Close
Faqja 11 prej 11 FillimFillim ... 91011
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 205 prej 205
 1. #201
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,166
  Faleminderit
  267
  365 falenderime n 341 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  ALBANIA in EUROVISION - TOP 10  Nga Zvicra / Maj 2020.


  1. Albania 2012: Suus - Rona Nishliu
  Florent Boshnjaku - Rona Nishliu

  2. Albania 2004: The Image of You - Anjeza Shahini
  Edmond Zhulali - Agim Doi

  3. Albania 2018: Mall - Eugent Bushpepa
  Eugent Bushpepa

  4. Albania 2010: It’s All About You - Juliana Pasha
  Ardit Gjebrea - Pirro ako

  5. Albania 2008: Zemrn e Lam Peng - Olta Boka
  Adrian Hila - Pandi Lao

  6. Albania 2009: Carry me in Your Dreams - Kejsi Tola
  Edmond Zhulali - Agim Doi

  7. Albania 2015: I’m Alive - Elhaida Dani
  Zzap'n'Chriss - Sokol Marsi

  8. Albania 2019: Ktheju Toks - Jonida Maliqi
  Eriona Rushiti

  9. Albania 2005: Tomorrow I Go - Ledina elo
  Adrian Hila - Pandi Lao

  10. Albania 2006: Zjarr e Ftoht - Luis Ejlli
  Klodian Qafoku - Dr. Flori
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 16-05-2020 m 14:11

 2. #202
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,166
  Faleminderit
  267
  365 falenderime n 341 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Nisin prgatitjet pr Festivalin e 59-t Kngs n RTSH

  Kan nisur prgatitjet pr Festivalin e 59-t Kngs n RTSH. Pavarsisht situats s krijuar nga koronavirusi sht e sigurt se edhe kt fundvit eventi m i madh i kngs n vend, do t mbahet.

  Nndrejtori i Prgjithshm i RTSH-s, Martin Leka zhvilloi takimin e par konsultativ. N takim u diskutuan shtje q lidhen veanrisht me cilsin e festivalit, duke nisur q nga ngritja e nj komisioni vlersimi pr przgjedhjen e kngve e deri tek kriteret pr pjesmarrjen n festival.

  “Pavarsisht situats s krijuar nga koronavirusi sht e sigurt se edhe kt fundvit eventi m i madh i kngs n vend, do t mbahet. Nndrejtori i Prgjithshm i RTSH-s, Martin Leka zhvilloi sot takimin e par konsultativ me krijuesit, q kan ln gjurm n kt festival, muzikant e tekstshkrues”, shkruhet n njoftim.

  Sipas njoftimit, pritet q n muajin Shtator krijuesit t paraqesin kngt konkurrente pr Edicionin e 59-t.

  https://boldnews.al/2020/07/02/nisin...-nga-covid-19/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 03-07-2020 m 11:07

 3. #203
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,166
  Faleminderit
  267
  365 falenderime n 341 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  ‘Rivalt prej nj jete’ sjellin bashkpunimin e tyre t par

  Alban Sknderaj dhe Flori Mumajesi jan dy nga kantautort m t njohur dhe t suksesshm t muziks bashkkohore shqiptare, t cilt pavarsisht respektit reciprok pr punn e njri-tjetrit ndr vite, nuk kan bashkpunuar kurr.

  Duke qen se suksesi i ka ndjekur pothuajse njsoj, ku mjafton t kujtojm ktu pjesmarrjet e tyre npr festivale si “Festivali i Kngs”, “Knga Magjike” apo “Top Fest” q kan rezultuar n fitore, jan vlersuar me mime t rndsishme dhe/ose kan ln gjurm, sht krijuar edhe nj ide si “rival t prbetur”. “Flori apo Albani?” sht nj nga pyetjet q me gjas jua kan br edhe ju npr biseda mes miqsh.

  M n fund, kngtart, t cilt bjn shaka me kt iden e rivalitetit, do t sjellin bashkpunimin e tyre t par. N nj video t filmuar nga moderatori Labinot Gashi gjat fests s ditlindjes s Arilena Ars, ata thon me humor se “nuk e shohin dot me sy njri-tjetrin” dhe “kan nj urrejte t brendshme prej nj jete” ku shtojn se “knga do t bhet”. “Knga do t bhet. Se kush do e bj, ose ky ose un, nuk e dim,” thot Flori.

  Knga me gjas do t jet nj nga projektet e tyre m t suksesshme. N nj sondazh t Anabel.al n mars t 2019-s, bashkpunimi i tyre u rendit n vendin e par n listn “bashkpunime q s’kan ndodhur, por duhet t ndodhin”.


  https://www.anabelmagazine.com/news/...e-tyre-te-pare
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 18-07-2020 m 19:03

 4. #204
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,166
  Faleminderit
  267
  365 falenderime n 341 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Sikur edhe Artistt Tan t bheshin Bashk pr SHQIPERIN !
  " Gente di Mare" - Italia 1987 , Eurovision Song Contest (with live orchestra)

  Vendi i Tret ndr 22 Finalist !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 18-07-2020 m 18:55

 5. #205
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,166
  Faleminderit
  267
  365 falenderime n 341 postime

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Sanremo 2019 - Umberto Tozzi, Raf e la loro "Gente di mare"

Faqja 11 prej 11 FillimFillim ... 91011

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •