Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 23
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Nga Ylli Rakipi

  Xhisiela Maloku, sht nj vajz jetime, 25 vje, nga Fush Kruja.

  Ajo sht prdhunuar, dhunuar, torturuar e rrahur n mnyr sistematike, nga nj sadist kriminel, me precedent penal.

  Kjo sht pjesa e par e ksaj ngjarje t frikshme, q mund t ndodh n do vend t bots. Por, ajo ka e bn kt ngjarje tronditse dhe t frikshme, si thot nj kolegu im gazetar, sht dhunimi dhe prdhunimi i Xhisiels n grup.

  Krimineli sadist, q ka br ka dashur mbi trupin e vajzs 25 vjeare, sht djali i deputetit socialist, Rrahman Rraja. Pikrisht ky, pra deputeti Rrahman, me sjelljen, qndrimin dhe veprimet e tij, q ia jep pushteti q ai ka, sht dhunuesi dhe prdhunuesi i dyt i Xhisiels.

  M pas, prdhunuesit e tret, t katrt, t pest e me rradh, jan Taulant Balla, Kryetari i Bashkis s Krujs, Artur Bushi, Policia, Prokuroria, Drejtsia q nuk funksionon, Media, shoqatat e grave, t Vasilikave, apo shoqatat e grave q ka ndrruar koh pas kohe Edi Rama.
  T gjith kta personazhe, me pjesmarrjen e tyre, pr ta manipuluar, apo fshehur kt ngjarje, por edhe ata q heshtn, jan prdhunuesit e Xhisiela Malokut.

  Por sot, ktij dhunimi dhe prdhunimi trondits, iu shtua edhe kryeministri Edi Rama. Pritej me nj interes t madh prononcimi i Edi Rams. Dhe erdhi sot

  I futur brenda potureve t tij qesharake, direkt nga qyteti i Kors, prmes nj konference shtypi, Edi Rama, pa pik turpi, ashtu si ka filluar t ndodh rndom me t, tha: -Pr sa i prket vajzs, mund t them s pari, se policia e shtetit ka br detyrn, n prputhje me ligjin dhe djali i deputetit nuk ka patur asnj trajtim preferencial.

  far detyre ka br policia, zoti Edi Rama?!! N do stacion policie ku vajza ka shkuar dhe ka br denoncim, sht rikthyer dhe e ka trhequr denoncimin. Prse mendon vall zoti kryeministr, se e ka br kjo vajz kt trheqje? Nga dashuria pr dhunuesin dhe prdhunuesin?! A ka hetuar kjo polici, prse e ka kryer kjo vajz kt veprim, kur raporti mjeko-ligjor faktonte se ajo ishte dhunuar? Po dhunuesi dhe prdhunuesi, a sht ndaluar ndonjher zoti Edi Rama?

  Pr kto pyetje, kryeministri yn qesharak, ka kt prgjigje: Nuk i bj un arrestimetPo ti bja un do kisha br disa arrestime.

  E gjith kjo ngjarje shokuese, ashtu si ndodh rndom n Shqipri, nuk do t dilte n drit dhe nuk do t njihej nga publiku, nse oficeri Emiljano Nuhu, nuk do t kishte br denoncimin. Kjo ngjarje pra, u denoncua nga nj oficer policie. Por, ja tha sot Edi Rama, pr ish nnkomisarin, Emiljano Nuhu:

  Gjithcka lidhur me nj horr, t kthyer n hero, n vend se t dnohej publikisht nga t gjith, si nj person q ka braktisur detyrn, ka sabotuar hetimin dhe ka prdorur rastin, pr t marrr azil n nj vend tjetr. Nuk do ti ndahemi kmba kmbs atij horri.

  T njjtn gj, me t njjtn gjuh krcnuese, me t njjtn pafytyrsi, ka br Edi Rama, tre vjet m par, n 16 Shtator 2015, pr Dritan Zaganin. Ja saktsisht fjalt e Rams pr Zaganin:

  Nj kriminel, nj nga ata t cilt, policia e shtetit, policia e rilindur e shtetit, ka patur kurajon ti identifikoj, n rradht e veta dhe ti pastroj n rradht e veta. Nj bashkpuntor i trafikantve t drogs, q dekonspironte operacionet e policis, sht br sot heroi i opozits, i mediave, madje edhe i kreut t shtetit s fundmi. Heroi q na krkoka prgjigje, ndrkoh q ai sht n krkim. Heroi q nuk paraqitet n prokurori dhe t prgjigjet njher pr akuzat e ngritura mbi t, por sht paraqitur pr azil politik n nj shtet tjetr, pasi ka thyer vendimin e gjykats t detyrimit t paraqitjes.

  Fjalt pr nnkomisarin Emiljano Nuhu dhe fjalt pr Dritan Zaganin, ngjajn si dy pika uj me njra tjetrn. Por, ndrsa rasti i nnkomisarit Nuhu sht n zhvillim, rasti Zagani, pr makinn e Saimir Tahirit, q e prdornin Habilajt, sht plotsisht i vrtetuar.

  N kto dy qndrime, pothuajse identike, Edi Rama, krcnon, mashtron, fyen, thot t mund, por vetm t vrtetn jo. Dhe kjo sht e tmerrshme, sepse ky njeri sht kryeministri i Shqipris.

  Edi Rama nuk sht sot nj person q te del prpara vet dhe t vret. Por, ai ka ndrtuar nj sistem kriminal, me nj territor t mbjell vetm me banda dhe bandit, q do minut e ast, vrasin, presin, dhunojn, prdhunojn gjithka dhe kan mbrojtjen e kryeministrit t tyre, Edi Rama. Ky sht shkaku kryesor, prse Edi Rama sht sot nj diktator.

  Ky kryeministr, ka krijuar sot nj tuf oligarksh dhe ndan dhe rrmben bashk me ta, do qindark dhe pron t ktij vendi. Ky sht shkaku tjetr i rndsishm prse Edi Rama sht sot nj diktator.

  Edi Rama, ka bler median dhe prmjer mbi t, kur t doj dhe si t doj. Edhe ky sht nj tjetr shkak prse Edi Rama sht nj diktator.

  Edi Rama, ka marr sot n dor t gjith pushtetet dhe i shkrdhen ata me rradh apo pa rradh, sipas oreksit q i jep pasioni i diktatorit. Edhe kaq ndoshta do t mjaftonte pr t thn q Edi Rama sht nj diktator.

  Zoti Edi Rama, ka sot prballe nj opozit t dobt, q hera hers sillet si velin, q me opozitn bn sikur dhe ky sht nj shkak i rndsishm prse Edi Rama sht nj diktator.

  Edi Rama, do dit q kalon, po e boshatis edhe m tej Shqiprin dhe ata q kan mbetur i ka kthyer n nj tuf t madhe delesh. Brenda ksaj tufe, sht edhe Xhisiela, Rexhep dhunuesi, babai Rrahmani, prokurort, polict, mediatikt, grat e Edi Rams dhe shoqatat e tyre Edhe kjo sht nj arsye e rndsishme prse Edi Rama sht diktator.

  /TPZ.AL/
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime n 101 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Duke jam kureshtar, pse nuk nxjerr ato lajme ku Lulzim Basha i kerkon pushtet ne tavoline Rames apo nuk i besojme keti versione?
  Silence is golden.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime n 101 postime

  Rama: Basha do pushtetin n tavolin; Prgjigjet Basha: N pushtet do t vij m vot

  Kryeministri Edi Rama deklaroi n mbledhjen e grupit parlamentar socialist se Lulzim Basha krkon pushtetin n tavolin.


  Q t bjm votime elektronike n 2 apo 3 zona pilot pr zgjedhjet vendore, thon se nuk duan. Por far duan kta? Jua them un sepse ma ka thn Luli: duan pushtetin n tavolin, me marrveshje. Nj her un, nj her ai. Por, kjo sht e vetmja gj q un Lulit nuk ia jap dot. Mund ti jap edhe gjysmn e zemrs, por kt gj nuk ia jap dot sepse pushteti nuk sht i yni, por i atyre q kan votn, tha Rama.

  Lulzim Basha i ktheu prgjigje n distanc kryeministrit, duke thn se nuk i ka krkuar kurr pushtet n tavolin Rams, pasi, si tha ai, Partia Demokratike do t vij n pushtet prmes zgjedhjeve t lira e t ndershme./topchannel
  Silence is golden.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Duke jam kureshtar, pse nuk nxjerr ato lajme ku Lulzim Basha i kerkon pushtet ne tavoline Rames apo nuk i besojme keti versione?
  Do ta nxirrja me shume kenaqesi nese do evidentohej me prova.
  Po kur keto lloj citimesh i ben stari Surrelit, qe shiste Elvis Roshin si histori suksesi dhe avionet e droges i ngaterronte me insekste si mushkonja me gjinkallen, nuk e marre mundimin as t’i lexoje...

  Qe Rama kontrollon sot partine, prokurorine, mediat, shoqerine civile dhe ambasadore, kete s’ka ngel njeri pa e kuptuar, perfshire ketu edhe ty!
  Atehere fare ndryshimi ka midis diktatorit Enver dhe diktatorit modern Edvini?
  Qe te dy kontrollojne/kontrollonin ne menyre arrogante dhe anti-kushtetuese gjithka...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,147
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Qe Rama eshte bere diktator kjo nuk diskutohet sepse nuk as nje lloj opozite,qe Ramen diktator e ka bere dhe e ben opozita edhe kjo eshte e veshtire te diskutohet sepse pa kete lloj opozite Rama do kishte vite qe do ishte rrezuar.

  Nje fat shum i madh per Ramen eshte qe asnjeri nuk flet per ekonomine,duket sikur asnjerit nuk i intereson.U be 5-6 vite qe flitet vetem per drejtesine,drogen,krimin,dekriminalizimin,mafien dhe antimafien dhe lesht e tjera,mjafton qe vetem per ekonomin dhe varferine mos flitet. Ekonomia si teme ne Shqiperi nuk egziston,as politika dhe as mediat nuk e permendin fare,ndonje gje te vogel qe degjohet vetem nga goja e Rames,qe mburet kot,mori borxh me 3.75 kur Maqedonia e ka mar borxhin me 2,75,dhe asnje nuk ja permend Rames...

  Megjithate Rama e ka shum te lehte te jete diktator,sepse mjaftojne histori te vogla si ajo e shkolles Kosova ,qe kur ishte Basha kryetar bashkie u dogj,dhe mbas djegjes u dha leje direkt per ndertim pallati...,mjafton te permendesh raste te tilla dhe populli ka frike se i iken Rama dhe i vijne lugaterit e tjere qe ishin para...
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 09-10-2018 m 19:29

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Qe Rama eshte bere diktator kjo nuk diskutohet sepse nuk as nje lloj opozite,qe Ramen diktator e ka bere dhe e ben opozita edhe kjo eshte e veshtire te diskutohet sepse pa kete lloj opozite Rama do kishte vite qe do ishte rrezuar.

  Nje fat shum i madh per Ramen eshte qe asnjeri nuk flet per ekonomine,duket sikur asnjerit nuk i intereson.U be 5-6 vite qe flitet vetem per drejtesine,drogen,krimin,dekriminalizimin,mafien dhe antimafien dhe lesht e tjera,mjafton qe vetem per ekonomin dhe varferine mos flitet. Ekonomia si teme ne Shqiperi nuk egziston,as politika dhe as mediat nuk e permendin fare,ndonje gje te vogel qe degjohet vetem nga goja e Rames,qe mburet kot,mori borxh me 3.75 kur Maqedonia e ka mar borxhin me 2,75,dhe asnje nuk ja permend Rames...

  Megjithate Rama e ka shum te lehte te jete diktator,sepse mjaftojne histori te vogla si ajo e shkolles Kosova ,qe kur ishte Basha kryetar bashkie u dogj,dhe mbas djegjes u dha leje direkt per ndertim pallati...,mjafton te permendesh raste te tilla dhe populli ka frike se i iken Rama dhe i vijne lugaterit e tjere qe ishin para...
  Ku je zjarrfikese ku je se na mori malli!

  Shkolla Kosova kishte qe ne 2003-shin qe ishte jashte funksionit, njehere parking per lopet e delet dhe njehere parking per makinat.
  Kalojme perdite dhe as kemi pare ndonje here shenja ndertimi pallatesh aty.
  Nejse si naiv shembullor, nga nje Tirane qe 11 vjet u ballcamos nga Rama me nje qender sot me zift e pa trotuare, duke rrafshuar kinema, kopshte, shkolla, hapesira te gjelberta, shtepite e vjetra Tironse, e se fundmi teatrin, naivi shembullor i krahason me shkollen fatkeqe e me histori te paqarte...

  Ps: rende fare me shifrat shoku
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 09-10-2018 m 20:17
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,147
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Ku je zjarrfikese ku je se na mori malli!

  Shkolla Kosova kishte qe ne 2003-shin qe ishte jashte funksionit, njehere parking per lopet e delet dhe njehere parking per makinat.
  Kalojme perdite dhe as kemi pare ndonje here shenja ndertimi pallatesh aty.
  Nejse si naiv shembullor, nga nje Tirane qe 11 vjet u ballcamos nga Rama me nje qender sot me zift e pa trotuare, duke rrafshuar kinema, kopshte, shkolla, hapesira te gjelberta, shtepite e vjetra Tironse, e se fundmi teatrin, naivi shembullor i krahason me shkollen fatkeqe e me histori te paqarte...

  Ps: rende fare me shifrat shoku


  Te jap ca "kova uji" qe te shuajm zjarrin e krimit dhe mafies,(se mbase vjen ndonje dite dhe PD i perdor),jo se vertet duhen po me qe jemi tek zjarrfikesit po e bejme dhe ne "shurren"...;

  Qeveria,Rama thone qe kemi ngritje ekonomike me 4%,nuk eshte ndonje ngritje astronomike por nuk eshte as ngritje e vogel si shifer (sikur te ishte e vertet). Do ishte nje ngritje qe do sillte nje minimum mirqenie,do ndihej ne popull. Por,perve pakenaqesis popullore,kemi: 1) Tkurrje te shpenzimeve nga ana e familjeve,pra shqiptaret shpenzojne me pak.2) Si shkak kemi edhe nje numer rekord keto muaj te mbylljeve te dyqaneve o pikave tregtare. 3) Kemi ulje te kreditimit a te parave nje njerezit marin neper banka,ku me 4% duhet te ishte e kunderta...E fundit njerezit po kerkojne te ikin,dhe kryesisht sepse nuk ka vende pune....Pra,ku dreqin eshte kjo ngritje e ekonomise me 4 % ? Pyetja eshte...jo pse nuk flet njeri...po a intereson vertet ndonjerit,se pse genjehet ne kete far mase per ngritjen ekonomike,pse gjithe ky mashtrim dhe asnjeri nuk hap gojen...

  Ah se harrova,Rama dihet se i ko bo Tirones te thush cirk osht pak,e masakroi e shkatroi,por nuk ariti ne pika kulminante si lideri europian i PD,si rrafja e gabelave,djegia e shkolles per nje leje pallati,apo e fundit mjellja me bar e sheshit. etj etj( Kete mbjelljen e barin ne mes te Tirones,ku do kullosnin delet,nga lideri europian akoma mbetet nje mister,kush ka qene mendja e ketij projekti se eshte veshtire te gjesh edhe ndonje katunar pa shkoll..... dhe zorr se e gjen per nje projekt te tille).
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 09-10-2018 m 21:07

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Ne fakt ai 4% vjen si pasoje kryesore e shirave, kemi patur goxha rreshje ne 2018-en. Qe do te thote se nuk e kemi garancine per te njejten sasi rreshjesh ne 2019-en dhe si pasoje rritja enonomike mund te tkurret.

  Se dyti, meqe jemi ne Tajron, s’mund ta quaj lugat kandidatin e kaluar Halim Kosova. I vetmi opozitar qe e ka kritikuar ashper ne parlement listat e deputeteve nga kryetaret e partive.
  S’mund t’i them lugat Dashamir Shehit (shume i mundshem si kandidat per bashkine e Tiranes), qe ka nje opozitarizem parimor te gjate me PD-ne, Berishen, Topallin, Bashen etj etj.
  Jane dy figura qe kane dhene prova se kane dinjitetin, ndershmerine dhe pavaresine e mendimit, mbrenda grupimit qe i perkasin! Ky soj politikanesh, fatkeqsisht sot, jane specie drejt zhdukjes!!!

  Se treti, nuk pretendon njeri se po iku djalli Rama, do vij hyjnori Basha. Do ishte budallek ta besoje.
  Ama dijme gjithashtu se PD-ne e Berishes 1+2, PS-ne e Nanos-Metes-Majkos, i hodhem me te drejte ne koshin e plehrave per shume me pak zullume se po ben rilindja sot.
  Ndaj eshte banale dhe fyese qe sa here kritikon Ramen (sepse ai ka sot gjithka ne dore e me te do merresh), te te etiketojne si militant i rendomte i Bashes!
  S’mund t’i them une sot Fatos Lubonjes, Aurel Plasarit, Artan Fuges, Kastriot ipit e ndonje intelektuali tjeter, militant i Bashes, vetem sepse e quajne Ramen, diktator-mafioz-mashtrues-hajdut!! Thjeshte nuk mundem..
  Sepse si ata edhe une me shume te tjere, jemi deshmitar te nje renie ne ekstrem te te gjitha parametrave me Ramen ne krye. Mos flasim pastaj per arrogancen, perbuzjen, diskriminimin, terrorin per te folur, qe vjen nga pushteti.

  Pikerisht per keto arsye nese ka reagim te forte qe sjell largimin e Rames, Bashen qe s’ka as mediat, as te forte, as prokurori, as shoqata civile, ti e rrezon neser kollaj, pa ja lene te perfundoj mandatin, nese nuk i qendron premtimeve...

  PS: Menyre te tjere per ta pastruar kete kaste te ndyre politike une nuk di...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,147
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Je "iik" i lezeem ti Duke ! Basha qe nuk ka as media,as shoqeri civile,as te forte,as prokurori...as leke etj etj ; s'ka burre none ta rrezoje si kryetar i PD. Dmth ky Basha qe eshte pa asnje mbeshtetje,pa asnje pushtet,pa asnje perkrahje,ku ka humbur do lloj zgjedhje te radhes...dhe kur supozohet se eshte e sigurte qe do humbi edhe do lloj zgjedhje ne te ardhmen etj etj dhe prap eshte e pamundur ta largosh nga PD. Basha po te vije ne pushtet behet edhe me i keq se Rama. Menyre per te pastruar kete kaste ka, dhe duhet te fillohet me dhe nga njerez te rinj.

 10. #10
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Je "iik" i lezeem ti Duke ! Basha qe nuk ka as media,as shoqeri civile,as te forte,as prokurori...as leke etj etj ; s'ka burre none ta rrezoje si kryetar i PD. Dmth ky Basha qe eshte pa asnje mbeshtetje,pa asnje pushtet,pa asnje perkrahje,ku ka humbur do lloj zgjedhje te radhes...dhe kur supozohet se eshte e sigurte qe do humbi edhe do lloj zgjedhje ne te ardhmen etj etj dhe prap eshte e pamundur ta largosh nga PD. Basha po te vije ne pushtet behet edhe me i keq se Rama. Menyre per te pastruar kete kaste ka, dhe duhet te fillohet me dhe nga njerez te rinj.
  Basha ka qene ne pushtet dhe ka pas goxha pushtet, mbrenda qeverise por edhe ne parti. E nuk i gjen as ne sasi dhe as ne cilesi, afera te rendomta si keto te Rames.

  Leke ta garantoje qe ka me shume sesa ne te dy shumezuar me Nji me disa zero mbrapa. Ama ndikim ne media, shoqeri civile, prokurori, ka sot ZERO! Kete e di dhe bufi.
  PO partine e ka plotesisht nen kontroll, me njerezit besnik te tij ne postet kye!

  Alternativat e reja fatkeqsisht s'po dalin e as po i shohim. Edhe ato pak alternativa te reja ne dukje, shpeshhere kane qene te kurdisura nga partite kryesore.


  Perballe kesaj situate a me sugjeron dot ti ndonje zgjidhje tjeter me te "lezetshme"???
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,147
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Basha ka qene ne pushtet dhe ka pas goxha pushtet, mbrenda qeverise por edhe ne parti. E nuk i gjen as ne sasi dhe as ne cilesi, afera te rendomta si keto te Rames.

  Leke ta garantoje qe ka me shume sesa ne te dy shumezuar me Nji me disa zero mbrapa. Ama ndikim ne media, shoqeri civile, prokurori, ka sot ZERO! Kete e di dhe bufi.
  PO partine e ka plotesisht nen kontroll, me njerezit besnik te tij ne postet kye!

  Alternativat e reja fatkeqsisht s'po dalin e as po i shohim. Edhe ato pak alternativa te reja ne dukje, shpeshhere kane qene te kurdisura nga partite kryesore.


  Perballe kesaj situate a me sugjeron dot ti ndonje zgjidhje tjeter me te "lezetshme"???
  Ne mungese te nje alternative me njerez a forca te reja mundesite mbeten dy; o nje ratacion i Rames edhe nga brenda PS a zevendesimi i tije me PD,ose mundesia e dyte qe Rama te bjere nga populli,me force me dhune etj etj se e beri balte... Nga keto dy mundesite me e "lezejma" eshte te heqesh Ramen e ta zevendesosh me Bashen,eshte nje menyre qe te zevendesosh Ramen me nje fotokopje te tije.

  Tani per liderin tone europian,nuk e di vertet sesa lek a pushtet ka,por me sa kam lexuar del qe eshte politikani shqiptar qe eshte permendur me shume per korrupsion farefisnor. Nuk ka politikan tjeter ne Shqiperi ne keto 25 vjet qe ti jete perfolur fisi si ai i Bashes.,me te drejte a pa te drejte por mban rekord ne permendjen e kunatit,vjerrit,kusherinjve e me radhe. Kur ishte kryetar bashkie kjo ishte tema e dites.
  Per ta mbyllur nje detaj i vogel ;ky Basha pa pushtet politik,mediatik,gjyqsor e me radhe;si ka mundesi qe vjerri i tije fiton nje gjyq ne Strazburg per 15 milion euro ? Si eshte e mundur,dhe flasim jo vetem per nje kohe te shkurteR (kater vjeare) dhe nje ndertese te ndertuar ne breg te detit ? Pa u futur ne hollesirat pse qeveria humbi gjyqin,dhe milionat e premtuar nga Rama...

 12. #12
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Ne mungese te nje alternative me njerez a forca te reja mundesite mbeten dy; o nje ratacion i Rames edhe nga brenda PS a zevendesimi i tije me PD,ose mundesia e dyte qe Rama te bjere nga populli,me force me dhune etj etj se e beri balte... Nga keto dy mundesite me e "lezejma" eshte te heqesh Ramen e ta zevendesosh me Bashen,eshte nje menyre qe te zevendesosh Ramen me nje fotokopje te tije.

  Tani per liderin tone europian,nuk e di vertet sesa lek a pushtet ka,por me sa kam lexuar del qe eshte politikani shqiptar qe eshte permendur me shume per korrupsion farefisnor. Nuk ka politikan tjeter ne Shqiperi ne keto 25 vjet qe ti jete perfolur fisi si ai i Bashes.,me te drejte a pa te drejte por mban rekord ne permendjen e kunatit,vjerrit,kusherinjve e me radhe. Kur ishte kryetar bashkie kjo ishte tema e dites.
  Per ta mbyllur nje detaj i vogel ;ky Basha pa pushtet politik,mediatik,gjyqsor e me radhe;si ka mundesi qe vjerri i tije fiton nje gjyq ne Strazburg per 15 milion euro ? Si eshte e mundur,dhe flasim jo vetem per nje kohe te shkurteR (kater vjeare) dhe nje ndertese te ndertuar ne breg te detit ? Pa u futur ne hollesirat pse qeveria humbi gjyqin,dhe milionat e premtuar nga Rama...
  Nga keto pyetjet pafund qe ngre ti, te ngrej nja 10 here me shume per Ramen, madje me te renda!
  Po seshte kjo eshtja..

  Nje gje se luan topi, inkriminim, vjedhje, arrogance, terror, tallje me njerezit si po ben Rama sot ska bere vaki!
  Largimi i Rames e te tjereve ne rradhe pas tij, eshte e vetmja zgjidhje. Sikunder edhe me nje pastrim nga mbrenda te PS-se do isha shume i lumtur...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,147
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Ka nje kontradit tek ky Rama diktatori,i vetem,arrogant e mosbashkpunues me opoziten...Ne pergjithsi diktatoret zgjedhin njerez te rinj per te mbajtur pushtetin,ndersa Rama ka bere te kunderten ; vendosi shokun Gramoz ne krye te parlamentit dhe Meten ne krye te vendit,pra dy figura te forta qe i pershtaten dhe opozites...

  Pyetjet ngrehi se eshtja kjo eshte : Pse Rama ky diktator nuk ka prekur fare opoziten,por i jep 12-13 milion (te pakten i premton,se per ti dhene jan me teper)vjerrit te Bashes ? Nuk eshte ndonje pyetje e veshtire,me pak "sforco" e jep pergjigjen...

 14. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Pyetjet e ngritura mbi parashikime te pabaza nuk jane pyetje!!!

  Shembjet po u bene ne menyre selektive, heret apo vone do demshperblehen.

  Ne menyre selektive u promovuan Sajmir Tahira me shoke dhe ne menyre selektive u permuan e u burgosen ata qe denonconin shkeljet e Tahirave.
  Sot ata qe u promovuan jane jashte politike ose kane humbur gjurmet, ndersa ata qe u permuan e burgosen mbrohen me status politik nga Zvicra, Hollanda etj..

  Ja po i fus dhe une nja dy pyetje ne stilin tend PARIMOR-KONTRADIKTOR:
  Ky Trumpi kur do e burgosi Hillary Clinton?
  Po kjo Merkeli si vajti ne koalicion me social-demokratet?
  Harruan keta lidera boteror se ’kane thene per kundershtaret?

  PS: Mendohu mire para se te pergjigjesh..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,147
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Dmth te gjitha shembjet selektive do marin 15 milion euro brenda kater vjetesh. Nuk do ishte keq !

  Tek kualicionet ke te drejte edhe Basha shkoi ne kualicion me Ramen per disa drejtora dhe nuk ndodhi asgje....(ate 12-13 milionshin e prishjes selektive nuk po e permendim ) Bejeni prap kualicionin me Ramen se drejtori dhe miliona euro selektive ka sa te duash. Keshtu na luftoni dhe krimin me korrupsionin. ( Vetem jo 15 milion per nje pallat se do ta lini shtetin jo pa lek por pa brek,si ne kohen kur ishit ne qeveri ).

 16. #16
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Ke nja 4-5 postime tu fol fiks si Edvini!!!

  Edhe ai i ka tmerr keto vendimet e prera te gjykatave ne perendim.
  Elvis Roshi nuk kishte perdhunuar ne Itali!
  Armando Prenga skishte punu skifter shtepish ne Zvicer!
  As Frroku nuk ishte denu per vrasje ne Belgjike!

  Soji i ketyre trimave e oj ekonomine ne altar. Po keni o vellezer qe zgjodhet periudhen e ndritur te Edvinit te ikni nga syte kembet???
  Edhe keta pisa kryetar shtetesh ne BE qe X-kushteve te Saliut, u shtojne dhe nja X+6 kushte Edvinit!!!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 13-10-2018 m 20:18
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,147
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Rama nuk eshte as me i mire dhe as me i keq se Basha. Jane te dy e njejta kopje. Rama eshte vetem si te thuash pak me fat se nuk ka bere zullumet e Bashes ne do lloj ministrie qe ka qene.... Se si kryetar bashkie Rama ka ber me shum deme se Basha....

  E di ku eshte e keqja e politikes ne ate vend se nuk lihet gje pa thene per kundershtarin dhe ne fund do gje behet e pavlefte. Thuhet do gje e harrohet do gje sepse do gje eshte pazar. Nuk ke nje demokrat a socialist qe te pakten "te skuqet" qe ka Meten president. Dhe eshte presidenti me me konsesus ne historine e ketyre 25 viteve

 18. #18
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Keto teknikat me relativizime, balancime, jeni shume mire mos u ankoni , opozitarizem opozitarizmit, etj, jane aq te lashta dhe te shpifura sa edhe Mbreti Zog ne vitet e fundit nuk i perdorte me!
  I vetmi njeri qe ferkon duart kur i degjon, eshte pikerisht ai, heroi i krimineleve te te gjitha ngjyrave, shoku Edvin nga Surreli!!

  Dhe t’i degjosh pastaj nga dikush qe e permend me permim Shqiperine (ne ate vend, te ai vend- si duket do kete lindur poshte kulles se Eiffelit), i ben akoma me zbavitese..

  Po reagoni mor amerikane, flisni, rrebelohuni, se lat nam! E hengret njehere sapunin per djathe me luften e yjeve nga Donald Regan. Te pakten kerkojini Trumpit ta arrestoj Hillary Clinton, mbas tere atyre akuzave qe i bene njeri-tjetrit!
  Mos flasim per keta Pepinot e G7-es, qe i bene qeverite b*yth e breke me njeri-tjetrin..

  A kane memorie, moral, keta njerez NE ATO VENDE???
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,147
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Ne nuk kemi pse rebelohemi si Trampi me Hillary,ne kemi metota te tjera. Ne mbyllim 21 janarin,mbyllim Gerdecin,mbyllim Cezin,japim edhe 15 milion euro per nje pallat,selektiv. Pse do rebelohemi kur bashke zgjedhim si presidentin si kryetarin e parlamentit.

  Pastaj jemi apo nuk jemi opozite per luften kunder krimit dhe korrupsionit dhe zgjedhje te lira dhe te ndershme ! Po te rebelohemi lejm vjerr, kuneter,kalamaj pa miliona !

 20. #20
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime n 101 postime

  Pr: Pse Edi Rama sht sot nj diktator

  Nje pyetje kam, kur jeni te dy kundra rames pse jeni gjithmone me mendime te ndryshme!?
  Silence is golden.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •