Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  35
  92 falenderime nė 86 postime

  Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  Nė janar tė kėtij viti, kryetari i PDIU-s, Shpėtim Idrizi paralajmėroi shqiptarėt pėr fondet e pista qė hidheshin nė media e portale kundėr ēėshtjes Ēame e pro interesave greke, nga Fondi Sekret i Ministrisė sė Jashtme greke.

  “Unė e di shumė mirė qė influenca e Greqisė ėshtė e madhe edhe nė mediat shqiptare. Shqipėria sot dhe ēdo ditė do tė jetė akoma dhe mė e fortė, e mos u mbani tek ata qė tradhėtojnė interesat e Shqipėrisė,” thoshte Idrizi para disa muajsh.

  Botimi “bombė” qė bėri pak ditė mė parė gazetari grek Dhimitris Takis nė gazetėn elektronike iefimerida.gr shkruante se Ministria e jashtme greke financonte me fonde sekrete media dhe gazetarė nė Shqipėri “pėr tė siguruar publikime pozitive rreth Greqisė, pėr krijimin e lobit tė gazetarėve shqiptarė ne vend, si dhe qė kokat e medias tė mbėshtesin interesat e Greqisė”.

  Po sipas gazetės, me kėtė fakt ka lidhje edhe debati i ashpėr mes Panos Kamenos ministėr i Mbrojtjes dhe Nikos Kotzias tashmė ish-ministėr i Jashtėm, nė mbledhjen e kėshillit ministror pak ditė mė parė, debat qė shkaktoi dorėheqjen e ministrit Kotzias.

  Pėr sa iu pėrket shumave pėr median nė Shqipėri, nė reportazh theksohet se deputetėve iu dha shpjegimi: “pėr tė siguruar publikime pozitive pėr imazhin e Greqisė e krijimin e lobit tė gazetarėve shqiptarė ne vend, si dhe kokat e medias tė mbėshtesin interesat e Greqisė”.

  Ministria e Jashtme e Greqisė nuk ka pėrcaktuar se ku konkretisht janė shpėrndarė kėto para ne Shqipėri.

  (BalkanWeb)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 26-10-2018 mė 05:11

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  35
  92 falenderime nė 86 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga Greqia, teori konspirative?" 31,481 views 161  Top Talk/ Financimet greke, Kocaqi: “Zien” Athina, hesht Tirana  Top Channel Albania
  Published on Oct 23, 2018
  Skandali i financimeve greke ka tronditur opinionin dhe politikėn nė Greqi. Opozita greke kėrkon zgjerim hetimesh pėr sasinė dhe destinacionin e parave, ndėrsa nė vendin tonė nuk ka asnjė reagim.

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  Po mbulon ēdo dite skandali skandalin!
  Eshte fakt i rende qe Greqia vazhdon te derdhi para ne Shqiperi.
  Por me rende akoma qe s’ka asnje reagim nga organet zyrtare!

  Perse do duhej qe nje vend si Greqia, e cila mohon ēeshtjen Ēame, ka pretendime absurde territoriale per Vorio-Epirin, etj, te shpenzoj miliona per interesat e saj ne Shqiperi? Jane pyetje qe duhet te na shqetesojne, pyetje qe do trondisnin gjithe strukturat shteterore ne nje vend normal.
  Por a jemi vend normal? Kjo eshte ēeshtja..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  Greqia ka blere politikanet mediave u jep vetem therrimet. Leket Greqia ne kete rast i ka perdorur direkt per Bushatin me kompani,do jete interesant te dime pjesen qe ka mare Meta,nga aty do kuptohet edhe si perfundon marreveshja me detin.

  E lezeēmja ne kete histori (edhe per te treguar se ēfare shteti kemi) eshte se ministri i jashtem grek e paraqiti kete marreveshje te 12 miljeve si historike,aq e sukseshme qe per Greqine,por nga ana tjeter edhe qeveria e Shqiperise jo vetem qe 12 milshin e paraqet si normalitet por paturpsisht thote qe ka fituar dhe det... Futet Turqia dhe kercenon me lufte ne qofte se pranohet 12 mileshi. Dmth po te mos ishte Turqia do ta kishim ngrene edhe kesaj here. Jemi shtet per turp,ku nuk ke as edhe nje zyrtar te thjeshte qe te mbaj nje qendrim minimal reth fondeve sekrete qe agjentura greke perdor ne Shqiperi.
  Jemi ku thret qameti.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 26-10-2018 mė 08:10

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Greqia ka blere politikanet mediave u jep vetem therrimet. Leket Greqia ne kete rast i ka perdorur direkt per Bushatin me kompani,do jete interesant te dime pjesen qe ka mare Meta,nga aty do kuptohet edhe si perfundon marreveshja me detin.

  E lezeēmja ne kete histori (edhe per te treguar se ēfare shteti kemi) eshte se ministri i jashtem grek e paraqiti kete marreveshje te 12 miljeve si historike,aq e sukseshme qe per Greqine,por nga ana tjeter edhe qeveria e Shqiperise jo vetem qe 12 milshin e paraqet si normalitet por paturpsisht thote qe ka fituar dhe det... Futet Turqia dhe kercenon me lufte ne qofte se pranohet 12 mileshi. Dmth po te mos ishte Turqia do ta kishim ngrene edhe kesaj here. Jemi shtet per turp,ku nuk ke as edhe nje zyrtar te thjeshte qe te mbaj nje qendrim minimal reth fondeve sekrete qe agjentura greke perdor ne Shqiperi.
  Jemi ku thret qameti.


  Turqia kercenon me lufte per 12 ml, e ujrave te veta bregdetare,,,,,,,,,,,,jo per Shqiperine

  Mali i zi,,,dhe Greqia kane marre padrejtesisht territore nga ujrat bregdetare te shtetit tone

  Ne rastin e fundit ( pervec parave) Greqia perdori Brukselin,Angiline dhe USA per te nderhyre tek udheheqesit e shitur te shtetit Shqiptar<,,,,,,duke dezinjuar me kujdes qe e gjithe zona naftembajtese !ti kaloje Greqise ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,si gjithmone ne kesoj rastesh momenti i firmosjes eshte gjithmone mbas zgjedhjeve
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loni-loni : 27-10-2018 mė 17:31

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  Citim Postuar mė parė nga loni-loni Lexo Postimin
  Turqia kercenon me lufte per 12 ml, e ujrave te veta bregdetare,,,,,,,,,,,,jo per Shqiperine

  Mali i zi,,,dhe Greqia kane marre padrejtesisht territore nga ujrat bregdetare te shtetit tone

  Ne rastin e fundit ( pervec parave) Greqia perdori Brukselin,Angiline dhe USA per te nderhyre tek udheheqesit e shitur te shtetit Shqiptar<,,,,,,duke dezinjuar me kujdes qe e gjithe zona naftembajtese !ti kaloje Greqise ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,si gjithmone ne kesoj rastesh momenti i firmosjes eshte gjithmone mbas zgjedhjeve
  Turqia kercenon me lufte per 12 miljet si parim,pra nuk e lejon qe nje parim i tille Greqia ta firmosi me cilin do shtet,qofte Shqiperia dhe qofte Italia. Ky parim ishte dhe pika qe ministri i jashtem grek e shpalli si fitore historike,sepse kjo ishte qe i interesonte.

  Sa per te tjerat mbase ke te drejte,por ne si shtet a si popull nuk dime asgje sepse ēdo gje na mbahet sekret (e kemi kete sekretin kancerin e kombit shqiptar). Nuk dime ka apo nuk ka nafte,nuk dime se eshte firmosur a jo marreveshja,nuk dime asgje. Si gjithmone partia na e mban sekret....si kur ishte shoku Sali dhe tani qe eshte shoku Rama.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Turqia kercenon me lufte per 12 miljet si parim,pra nuk e lejon qe nje parim i tille Greqia ta firmosi me cilin do shtet,qofte Shqiperia dhe qofte Italia. Ky parim ishte dhe pika qe ministri i jashtem grek e shpalli si fitore historike,sepse kjo ishte qe i interesonte.

  Sa per te tjerat mbase ke te drejte,por ne si shtet a si popull nuk dime asgje sepse ēdo gje na mbahet sekret (e kemi kete sekretin kancerin e kombit shqiptar). Nuk dime ka apo nuk ka nafte,nuk dime se eshte firmosur a jo marreveshja,nuk dime asgje. Si gjithmone partia na e mban sekret....si kur ishte shoku Sali dhe tani qe eshte shoku Rama.

  Keto bojn sikur udheheqin ,,,,,dhe si gjithmone fjalen e fundit e kane PARTNERET

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  Citim Postuar mė parė nga loni-loni Lexo Postimin
  Keto bojn sikur udheheqin ,,,,,dhe si gjithmone fjalen e fundit e kane PARTNERET
  Keta bojn sikur udheqin por ne fakt vetem shesin. Fjalen e fundit e kan Partneret se keta e bejne balte,si nga etja per leke dhe si edhe nga pazotsia.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Keta bojn sikur udheqin por ne fakt vetem shesin. Fjalen e fundit e kan Partneret se keta e bejne balte,si nga etja per leke dhe si edhe nga pazotsia.

  Si perfundim funksionon teoria e KULACIT DHE KERBACIT

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  Citim Postuar mė parė nga loni-loni Lexo Postimin
  Si perfundim funksionon teoria e KULACIT DHE KERBACIT
  Si perfundim duhet te heqim kete mentalitetin komunist "qe ēdo gje duhet mbajtur sekret se e di partia",sepse po krijon nje mase te madhe injorantesh.

  Deri me sot nuk kemi as edhe nje reagim nga rilindasit e tredhur,as nga opozita dhe as nga ai qe perfaqson unitetin e popullit...(ne vjedhjen e depove te floririt).

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Si perfundim duhet te heqim kete mentalitetin komunist "qe ēdo gje duhet mbajtur sekret se e di partia",sepse po krijon nje mase te madhe injorantesh.

  Deri me sot nuk kemi as edhe nje reagim nga rilindasit e tredhur,as nga opozita dhe as nga ai qe perfaqson unitetin e popullit...(ne vjedhjen e depove te floririt).

  Mentaliteti komunist per sekretin vjen nga ILUMINISTET,,(Sorosianet) Ai qe din nuk flet,,,- Ai qe nuk din flet

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  La Grecia,molto prima della seconda guerra balcanica,era riuscita a fare con l'aiuto della Chiesa,della scuola,di agenti di governo e di commercio e di linee di navigaione,una politica imperialista in tutto l'Epiro fino al Semeni,e al termine di quella guerra domando che le venisse assegnata senz'altro tutta quella regione.Tramontata,in seguito alla vigorosa opposizione dell'Italia e dell'Austria,la tesi prima sostenuta dagli alleati,cioe quella della spartizione pura e semplice dell'Albania,la Grecia consenti a diminuire le propie pretese,rinunciando al posesso della baja di Vallona,ma non dello scolio di Saseno (che essa ha sempre sostenuto,contro ogni diritto e contro ogni fondamento geografico,essere una pertinenza delle isole Joniche), e chiedendo che il confine greco-albanese partisse dalla costa adriatica a circa 15 km,al sud della baja stessa,per raggiungere in direzione nord-est il lago di Ohrida e innestarsi cola col confine serbo. L'Italia e l'Austria da una parte e la Grecia dall'altra convennero finalmente,scartato il confine a Parga e poscia al Kalamas che la nuova frontiera venise a terminare alla punta di Stylos. Giustamente le due potenze adriatiche rifiutarono di fare ulteriori cessioni,anche perche fortemente interessate ttut'e due alla ricostituzione di uno Stato albanese indipendente,sufficientemente forte e vitale,e perche volevano che il canale di Corfu,il quale ha una notevole importanza strategica,non cadesse per intero nelle mani della Grecia,diventata una potenza talassocratica non trascurabile.
  E noto quale lavorio d'intrigo compisse poi la Grecia per ostacolare il tracciato del confine meridionale dell'Albania e togliere al nuovo Stato molte delle sue regioni piu fertili e piu popolose,violando manifestamente il principio di nazionalita del popolo albanese. ...

  A.Baldacci.Bolletino della societa geografica.1 febraio 1916.(faqe 83)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 27-10-2018 mė 20:50

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Blerja e mediave dhe e politikės shqiptare nga greqia

  Emri: scan350.jpg

Shikime: 60

Madhėsia: 43.2 KB
  Emri: scan351.jpg

Shikime: 63

Madhėsia: 67.3 KB
  Emri: scan352.jpg

Shikime: 63

Madhėsia: 59.0 KB

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •