Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,799

  Korab Kabashi kampion i Gjermanis n kategorin e t rinjve Taekwondo

  Xhevat Rexhaj

  Pasardhsi i Besim Kabashit ish kampion bote

  Shpeshhere gjn shprehje thnja se tradita vazhdon, e vrtet kjo edhe po ndodh me t riun me rranj nga Gurrakoci i Istogut q jeton n Gjermani Korab Kabashi. Korabi sht nipi ( djali i vllaut) t Besim Kabashit z. Bekim Kabashi.


  N kampionatin e Gjermanis pr t rinj, pesha deri n 42 kg. Dje Korabi shnoi fitoret ndaj t gjith konkuruesve dhe u shpall kampion Gjermanie. Korabi mundi radhazi emna t njohur edhe t reprezentacioit gjerman n kt sport si: Hasim Atasever, Sergio Homik, pastaj n gjysmfinale Tolunai Senli q ishte favorit, dhe n finale e mundi ish kampionin dy here t Gjermanise n kete kategori Jona Eamon Prsch dhe kshtu fitoi titullin.  https://www.fjala.info/korab-kabashi...eve-taekwondo/

  fotoja 2. i ndjeri Besim Kabashi kik-boksieri kampioni botror i cili vdiq ne vitin 2011
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 18-09-2018 m 15:09

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •