Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  2 pistat pse Xhisiela Malokun e nxorn n televizion

  Mbrmjen e djeshme, 25-vjearja Xhisiela Maloku u shfaq n dy media, n dy intervista t ndryshme. Fillimisht ajo u shfaq n nj intervist n emisionin Open n Top Channel dhe m pas n Opinion n TV Klan.
  Kjo ishte dalja e tret e vajzs s re npr media, pas asaj t para pak ditve, menjher pas brjes publike t rastit t saj, nga nnkomisari i policis n arrati, Emiljano Nuhu.
  Pista e par
  Q prej denoncimit t Nuhut, e gjith vmendja u prqendrua tek vajza e re, q n muajin korrik kishte akuzuar djalin e deputetit socialist t Krujs, Rrahman Rraja, pr dhun, prndjekje dhe krcnim me arm. Por q n krye t hers, denoncimi i nnkomisarit ngrthente dy ngjarje t rnda.
  E para dhuna ndaj saj prej djalit t nj deputeti, e cila u b publike rreth 2 muaj pasi kishte ndodhur dhe kjo fal videodshmis s nnkomisarit Nuhu.
  E dyta kriminalizimi i qeveris Rama dhe i policis s shtetit. N videodshmin e tij, nnkomisari Nuhu, tregoi sesi kreu i grupit parlamentar t PS-s, Taulant Balla, deputeti i PS-s, Rrahman Rraja dhe kryebashkiaku i Krujs, Artur Bushi, i kishin vajtur n zyr dhe n prani t tyre, vllai i deputetit e kishte krcnuar me arm n kok q t trhiqej nga shtja e akuzave ndaj Rexhep Rrajes, djali i deputetit.
  Nuhu deklaroi se jo vetm ishte krcnuar n zyr me arm n kok, por pasi kishte krkuar ndihm tek eprort e tij, prkatsisht ministri Xhafaj e drejtori i policis, Veliu, nuk kishte marr asnj prgjigje dhe ishte braktisur. Gj e kishte detyruar t largohej nga vendi pr t shmangur eliminimin e tij dhe t familjes s tij prej personave q e kishin krcnuar me jet.
  Dalja e Xhisiela Malokut n 3 media t ndryshme, pr m tepr duke thn se deklaratat e Nuhut ishin trillime, ka br q denoncimet e forta t nnkomisarit t policis pr lidhjet e qeveris dhe policis me krimin thuajse t harrohen.
  Publiku, t cilit i sht servirur Xhisiela Maloku gjat gjith kohs dhe historia e saj me denoncime, trheqje denoncimesh, ridenoncime dhe m pas me deklaratat e fundit se gjithka e kishte br nga xhelozia, thuajse i ka harruar akuzat e forta t nnkomisarit, i cili ndodhet tashm n arrati dhe nn masa t rrepta sigurie pas krcnimi t kryeministrit Rama se do e ndjekim kmba-kmbs at horr.
  Mbajtja nn kontroll e opinionit publik dhe heqja e dyshimeve nga vetja, mund t realizohet vetm n nj mnyr: duke e prqndruar vmendjen n nj subjekt tjetr.
  Mirpo q t hiqet krejtsisht nga t part vmendja e publikut, duhet q t luhet me besueshmrin, moralin apo deklaratat kontradiktore. Pikrisht kt bn dje: krijimin e telenovels q ndan n pjese publikun q nis e dyshon fare t besoj.
  Me kto dalje mediatike, kryeministri Rama, kreu i grupit parlamentar t PS-s, Balla, deputeti socialist Rraja dhe kryetari i bashkis s Krujs, Bushi ndihen shum m komod, duke qen se daljet e Malokut n media thuajse kan shfryr akuzat e forta t nnkomisarit.

  Pista e dyt
  Xhisiela Maloku nuk u ka qndruar deklarimeve t saj n polici n daljet e saj mediatike. Teksa n polici ajo ka denoncuar dhunn fizike dhe kanosjen me arm dhe nj prdhunim n tentativ, n media ajo ka thn se nuk sht dhunuar. Ka rrfyer vetm pr nj shuplak ndrsa pr shenjat e cigareve rrfeu se ia ka br vetes n inat e sipr.
  Ndrkoh n komisariatet e policis ka rrfyer tjetr gj, ndrsa raporti mjeko-ligjor i publikuar n media vrteton dhunn ndaj saj. Teksa po mohonte dhunn ndaj saj n Opinion, Maloku u ngacmua nga gazetart q than se faktet tregojn t kundrtn e pretendimeve t saj.
  25-vjearja u prgjigj duke thn se t vrtetn e dinte vetm ajo dhe se do e rrfente aty ku duhej. Duke nxjerr deklaratat kontradiktore t Malokut, ajo prpiqet t nxirret si e paqndrueshme si individ.
  Kjo bn q akuzat ndaj djalit t deputetit t lehtsohen nga fillimisht, sipas denoncimeve t para n dhun, tentativ prdhunimi, armmbajtje pa leje dhe kanosje me arm, n thjesht prndjekje.
  Lehtsimi mund t ket lidhje me futjen e intervistave t djeshme t saj n dosjen hetimore kundr Rexhep Rrajes.
  Mbrmjen e djeshme, gazetarja Eni Vasili, tha se kur i kishte krkuar Xhisiela Malokut q t vinte Live n emionin e saj Open n Top Channel, 25-vjearja nuk kishte pranuar pasi e kishin urdhruar t shkonte n nj tjetr media.
  Kush po e nxjerr dhe po e urdhron Xhisiela Malokun t shtis nga nj media n tjetrn dhe pr far arsyeje? /Hashtag.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: 2 pistat pse Xhisiela Malokun e nxorn n televizion

  Xhisela q rrzon Qeverin dhe sistemin e Drejtsis s Re

  Nga Artur ZHEJI

  Nj jetime e keqtrajtuar, del nga askush – landi shqiptar dhe vendos gishtin mbi plagn e madhe t re, t shoqris shqiptare: Arroganca e vrazhd e njerzve t veshur me superpushtet lokal.
  Ndoshta e keqtrajtuar deri n pikn sa ti drejtohet disa her Policis, e cila sht e stepur, dhe prokuroria gjithashtu, vetm sepse djaloshi sht djal i nj deputeti t fuqishm t zons, q sjell vota dhe ushtron influencn e vet n favor t partis n pushtet.

  Kocka e durimit njerzor sht thyer. Askush nuk mund t’ja ngjis brinjt e thyera t durimit kafshror.
  Xhisela sht nj viktim e bukuris s saj, por ndoshta edhe viktim e vetmis dhe prdorjes s gjithanshme, por mbi t gjitha sht viktim e nj sistemi q krkon t mbijetoj mbi gnjeshtrat gjithmon e m t trasha dhe justifikuse mkatesh gjithmon e m poshtruese, ndaj fmijve t popullit.
  Por fmijt e popullit, jan pa nj shtet, q spaku t respektoj minimumin e integritetit njerzor t nj pothuajse fmije t pambrojtur.

  Ky sht nj turp q bie mbi t gjith ne.
  Hert a von ky turp, mund t bjer mbi kokn e do familjeje, q nuk ka meshkuj t fort n prbrjen e saj, ashtu si qindra vite m par n familjet fisnore, pra shteti, ose nuk sht fare ose sht n ann e t fortit, dhe pra, nuk mund t quhet n mnyr t gnjeshtrt shtet, por thjesht nj parti-shtet, q mbron n mnyr abuzive vetm njrin grup shoqror.

  E pra, kjo sjell reagimin e vetm:
  Largimin nga Shqipria, si e vetmja zgjidhje e dshpruar, pr t shptuar nga ky rreth vicioz, ku m t dobtit shkelen me kmb dhe poshtrohen edhe publikisht.
  Prdhunuesit jan ende t lir, ndrsa t prdhunuarit n bankn e dyshimit dhe t akuzs pr dshmi t rreme…
  Ky sht nj ekstrem i papranueshm, t cilin duhet ta jetojm dit pas dite dhe madje sipas dshirs s superpushtetit, mundsisht me kokn ulur.

  A ka fuqi KM-ja t shkund zgjedhn q i kan vendosur mbi qaf, bashkpuntort e vet m t afrt?
  Duket tejet e vshtir, shpejt vijn zgjedhjet dhe votat jan t domosdoshme, votaprursit, kushdoqofshin, ai apo jo, apo ata, t pist apo t pastrt, jan t nevojshm si ingranazhe n makinerin e pushtetit…

  360grade.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: 2 pistat pse Xhisiela Malokun e nxorn n televizion

  Manjani: Kush denoncon e ha! Sa gra u vran se guxuan

  Ish-ministri i Drejtsis, Ylli Manjani thot se nuk ka asnj udi n shfaqjet publike t Xhisiela Malokut, pasi kjo sht prova m e fort publike, ku t gjith ne mund t shohim dhunn e egr e vazhduese t t fortve me pushtet. ”Sipas pushtetit, vajza e “ka qejf vet dhunn”; djali trajtohet si t tjert ndaj e fusim n burg sa pr ti br qejfin dynjas; polici (denoncuesi) sht nj horr; pushteti sht i fort; opozita sht fajtore”,-shkruan Manjani.

  Postimi i plot

  Dhun..

  ————
  Asnj udi n shfaqjet publike t vajzs. Ajo sht prova m e fort publike, ku t gjith ne mund t shohim dhunn e egr e vazhduese t t fortve me pushtet.

  Ajo u trhoq pa kaluar 24 nga denoncimi pr t shptuar e gjall. Ndaj sot dy muaj m von nuk mund t rikthehet tek denoncimi, pr t njjtn arsye.

  Kush ja pa hajrin denoncimit xhanm?!

  Askush!

  Kush denoncon e ha! Sa gra u vran se guxuan…

  Kush e denoncoi pushtetin dhe ja doli mban? Askush!

  Athere prse duhet ta bnte Ajo?!

  Ja, pra Polici q nuk e besoi trheqjen e kallzimit dhe nuk i hapi rrug dhuns iku!

  Nuk e mbrojti askush para krcnimit dhe iku megjith familje!

  Denoncoi por u shpall Horr dhe u dnua me ndjekje kmba kmbs.

  Ndaj ska se si vajza e pambrojtur t jet m trime apo m e fort.

  Ja pra nj ngjarje q tregon prmbledhtas se cfar ndodh kur dhunohesh nga t fortt me pushtet!

  Ndrkoh pushteti propagandon fort dajakun q ka dal nga xheneti!!!

  Sipas pushtetit, vajza e “ka qejf vet dhunn”; djali trajtohet si t tjert ndaj e fusim n burg sa pr ti br qejfin dynjas; polici (denoncuesi) sht nj horr; pushteti sht i fort; opozita sht fajtore!!!

  Kjo quhet Mafie!

  360grade.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: 2 pistat pse Xhisiela Malokun e nxorn n televizion

  OSBE keqinformon pr protestn e shoqris civile kundr prdhunimit

  Prezenca e Organizats pr Siguri dhe Bashkpunim n Evrop (OSBE) n Tiran ka shprndar sot informacion t rreme se protesta e shoqris civile pr shtjen Maloku-Rrahja sht organizuar nga opozita.

  N prmbledhjen ditore q OSBE-ja harton dhe ja shprndan trupit diplomatik n Tiran, shkruhet:

  “Opozita ka organizuar nj protest sot mbasdite pr t protestuar kundr aktit t dhuns mbi nj vajzn e re dhe mbi dshtimin e focs s ligjit pr t’ju prgjigjur ktij rasti.”
  Me kt deklarat keqinformuese, OSBE-ja, e cila duhet t kishte reaguar dit m par pr kt shtje, jo vetm q nuk mbron t drejtat e grave, por i del n krah dhunuesit t grave dhe dhunuesve t ligjit, deputetve t PS-s Balla e Rraja.

  Pr m tepr, duke quajtur opozitn si organizatore t protests, OSBE-ja tenton t zbeh reagimin e qytetarve pr kt ngjarje t rnd ku tregohet m s miri se pushteti dhe i forti fitojn mbi t drejtat e grave t dhunuara, pr tu trajtuar me dinjitet dhe pr t qen t barabart prpara ligjit.

  Njsoj si me mungesn e reagimit n mbrojtje t s dhunuars gjat ktyr ditve, sot OSBE ka dhunuar punn e aktivisteve pr t ndrgjegjsuar qytetart lidhur me dhunn ndaj grave dhe mungesn e shtetit ligjor n vend.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: 2 pistat pse Xhisiela Malokun e nxorn n televizion

  Parlamenti si atlasi i Lombrozos

  Dhimitr Anagnosti sht pa dyshim kineasti m i madh shqiptar. Mes dhjetra episodeve t filmave t tij, q kan ngelur n kujtesn ton kolektive, sht dhe batuta: “e shikoni pra q krisma nuk ka patur”. Gjith aparati represiv i pushtuesve prpiqej t paraqiste si vdekje aksidentale vrasjen e nj jetimi. Vetm dikush guxoi t belbezoj : dgjuam krisma. Paniku i verbr kaploi kuestorin. Pasi shkundi nga leckat gjith jetimt e uritur, ngriti zrin e deklamoi frazn cinike. Pas ngjarjes s Fush-Krujs gjith shoqria shqiptare ngjason me jetimt e “Lulkuqet mbi mure”. Kshtu t topitur jan t gjith: qytetart, media e shoqria civile.

  Skandali si reaguan gjith institucionet shqiptare t cilat pasi nuk arritn ta fshehin dot marrjen peng, prdhunimin, rrahjen barbare, deri dhe shuarjen e cigareve n trupin e nj jetimeje nga djali i nj deputeti t partis n pushtet, po prpiqen ta relativizojn at. Po prpiqen ta minimizojn dmet duke vepruar si xhenjert q vendosin nj dordolec mbi nj min t aktivizuar pr t shptuar nga rrezja goditse gjith t tjert q ia mbathin me vrap. Rasti m i fundit sht klasifikimi q i ka br ngjarjes prokurorja e shtjes. Pavarsisht se q ditn e par ka n dosje nj raport mjeko-ligjor dhe fotot q dshmojn dhunn barbare n trupin e gocs, prokuroria e klasifikon veprn si “prndjekje”. A thua se djali i deputetit ka shkelur kodin rrugor dhe jo at penal. Dhe prokuroris ju deshn plot dhjet jav, plot dhjet jav pr t krkuar masn kundr tij, pasi skandali tashm kishte plasur dhe gjith opinioni publik krkonte shpegime. S’do shum mend q nj t shtyr n prcjelljen cinike nga komisariati n komisiariat, vajzs pr dit me radh ia ka dhn dhe prokuroria.

  Gjja m e mir q duhet t bj shoqria dhe politika shqiptare sht ta lr gocn nga Fush-Kruja t kuroj plagt e trupit dhe shpirtit n heshtje. Ajo q pr t ciln duhet t vm kmbanat e alarmit jan rrethanat e ktij krimi shtetror. Prse u deshn dhjet jav dhe jo dhjet or pr t krkuar arrestimin e nj pinjolli par excellence t Rilindjes ? far ndodhi n kto dhjet jav duhet t jet shqetsimi yn i vetm. Askush me dy pare mend n kok dhe pak cip n faqe nuk mund t mendoj se gjith zyrtart q u prfshin n hetimin e ksaj shtje nuk u prpoqn ta mbyllin kt krim si nj histori pasioni mes dy t rinjsh.

  Ka nj zell t papar pr ta diabolizuar nnkomisarin q denoncoi skandalin. E megjithat le ta marrim t mirqen se ai sht nj pazarxhi q krkoi favore nga familja e deputetit, q nuk i shpton vetingut pr shkak t vllait si pjestar i nj bande, se denoncimin e bri pr t fituar strehim politik n Zvicr, por a e fshehin t gjitha kto akuza krimin? Nj fushat e jashtzakonshme e ngjashme me politikn sovjetike “ad hominem” ende nuk po ia del dot t dominoj opinionin publik pr ta futur at n kurthin se: kush e thot dhe jo far thot. Kaq vetvrasse sht kjo propagand sa zyrtart e policis deklaruan se sot vajza sht marr n mbrojtje. Po deri sot, po plot dhjet jav prse vajza sht ln n mshir t fatit, mund t pyes dhe m naivi n bot.

  Le t mos merremi me vajzn, por me djalin e deputetit. Portreti i t atit t tij na bn t kuptojm gjith ngrehinn e pushtetit q po na qeveris prej pes vjetsh, Rilindjen. Besoj e keni par tashm n t gjitha telezionet ndonse emrin kurr nuk ia kishim dgjuar m par. E pat se fjalori i tij nuk i kalonte 30 fjal. Mbi t gjitha e pat se dshmia e tij pr ngjarjen ishte si atyre dshmitarve mbrojts n gjyqet e Palermos s viteve ’70. E pat q nuk kishte pik brerje ndrgjegjie q kishte nj bir t till . Dhe mbi t gjitha e pat q nuk krkoi ndjes viktims n emr t familjes .

  A ju ka br prshtypje se asnj nga deputett e partis n pushtet nuk ka dal publikisht t tregoj nj minimum prbuzje pr Rrahmanin? Kjo sht pyetja q duhet t na shqetsoj t gjithve. Prgjigjia e ksaj pyetjeje duhet t na bj t kuptojm se far ka ndodhur. Ka shum vet n grupin e PS-s q e prbuzin, por kt nuk mund ta bjn publikisht. Sepse jan n sall me votat e rrahmanve. Pr disa zgjedhje rresht, Edi Rama ka ngritur nj struktur elektorale perfide gati gati kriminale. Territorin e ka ndar duke vendosur n krye t do ngastre nj rrahman. Madje dhe aty ku ka vendosur n krye t lists s deputetve ndonj zonj t hirshme, gjithsesi i ka bashkngjitur nj rrahman. Detyra e tyre sht e qart. T blejn votat dhe t intimidojn kdo q sht kundr. Pikrisht pr kt arsye parlamenti i sotm dhe ai i kaluar ngjasojn me atlasin e Lombrozos. Nj shekull e ca m par, kriminologu i famshm italian prpiloi atlasin e tij. Thelbi sht q n baz t portretit mund t prcaktohet lloji i krimit. sht nj lloj tabele Mendelejevi i krimit. Thuajse t till jan dhe dy parlamentet e fundit. Shikoni kokat me qoshe t shum prej tyre pr t zbuluar se kush sht prdhunes, kush xhepist, cili proksenet e kshtu me radh.

  Parlamenti i viteve 92-96 duket si nj ndrr. Nse gjysma e tyre ishin me doktoratur nga universitetet m t famshme t Evrops, ndonse Shqipria kishte uar jasht vetm nj grusht studentsh pr 45 vjet rresht, pr parlamentin e sotm duhet prdorur tjetr kriter. Mjafton q Taulant Balla n fillim t mbledhjes s grupit t pyes : Kush shkrimtar e ka shkruar “Gjeneralin e ushtris s vdekur”?
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •