Close
Faqja 14 prej 17 FillimFillim ... 41213141516 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 261 deri 280 prej 321
 1. #261
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  Trofeu m i bukur - Zemra e Publikut !

  Nse ky do ishte nj Festival dhe jo nj koncert, 3 do ishin mimet e Para (t mijat) !


  1. Dashuri ke emrin Tim - Era Rusi ( Cover )

  2. Kur e humba nje Dashuri - Anxhela Peristeri ( Cover )

  3. Bota Iluzion - Eranda Libohova ft. Marjona Metohu


  Nj Falenderim & Mirnjohje pa fund pr KOMPOZITORT & POETT e POETESHAT pr krijmtarin e mrekullueshme, kto PERLA t KNGS SHQIPE!

  Nj orkester rinore & shume e talentuar ! Qershia mbi tort e Mbrmjes ! BRAVO !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 09-11-2020 m 17:30

 2. #262
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " SHQIPERI, O VENDI IM " - Festivali i Kngs 17, (1978)


  I paharruar & I prjetshm Kujtimi Juaj , Nderi i Kombit AVNI MULA !

  Mirnjohje dhe Respekt pr gjithcka Ju i dhuruat Kombit Shqiptar !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 10-11-2020 m 12:01

 3. #263
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " RRJEDH N KNG E LIGJERIME " - RAME LAHAJ (1980)

  Kompozimi: FEIM IBRAHIMI - Poezia: GJOK BECI


  Fituese e mimit t Dyt - Festivali i 19-t
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 11-11-2020 m 12:04

 4. #264
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " E PAFAJSHME JAM " - AURELA GAE (1998)

  Kompozimi: ADRIAN HILA - Poezia: ILIRJAN ZHUPA


  Fituese e mimit t Tret - Festivali i 37-t

 5. #265
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " RRJEDH N KNG E LIGJERIME " - ANJEZA SHAHINI (1980)

  Kompozimi: FEIM IBRAHIMI - Poezia: GJOK BECI


  Fituese e mimit t Dyt - Festivali i 19-t

 6. #266
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " TELEFONAT ZEMRASH " - GENC SALIHU dhe ANA KODRA (1994)

  Kompozimi: FRANESK RADI - Poezia: XHEVDET RESHAJ


  Festivali i Kngs 33 ---- https://www.kultplus.com/muzika/kur-...konomin-video/

 7. #267
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " LOT N SHI " - REDON MAKASHI ft. JONA PEPKOLAJ (1995)

  Kompozimi & Poezia: REDON MAKASHI

  Festivali i Kngs 34.

 8. #268
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " NUK E HARROJ " - GERONA HYSKA (1987)

  Kompozimi: AGIM KRAJKA - Poezia: HAXHI RAMA


  Fituese e mimit t Par - Festivali i 26-t

 9. #269
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " ASGJ E LARGT " - HERMES (1999)

  Kompozimi: BOJKEN LAKO - Poezia: JONI SHANAJ


  Fituese e mimit t Tret - Festivali i 38-t

 10. #270
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " KU SHT DASHURIA " - MARIZA IKONOMI ft. ENEDA TARIFA (2006)

  Kompozimi: KRISTI POPA - Poezia: FLORIAN ZYKA


  Fituese e mimit t Tret - Festivali i 45-t

 11. #271
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Eurovision Home Concerts 2020 - LIVE.  " MALL " - EUGENT BUSHPEPA (2017)

  Kompozimi & Poezia: EUGENT BUSHPEPA


  Fituese e mimit t Par - Festivali i 56-t

 12. #272
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Eurovision Home Concerts 2020 - LIVE.  " SUUS " - ANA SOKLIČ (2011)

  Kompozimi: FLORENT BOSHNJAKU - Poezia: RONA NISHLIU


  Fituese e mimit t Par - Festivali i 50-t
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 19-11-2020 m 11:32

 13. #273
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "

  Interpretim nga nxnsit e shkollave t muziks “Prenk Jakova” n Prishtin dhe “Aydın Doğan” n Stamboll.
  " VALSI I LUMTURISE " - AURELA KRASNIQI & ELVIRA MAZHIQI (1965)

  Kompozimi: AVNI MULA - Poezia: LUIGJ GURAKUQI


  Fituese e mimit t Tret - Festivali i 4-t
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 19-11-2020 m 11:35

 14. #274
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " T SOTMEN JETO " - REZARTA SMAJA & ENEDA TARIFA (1994)

  Kompozimi: SHPTIM SARAI - Poezia: ALQI BOSHNJAKU


  Fituese e mimit t Par - Festivali i 33-t

 15. #275
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " A DO T VISH " - RENIS GJOKA (1987)

  Kompozimi: OSMAN MULA - Poezia: AGIM DOI


  Fituese e mimit t Dyt - Festivali i 26-t.

 16. #276
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " RRFIMI " - ROVENA DILO (2007)

  Kompozimi: ARMEND REXHEPAGIQ - Poezia: AIDA BARAKU


  Festivali i Kngs 46.

 17. #277
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " MA KE PRISH GJUMIN E NATS " - VENERA LUMANI & LIND ISLAMI (1999)

  Kompozimi: EMOND ZHULALI - Poezia: AGIM DOI


  Festivali i Kngs 38.

 18. #278
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " JON " - MARSELA IBUKAJ (1991)

  Kompozimi: ARDIT GJEBREA - Poezia: ZHULIANA JORGANXHI, GIANCARLO MILONE


  Fituese e mimit t Par - Festivali i 30-t.

 19. #279
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " ASKUSH S'DO TA BESOJ " - ORGESA ZAIMI (1990)

  Kompozimi: FLAMUR SHEHU - Poezia: JORGO PAPINGJI


  Fituese e mimit t Par - Festivali i 29-t.
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 21-11-2020 m 12:19

 20. #280
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pr: Duke pritur tingujt e trashgimin SHQIPE nga " Festivali i Kngs "  " RRI ME MUA " - KAMELA ISLAMAJ (1993)

  Kompozimi: SHPTIM SARAI - Poezia: JORGO PAPINGJI


  Fituese e mimit t Dyt - Festivali i 32-t.

Faqja 14 prej 17 FillimFillim ... 41213141516 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •