Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Kush e detyroi Ramn t godiste bandat?

  Arrestimet e fundit kan br kaq shum buj jo pse jan kapur disa kriminel, por se n kto arrestime rezultojn t implikuar njerz t rndsishm t partis n pushtet, duke prforcuar akuzat se Rama dhe t tijt jan t lidhur me krimin. sht kjo q i ka zhvendosur kto arrestime nga kronika e zez n kronikn e politiks. Mirpo, duke lexuar kt kronik, gjejm shum interpretime kundrthnse ku m i spikaturi sht ai se duket sikur kemi nj paradoks pasi arrestimet po i bn nj prokurori q, njhersh, akuzohet nga kundrshtart e Rams si e vn n shrbim t maxhorancs pr t fshehur lidhjet e saj krimin. Prandaj, shum njerz, me t drejt, ngren pyetjen: far qndron prapa ktyre arrestimeve? Pse Kryeministri, q deri dje ka br mos t mbrohet nga akuzat pr lidhje me krimin me t gjitha format, deri duke brtitur npr media shpifje, shpifje, shpifje! lejon Prokurorin, q e ka nn kontroll, t kryej kto arrestime q e demaskojn? Mos vall Edi Rama, befas, ka ndrruar strategji pushteti dhe po i braktis t fortt? Mos ndoshta nuk e ka nn kontroll Prokurorin, sepse n saj t Reforms n Drejtsi ajo po funksionon? Mos situatn e kan marr n dor ndrkombtart q duan ti japin fund ktij sistemi kriminal n Shqipri? Mos i ka dal Fatmir Xhafaj nga kontrolli? Apo kto arrestime jan br nn presionin ndrkombtar, por, si ndodhi n rastin e shkarkimit t Saimir Tahirit, shpresat se ka ndryshuar vullneti pr keq i Edi Rams pr t bashkpunuar me krimin apo se ndrkombtart kan vendosur ti japin fund ksaj situate, do t psojn zhgnjimin e radhs.
  Personalisht jam m afr versionit t fundit. Argumentet m dalin me deduksion, duke e par kt ngjarje n tr kontekstin e skandaleve t fundit. Sipas meje, Rams nuk i duhej nj skandal tjetr q t prforconte akuzat e ngritura kundr tij dhe t tijve me dy skandalet e ashtuquajtura Babale 1 dhe Babale 2, prandaj ideja se ai paska vendosur t shkputet nga t fortt n kt mnyr nuk m bind. Kjo sht nj lvizje e detyruar nga halli, jo nga vullneti i mir. Po ashtu, Prokuroria, q ka hapur procese pr akuzuesit dhe jo pr t akuzuarit n dy skandalet e para, duke e mbrojtur kshtu Ramn & Co, nuk mund t shkoj kurrsesi kundr ksaj tendence me kt operacion. E vrteta sht se Prokuroria e ka hapur kt dosje n vitin 2016, n nj koh kur Rama nuk i kishte vn ende duart plotsisht mbi Prokurorin. Aty mund t ken mbetur ende segmente t lidhura me opozitn apo prokuror q ndrgjegjja personale nuk i lejon t shkojn aq larg n instrumentalizimin e Prokuroris nga Rama, por sjelljet e Prokuroris koht e fundit tregojn se, si rrall ndonjher, ajo po punon pr t shuar zjarrin e akuzave, prandaj ideja se kto arrestime duhen par si shenj se Reforma n Drejtsi po funksionon, nuk qndron. E njjta gj mund t thuhet pr iden se ksaj here ndrkombtart e kan seriozisht. Sikur t ishte kshtu, ata do t lshonin akuza politike sepse mjafton fakti q dy ish-deputet t Rams dalin t implikuar me rrjete kriminale (t cilve mund tu bashkonin edhe historin e Saimir Tahirit apo edhe at t vllait t Xhafs) pr t kuptuar se rrnjt e problemit n Shqipri nuk jan thjesht te krimi, por te lidhjet e tij me politikn. Sa pr iden e daljes jasht kontrollit t rilindsve nga ana e socialistit Fatmir Xhafaj, gjykoj se ai mbetet peng i historis s t vllait trafikant dhe nuk mund t dal dot nga strategjit e ndrtuara bashk me Ramn pr t fshehur lidhjet e rilindsve me krimin, si bn edhe me skandalin q prfshiu t vllain, veanrisht n kt moment.
  Prandaj, mendoj se versioni m i besueshm sht ai, sipas t cilit, meqense jan kapur me duar n presh nga gjermant, Rama & Co po rreken t bjn nj rrug e dy pun, t lejojn Prokurorin t arrestoj peshqit e vegjl pr tu hedhur edhe nj her hi syve ndrkombtarve dhe njhersh ti propagandojn kto arrestime si prova se ata po punojn kundr krimit dhe t fortve. N favor t ktij versioni vjen fakti se brenda muajit tetor kan ardhur n Shqipri n takim me ministrin Xhafaj: Sekretari i Shtetit n Ministrin e Brendshme Federale, Stephan Mayer (3 tetor), Zvendspresidenti i Zyrs Federale t Krimit (BKA), Peter Henzler, bashk me drejtues t lart t Policis Kriminale (8-11 tetor) si dhe Drejtori i Prgjithshm i Policis gjermane, Dieter Romann (17 tetor). Ktyre fakteve nuk mund t mos u bashkngjitsh edhe dy informacione t tjera: at se Gjermania bllokoi n gusht ekstradimin n Shqipri t Arbr ekajt, (njeriut t akuzuar pr 600 e kusur kg kokain) duke informuar paln shqiptare se ai ishte nn hetim pr trafik droge mes Shqipris dhe Gjermanis si dhe at se ekaj ka vendosur t bashkpunoj me drejtsin gjermane.
  E vrteta sht se dosja e arrestimeve t fundit, me t zbuluarat dhe t pazbuluarat e saj, tregon qartazi sesi funksionon sistemi i pushtetit n do cep t Shqipris, jo vetm n Lezh, Shijak e Durrs. Problemi sht se shqiptart e din se si funksionon ky sistem edhe pa kt dosje, sepse e kan prdit mbi kurriz; ata e din shum mir se Shqipria ka nevoj pr shembjen e ktij sistemi pushteti dhe ndrtimin e nj tjetri ku politika dhe krimin t jen n luft me njri-tjetrin dhe jo n bashkpunim. Mirpo, ndihen t pafuqishm ndaj tij se ky sistem sht shum i fort sepse ka me vete institucionet me n krye Kryeministrin, q sht aty n saj t ktij sistemi dhe pr ti shrbyer atij, e q i quan shpifje akuzat pr lidhjet e qeveritarve me krimin, duke dhn indikacione t qarta edhe pr drejtsin. Prndryshe, Prokuroria do t duhej t kishte punuar me koh, madje me urgjenc, pr t zbuluar se cili sht ky xhuxhi q prmendet nga trafikantt si njeri q u siguronte atyre vende pune, pasi ky xhuxhi paraqet rrezikshmri pr interesat e shoqris. Ai do t duhej t ishte identifikuar nj sahat e m par pr t eliminuar kt rrezikshmri, ndrsa shenjat jan se Prokuroria nuk e ka br kt, ka flet shum m tepr pr kta arrestime sesa propaganda e Rams dhe Xhafs.
  Po e ndrpres leximin tim mbi arrestimet e fundit me kto nota pesimiste, (deri ktu), n pritje t lajmeve t reja, veanrisht nga Prokuroria.
  /Panorama/
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kush e detyroi Ramn t godiste bandat?

  Prgjimet/ Ato q prokuroria thot dhe ato q fsheh pr Dakon

  Prokuroria ka reaguar sot pr tu futur n mes t debatit q po prplas opozitn me qeverin, nse kryebashkiaku i Durrsit ka rn pre e Prgjimeve. Q prej dits s aksionit pr arrestimin e bands shijakase t Avdylajve, PD pretendon se n minutat e fundit nga qeveria sht ushtruar presion q t hiqej nga lista e arrestimeve Vangjush Dako. Por i pyetur nga televizioni Klan institucioni i akuzs sht prgjigjur se kjo sht kategorikisht e pavrtet dhe se Dako nuk ka qen asnjher n listn e arrestimeve. Por m kuriozia ka qen prgjigjja q Prokuroria ka dhn pr pyetjen nse emri i Vangjush Dakos del n kt dosje. Shprehja lakonike: “nuk kemi koment pr kt” tregon shum.
  Versionin e par pr t cilin prokuroria mund t prgjigjej gjithashtu “Nuk kemi koment”, ajo e ka mohuar kategorikisht, ndrsa mundsin q Dako t gjendet n prgjime e ka ln t hapur.
  Dhe kjo e ka nj arsye.
  Sepse kryetari i Bashkis s Durrsit gjendet realisht n at q opozita e etiketoi si “dosja 339”. Sipas burimeve nga prokuror q tashm jan larguar nga hetimi i ksaj shtjeje, emri i kryebashkiakut gjendet aty mbi 20 her, edhe kur prmendet n prgjimet mes trafikantve si n rastin e Tahirit edhe kur kapet duke folur vet me kta. Ai dgjohet t flas pr pun t zgjedhjeve dhe shtje punsimi.
  Pasi mori drejtimin e Prokuroris, kamikazja socialiste Arta Marku hoqi nga hetimi i ksaj shtjeje prokurorin Hajdarmataj. M par Adriatik Llalla, kishte larguar nga hetimi i saj nj tjetr prokuror, Anton Martinin. Po ti shtosh ktyre edhe oficert gjyqsor, ata q kan kryer prgjimet, ata q i kan zbardhur ato, rrethi i personave q kan djeni q Vangjush Dako sht
  kapur n prgjim me bandn e Avdylajve sht tepr i madh q mund t lejoj fshehjen. Duke ditur se nj pjes e ktyre personave jan edhe t afrt me opozitn t cilsi i kalojn informacione, prokuroria nuk mund t gnjejte duke thn q Dako nuk gjendet n dosjen 339. Prandaj organi i akuzs nuk komentoi m shum sesa shprehja: “Nuk kemi koment”.
  Me ardhjen e Arta Markut dhe me vendosjen e shoqes s saj Prela tek krimet e rnda, i vetmi favor q ato i kan br socialistve sht ndarja e dosjes s Avdylajve nga ajo e Vangjush Dakos, me justifikimin se kjo e dyta do t hetohet m vete.
  Ndoshta kjo manovr i ka nxitur ish prokurort e shtjes t nxjerrin “secrete” prej saj duke nxjerr n public detaje nga prgjimet n rrejtin e t cilave ka rn ede kryebashkiaku i Durrsit. Dhe burime t mirkonfirmuara pohojn se ato do t dalin shum shpejt.
  Lapsi.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kush e detyroi Ramn t godiste bandat?

  Gazetari nga SHBA/ Ju tregoj si po shkatrron hetimin e ‘xhuxhit’ Donika Prela

  Gazetari investigativ, Flamur Vezaj, i cili prej disa kohsh jeton n Shtete e Bashkuara t Ameriks, vijon t ndjek me vmendje ngjarjet n Shqipri, dhe fal burimeve arrin t zbardh edhe prapaskenat q po ndodhin n politikn shqiptare.
  Gazetari Vezaj me an t nj postimi n Facebook, ka treguar se si Prokurorja e Krimeve t Rnda, Donika Prela, po krkon t shkatrroj hetimin e dosjes ‘Xhuxhi’, ku thuhet se bjn pjes nj kryebashkiak i PS-s dhe dy deputet socialist.

  Ja far shkruan Vezaj:
  Shkaterrohet “banda” e prokurorise, qe denoi rreth 40 persona me “burgim te perjetshem”
  ##
  Na ishte njehere nje institucion qe quhej Prokuroria e Krimeve te Renda! Ne ate godine, qe fillimishte u ngrit prane zones se 9-katsheve dhe me pas prane paraburgimit “313”, u vendosen rreth 20 prokuror te perzgjedhur nga gjithe institucioni i akuzes dhe te filtruar nga sherbimet partnere te Shqiperise dhe te selektuar edhe nga ish-Presidenti A.Moisiu!
  #Ishte ai institucion, qe qytetaret kishin besim se gjenin drejtesi duke krijuar nje imazh te mire ne luften kunder krimit te organizuar dhe trafiqeve! Kjo fal edhe goditjeve te shume “bandave” te cilat u hetuan dhe me pas u denuan nga Gjykata. Nga hetimet e ketyre prokuroreve qe tashme jane degdisur, Gjykata ka dhene rreth 40 denime me burgime te perjetshme, e pa llogaritur ketu denimet e qindra personave nga 15 vjet e siper burg! Por, me kalimin e kohes ndryshimet e Prokuroreve te Pergjithshem dhe nderhyrjes se politikes, ky institucion filloi te quhej si prokuroria e qokave, ku kryeprokurokuroret promovonin shoqerin e tyre dhe miqt e politikaneve! Kjo beri qe imazhi i nje institucioni me dinjitet, i ngritur per disa vite, filloi te bie! Duke rene aq shume saqe arriti ne piken qe drejtuesja e perkoheshme e ketij institucioni si D.Prela nen hyqmin e shoqes se klases, prokurores se pergjithshme te perkohshme dhe disa juristeve te mazhorances ta shkaterrojne ate institucion, duke i cilesuar vec tjerash disa nga ata prokuroret qe jane qe ne krijimin e ketij institucioni si “bande” e duke i zevendesuar me disa prokuror servila qe vetem lepirjen ndaj cdo shefi e kane te persosur!
  Ky konstatim, u perforcua me shume ne rastin e ndjekjes penale te gazetarit J.Olldashi dhe ne rastin e fundit te operacionit ndaj “bandes” se Shijakut, ku perseri ky institucion, si ne rastin e Habilajve detyrohet te nderhyje per shkak te presionit te partnereve! Te cilet, qe ne dhjetor te 2016 kane sjell nje volum te madh materialesh ne ngarkim te kesaj bande! Por pavaresishte suksesit te trumpetuar, prokuroret kane vepruar ne menyre selektive te dirigjuar nga drejtues te mazhorances! Kjo duket qarte edhe ne vendimin mbi 200 faqesh te mases se sigurise, ku pergjimet jane selektuar, duke publikuar thuajse te gjitha bisedat e ish-deputetit Ndoka e te afermve te tij, te cilet vec krimeve te pervetesimit te pronave ne bregdet, flasin edhe per blerje te votave ne zgjedhjet e 2017 por qe provon se kane ndjekur te njejten praktike edhe ne zgjedhjet e 2015 dhe ato te 2013! Ne kete vendimin e mases, jane publikuar disa nga keto pasazhe bisedash te zones se Lezhes, duke “shitur” keshtu ish-depuetin Arben Ndoka qe i ndihmoi mazhorancen ne tre pale zgjedhje ne Lezhe! E nga ana tjeter i kane hequr duke mos publikuar ne vendim pjesen e pergjimeve te zones se Durresit, biseda keto qe i kane selektuar dhe nuk do ti publikoi prokurorja e perkohshme A.Marku dhe shoqja e saj D.Prela bashke me shefin e seksionit te trafiqeve ne prokurori, pasi i eshte premtuar kalimi i Vetingut nese ata pergjime nuk dalin ne publik! Ky “pazar” me dosjet, eshte jo vetem nje imazh i keq per kete institucion, por edhe nje politizim i tejskajshem i kesaj prokurorie, pasi per operacionet dhe hetimet e se ciles Kryeministri dhe Ministri i Brendshem (qe kane pozicione politike) jane ne dijeni te hetimeve per dosje konkrete dhe paralajmerojne ne media disa dite para per arrestimet qe do te behen, duke treguar keshtu qe ata kane marr rolin e policit, hetuesit, prokurorit e gjyqtarit qe komandojne institucionin e akuzes. Por pavaresishte kesaj, pa kaluar dy dite u liruan 10 nga te arrestuarit duke ngritur dyshime te medha per menyren e hetimit dhe ekzistencen e provave konkrete....
  #E keshtu, institucionit te Prokurorise se Krimeve te Renda tashme i ka humbur edhe vezullimi i xhamave te godines nga papastertia se ndriqimi i dikurshem eshte shuajtur me kohe!
  #Presim_arrestimet_e_tjera#
  SYRI.net
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Kush e detyroi Ramn t godiste bandat?

  Ata qe nuk do PD,te huajt. Ata e kane detyruar Ramen,pse kush tjeter do ta detyronte Lulzim Basha apo Llalla me Nishanin !

  Nuk do ndonje llogjike te hatashme per ta kuptuar qe keto jane hetime me detyrim nga te huajt. Te ishte per Ramen do kishit Llallen edhe 40 vite te tjera.

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kush e detyroi Ramn t godiste bandat?

  Prgjimet me “trafikantt e Shijakut”/ Si u rrzuan alibit e Dakos nga vet Dako

  Un flas m t gjith qytetart e Durrsit. Nuk ka bir kurve q flet m shum se un n telefon!”

  M kto fjal kryetari i bashkis s Durrsit, Vangjush Dako justifikoi n fillim t emisionit “Opinion” telefonatat e zbardhura me element t bands s Avdulajve t Shijakut t cilt jan arrestuar nga policia t akuzuar pr trafik droge.

  Me kt fraz, Dako krkoi t bindte opinionin publik se ai ishte i hapur me t gjith qytetart dhe se numri i tij i telefonit 0692099300 sht i hapur pr t gjith. Por, e vrteta doli krejt ndryshe m pas, pasi ishte vet Dako q rrzoi alibin e tij.

  S pari prgjimet e prokuroris tregojn se nuk jan vetm qytetart q e telefonojn kryetarin e Bashkis s Durrsit, por edhe ky vet i merr n telefon “pr t’i falnderuar”.

  E till sht telefonata q Dako ka br me “Nien” e Shijakut (tashm i arrestuar) t cilit i krkon takim. “Nija: H kryetar, h vllai./ Dako: Nie, ku je?/ Nija: Ktu vrdall…/ Dako: Ku sht Astriti?/ Nija: Ka lviz nj ik”./

  Pr kt telefonat Dako u justifikua se po e falnderonte pr punn e br n zgjedhje dhe se nuk e kishte iden pr problemet e tij me ligjin.

  “Nija” sht nj qytetar i Durrsit me t cilin kam folur dhe q sht nj nga kta q sht kapur. Kam folur me kt pas zgjedhjeve. Pr ta falnderuar. Ai lufton pr mua m jep vota dhe un t mos i bj nj telefon? Astriti sht vllai i Nies. Ku e di un se me a merrej ai. Nse ka info policia dhe le t merrej me t. Mua nuk m ka thn njeri gj q ky merrej me aktivitete t paligjshme” – u justifikua Dako, por q vetm 1 minut m pas “ra vet brenda” pasi e pranoi q e dinte pr problemet e tyre me drejtsin, por tashm i konsideron “qytetar t rehabilituar”.

  “E di q kan br burg. Tani sht rikuperuar dhe sht qytetar i mir” – tha Dako duke ln t gjith me goj hapur.

  S dyti del se Dako u ka krkuar bashkpunim personave me precedent penal dhe pr kt ka qen n dijeni. Prgjimet kan zbuluar q personat nn hetim bnin edhe pazare pr vota duke i thn njri tjetrit: “Thuaj Vangjushit t’i japim ndonj lek, q t votojn!”

  Kryebashkiaku i Durrsit u mundua t gjej nj tjetr justifikim: “Ore dhe mua m marrin vet dhe m thon vet: “A do na japsh ndonj lek pr votn?” Ky sht muhabet kot. Pse pr bisedat e ktyre do jap prgjigje un? Atyre u duket vetja kushedi far jan dhe mburren: “Flas un me Vangjushin. Ta zgjidh un”.

  Poblemi i tret kryebashkiakut t Durrsit sht nj tjetr dokument i publikuar mbrmjen e ksaj t enjteje, pjes e dosjes s Prokuroris s Krimeve t Rnda ku zbardhet nj prgjim telefonik mes njrit prej personave t arrestuar si pjes e bands s trafikut t drogs me qendr n Shijak dhe Vangjush Dakos.

  “Jasin Kala alias “Cine” nga Shijaku i shkruan SMS- Dakos: “Shif se do vijn FNSH, ktu te un. Kshtu m than. Cini jam”. Dako i ka kthyer prgjigje se sht n Itali.

  N kt mnyr u rrzua edhe alibia e tret e Dakos se ai flet me qytetart vetm pr zgjedhjet. Ky prgjim tregon se bashkpunimi vazhdon dhe se si kryebashkiaku i Durrsit “u zgjidh hallet” votuesve t tij t ndershm. LAPSI.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kush e detyroi Ramn t godiste bandat?

  Kronologjia/ Si u spostuan n mnyr t uditshme prokurort e dosjes 339


  N emisionin “T Paekspozuarit”, u transmetua nj material filmik, i cila rendit n mnyr kronologjike se si dosja 339, ka kaluar nga njri prokuror n tjetrin. N mnyr t uditshme dhe t dyshimt, kjo dosje ka kaluar n disa prokuror. Si filim n fund t vitit 2016, dosjen e kishte Anton Martini, por ai u transferua n Shkodr nga Adriatik Lalla. Dosja merret nga Besim Hajdarmataj, i cili srish transferohet n nj tjetr qytet, konkretisht n Pogradec, nga kryeprokurorja Arta Marku n vitin 2018. N fund dosja, prfundon n duart e Vladmir Mars dhe Dritan Prenci t cilt e finalizuan pr nj koh t shkurtr.

  /TPZ.AL/

  http://www.tpz.al/2018/10/25/kronolo...-e-dosjes-339/
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kush e detyroi Ramn t godiste bandat?

  “T Paekspozuarit” akuzon Tv Klan: “Manipuloi prgjimin n favor t Vangjush Dakos”

  Nj betej e madhe sht zhvilluar dje lidhur me ekskluzivitetin e prgjimeve t Vangjush Dakos me grupin e Abdylajve. Kush i kishte ato t sakta dhe cili do ti transmetonte i pari. n kt gar t ethshme sht futur emisioni “T Paekspozuarit” dhe televizioni Klan. Programi i Ylli Rakipit pas nj pune t gjat pr t vrtetuar origjinalet e prkthimeve t prokuroris kishte planifikuar ato n ora 21 oo, Por TV Klan ia mori n kthes. n lajmet e ors 19 30, Klan rrmbei “scoop-in” q kishte prgatitur Rakipi duke i botuar prgjimet rreth 1 or e gjysm m par. Por gjja q binte n sy duke para daokumentat ishte se tek TPZ ato ishin si dokumenta prokurorie, me kok madje dhe me firma dhe vula ndrrsa n Klan vetn si trakskriptime bisedash.

  Ky detaj, n fakt m i pa rndsishmi, ka hedhur dyshime mbi origjinalitetin. Dhe nga ktu sht nisur TPZ.al, faqja e emisionit t Ylli Rakipit, pr t akuzuar Klanin se ka manipuluar dokumentin:

  “N fund t biseds mes Altin Avdylit (pjestarit t bands t akuzuar pr trafik narkotiksh) dhe nj personi tjetr, prmendet Vangjushi. Personi i paidentifikuar i thot Avdylit, q t’i krkoj Vangjushit para, q disa persona t “votojn”. Por n versionin e publikuar nga Tv Klan, fjala “votojn”, sht zvendsuar me “…tojn (nuk kuptohet!)”.
  Shpjegimi se kjo fjal nuk kuptohet, sht i uditshm, pasi dokumenti i dal n media, sht transkript n tekst dhe jo nj audio. Ai sht lehtsisht i dallueshm, si mund ta shihni m posht n versionin e pubikuar nga “T Paekspozuarit”.

  Versioni i TV Klan:

  Emri: 531D8719-8633-4D2C-B53D-02FB0786FDCE.jpg

Shikime: 69

Madhsia: 20.5 KB

  Versioni i plot origjinal:

  Emri: 26047B8C-9B84-4497-A62D-47F4AD891423.jpg

Shikime: 72

Madhsia: 40.4 KB

  Dyshime ngjall sipas TPZ.al se te dokumenti i Klan sht manipuluar pikrisht kjo fjal, q i jep edhe kontekst biseds dhe e lidh at me zgjedhjet. Biseda e zhvilluar mes ktyre personave, ka ndodhur vetm nj dit prpara zgjedhjeve t prgjithshme t vitit 2017. Por, n prgjimin e publikuar nga Klan, nuk ka nj dat. Pra, duke mos patur datn dhe duke hequr fjaln “votojn”, biseda e humbet thuajse trsisht kontekstin q e lidh me zgjedhjet” shkruan TPZ e cila e akuzon Klan se i ka shrbyer interesave t Dakos.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Kush e detyroi Ramn t godiste bandat?

  Kjo e Dakos me ngjan nje histori tipike alla shqiptare;"hajde te bojm pak rremuje se kemi probleme te tjera...". Dakon kur nuk e arrestuan per "Velieren" nuk kane per ta arrestuar kurre sepse jo qe eshte veshtire ti gjesh krim me te madh....por ne Shqiperi eshte dhe e pamundur ta perdoresh proven si fakt perpara drejtesise. Me Velieren prova e krimit ishte fakt,e kishin perpara syve. Me pergjime telefonatash;edhe sikur te vertetosh qe "tjetri" ka thene qe "thuaj Vangjushit te na japi leket per votime" ose edhe sikur "tjetri" te ket thene qe "Vangjushi na i dha leket per votime" prap eshte e veshtire ta perdoresh si prove sepse eshte nje person i trete qe flet ne emer te Dakos. Pa pasur si prove paran e votimit eshte e pamundur te akuzosh dike ne ate vend...

  Pa harruar qe u bene 4 muaj e ca dhe prokuroria dhe opinioni publik nuk di se zeri i vellait te ministrit te brendshem eshte apo jo autentik. Pra per nje regjistrim te thjeshte zeri nuk dime (perve kreministrit,qe e beri analizen e zerit brenda dites) se fare eshte bere,behet dhe do behet....Imagjino sikur ne pergjime te dali ndonje telefonat a telefonata ku kerkohet identifikimi i zerit...u mbyll eshtja pa u hapur.

 9. #9
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Kush e detyroi Ramn t godiste bandat?

  Nuk ka bir kurve q ta besoj Gjushin

  T enjten n Opinion, Vangjush Dako u prpoq t luaj rolin e shejtan budallait. Kur e pyesnin se si kishte mundsi q ishte prgjuar duke folur me trafikant, ai prgjigjej se bisedonte me do zgjedhs. Kur e pyesnin se a e dinte q bashkbiseduesit kishin precedent penal, ai ia kthente se qen rehabilituar. Kur e pyesnin se pse i kishte falenderuar pas 25 qershorit, ai bnte naivin duke thn se i sht mirnjohs do votuesi.

  Por me kt sjellje prej sharlatani- babaxhan, ai nuk fshihte dot disa fakte t thjeshta.

  Thelbi i tre prgjimeve q u publikuan mbrm (thuhet se n dosje jan mbi 20 t tilla) nuk qndron fare n faktin se ai takohet me zgjedhs t rndomt. Aty flitet pr marrdhnie me nj band kriminale, t akuzuar pr trafik ndrkombtar kokaine, e cila sht prdorur pr t grabitur zgjedhjet e 25 qershorit n Durrs.

  Aty flitet pr blerje votash, pr falenderime pasi akti ka prfunduar, madje, m keq akoma, ka edhe prgjime ku pjestar t supozuar t bands, i krkojn kryebashkiakut t’i heq qafe forcat speciale t policis.

  Pra, ndryshe nga sa pretendonte mbrm n Opinion, njeriu q vrtetoi edhe njher se e keqja mbetet gjithnj banale, aty nuk bhej fjal as pr takime t rastsishme, as pr nj raport normal me zgjedhsit.

  Lexo m tej:

  Mnyra se si vendosi t mbrohet Vangjush Dako nuk ka bindur asknd q ka nj fije mend n kok.

  Historia e ksaj afere q opozita e ka denoncuar ktu e dy vite m par, bhet edhe m e qart nse ajo shikohet n dinamikn e saj.

  Sepse Vangjush Dako do ta kishte m t leht t ngrinte sot nj alibi, nse kartela e lidhjeve t tij me krimin do t qe e virgjr. Por ai sht njkohsisht politikani i denoncuar m par se i firmosi letr gjykats, pr t shptuar nga burgu Lul Berishn. Ai sht po ashtu n listn e zz t SHBA, si nj nga njerzit q i sht refuzuar viza pr t udhtuar drejt ktij vendi.

  Pra Vangjush Dakon nuk e ndihmon dot as e shkuara dhe as piruetat q bn shefat e tij pr t manipuluar dosjen q ka n duar prokuroria.

  Po ta qmtosh me kujdes kt dosje, e cila pr hir t s vrtets ka filluar t minohet prpara se Arta Marku t merrte detyrn, do t vrehet lehtsisht se ka pasur nj numr lvizjesh t panumrta prokurorsh, vetm pr t dal n prfundimin q jemi sot: q prgjimet ku figuron Dako t arkivohen dhe ato t bands t Avdylajve t ohen n gjykat.

  Por edhe kjo manovr, q mund ta shptoj kryebashkiakun e Durrsit nga hetimi dhe prangat, sht n vazhdn e shkatrrimit t imazhit t tij publik.

  Sot askush nuk mund t ket m dyshime, se ky personazh, pr t cilin jan manipuluar investigimet e prokurorve, q ka nj t shkuar t errt dhe q rezulton n prgjime si mik i banditve me t cilt vjedh vota, mund t jet m i besueshm.

  Prandaj, ai u rrek kot t’i banalizonte mbrm n Opinion lidhjet e tij kriminale si takime t thjeshta me zgjedhsit.

  Pavarsisht se brtiste se nuk kishte bir kurrve q t’ia kalonte pr numr takimesh me votuesit, t gjith e morn vesh si qndron e vrteta. Dalja n TV nuk e ndihmoi, pr e rrnoi Dakon. Sepse prvese konfirmoi lidhjet e tij kriminale, ajo tregoi se ai sht krejtsisht i pavetdijshm pr t kuptuar peshn e asaj q ka ndodhur.

  Lapsi.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Kush e detyroi Ramn t godiste bandat?

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nuk ka bir kurve q ta besoj Gjushin

  T enjten n Opinion, Vangjush Dako u prpoq t luaj rolin e shejtan budallait. Kur e pyesnin se si kishte mundsi q ishte prgjuar duke folur me trafikant, ai prgjigjej se bisedonte me do zgjedhs. Kur e pyesnin se a e dinte q bashkbiseduesit kishin precedent penal, ai ia kthente se qen rehabilituar. Kur e pyesnin se pse i kishte falenderuar pas 25 qershorit, ai bnte naivin duke thn se i sht mirnjohs do votuesi.

  Por me kt sjellje prej sharlatani- babaxhan, ai nuk fshihte dot disa fakte t thjeshta.

  Thelbi i tre prgjimeve q u publikuan mbrm (thuhet se n dosje jan mbi 20 t tilla) nuk qndron fare n faktin se ai takohet me zgjedhs t rndomt. Aty flitet pr marrdhnie me nj band kriminale, t akuzuar pr trafik ndrkombtar kokaine, e cila sht prdorur pr t grabitur zgjedhjet e 25 qershorit n Durrs.

  Aty flitet pr blerje votash, pr falenderime pasi akti ka prfunduar, madje, m keq akoma, ka edhe prgjime ku pjestar t supozuar t bands, i krkojn kryebashkiakut t’i heq qafe forcat speciale t policis.

  Pra, ndryshe nga sa pretendonte mbrm n Opinion, njeriu q vrtetoi edhe njher se e keqja mbetet gjithnj banale, aty nuk bhej fjal as pr takime t rastsishme, as pr nj raport normal me zgjedhsit.

  Lexo m tej:

  Mnyra se si vendosi t mbrohet Vangjush Dako nuk ka bindur asknd q ka nj fije mend n kok.

  Historia e ksaj afere q opozita e ka denoncuar ktu e dy vite m par, bhet edhe m e qart nse ajo shikohet n dinamikn e saj.

  Sepse Vangjush Dako do ta kishte m t leht t ngrinte sot nj alibi, nse kartela e lidhjeve t tij me krimin do t qe e virgjr. Por ai sht njkohsisht politikani i denoncuar m par se i firmosi letr gjykats, pr t shptuar nga burgu Lul Berishn. Ai sht po ashtu n listn e zz t SHBA, si nj nga njerzit q i sht refuzuar viza pr t udhtuar drejt ktij vendi.

  Pra Vangjush Dakon nuk e ndihmon dot as e shkuara dhe as piruetat q bn shefat e tij pr t manipuluar dosjen q ka n duar prokuroria.

  Po ta qmtosh me kujdes kt dosje, e cila pr hir t s vrtets ka filluar t minohet prpara se Arta Marku t merrte detyrn, do t vrehet lehtsisht se ka pasur nj numr lvizjesh t panumrta prokurorsh, vetm pr t dal n prfundimin q jemi sot: q prgjimet ku figuron Dako t arkivohen dhe ato t bands t Avdylajve t ohen n gjykat.

  Por edhe kjo manovr, q mund ta shptoj kryebashkiakun e Durrsit nga hetimi dhe prangat, sht n vazhdn e shkatrrimit t imazhit t tij publik.

  Sot askush nuk mund t ket m dyshime, se ky personazh, pr t cilin jan manipuluar investigimet e prokurorve, q ka nj t shkuar t errt dhe q rezulton n prgjime si mik i banditve me t cilt vjedh vota, mund t jet m i besueshm.

  Prandaj, ai u rrek kot t’i banalizonte mbrm n Opinion lidhjet e tij kriminale si takime t thjeshta me zgjedhsit.

  Pavarsisht se brtiste se nuk kishte bir kurrve q t’ia kalonte pr numr takimesh me votuesit, t gjith e morn vesh si qndron e vrteta. Dalja n TV nuk e ndihmoi, pr e rrnoi Dakon. Sepse prvese konfirmoi lidhjet e tij kriminale, ajo tregoi se ai sht krejtsisht i pavetdijshm pr t kuptuar peshn e asaj q ka ndodhur.

  Lapsi.al
  Vangjushi nuk preket sepse asht ortak (sekser) i nje kompanie te huaj ( shumkombeshe ) qe ka monpulizu te gjithe tregun e betonicimentos

  Vetingu ne drejtesi nuk asht ba per interesat e popullsise vendase por per interesat ekonomike dhe gjeopolitike te huajve

  Ashtu edhe Adriatik Llallen nuk e zbythen sepse ishte i korruptuar ,,,,,,,,,,,por ai filloi te germoje aty ku s,duhet,tek GRABITJA e naftes

  Shikoni Rumanine ,,,,,,,,,,,asnji shtetar i korruptuar dhe i shitur nuk preket ,,,,,,,,,per sa kohe punon per interesat e kompanive ofshore shumkombeshe

  Vertet Ramen e kane detyruar te luftoje disa banda ,,,,,,,,,,por ma perpara ata jone kujdes te ruajne pushtetin ne duart e Rames deri ne momentin e rekrutit te rradhes


  Asnji force politike nuk asht ma e zellshme dhe e diponushme ne favor te interesave nderkombetare ekonomike-gjeopolitike sesa te MAJTET (socialistet ne kyt rast),,per arsyen e thjeshte sepse KUFIZOJNE lirine e prones dhe tregut
  Ndryshuar pr her t fundit nga loni-loni : 28-10-2018 m 07:36

 11. #11
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,801
  Faleminderit
  192
  275 falenderime n 208 postime

  Pr: Kush e detyroi Ramn t godiste bandat?

  Cilat banda po goditen?!
  Me te vertet e keni?!


  Esht propagande nga njera ane. Kurse nga ana tjeter po pastrohen.... po i lajne gjynahet" me drejtesine me ca dite ne biruce...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •