Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 132 prej 132
 1. #121
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  ALBANIA in EUROVISION - TOP 10  2004 - 2019.


  1. I’m Alive - Elhaida Dani (Albania 2015)
  Zzap'n'Chriss - Sokol Marsi

  2. Ktheju Toks - Jonida Maliqi (Albania 2019)
  Eriona Rushiti

  3. Mall - Eugent Bushpepa (Albania 2018)
  Eugent Bushpepa

  4. World - Lindita (Albania 2017)
  Klodian Qafoku - Lindita, Big Basta

  5. Feel the Passion - Aurela Gae (Albania 2011)
  Shptim Sarai - Sokol Marsi

  6. Luis Ejlli - Zjarr e Ftohte (Albania 2006)
  Klodian Qafoku - Dr. Flori

  7. It’s All About You - Juliana Pasha (Albania 2010)
  Ardit Gjebrea - Pirro ako

  8. Suus - Rona Nishliu (Albania 2012)
  Florent Boshnjaku - Rona Nishliu

  9. Carry me in Your Dreams - Kejsi Tola (Albania 2009)
  Edmond Zhulali - Agim Doi

  10. Zemrm e Lam Peng - Olta Boka (Albania 2008)
  Adrian Hila - Pandi Lao
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 24-01-2020 m 09:07

 2. #122
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Emocione te Jashtezakonshme !

 3. #123
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  * Kualifikim n Finale prmes Gars

  Albania 2004 - The Image of You
  Edmond Zhulali - Agim Doi - Anjeza Shahini

  Albania 2008 - Zemrn e Lam Peng
  Adrian Hila - Pandi Lao - Olta Boka

  Albania 2009 - Carry me in Your Dreams
  Edmond Zhulali - Agim Doi - Kejsi Tola

  Albania 2010 - It’s All About You
  Ardit Gjebrea - Pirro ako - Juliana Pasha

  Albania 2012 - Suus
  Florent Boshnjaku - Rona Nishliu - Rona Nishliu

  Albania 2015 - I’m Alive
  Zzap'n'Chriss - Sokol Marsi - Elhaida Dani

  Albania 2018 - Mall
  Eugent Bushpepa

  Albania 2019 - Ktheju Toks
  Eriona Rushiti - Jonida Maliqi


  * Kualifikim i Dhuruar nga Gara e 2004-s.

  Albania 2005 - Tomorrow I Go
  Adrian Hila - Pandi Lao - Ledina elo
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-02-2020 m 10:24

 4. #124
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-02-2020 m 10:53

 5. #125
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Kngtari shqiptar Gjon’s Tears n list pr t prfaqsuar Zvicrn n Eurovision

  Zvicra do t njoftoj pr prfaqsuesin e saj pr n Eurovision 2020, m 4 mars. Transmetuesi SRF ka dhn t dhna pr artistin dhe kngn, por tani tifozt e Eurovision-it kan br disa grmime dhe kan zbuluar edhe nj emr t mundshm si prfaqsues t Zvicrs n Eurovision. Bhet fjal pr artistin shqiptar, Gjon Muharremin, shkruan KultPlus.

  Fansat kan zbuluar nj kng t shtuar rishtas n list dhe n bazn e t dhnave q regjistron kompozime nga kantautor zviceran. Knga titullohet “Repondez-moi” (Prgjigjmu mua) dhe interpretuesi sht Gjon’s Tears.

  Gjon’s Tears sht emri skenik i Gjon Muharremit. Ai gjithashtu interpreton n nj grup me t njjtin emr. Gjon sht i lindur n Zvicr me nj baba kosovar dhe nn shqiptare.

  Ai njihet n Shqiptari sidomos pr paraqitjen e tij n ‘Albania’s Got Talent’ n vitin 2010 dhe s fundmi ai bri emr n Franc vitin e kaluar duke u shfaqur n “The Voice”.

  Titulli i kngs s Gjonit, q po pretendohet pr n Eurovision, sht nj fraz frnge “Rpondez-moi” ose “Prgjigjmu mua”.

  Ndrsa Shqiprin n Eurovision, kt vit do ta prfaqsoj Arilena Ara me kngn “Shaj” t ciln do ta interpretoj n gjuhn angleze.

  https://www.kultplus.com/muzika/keng...ne-eurovision/


  Will ‘The Voice France’ singer Gjon’s Tears represent Switzerland at Eurovision 2020 with “Rpondez-moi”?

  https://wiwibloggs.com/2020/02/28/wi...ez-moi/250874/
  David Bowie - Life on Mars | Gjon's Tears | The Voice France 2019 | Semi-final Audition
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 29-02-2020 m 12:19

 6. #126
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 29-02-2020 m 14:41

 7. #127
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Nga Franca

 8. #128
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Nga Polonia

 9. #129
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Zvicra Eurovision Song Contest 2020  Bravo & Suksese Gjon !

 10. #130
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Nga Franca

 11. #131
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "


 12. #132
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,750
  Faleminderit
  265
  362 falenderime n 338 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 11-03-2020 m 10:47

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •