Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Donjeta Sadiku rrah rusen, arrin n gjysmfinale n turneun e Ballkanit

  13 TETOR 2018,

  Donjeta Sadiku ka prekur gjysmfinalen e turneut “Ballkani” q po mbahet n Sofie t Bullgaris.

  N turneun e katrt ndrkombtar t boksit “Ballkani”, kosovarja arriti n gjysmfinale pasi q e rrahu rusen Irina Russkikh n erekfinale, prcjell Insporti.

  Sadiku e nisi turneun me fitore ditn e djeshme, duke e mundur boksieren algjeriane Taberkokt Soumaya.

  Kurse, sot ajo n erekfinale e mundi boksieren ruse, Irina Russkikh.https://periskopi.com/donjeta-sadiku...n-e-ballkanit/
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Pr: Donjeta Sadiku rrah rusen, arrin n gjysmfinale n turneun e Ballkanit

  Donjeta e Shpejtimi shklqejn
  M: 12 DHJETOR 2019
  Boksierja Donjeta Sadiku dhe boksieri Shpejtim Bajoku korrn fitore, ndrsa Bashkim Bajoku humbi n Kampionatin Ballkanik ne Antalya. N 64 kg.


  Donjeta Sadiku boksoj mein gjysmfinal kundr boksieres rumune Borzei Dana dhe nuk lejoji kurrfar befasie q nga raundi i par, sidomos dy raundet e fundit ishte ne nivelin e duhur si nj kampione e Europs dhe nnkampione e bots dhe me rezultat unanim 5:0 shpallet fituese Donjeta.
  Bota Sot
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •