Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Ansambli Shqiponja me medalje t art nga festivali botror n Bullgari

  “Shqiponjat” n krye me udhheqsin Agron Pllumaj, javn e kaluar morn pjes n festivalin botror t folklorit n Bullgari, nga ku u kthyen me disa mime, e ndr to, me medalje t art.

  N nj konkurenc mjaft t madhe, ku morn pjes prfaqsues nga shum shtete t bots, Ansambli nga Malsia arriti t dal si m i miri i festivalit.

  “Ansambli “Shqiponja”, nga Tuzi i Malsis, n krye me maestron Agron Pllumaj, mbas sukseseve dhe aktiviteteve t shumta gjat viteve n vazhdim as kt vit nuk ndalen s korruri sukses.
  Destinacioni i rralls pr kt vit ishte qyteti Burgas n Bullgari, ku u mbajt Festivali Botror Folklorik.
  Ndonse konkurenca ishte shum e madhe, ngaq pjesmarrsit vinin nga e gjith bota, Ansambli nga Malsia bri diferencn duke u vlersusar si m i miri i festivalit,”, shkruan portal Kallnori.
  vidio. linku.
  /MALESIA.ORG/http://www.malesia.org/2018/09/10/an...e-ne-bullgari/
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 03-10-2018 m 15:26

 2. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  SERAFIM DILO (03-10-2018)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •