Close
Faqja 6 prej 17 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 321
 1. #101

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Italia n Eurovision 1990  Fitues pr her t dyt t Eurovision Song Contest .

 2. #102

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Knga fituese e mimit t Par t Festivalit t 28 t Kngs . Teksti: Xhevahir Spahiu - Muzika: Aleksander Pei, Dhjetor 1989.
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 02-01-2020 m 11:18

 3. #103

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Albania in Eurovision Song Contest 2007  Aida & Frederik Ndoci - Hear My Plea

  Teksti: Pandi Lao - Muzika: Adrian Hila
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 02-01-2020 m 11:28

 4. #104

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Kosova, prfaqesuar nga Armend Rexhepagiq, n garn seleksionuese t ish -Jugosllavis pr Eurovision Song Contest 1990 .
  Pozicionuar e 6-ta ndr 16 kenget pjesmarrse.

  Teksti: Aida Baraku - Muzika: Armend Rexhepagiq , Mars 1990.
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 03-01-2020 m 13:20

 5. #105

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Armendi & Aida n prezantimin e par n Festivalin e Kngs, Dhjetor 1992.

 6. #106

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Knga fituese "mimi t Rinjve" n Festivalin e 43 t Kngs . Teksti: Aida Baraku - Muzika: Armend Rexhepagiq, Dhjetor 2004.

 7. #107

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Albania in Eurovision Song Contest 2012  Rona Nishliu - Suus

  Teksti: Rona Nishliu - Muzika: Florent Boshnjaku

 8. #108

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  ALBANIA in EUROVISION - TOP 10  2004 - 2019.


  1. Ktheju Toks - Jonida Maliqi (Albania 2019)

  2. Carry me in Your Dreams - Kejsi Tola (Albania 2009)

  3. Zemrm e Lam Peng - Olta Boka (Albania 2008)

  4. Mall - Eugent Bushpepa (Albania 2018)

  5. It’s All About You - Juliana Pasha (Albania 2010)

  6. I’m Alive - Elhaida Dani (Albania 2015)

  7. Tomorrow I Go - Ledina elo (Albania 2005)

  8. Fairytale - Eneda Tarifa (Albania 2016)

  9. The Image of You - Anjeza Shahini (Albania 2004)

  10. Feel the Passion - Aurela Gae (Albania 2011)

 9. #109

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  50 Kngt m t dgjuara t Eurovizionit nga t gjitha edicionet prgjat 2018 !


  2. Eleni Foureira – Fuego (Cyprus 2018)

  29. Ermal Meta & Fabrizio Moro- Non mi avete fatto niento (Italy 2018)

  37. Eugent Bushpepa – Mall (Albania 2018)
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 04-01-2020 m 12:57

 10. #110

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  50 Kngt m t dgjuara t Eurovizionit nga t gjitha edicionet prgjat 2019 !


  3. Eleni Foureira – Fuego (Cyprus 2018)

  40. Jonida Maliqi - Ktheju Toks (Albania 2018)

  44. Ermal Meta & Fabrizio Moro- Non mi avete fatto niento (Italy 2018)


  https://www.kultplus.com/showbiz/hap...-eurovizionit/

  https://www.kultplus.com/muzika/keng...-eurovizionit/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 06-01-2020 m 15:09

 11. #111

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Dhjet kngt m t dgjuara t vitit nga Eurovizioni, votuar nga fansat.

  Pr t 8-in vit rradhazi kryeson Loreen me " Euphoria ".


  1. Loreen – Euphoria (Suedia 2012)

  2. Duncan Laurence – Arcade (Hollanda 2019)

  3. Eleni Foureira – Fuego (Qipro 2018)

  4. Mahmood – Soldi (Italia 2019)

  5. Keino – Spirit in the Sky (Norvegjia 2019)

  6. Loic Nottet – Rhythm Inside (Belgjika 2015)

  7. Salvador Sobral – Amar pelos dois (Portugalia 2017)

  8. Jamala – 1944 (Ukraina 2016)

  9. Il Volo – Grande Amore (Italia 2015)

  10. Secret Garden – Nocturne (Norvegjia 1995).


  https://www.kultplus.com/muzika/keng...-eurovizionit/

  https://escxtra.com/2019/12/31/esc25...250-live-here/

 12. #112

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Kosova, prfaqesuar nga Shpresa Gashi dhe Sabri Fejzullahu , n garn seleksionuese t ish -Jugosllavis pr Eurovision Song Contest 1983.

  Kompozuar nga Musa Piperku.
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 17-01-2020 m 10:20

 13. #113

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Shpresa Gashi - Nje Jete e Tere (FEST '33)

  Teksti: Mufail Limani - Muzika: Fahri Beqiri

 14. #114

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Sabri Fejzullahu - Zemer e Plagosur / Atje eshte Kosova , FEST '31 - Dhjetor 1992.

  Kompozuar nga Xhevdet Gashi.

 15. #115

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Mihrije Braha - Ta fala zemrn time ( mimi I Trete / FEST '31 - Dhjetor 1992. )

  Teksti dhe Muzika : Naim Krasniqi

 16. #116

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "
  LIVE : ''Atje sht Kosova'' nga Oxygen Band.

  Dhjetor 2018.

 17. #117

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Mihrije Braha - Ta fala zemren time - Polifonia 2020

 18. #118

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Adelina Ismaili - "Mos ma gjuaj diellin me gur" ( mimi "Debutantja m e mir" / FEST '31 - Dhjetor 1992. )

  Teksti dhe Muzika : Ilir Shaqiri


  https://www.teksteshqip.com/festival...tevent-178.php

 19. #119

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Agron Berisha - Vetem 5 Minuta ( FEST '31 - Dhjetor 1992. )

  Muzika : Agron Berisha


  Knga Shqipe nga Festivali i Kngs - Kampione Shikueshmrie n Platformen YouTube.

  Publikuar n Prill 2009 - 6 Milion Shikime.  https://www.teksteshqip.com/festival...tevent-178.php
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-01-2020 m 17:47

 20. #120

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Kosovarja Miranda Sahiti, n gar pr t prfaqsuar Finlandn n Eurovision

  Pavarsisht se Kosova padrejtsisht nuk sht n Eurovision, talenti i kosovarve po vrehet gjithandej, prcjell KultPlus.

  Ksaj radhe sht kosovarja Miranda Sahiti e njohur si @m1ra.sa e cila sht pjes e grupit trio @f3mofficial e q po garojn pr ta prfaqsuar Finlandn n Eurovision. Knga e tyre quhet “Bananas” dhe do t garoj n festivalin kombtar finlandez, ku fituesi shkon n Eurovision.

  Derisa presim nse knga e tyre do t triumfoj ose jo n kt festival, kujtojm q Shqipria tashm ka zgjedhur prfaqsuesin e saj pr Eurovision. sht Arilena Ara e cila u shpall fituese e edicionit t 58-t t Festivalit t Kngs. Me kngn “Shaj”, baladn q i mbajti t gjith mbrthyer, Arilena do t prfaqsoj Shqiprin n Festivalin Europian t Kngs “Eurosong 2020”. /EurovisionKosova / KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/koso...ne-eurovision/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 22-01-2020 m 10:50

Faqja 6 prej 17 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •