PCIT OFFICIAL
Published on Oct 14, 2018
PCIT SUBSCRIBE
Jakup Nura, Sylejman Selimi, Sami Lushtaku e Ismet Haxha kishin organizuar nj kshill pajtimi pr grupet q po bnin fesat pr at pron t shtrenjt e t vlefshme me miliona.

Pas mosmarrveshjeve n mes t Ruzhdi Shaqirit nga Prishtina nnjrn an dhe Ismet Osmanit n ann tjetr n t ciln jan implikuar edhe Osman Bajrami dhe Sylejman Bajrami t cilt Ruzhdi Shaqirin e kan dhndr si dhe Afrim Dobrani nga Mitrovica shok i Ismet Osmanit ndaj t cilve sht n rrjedh e sipr procedura penale pran Gjykats s Qarkut n Prishtin, kshilli i pajtimit pas bisedimeve t realizuara me palt n konflikt arriti q t gjitha palt ti pajtoi dhe q lidhur me kt rast kurr m nuk do t ken raporte t kqija n mes vete, thuhet n kt marrveshje.