Nga Flamur Vezaj

Si quhesh kur pėllet si gomar ne mbrojtje te nje perdhunuesi si Elvis Roshi?!
Si quhesh kur pėllet si gomar duke mbrojtur nje te denuar per prostitucion si Arben Ndoka?!
Si quhesh kur pėllet si gomar duke mbrojtur nje kriminel si Arben Prenga?!
Si quhesh kur pėllet si gomar duke mbrojtur M.Brendshem qe “gjelberoj” vendin?!
Si quhesh kur pėllet si gomar duke i quajtur mushkonja avionet qe mbusheshin me droge ne Shqiperi!?
Si quhesh kur pėllet si gomar duke mbrojtur vellan e M.Brendshem te denuar per trafik droge?!
Si quhesh kur pėllet si gomar duke mbrojtur deputetin E.Qyrbja qe bashkepunoi me “banden” e Shullazit?!
Si quhesh kur pėllet si gomar cdo vit duke genjyer familjaret e viktimave te “21 janarit” se so zbardhim vrasjen e tyre!
Si quhesh kur pėllet si gomar cdo debat me opoziten per abuzimin e L.Bashes me “Rrugen e Kombit” dhe nuk nis hetim asnjehere!?
Si quhesh kur pėllet si gomar dhe i genjen cdo vit familjaret e viktimave te Gerdecit se do denojme autoret e vertete e nuk e bene!?!
Si quhesh kur i pėllet si gomar ne telefon gjyqtareve qe nuk mbajten ne burg ata qe nuk paguan dritat, kunder bllokimit te punimeve ne shesh etj!
Si quhesh kur pėllet si gomar duke mbrojtur prishjen e pallateve me leje dhe pastaj i demshperblen me nga 13 milion euro nga taksat e qytetareve?!
Si quhesh kur pėllet si gomar ne mbrojtje te PPP te check-up, sterilizimin, hemodializese etj!?
Si quhesh kur pėllet si gomar se shendetesia eshte falas e po nuk pagove ne Spitale vdes!?
Si quhesh kur pėllet si gomar dhe thua legalizimi (i paligjshmerise) eshte falas e ne realitet paguan!?
Si quhesh kur pėllet si gomar duke mbrojtur operacionin “Marrezia e Fundit” te lojrave te fatit dhe mbushet Shqiperia me lokale te tilla?!
Si quhesh kur pėllet si gomar duke mbrojtur koncesionarin e takses 5 euro te rruges dhe pastaj kerkon falje!?
Si quhesh kur pėllet si gomar duke share e fyer cdo dite gazetaret qe kritikojne qeverine dhe intervistojne denoncues te ndryshem?!
Si quhesh kur pėllet si gomar duke u zene ne FB me komentues qe mendojne ndryshe!?
Etj etj...................
#kete_vit_jane_shtuar_gomeret_ne_krahasim_me_vitin _e_kaluar#
© SYRI.net