Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 90
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"  Prag Pavarėsie/ Elvisi dhe Loriku luten pėr shpirtrat e Jasharajve

  Shqiptaret per Shqiptaret
  Feb 15, 2019
  Emisioni "Shqiptaret per shqiptaret" ne News24 - 15 shkurt, 2019
  Nė prag tė ditės sė Pavarėsisė sė Kosovės, ish-kapiteni i Kombėtares Kuq e Zi, Lorik Cana dhe Elvis Naēi vizituan kompleksin memorial “Adem Jashari” nė fshatin Prekaz tė Kosovės. Kulla e familjes Jashari ėshtė dėshmi e gjallė e asaj qė ndodhi mė 5 mars 1998. Dita e zezė e 5 marsit do tė ngelet gjithmonė nė kujtesėn e mbarė popullit tė Kosovės.

  Forcat serbe vranė 59 anėtarė tė familjes Jashari. Atė ditė u bashkuan tė gjithė pėr tė luftuar, djem e vajza, burra, gra, pleq, fėmijė. Beteja e Jasharėve dhe qėndresa heroike e tyre zgjat tri ditė: mė 5, 6 dhe 7 mars 1998. Pasi iu vra gruaja dhe disa fėmijė nė ditėn e parė e tė dytė tė betejės, data 7 mars 1998 do tė shėnonte rėnien e Komandantit tė UĒK-sė Adem Jashari dhe familjes sė tij.

  Pėrqendrimi i vėmendjes sė ushtrisė dhe milicisė serbe ndaj familjes Jashari nuk ishte i rastėsishėm. Ata e dinin se brenda atyre kullave ishte bėrthama e luftės ose mendja e saj. Me aktin e rėnies sė komandantit legjendar Adem Jasharit, familjes sė tij dhe Jasharėve tė tjerė, Kosova mundi frikėn me ēka i hapi shtigjet e lirisė dhe tė ardhmėrisė. Dhe jo rastėsisht, nė Prekaz, nė Lagjen e Jasharėve ėshtė ngritur monumenti mė i madh i luftės pėr liri, pėr pavarėsi e demokraci. Ciceroni i kėtij kompleksi nė Prekaz i tregon Elvisit dhe Lorikut se pėr vite mė radhė besohet se kanė ardhur dhe e kanė vizituar miliona qytetarė shqiptarė nga tė gjitha trojet etnike dhe nga shumė shtete tė botės.

  Ciceroni rrėfen dhe detaje tė tjera tė dhimbshme pėr masakrėn qė ju bė familjes Jashari nga mbi 4000 forca serbe, qė rrethuan banesėn. 12 tė vrarė ishin fėmijė.
  Pėrveē shtėpive tė shndėrruara nė muze, kėtu gjenden edhe tė gjitha varret e tė rėnėve nė luftė tė familjes Jashari. Elvis Naēi qėndron pranė varreve dhe lutet pėr shpirtrat e tyre.
  Pranė varrit tė tre martirėve Shaban, Hamėz dhe Adem Jashari qėndrojnė gjithmonė dy efektivė tė Gardės, tė cilėt nderon Komandantin Legjendar dhe mbarė familjen Jashari.
  Lorik Cana i thotė Elvisit se ky vend ėshtė kthyer nė pelegrinazh pėr mbarė shqiptarinė.

  “Ky vend tė kthen me kėmbė nė tokė, tė bėn tė reflektosh, mendon se ēfarė mund tė bėsh pėr njerėzit e tu” shprehet Loriku.

  “Shikojmė sot kėtė familje qė ka derdhur gjak pėr tė mbrojtur vendin e tyre. Ne nė kohe lufte nxjerrim trima, por jo larg prej kėtu kemi njė familje qe jetojnė nė kushte tė vėshtira, kemi shkuar natėn i kemi vizituar muaj mė parė, nuk kam fjale te ta pėrshkruaj” shprehet Elvisi.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Nga acari nė shtėpinė e ngrohtė! Elvisi shpėton tė moshuarit nga rruga!

  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Feb 15, 2019
  "Shqiptaret per shqiptaret" ne News24 - 15 shkurt, 2019
  “Shqiptarėt pėr shqiptarėt” transmetuan historinė e njė ēifti tė moshuarish, jeta e tė cilėve ishte nė rrezik pėr shumė ditė me radhė.
  Ruzhdi dhe Suzana Kojku kishin rreth tre javė qė jetonin nė trotuar nė kushte tė vėshtira, me temperatura nėn zero gjatė natės, edhe shėndeti i tyre ishte vėnė nė rrezik. Ēifti Kojku kishin ndėrtuar njė shtėpi buzė Lanės qė nė vitin 1994, por ajo u prish para njė viti, pasi prekej nga projekti pėr vijimin e unazės qė lidhet me zonėn e Shkozės nė kryeqytet.

  Pėr 9 muaj jetuan nė njė banesė me qira, por mė pas ata nuk morėn mė bonus, pronari i banesės nxori jashtė sė bashku me orenditė.
  Elvis Naēi dhe Sidrit Bejleri vizituan strehėn e plasmasit tė ngritur nga ēifti Kojku buzė Lanės nė Tiranė nė njė mbrėmje akull tė ftohtė.

  “Kur jam afėr shtėpisė sime sikur ndjej ngrohtėsi mė duket sikur e kam shtėpinė afėr” thotė i moshuari. Elvisi sė bashku me dy djemtė e tij shkoi takoi tė moshuarit pranė zjarrit, afėr urės sė Shkozės. Suzana pėrlotet sa shikon Elvisin. “Jemi tė sėmurė nuk durojmė dot, ne nuk marrim as pension”,- i thotė Ruzhdiu.

  “Do shkojmė bashkarisht tani pa u vonuar, do ecim bashkė, minimumi 6 muaj do tu paguajmė ne qiranė e banesės” u jep lajmin e mirė Elvisi. Bashkarisht shkojnė tek banesa ku do tė qėndrojnė me qira. Disa vullnetarė u ēojnė pako me ushqime, ky gjest emocionon gruan“ bravo ju qofte qė na ndihmoni, se pėr qeverinė ne kemi marrė fund. Jam e gėzuar se tek ju i kam shpresat tani dhe tensioni mu ul, tani jam mė mirė pasi erdhėt ju, jam e qetėsuar jam e lumtur”,- thotė Suzana e emocionuar.

  “Ju keni 22 ditė qė rrini ne ju kėrkojmė falje. Ne nuk e kemi ditur, falenderojmė televizionin Top Channel. Sapo pamė kronikėn nė Top Channel, erdhėm pėr t’ju ndihmuar. Do ishte turp qė dy persona nė moshėn tuaj, tė rrini si kafshė nė atė tė ftohtė. Ne sė bashku bėjmė mrekullinė…Kjo qė ne po bėjmė shpresojmė tė bėhet model pėr gjithė shqiptarėt, mos ti lėmė shqiptarėt nė rrugė nė tė ftohtė, shqiptari ti shtrinė dorėn shqiptarėt ku situata ėshtė kaq e vėshtirė. Nuk duhet tė jemi indiferentė kur kalojmė….”,- u shpreh Elvisi.

  Elvisi i siguroi ēiftit tė moshuar pagesėn e qirasė pėr 6 muajt e ardhshėm, si dhe ushqime tė mjaftueshme pėr tė kaluar dimrin. 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Dy femijet e vegjel se bashku me babain jetonin ne kasolle, Shqiptaret i bene me shtepi te re!


  Elvis Naēi
  Publikuar 21 feb. 2019


 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Shqiptarėt me zemėr tė madhe. Elvisi: Kemi siguruar qėndrimin nė Ankara pėr njė vit!

  Shqiptaret per Shqiptaret
  22 feb. 2019
  "Shqiptaret per shqiptaret" ne News24 - 22 shkurt, 2019


 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Selmani i shpėton udhėtimit rraskapitės me autobus falė shqiptarėve

  Shqiptaret per Shqiptaret
  Publicerades den 22 feb. 2019
  'Shqiptaret per shqiptaret' ne News24 - 22 shkurt, 2019
  Herėn e fundit qė ishte pėr vizitė nė familjen Ēela, Elvis Naēi i premtoi kryefamiljarit se shqiptarėt do u qėndronin pranė. Familja pasi mori pėrgjigjen pozitive tė analizave kishte prerė me urgjencė biletat pėr tė udhėtuar drejt Ankarasė me autobus. Ky do ishte njė udhėtim rraskapitės dhe tėper i rrezikshėm pėr shėndetin e brishtė tė 7 vjeēarit, Selmanit. Elvisi dhe Sidriti takuan kryefamiljarin, Mustafain.
  Sidriti i zgjat Mustafait njė letėr ku janė tė printuara biletat pėr gjithė familjen. Ata do tė nisėn me avion duke shmangur kėshtu udhėtimin e stėrgjatė dhe tė mundimshėm me autobus. Mjekėt ishin habitur sesi familja do ta transportonte djalin e vogėl pėr mė shumė se 30 orė nė rrugė tokėsore. Kjo do tė ishte vėrtetė e rrezikshme. Me lajmin e mirė se biletat e avionit janė siguruar nga shqiptarėt Mustafai i jep lajmin edhe bashkėshortes. Por surpriza nuk pėrfundon kėtu, “Fondacioni Firdeus” i dhuroi familjes 5000 euro pėr tė siguruar disa para pėr qėndrimin nė Ankara.

  “Kemi bėrė njė pagesė pėr t’ju lehtėsuar qėndrimin, ushqimin apo pėr tė paguar si fillim pėrkthyesin. Kėtu ke vėrtetimin qė 5000 euro kanė kaluar nė bankė pėr ti tėrhequr” tha Elvisi
  Mustafai: Jam shumė, shumė i lumtur qė vėllezėrit tanė nuk na harruan. Mė keni mbėshtetur shumė. 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 08-08-2019 mė 13:10

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"


 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"


 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Shumė shqiptarė nė diasporė, edhe pse janė lindur dhe janė rritur nė Zvicėr dhe kanė pėrqafuar normat dhe vlerat e kėsaj shoqėrie, prapėseprapė ndihen nė identitet shqiptar.
  Pėr tė treguar edhe mė shumė identitetin e tyre, ata u mblodhėn sė bashku nga Elvis Naēi.“Falenderime pėr tė gjithė ju dhe pėr gjithė shqiptarėt kudo qė jetojnė dhe ndodhen, flamurin shqiptar e kanė nė shpirt dhe nė zemėr. Ne kemi marrė rrugėn e shqiptarisė qė lartėsohet. Besa e shqiptarit ėshtė me famė nė botė. Nderi besa dhe dashuria pėr kombin qė keni ėshtė e madhe. Isa Boletini ka thėnė ndihem mirė kur ėshtė Shqipėria dhe shqiptaria. Jam optimist i madh se nė genin e tyre rrjedhim. Ai dha jetėn pėr shqiptarinė, i dha shqiptarisė njė simbol tė madh, atė e ndoqi Adem Jashari. Kėtu nė Zvicėr po rritet njė rini e mrekullueshme, ata do tė japin kontribute nė veēanti pėr shqiptarinė. Asnjė ndryshim nuk po mė duket. Falenderim pėr zvicerianėt qė krijuan kushte pėr ju. I falenderojmė pėr lejen qė na dhanė pėr tė zhvilluar kėtė event sot. Sot shqiptaria do tė eci me dinjitet dhe me humanizėm, duhet ta duam shumė njėri tjetrin. Duhet tė bashkohemi nė ditė tė vėshtira. Lufta e Kosovės duhet tė na japi njė leksion tė madh sot. Ne kemi hapur dyer nė Shqipėri. Mbaroi lufta. Sot shqiptarėt nga trojet shqiptare vijnė nė Shqipėri pėr pushime. Ky flamur nė Shqipėri kushton 100 lekė. Kur i thonė jam shqiptar i Kosovės i thonė kushton 200 lekė. Ai ėshtė njė tradhtar. Dikush mė tha se gjyshėrit tanė vdiqėn me sytė hapur se nuk mundėn tė vizitonin Shqipėrinė. Kur shqiptari i Shqipėrisė nuk i pret mirė ata kanė thyer ėndrrat e gjyshėrve. Ishim njė familje, na ndanė. Na vunė kufirin. Na i morėn fėmijėt dhe na i ndanė. Kėto ėndrra qė kanė mbetur mos ti thyejmė. Nė kohė luftė ne hapim duar. Ėshtė koha e paqes, por edhe nė kohė paqe ne nuk po bėjmė ato sakrifica si nė kohėn e luftės. Sot dėmin mos tė na i bėjė shqiptari. Dėmin nuk e presim nga shqiptari tradhtar. Le tė punojmė. E kam vdekje ky i Kosovės, i Maqedonisė…ndarje. Kjo ėshtė t’ia bėsh dėmin shqiptarisė me duart tuaja. Kėta njerėz nuk e ēojnė pėrpara shqiptarinė. Kush shan shqiptarėt nuk ecėn pėrpara. Ecėn pėrpara kush mbėshtet shqiptarėt. Ndihmoni tė varfėrit. Ju do ta ngrini shqiptarinė tonė ”,- u tha Elvisi tė pranishmėve.

  Nė njė tjetėr tur tė jashtėzakonshėm, Elvis Naēi, Sidrit Bejleri, Fatma Naēi sė bashku me aktorėt Mirush Kabashi dhe Dritan Boēi mblodhėn qindra bashkėkombės nė Zvicėr ku ėshtė njė atmosferė, e cila ka qenė e paparė ndonjėherė, dhe pėr t’u mbajtur mend gjatė siē treguan fotografitė e postuara nė rrjetin social facebook, nga shqiptarėt qė ishin pjesėmarrės nė event.

  Ashtu, siē tregon edhe kjo video e cila flet mė shumė se 1000 fjalė na treguar me kėtė rast se sa ėshtė rritur krenaria kombėtare tek shqiptarėt e Zvicrės.

  Sidrit Bejleri ēoi zemrat e shqiptarėve peshė nė Zvicėr kur kėndoi himnin kombėtar sė bashku me 5000 shqiptarė nė stadiumin gjigand Swiss Arena.


  5000 flamuj u valėviten si kurrė mė parė nė stadium siē shikohen nga pamjet nė video. Zemrat e shqiptarėve tė cilėt punojnė dhe jetojnė nė Zvicėr u ngritėn “peshė” nga Elvis Naēi, i cili ēoi tek ta njė copėz Shqipėrie.

  Trevat shqiptare u bashkuan nė njė natė tė mbushur me emocione dhe surpriza. “Ju keni punuar shumė edhe pėr kombin shqiptar. Ju keni mbėshtetur djalin tonė Elvis Nacin, ai u ka dhėnė gėzim tė varfėrve” u tha aktori Mirush Kabashi.

  Nė Zyrih shqiptaret dine tė falin ngrohtėsi dhe bujari. Kjo atmosferė fantastike u transmetua nė emisionin e sė premtes.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"  Rrugetimi qe solli shpresė! Si u mblodhen ne kohe rekord 530 mije euro pėr kurimin e Emros?

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Shqiptari i Kosoves Ben me banese te re Shqiptarin e Shqiperise! “S’ka dallime, Jemi njė” 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"

  Shqiptaret ndihmojne Elonen te niset drejt Turqise. Familja falenderon shqiptaret per ndihmen

  Shqiptaret ndihmojne Elonen te niset drejt turqise
  Familja paguan 14. 500 euro per avionin sanitar
  Familja falenderon shqiptaret per ndihmen
  Familjaret: ne shqiperi vajza do vdiste
  “duhen shume me teper para per operacionet”
  Ministrja Manastirliu viziton Elonen ne spital
  Manastirliu, mbeshtetje per kurimin e 15 vjeēares
  Saranda hoda ndihmoi per gjetjen e spitalit ne turqi
  Hoda, vajza qe mposhti semundjen qe ka elona
  Rasti I Elones u be publik ne "news24"
  Endelina Kuburja, Nena e Elones
  Saranda Hoda, keshilltare, komuna Gjakove
  Familja: kerkohen edhe 30 mije euro garanci
  Gazetar, Erjon Skendaj

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"  Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”, Emisioni 56 – 18 tetor, 2019 – (I plotė)  Shqiptaret per Shqiptaret

  Shoqėria shqiptare, historikisht ka vuajtur fenomenin e vazhdueshėm tė dhunės nė familje. Dhuna nė familje vijon tė jetė njė problem madhor nė shoqėrinė tonė. Gjatė muajve tė fundit opinioni publik u trondit nga shumė krime monstruoze.

  Emisioni “Shqiptarėt pėr shqiptarėt” ngre siparin e sezonit tė ri nė News24 me njė apel tė fuqishėm nga Elvis Naēi duke pėrmbledhur dhe rikujtuar disa nga krimet e ndodhura nė vendin tonė kėto muajt e fundit.

  Lajmet e kobshme kanė pushtuar shpesh herė rrjetet sociale dhe mediat.
  “Janė lajme qė askush nuk do tė dėshironte ti kishte jo nė familje, por as nė lagje as ne qytetin ku banon, askund ne shqiptarinė tonė. E filluam ndryshe kėtė emision, pėr tė thėnė se dashuria duhet tė mund urrejtjen, se nėna qė tė ka mbajtur me shumė sakrifica muaj pas muajsh, qė tė ka qėndruar nė kėmbe, tė mėsoje te flasėsh, e ti me fjalėt qe ajo te mėsoje nuk duhet t’i kundėrvihesh, sa lotin e ka derdhur ajo pėr ty, sa here ka ndenjur ne te ftohte, qe ti tė shėroheshe, te ushqeheshe, netėt pa gjumė.
  Po babai yt ai heroi i fshehur qe siguron bashke me nenėn qe ty te mos tė mungoje asgjė? Sot jeni te rritur, e mban mend vėllain apo motrėn kur keni qene te vegjėl?
  Sa keni luajtur, keni veshur rrobat e njeri tjetrit, gėzimi i prindėrve tuaj, sot dėgjojmė qe nuk flasin pėr njė copė toke, disa lajme shkojnė me larg edhe janė vrare, e toka ėshtė aty, vėllezėrit nėn te.
  Kemi nevoje t’i themi njeri tjetrit se sa shume e duam, vijmė nga asgjėja dhe ikim pa asgjė, ajo ēfarė marrim ėshtė ajo ēfarė kemi jetuar, as token se marrim dot, as pasurinė se marrim dot, madje paratė ndonjėherė nuk mjaftojnė, iku Steve Jobs me fjalėt qė nuk gjeta dot tė blej njė njeri tė merrte sėmundjen time.
  Le tė jetė ky emision qė bashke me ju ta mbushim jetėn tonė me gjėra tė bukura. Shikojini rrudhat e prindėrve tuaj, janė shenjat qe nuk do t’i keni pranė edhe pėr shumė kohė, pėrqafojini tani, puthjani duart, e nesėr do t’ju pėrqafojnė e puthin edhe fėmijėt tuaj, edhe pse ju duken indiferente fėmijėt tuaj janė shume tė vėmendshėm ndaj veprimeve tuaja…”, ky ishte apeli i fuqishėm dhe i ndjerė i Elvis Naēit nė fillim tė emisionit “Shqiptarėt pėr shqiptarėt” qė preku jo pak shikuesit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 19-10-2019 mė 07:58

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"  “Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”, Emisioni 57 – 25tetor, 2019 – (I plotė)


  Fatbardha ėshtė rritur mes vuajtjesh dhe lotėsh qė nuk i ndalen, ēdo ditė bashkė me nėnėn morėn rrugėn e sakrificės pėr t’u shkolluar.

  Nėna e saj Merjemja ka nevojė pėr njė operacion qė tė ngrihet nė kėmbė, i cili kushton 15.000 mijė euro. Ato enden rrugėve tė Tiranės, ku Fatbardha me lot ndėr sy i kėrkon njerėzve para pėr nėnėn e saj 56 vjeēare.
  “Per mamin une do te beja gjithēka. Prandaj kur erdhėm ketu ne Tirane une mora nje vendim. Ka qene nje vendim i veshtire, sepse i trembesha gjykimit te njerezve.

  Por pastaj thashe, jo, le te mendojne cte duan. Nuk e shihja dot mamin ne ate gjendje. Mora nje karton dhe shkrova. Pastaj mora mamin ne karroce dhe dolem ne rruge per te kerkuar para, per protezėn”, shprehet ajo.

  Pasi mbaron leksionet ne universitet Fatbardha merr nėnėn me karrocė dhe ecin rrugėve. Nė fund tė ditės mblidhen tek dhoma e tyre e vetme qė kanė me qera, ku vetėm qajnė, nėnė e bijė tė dyja bashkė.

  E pranishme nė emisionin “Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”, studentja 21-vjeēare ka marrė lajmin e madh live, teksa njė shqiptar qė jeton nė SHBA, i quajtur Astrit Kerkuti nga Dibra e Madhe, ka telefonuar dhe ka thėnė se do t’i paguajė ai 15 mijė euro pėr operacionin e tė ėmės.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"  Shqiptaret per Shqiptaret [58]

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"  Moment i ēmuar/ Tetovari nga Gjermania i dhuron 15 vjeēares shtėpi, shikoni surprizėn e dytė!

  Nov 1, 2019  Shqiptaret per Shqiptaret

  Fati nuk i ka buzėqeshur prej kohėsh, pasi i duhej tė linte lojėrat me shoqet dhe kukullat, pėr t’u kujdesur pėr familjen e saj. Enila, 15-vjeēarja qė preku zemrat e shqiptarėve me historinė e saj nė emisionin ‘Shqiptarėt pėr shqiptarėt’, nėna dhe vėllai i saj, u suprizuan nga Elvis Naēi. Njė shqiptar nga Tetova, Satki Gafurri, qė prej vitesh jetonte nė Gjermani i ka dhuruar njė banesė nė Ballsh Enilės dhe familjes sė saj. Tashmė fati i buzėqeshi dhe kėsaj familje.

  Elvisi: Jemi lodhur por kemi njė qėllim tė mirė, kjo familje ėshtė shumė nė nevojė. Ėshtė e ēuditshme deri dikur e pabesueshme qė njė vajzė 15 vjeēare, tė mbajė gjithė barrėn e familjes, ėshtė nėnė vetė, babė vetė, shkollohet vetė, i ka rėnė njė barrė e jetės shumė e madhe. Prandaj jam shumė i kėnaqur qė u bashkuam pėr njė gjė kaq tė madhe. Fėmijėt janė duke ardhur tani dhe ne do u tregojmė se pėr ēfarė jemi kėtu.
  Satki Gafurri tetovari nga Gjermania: Ne u nisėm me gjithė dėshirė se kur ne shohim programin tuaj, kur shikojmė vuajtjet e mėdha qė ka popullit ynė ėshtė diēka e pabesueshme. Vendosėm qė njė familje ta nxjerrim nga kriza pasi sot ėshtė festė nė Gjermani, ėshtė 30 vjetori i ribashkimit tė Gjermanisė dhe unė kam ardhur sot qė tė bashkoj shqiptarėt.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"  Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”, Emisioni 59 – 8 nėntor, 2019 – (I plotė)
  Nov 9, 2019
  Shqiptaret per Shqiptaret

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"
  “Shqiptarėt pėr Shqiptarėt”, Emisioni 60 – 15 nėntor, 2019 – (I plotė)
  10 hours ago

  Shqiptaret per Shqiptaret

  Valbona Molla, pėrpara se tė ndėrronte jetė nga sėmundja nė zemėr ka lėnė njė video mesazh tepėr tė ndjerė dhe pėrlotės ku kėrkon mbėshtetjen e gjithė shqiptarėve pėr jetimėt qė po lė pas. Ky ėshtė mesazhi i saj i lėnė pėrmes njė video.

  “Unė jam Valbona Molla, jam mami i Nadias dhe Faik Mollės, ndodhem jashtė vendit pėr arsye shėndetėsore nuk ndodhem nė Shqipėri, dua tu falėnderoj pėrzemėrsisht pėr mbėshtetjen tuaj qė keni dhėnė ndaj meje, do doja tė mė mirėkuptoni tė mė mbėshtesni siē keni bėrė gjatė gjithė kėsaj kohė, nuk e di kur do tė kthehem, nuk e di sa do tė zgjasė kurimi im, nuk e di kur do tė ndodhem aty, faleminderit pėr mirėkuptimin, jam njė nėnė e dy fėmijėve jetimė qė kėrkon mbėshtetjen tuaj, nė ēdo minutė, nė ēdo sekondė”.
  Gjyshja e dy tė miturve tregon ditėt e fundit kur Valbona dergjej nė shtratin e spitalit nė Gjermani “ pas 8 ditėve kur ishte nė koma, nusja kishte reaguar pak i kishte rrjedhur njė pikė loti atė mbasdite dha shpirt. Ishte shumė e rėndė pėr fėmijėt. Kėta punonjėsit socialė na pyetėn nėse dėshironin fėmijėt tė qėndronin mė njė familje gjermani por fėmijėt donin tė ktheheshin. Ne nuk e dinim kėtė, i kemi pritur me ankth nė Rinas, nuk e dinim nėse ata do tė ktheheshin, ishim mbledhur tė gjithė. Fėmijėt erdhėn, pastaj pritėm trupin e nuses nė Rinas. Nuk i lė asnjėherė nė botė ata fėmijė, i kam rritur mes lotėve mes skamjes nuk i lė pėr asnjė arsye tė ikin. I mora fėmijėt i mbajta tek djali tjetėr por ėshtė e vėshtirė shumė, gjetėm kėtė shtėpi kjo ka kushte shumė tė kėqija, nuk kishte asgjė kjo shtėpi kemi qėndruar pa krevatė shumė ditė. Fėmijėt i ka marrė malli pėr mamanė e tyre, e kujtojnė shpesh, pa fund. I lutem Zotit qė tė rriten tė jenė mirė, tė kenė njė shtėpi, tė kenė ku tė rehatohen tė ndjejnė ngrohtėsinė e tyre”.
  “Mamin e mbaj mend ishte e bukur e mirė, ishte e dashur, kujdesej pėr ne. Pastaj erdhi tezja na morėn tek azili, nuk na treguan pėr mamin, na thanė punonjėsit socialė. Kjo shtėpi qė jemi tani ishte shumė e pistė, ndihem e vetmuar kėtu. “Mė kujtohet shumė fytyra, era e saj, ishte e mirė mami na ndihmonte, mė ka marrė malli pėr tė, pėr fytyrėn erėn pėr gjėrat qė kemi bėrė bashkė, pėr tė gjitha. Unė dua qė nėna dhe gjyshi tė kenė njė shtėpi se janė torturuar ato muaj”, -thotė djali i pėrlotur Faiku. “Shumė na thotė pse nuk i latė fėmijėt nė Gjermani, por ata kanė nevojė pėr ngrohtėsinė e njerėzve tė afėrt, kėtė nuk do ta kishin kurrė atje” thotė halla e fėmijėve.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 16-11-2019 mė 15:10

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"  Elvisi takon Erjonėn/Shikoni si ka ndryshuar jeta e saj brenda njė viti
  Nov 22, 2019


  Shqiptaret per Shqiptaret

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,117

  Pėr: "Shqiptaret per shqiptaret"  Jetonte ne mjerim, hutohet kur shikon kete mrekulli! Emocione te pa pershkrueshme!

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •