Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,481

  Beteja qesharake e Edi Rams, pr t br Shtrign-Borbardh!

  Nga Poli Hoxha - 14:22, 16/10/2018
  Fiks si tani, dy vite m par-fund tetori ka qen-Edi Rama, nisi nj fushat agresive kundr mediave online. Nse ju kujtohet ather deklaroi, se koha e tyre ka mbaruar.
  N fakt koha e mediave dhe gazetarve q kishin prqafuar teknologjin e informacionit n eter, sapo kishte nisur. Ajo q `ishte djegur dhe kishte mbaruar` n at fund tetor t vitit 2016 ishte realiteti virtual, q me shum mund e shum miliona kishte krijuar Edi Rama n laboratorin e Endri Fugs; pr `policin q duam`; `lufta kundr drogs, nj histori suksesi`; `Saimir Tahiri, kampion i Rilindjes`;`Rroshi, Prenga e kompani jan djem t mir, q mund t ken br ndonj gabim n adoleshenc`; `shndetsi falas`, e shum mashtrime t tjera t Rilindjes, t dala boje me shpejtsi.
  T gjitha kto blofe t certifikuara m pas me fakte, e nervozuan shum Ramn n at koh. Prandaj u hapi luft pasqyrave, q tregonin se far zezon fshihet realisht pas ngrehins s zbukuruar me xhingla-mingla, t Rilindjes.
  Meqense rezistenca e brendshme dhe veanrisht ultimatumet e ndrkombtarve, n at koh ishin t forta, Rama u trhoq momentalisht nga ekzekutimi i kohs s portaleve dhe ju rikthye Planit A:
  Forco mediat ekzistuese, t cilat ushqen me benefite t pushtetit; vazhdo e krijo portale e bodrume me urith t infiltruar n rrjetet sociale, t cilt dizinformojn, shpifin e denigrojn do z kundr qeveris. Si t mos mjaftoj gjoksi i vet, q nxjerr prpara posht e prpjet n publik n kt betej me kazant e fjals s lir, ndrton nj rrjet t tr vullnetarsh online, q kan prmbytur Facebook e do port sociale.
  Dhe jan shum-nj ushtri e tr- vulgar prtej imagjinats. Nse publikon nj shkrim, q i heq varakun prej fluture brumbullit t Rilindjes, t bombardojn n inboxin e e medias ku punon e tndin personal, me gjithfar sharjesh rruge e intimidime, deri me jet. Kt lloj bombardimi t neveritshm, e prjeton do media dhe gazetar q guxon t kritikoj apo demaskoj Ramn dhe organizatn e tij n krye t shtetit.
  Por jan para dhe energji, t hedhura kot. Ai grusht gazetarsh dhe mediash q ende rezistojn dhe u ka mbetur aq integritet personal e profesional sa pr t refuzuar ti thon t zezs e bardh, tashm kan krijuar imunitet. Madje edhe neveri personale ndaj ktyre strategjive t ulta t kryeministrit dhe atyre, q e kshillojn n fushn e komunikimit.
  Prandaj ja ku jemi pas dy vitesh dhe po shohim nj rikthim, te Plani B; Koha e portaleve ka mbaruar, ti thyejm fare pasqyrat q refuzojn, q Shtrign ta shfaqin si Borbardh.
  E njjta situat si dy vite m par; Zagar rruge me imunitet q grisin brekt e mndafshta q u ka veshur Rama dhe kthehen te kazant e plehrave nga i nxori pr ca vota pushteti; kriminel, t cilt pasi kan ndar pazare e para me gjith zinxhirin e policis n kohn e kanabizimit t vendit kan dal jasht kontrollit; lista me emra t krimit t organizuar ndrkombtar t cilt ktu bjn biznesmenin, q Rams i vijn sistematikisht nga qeverit e BE dhe SHBA.
  E mbi t gjitha; shifrat e frikshme t sondazheve t tij private q tregojn, se shqiptarve u jan hapur syt dhe varaku 5 vjear, q e shndrron brumbullin n flutur, nuk mban m.
  Nse beteja e para dy viteve q nisi Edi Rama kundr portaleve shkaktoi shqetsim dhe alarm, kjo `De Javu` e ktij tetori tek ata pak q vazhdojn ta duan ka ngjallur vetm keqardhje. Kurse te t tjert neveri dhe frymzim, pr anekdota n rrjetet sociale.
  A ka n eterin e informacionit online gnjeshtra, shpifje dhe denigrim?!
  Sa t duash-`thas me K`- nga t gjitha palt. Por, n asnj vend demokratik nuk vritet lajmsi. N vend q t bj ligjin pr mediat duke prfshir edhe ato online, bn sikur i hap luft shpifjes dhe gnjeshtrs. Arrin deri aty, sa q urdhron deputett, polict e gjith zinxhirin e administrats, q t bombardojn gjykatat me kallzime pr shpifje. Sipas parimit; kundrsulmi sht mbrojtja m efikase, po prmbytin me kallzime ndaj kundrshtarve politik e mediatik kt prokurori e gjykat (edhe kshtu n kolaps), t cilat i kan bodrumet plot me dosje t mykura pr hallet reale t qytetarve, si pronat e grabitura etj.
  Se pr korrupsionin shtetror e kriminelt biznesmen t cilt bjn pall e nderohen nga policia, as q bhet fjal.
  Dhe kush e ndrmerr, t gjithn kt?!
  Ky kryeministr, q kapet n mashtrim n do fjali q nxjerr nga goja. Ai q ka pes vjet q n do vjesht u thot vlonjatve t cilt e kan votuar si kamikaz, se n vjeshtn tjetr mbaron Lungo Mare, por n vend t saj u jep kanabis, trafik, e dhjetra e qindra bij nnash, t zhdukur mes peshqve apo t harruar, n burgjet e Italis e mbar Europs.
  Ai q ndrton do dit rrug e autostrada virtuale n FB dhe nuk mbyll dot as 10 kilometra autostrad n t dal t Tirans, drejt Elbasanit. Q nuk ka burrrin tu tregoj shqiptarve as imazhe t shtpis s tij n Surrel e t shkoj bashk me shum nga ministra e deputett e tij, t bj testin e drogs, pr tu mbyllur gojn shpifsve online.
  Prandaj ajo q shikojn shqiptart n pasqyrn e mediave q refuzojn t vihen n shrbim t Rilindjes, e tmerron Edi Ramn.
  Prandaj, pasi dshtoi q kto reflektime t realitetit q ka katranosur vet me plan dhe ndrgjegje n kto 5 vite ti transformoj n mirazhe t bukura i sht mbushur mendja, se mund ta thyej pasqyrn e keqe.
  Po na brtet i dshpruar, se do t likuidoj kdo q Borbardhn e tij virtuale ua tregon t gjithve far sht n t vrtet; nj shtrig q po mbretron n Shqipri. Nj prplitje kjo sa tragjike, aq edhe qesharake. Sepse ai- Shtriga q ka krijuar n kto 5 vite- ashtu si n ata filmat horror ka ngecur brenda saj.
  Nuk e ka fajin pasqyra `e pushtuar`, por shpirti i keq i cili e ka vendin n botn e errt, ku Rama ndihet si n shtpin e tij!
  SYRI.net
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,481

  Pr: Beteja qesharake e Edi Rams, pr t br Shtrign-Borbardh!

  Ti nuk ke shpifur kurr, mor plak!

  Nga Briken Fejzullai

  Ti nuk ke shpifur kurr, mor plak!

  Ti ishe i sinqert; kur nn petkun e piktorit ngjyrosje pa sens mure, me t kuqe gjaku e shkarravisje k*rlliqe me ok, kinse artistikisht.

  Ti ishe i sinqert; kur rrihje pr vdekje e i nxirrje rrugve lakuriq nga shtpia, duke ua flakur rrobat nga ballkoni, femrat t cilave u prbetoheshe se i doje.

  Ti ishe i sinqert; kur shaje me libr shtpie kdo q t dilte prpara, n ditt e tua t zeza, pas netve t gjata t bardha prfshir ata, t cilve u vinte ather e u vjen akoma sot, llapa, ern e jashtqitjes tnde, pr sa shum t kan lpir bythn.

  Ti ishe i sinqert; kur ecje rrugve me spat n dor, n versionin Viking t Takut tLemes.

  Ti ishe i sinqert; kur i quaje mbeturina kazani ditn pr diell, sepse ajo sht ka mendon ti pr ata, t cilt pastaj, i shtit pr qoka me avion e u shkon me detyrim npr studio, sa her t duhet t mashtrosh sinqerisht sy m sy, barkthart q mbajn radhn e dixhitalbit.

  Ti ishe i sinqert; kur i gjuaje me celular koks ca bashkpuntorve t tu e kur ua quaje grat kurva n sy ca t tjerve, pa marr mbrapsht at q do kishe merituar, nse do ishe n tavolin me burra Shqiprie e jo me gojore partie.

  Ti ishe i sinqert; kur krcnoje se ishte vetm fillimi dhe gjrat akoma m t bukura, do ti shihnim n vazhdim.

  Ti ishe i sinqert:; kur krkoje ta mbaje i vetm timonin bashk me kokn e marshit, pr t qen i sigurt q do ta oje vendin tnd drejt gremins, pa pengesa.

  Ti ishe i sinqert; kur nuk le pllmb t ktij vendi pa ua falur shokve dhe shokve t shokve.

  Ti ishe i sinqert; kur i preve n bes shqiptart, duke prdorur sheeptart.

  Ti ishe i sinqert; kur vrave shpresn e przure qindra mijra bij nnash n kurbet, srish pas 30 vjetsh.

  Ti ishe i sinqert; kur na the q e kishe vendosur personalisht, q stadiumi do bhej me kull, e teatri idem, me shum kulla.

  Ti ishe i sinqert; ndrsa bje t fortin me t dobtin, kur oje n burg kryefamiljar pr 30 mij lek t vjetra drita t papaguara, duke i par sesi vrisnin veten, nga turpi.

  Ti ishe i sinqert; kur ua fale shtetin t fortve jo sepse doje, por sepse je nj bythec.

  Ti nuk ke shpifur kurr, mor plak!

  Ti ke qen gjithnj i sinqert me veprimet e tua, ndaj t kuptoj mir q acarohesh, nga fjala shpifje.

  Jemi ne bolet q nuk kuptuam nj M*ut, ose harruam q ti ke qen gjithmon, ky q je sot.

  Nj psiko-delirant pa byth!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pr: Beteja qesharake e Edi Rams, pr t br Shtrign-Borbardh!

  Nuk keni pare gje akoma. Shqiperia do te vuaje akoma per nje kohe shume te gjate. Eshte pa shprese

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •