė e kam deklaruar kėtė sfidė qysh nė ditėn e fitores sė zgjedhjeve, e kam deklaruar me bindje tė plotė qė kjo i ka tė gjithė tė kėqijat. Rrėnon familjet, prindėrit shkatėrrohen, ajo qė kam parė pasi bėra kėtė deklarate, ishte reagimi i parė i njerėzve qė nuk e donin kėtė gjė. Hyjmė nė njė beteje pėr tė luftuar pjesėn informale”, tha kreu i qeverisė.

  Ai u shpreh mė tej se ishte njė industri e mbėshtetur politikisht.

  “Njė nga momentet e mia tė kėqija si drejtues i shumicės ishte kur mbeta vetėm me Erion Braēen pėr tė bėrė njė kompromis pėr ta shtyrė ketė. Fuqia e lobeve nuk ėshtė e vogėl, kudo nė bote ėshtė e fuqishme. U vendos tė shtyhet pėr 31 dhjetorin e kėtij viti. Kjo e basteve mori super xhiro. Ishim nė Dibėr nė njė mbledhje qeverie. Ishte njė proteste qė mė urojnė mua mirėpritjen nga opozita. Mė thonė shoqėruesit dalim nga rruga tjetėr, ishte rruge 150 metra. Kishte rreth 20 lokale nga tė dyja anėt. 90% ishin baste, kazino, bingo, komplet rruga thashė: kjo ėshtė ēmenduri duhet tė ndalojė. Kur e shef atė pamjen kėtu 68% e njerėzve e fillojnė 10 deri ne 15 vjeē, ikin nga shkolla dhe luajnė bixhoz”, rrėfeu kryeministri.


 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  “Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”, Emisioni 28 – 23 nėntor, 2018 – (I plotė)  Shqiptaret per Shqiptaret
  Publicuar 23 nov. 2018
  Historia e Musait ka prekur shumėkėnd, jo vetėm nė Shqipėri por edhe jashtė saj. Futbollisti i Kombėtares, mbrojtėsi i djathtė, Elseid Hysaj ka treguar qė ka zemėr tė madhe pasi ėshtė solidarizuar me adoleshentin jo vetėm nė rrjetet sociale por edhe ka kontribuar nė shumė monetare pėr Musain. Nė njė lidhje direkte nė Skype futbollisti ynė i cili tashmė luan me ekipin italian tė Napolit tha se fotografia e djalit e kishte prekur shumė. “Pashė foton qė kishte publikuar Sidritin, shkova ta takoja vetė”, -tha futbollisti.
  Mesazhi pėr Musain ėshtė se tė gjithė duhet tė qėndrojmė bashkė, besoj se do ja dalim tė gjithė. Paratė nuk tė japin lumturinė. Dėshiroj qė edhe nėna e tij tė buzėqeshi pėrsėri” tha shkodrani. Sidriti deklaroi “unė e di qė Elseidi pyeti nėnėn e Musait sa ėshtė nevoja pėr t’iu ndihmuar. Dua tė kontribuoj pėr rehabilitimin e tij hap pas hapi”.

  Futbollisti shkodran tha se do ta ndihmonte bashkėqytetarin e tij “falėnderoj gjithė personat qė po i qėndrojnė djalit afėr nė spital”.


 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Elvisi i dhuron shtėpi Dilores “Kush fal gjak shqiptari ne e nderojmė!”


  Shqiptaret per Shqiptaret
  23 nov. 2018
  Elvisi dhe Sidriti kanė takuar Diloren dhe familjen e saj. Elvis Naēi ėshtė prekur nga forca e kėsaj gruaje qė rrit e vetme nė kushte shumė tė vėshtira tre fėmijėt e saj. Elvisi i kėrkon Dilores ta shoqėrojė pėr tė parė shtėpinė e re. Ėshtė njė befasi. Dilorja sapo hap derėn shikon njė ambient tejet tė bukur dhe komod pėr tė jetuar.

  “Ua ēfarė surprize, mė duket e pabesueshme. Nuk e kam pritur kurrė kėtė. Mu ngroh shpirti, prisja qė banesa tė ishte e suvatuar. Kjo shtėpi ishte e rrėnuar, ēatia ishte duke rėnė, edhe korrentin e kisha nėpėr kėmbė, kam qenė nė rrezik, qaja ēdo ditė pėr fėmijėt” thotė ajo e emocionuar duke pare shtėpinė e saj.


 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  759

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Do t,ja kendojne KENGEN QYQES edhe kesaj nisme (emisioni),,,,,, ashtu sikurse bane edhe me festivalin folklorik te Gjirokastres qe fillimisht e zbriten ne Berat dhe me vone e degraduan komplet
  Nuk shikohet mire ne sirin e nderkombetareve

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Elvis Naēi , rrugėtimi i tij drejt bamirėsisė!
  Elvis Naēi
  Published on Dec 13, 2018

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Shqiptaret per Shqiptaret emisioni [30] i plotė - 07 Dhjetor 2018

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Tė gjithė bashkė u kthyem buzėqeshjen, shtėpi e re pėr familjen qė jetonte nė ēadėr
  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Dec 7, 2018
  Kjo ėshtė njė tjetėr shtėpi e ngritur nga themelet nė emisionin e shqiptarėve. Vajzat nuk i kanė mbajtur dot lotėt e lumturisė. Ėshtė ajo qė kanė dėshiruar me shpirt. Njė shtėpi tė bukur, tashmė kanė dhomėn e tyre tė ngrohtė mė tė gjitha kushtet pėr tė studiuar pasi nė ēadėr nuk mundeshin dhe shfrytėzonin rrezet e Diellit pėr tė bėrė detyrat. As kryefamiljari nuk e beson atė qė shikon. I duket e pabesueshme. Banesa e mobiluar me gusto, ėshtė e rehatshme. “E falėnderoj administartorin Marsel Brakėn, qė erdhi me puntorėt dhe ndėrtoi shtėpinė, asnjė nuk vinte prej Durrėsit pėr ta bėrė kėtė shtėpi” thotė plot mirėnjohje Flamuri.U ėshtė kthyer buzėqeshja brenda shtėpisė sė re, vajzat nuk i mbajnė dot lotėt kur shikojnė dhomėn e tyre.
  “Kemi qenė njė vit vetėm me qiellin sipėr. Sot ne nisim njė jetė tė re, mė duket sikur linda edhe njėherė” shprehet Flamuri. “Falenderoj Elvisin, Sidritin, Ilir Hoxhollin dhe Mareselin, faleminderit gjithė emisioni i shqiptarėve” thotė Nexhmija duke lotuar.
  “Tė gjithė i kanė sytė tek ju, nuk ka ndihmė mė tė bukur sesa zemrat e bashkuara tė shqiptarėve” e mbyll Sidriti 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Tė torturuara nga serbet nė jetimore, vajzat behėn me shtėpi

  Shqiptaret per Shqiptaret
  14 dec. 2018
  Historia e dy vajzave jetime, qė u adoptuan pastaj mbetėn nė mes tė katėr rrugėve preku ēdo zemėr qė dėgjoi historinė e tyre. Edhe pse nė moshė madhorė, makthet dhe traumat qė kanė kaluar pas keqtrajtimit nga mėsueset serbe edhe sot u prishin gjumin. Solidarizimi nuk mungoi. Elvisi dhe Fatma shkuan i takuan pėr tu thėnė fjalė tė ngrohta. “Shpresojmė qė ato ditė tė vėshtira ti pėrkasin sė kaluarės. Ato qė i bėjnė keq shqiptareve, u mbetet edhe turpi. Sot ka ardhur dita qė tė jemi bashkė, ditėt e vėshtira do kthehen nė ditė tė lumtura. Dielli nė mėngjes shndėrrit. Eja tė shkojmė bashkė diku” u thotė Elvisi vajzave. Ėshtė Fatma Naēi ajo qė i dorėzon ēelsin e apratamentit “Kemi njė surprizė pėr ju”
  Vetėm para njė ditė ato ishin nė rrugė, sot Albina dhe Dafina kanė shtėpinė e re. Njė apartament i mobiluar, i bollshėm dhe komod, dhuruar mė shumė dashuri nga “Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”.
  Nuk munguan lotėt nga emocionet “ mė duket e pabesueshme, ėshtė njė mrekulli, kjo u realizua kaq shpejtė” thotė Merita, gruaja qė i ka ndihmuar vajzat me strehim kur mbeten mes katėr rrugėve.
  Kėngėtarja e njohur e muzikės popullore nė Kosovė Shyhrete Behluli u bėri njė surprizė tė kėndshme vajzave duke i vizituar nė banesėn e tyre tė re. Artistja u solli edhe disa dhurata simbolike duke shprehur solidaritet me vajzat. “ Ju do tė keni njė jetė tė lumtur tani e tutje, do ti harroni dramat qė keni kaluar. Unė e admiroj kėtė emision tė tillė. Shikoj njerėzit sa humanė janė dhe sa e shtrijnė dorėn. Tė falėnderoj nga zemra dhe ju, lum ju qė jeni kėshtu” iu drejtua Shyhrete Behluli, Elvis Naēit. Dy vajzat Dafina dhe Albina mė nė fund kanė buzėqeshur.


 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"
  Ditė tė bardha,shtėpi e re nga themelet pėr Admirin e verbėr


  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Dec 21, 2018
  Mė nė fund ditė tė bardha pėr Admirin dhe nėnėn e tij tė moshuar. Sezonin e kaluar Elvis Naēi i premtoi Admirit kur shkoi ta takonte nė banesėn e vjetėr se sė shpejti do niste puna pėr ndėrtimin e njė banese tė re nga themelet.

  Gjatė javės, Elvisi dhe Sidriti i bėn njė surprizė tė bukur familjes por ata vijnė tashmė me ēelsat nė dorė, siē kishin premtuar.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Familja Ademi bėhet me shtėpi tė re, surpriza e gjermanit me plis


  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Dec 21, 2018
  Elvis Naēi udhėtoi drejt fshatit Dobratin tė Kosovės. Kėtu banon familja Ademi. Ardhja e Elvisit ka njė qėllim. Inagurimin e banesės se te, tė premtuar afėr festave tė nėntorit.

  Nė njė atmosferė tė gėzueshme familja u fut nė banesėn e re. Isufi, kryefamiljari kishte mė shumė shpresė sesa buxhet pėr ta ndėrtuar atė.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  “Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”, Emisioni 32 – 21 dhjetor, 2018 – (I plotė)
  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Dec 21, 2018

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,114

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  “Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”, Emisioni 34 – 15 shkurt, 2019 – (I plotė)

  Shqiptaret per Shqiptaret
  Feb 16, 2019


Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •