Close
Faqja 2 prej 17 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 321
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Bordi i Festivalit t Radio Televizionit Shqiptar ka publikuar listn e artistve t przgjedhur pr t konkurruar n kt edicion t 57-t t Kngs. N mesin e artistve pjesmarrs spikasin emra BIG t muziks shqiptare si: Vikena Kamenica, Bojken Lako, Jonida Maliqi, Elton Deda, Eranda Libohova, Soni Malaj, Orgesa Zaimi, etj.

  Ajo q bie n sy n list sht rikthimi i kngtarve BIG n Festivalin e Kngs prej nga ku do t dal edhe knga q do t prfaqsoj Shqiprin n Eurosong, ndonse ka edhe mjaft artiste t rinj q do t konkurrojn n festivalin e ktij viti.

  22 kngt q do t marrin pjes n nett e Festivalit t 57-t t Kngs n RTSH jan przgjedhur nga nj komision q gjat ksaj faze ka shqyrtuar 54 kngt q ishin regjistruar pr t qen pjes e fests m t madhe t muziks n Shqipri.

  Festivali i 57-t i Kngs do t mbahet n fundvit dhe tre nett e Fest ‘57 t jen 20-21-22 Dhjetor ndrsa mbeten ende enigm emrat q do t’u besohet prezantimi kt vit.


  http://bordo.al/2018/10/18/publikohe...ne-eurovizion/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 18-10-2018 m 15:10

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  ARTISTET NE GARE


  * Aurel Thellimi – Te Dua Ty

  * Bojken Lako – Jeto Jeten

  * Bruno Pollogati – Nuk Ka Stop

  * Dilan Reka – Karma

  * Eliza Hoxha – Pengu

  * Elona Islamaj – Ne Kete Bote Kalimtare

  * Elton Deda – Qetesisht

  * Eranda Libohova – 100 Pyetje

  * Gjergj Leka – Besoj

  * Grupi Alar Band – Dashuria Nuk Mjafton

  * Jonida Maliqi – Ktheju Tokes

  * Kelly – A Me Ndjen

  * Klint Collaku – Me Jete

  * Klodiana Vata – Mbremje E Pafund

  * Kujtim Prodani – Babela

  * Lidia Lufi – Rrefehem

  * Lorela Sejdini – Vetmi

  * Marko Strazimiri – Leyla

  * Mirud – Nene

  * Orgesa Zaimi – Hije

  * Soni Malaj – Do Vij

  * Vikena Kamenica – Naten E Mire


  https://www.escxtra.com/2018/10/17/r...-participants/

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Kujt do i kaloj Stafeta e Prfaqsimit ALBANIA n Garn e 2019 ?

  Uroj nj knge sa m t bukur !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 19-10-2018 m 08:56

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Grand Prix Eurovision de la Chanson Europenne 1956 - Festivali i Par .
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-10-2018 m 16:28

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Festivali i Par i Kngs - 1962

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Italia ne Eurovision 1964  16 vjearja Gigliola Cinquetti do I dhuronte Italise nje prej 2 Trofeve si Fitues te Festivalit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-10-2018 m 16:35

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Knga fituese e mimit t Par t Festivalit t 2 t kngs n Radio. Teksti: Llazar Siliqi - Muzika: Tish Daija, Dhjetor 1963.

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Luksemburgu ne Eurovision 1972


 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Knga fituese e mimit t Par t Festivalit t 10 t Kngs . Teksti: Agim Shehu - Muzika: Agim Prodani, Dhjetor 1971.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Nga Gjermania

 11. #31
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Italia ne Eurovision 1971


 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Knga fituese e mimit t Par t Festivalit t 9 t Kngs . Teksti: Fatos Arapi - Muzika: Shpetim Kushta, Dhjetor 1970.

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Knga Shqipe ……… Nj stafet brezash, bashkudhtare kohrash
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 01-11-2018 m 09:08

 14. #34
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "


 15. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Italia ne Eurovision 1973


 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Knga fituese e mimit t Par t Festivalit t 11 t Kngs . Teksti: Fatos Arapi - Muzika: Pjeter Gaci, Dhjetor 1972.

 17. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Ne nje Interviste, Mjeshtri I Madh e I Paharruar, TONIN TERSHANA, nje nga zerat me te bukur te Kenges se Lehte shqipe do te zbulonte nje kuriozitet

  Pr kngn Kur vjen pranvera fituese e Festivalit t 11 m 1972, sht pohuar se mund t shkonte dhe n Festivalin Europian n at koh. far dini pr kt?

  Po sht e vrtet. Kt gj e mora vesh nga kompozitori i kngs Pjetr Gaci, q m tha: Tonin, bhu gati se do t shkojm n Festivalin Europian. Festivali n Tiran u b m 1972 dhe ne n mars t 1973 do t shkonim n evropianin q bhej n Mynih t Gjermanis. N rast se nuk do t ishte dnuar ai festival n Tiran, sigurisht q ne do t ishim dhe n Festivalin Europian. Ka pasur nj liberalizm t muziks at koh dhe tek ne, por m pas dihet far ndodhi n festival. Knga n Gjermani do t kndohej n gjuhn shqipe at koh.


  https://aktoretshqiptare.info/2018/0...ga-lart-plani/

 18. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Kenget e bukura udhetojne neper kohe dhe kalojne nga gjenerata ne gjenerate.

 19. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Spanja ne Eurovision 1973


 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,015

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "


Faqja 2 prej 17 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •