28 vrasje n Kosov, vetm brenda nnt muajve
Q nga janari i ktij viti e deri n shtator n Kosov jan regjistruar 28 raste t vrasjeve.

Kosova edhe n nnt mujorin e par t ktij viti sht prballur me vrasje q kan ndodhur n qytete t ndryshme.
Sipas t dhnave zyrtare t Policis s Kosovs q ka siguruar lajmi.net, n vendin ton n kt periudh kohore jan regjistruar 28 raste t vrasjeve.

Sipas Policis, n t njjtn periudh kohore n vitin 2017 n vendin ton ishin regjistruar 27 vrasje, raporton lajmi.net.

Prderisa kto statistika t Policis s Kosovs flasin vetm pr nnt muajt e par t ktij viti, vrasjet n Kosov vazhdojn t ndodhin.

Rasti m i fundit ndodhi n mngjesin e dits s sotme n Smolic t Gjakovs, ku 61-vjeari me inicialet H.A, kishte mbet i vdekur nga shprthimi i eksplozivit t vendosur n dern e oborrit t shtpis s tij.

Kujtojm se ngjarja e cila m s shumti tronditi vendin ishte vrasja e dyfisht q ndodhi m 7 gusht t ktij viti n Brekoc t Gjakovs.

Pjetr Nrecaj m 7 gusht kishte vrar bashkshorten e tij 35-vjeare Valbonn dhe vajzn 8-vjeare.

Gjykata e Gjakovs m 5 shtator t ktij viti, ndaj Pjetr Nrecajt si i dyshuar kryesor pr vrasjen e dyfisht, kishte marr vendim q ti vazhdohet masa e paraburgimit edhe pr dy muaj t tjer. /Lajmi.net/