Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 42
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs

  Top Channel Albania
  Published on Oct 20, 2018
  Cili ka qn kapaciteti ushtarak I Shqipris para viteve 90?
  Sa ka qn vlera e t gjitha pronave dhe armatimit n periudhn komuniste?
  far fshihej n depot e ushtris? Si u grabtitn shum prej tyre dhe prse fshihen edhe sot?
  Mos humbisni videon e plot t dokumentarit t gazetarit Marin Mema.

  http://top-channel.tv/programe/gjurme... 2. #2

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs

  E vertete qe u grabit dhe u shkaterrua si gjithka mbas 90-tes dhe eshte nje grabitje e madhe,po ashtu e vertete eshte dhe kapaciteti i larte ushtarak,si sasi me teper se sa si cilesi. Kishte sasi armatimesh qe vjeteroheshin vazhdimisht dhe nuk zevendesoheshin me te rejat,gjithashtu dhe kuadrot ushtarak nuk vinin me nga Bashkimi Sovietik por kishin filluar te ishin produkt i izolimit te brendshem,ku karriera nuk perfasonte me zotesine e tije ushtarake por ideologjine e partise.
  Ishte pothuajse nje marrezi per kapacitetin shume te madh qe mori per nje vend te vogel si Shqiperia,do te duhej te kishim te pakten nje ekonomi kater-pes fish me te larte per te mbajtur nje ushtri te tille. Numri shume i larte i kuadrove dhe i ndertimit te veprave ushtarake ishte i paperballueshem per nje ekonomi si ajo e Shqiperise.

  Megjithate edhe nje marrezi e tille nuk duhej te shkaterohej e vidhej ne ate menyre,per nje shtet qe do te quhet shtet nje minimum ushtrie duhet....Sidomos ne llogjiken e sherbimit "vullnetarisht" ndaj vendit,ndaj shoqerise dhe shtetit. Ishte ky gabimi me i madh i komunizmit qe prishi individin ndaj shtetit,pasoje te cilen e vuajme dhe sot dhe per kete arsye eshte dhe e veshtire te kesh sot nje ushtri normale.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs

  Gjurm Shqiptare - Aviacioni luftarak shqiptar

  Top Channel Albania
  Published on Jun 30, 2018
  Cila ishte fuqia e dikurshme e aviacionit luftarak shqiptar ? A ka patur perballje te forta ne ajer ? Perse shume prej tyre jane fshehur ? Aviacioni luftarak shqptar, video e plote e dokumentarit te realizuar nga gazetari Marin Mema


 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  Dëshmia e rrallë e ish kapitenit: Ja çfarë na tha Enver Hoxha

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  Nndetset shqiptare. Baza n komunizm Gjurm Shqiptare

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs


  Bunkert e fsheht t komunizmit. E vrteta! - Gjurm Shqiptare

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs

  Ju tregojm sa arm kishte Shqipria! | E premte, 8 pa 5

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  Shqipria n vitet e Enver Hoxhs! |

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  45 vitet e Enver Hoxhs, ndrtuan identitetin kombtar! |

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  Si shptoi coptimin e Shqipris, Enver Hoxha! | E premte, 8 pa 5

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  Kush ishte krahu i djatht i Enver Hoxhs!

 12. #12

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs

  1993

  Emri: 54.jpg

Shikime: 100

Madhsia: 68.1 KB
  Emri: 55.jpg

Shikime: 103

Madhsia: 73.3 KB

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  Fjalimi i gjyshit t Tomorr Alizotit pr pushtimin italian n Shqipri! |

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs


  JETA DHE PUNA E USHTRISE P5 VITI 1962

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  Albanian Military Parade 1979

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  Pasuria marramendse/ Ushtria shqiptare, 130 miliard dollar asete m 1980-n /

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  DITA E USHTRISE VITI 1948

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  Ushtare e Popull ne Stervitje Luftarake 1967

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  Pashalimani i vitit 60, baza m e fortifikuar e Mesdheut/ Nga Leonard Veizi

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,968

  Pr: Gjurm Shqiptare - Ushtria e Enver Hoxhs  1974 - Kur Shqipria sfidonte fuqit e mdha evropiane - (Historia)

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •