Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e laburist
  Antarsuar
  20-06-2010
  Postime
  213
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Question Kush jan "vjedhsit e vrtet"?

  Gjat vjedhjes s nj banke, grabitsi u tha klientve: "Qndroni pa lvizur, parat i prkasin shtetit, jeta ju takon juve". T gjith qndruan t qet. Kjo quhet "Ndryshim mendimi", pra, ndryshon mnyrn se si mendon.

  Kur grabitsit u kthyen n shtpi, grabitsi m i ri i tha m t vjetrit: "Le t'i numrojm parat". Grabitsi m i vjetr u prgjigj: "Mos u bj budalla. Jan shum para dhe do t na marr or pr t'i numruar. Lajmet e nats do t na tregojn se sa kemi vjedhur..." Kjo quhet "Eksperienc". Dhe sot prvoja sht m e rndsishme se sa diplomat.

  Kur hajdutt u larguan, n bank drejtori i tha prgjegjsit t telefononte shpejt policin. Prgjegjsi u prgjigj: "Prit. Le t marrim 10 milion nga banka dhe le t'i shtojm n 50 miliont e tjer q kemi glltitur." Kjo quhet: "Noto me valn" T kthesh nj situat t keqe n t mirn tnde.

  Prgjegjsi tha: "Sa mir do t ishte t kishim nj grabitje do muaj". Kjo quhet "Te vrassh mrzitjen". Lumturia personale sht m e rndsishme sesa puna.

  Ditn tjetr lajmet raportuan se nga banka ishin vjedhur 80 milion. Grabitsit numruan parat por kishin vjedhur vetm 20 milion. Dhe u irrituan pr shkak se ata kishin rrezikuar jett e tyre pr 20 milion .. ndrsa drejtori dhe prgjegjsi vodhn 60 milion. sht m mir t jesh i shkolluar se sa nj hajdut. Kjo quhet: "Dituria vlen sa ari".

  Prgjegjsi ishte i lumtur pr shkak se deklaroi grabitjen, u mbulua nga sigurimet dhe shteti. Kjo quhet "Kape mundsin nga flokt"

  Ather .. Kush jan "vjedhsit e vrtet"?
  Abuzimi me nacionalizmin fals, eshte streha e fundit e te gjithe BATAKCINJVE

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Kush jan "vjedhsit e vrtet"?

  Sigurimet dhe shteti...., se natyrisht dhe shoqeria e sigurimeve nga kjo vjedhje do fitoje duke deklaruar humbje me te larta per te ngritur mimin e sigurimeve,gjithashtu pak a shume edhe per shtetin qe jo me burokraci e jo me ngritjen e taksave shkon drejt drejtimit te vjedhjes.

  Ne kete rast se kush vjedh me teper nuk dihet por se kush humb eshte pak a shume e sigurte ; ata qe mendojne se parate i perkasin shtetit.

 3. #3
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Kush jan "vjedhsit e vrtet"?

  E bukur kjo me banke..

  Nje tjeter me avokate... :
  Njeri shet droge, tjetri vjedh, tjetri grabit, ai tjetri e tjetri e tjetri perseri... dhe kur kapen shkojn ne gjyq, dhe te gjithe bien ne duar t'avoketerve. Pastaj avokati vazhdon "punen" ia merr parat (te fituara ne mnyr te paligjshme...).


  Ather .. Kush jan "vjedhsit e vrtet"?
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Kush jan "vjedhsit e vrtet"?

  Hajduti i vertete eshte shteti ne kete rast. Ai vjedh kohe dmth gjakun e shoqerise apo njerezve ne rryme dhe kjo shkakton lumturine ne njerez. Por kur ai haron njerezit ata cmenden nga presioni i gjakut lumturi dhe behen hajdute dmth vrases te vertete te kohes.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •