Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Moving on... Maska e Lover
  Anėtarėsuar
  07-08-2007
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Si mendoni sa ''perpuethshmeri'' ka martesa me dashurine?

  Deri me sot kemi degjuar se martesa eshte e veshtire per te mbajtur gjalle dashurine. Si mund te shkojme mire keto te dyja dhe sa perputhje ka ...dmth sa e tolerojne njera-tjetren?
  Life without the courage for death is slavery.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Si mendoni sa ''perpuethshmeri'' ka martesa me dashurine?

  Dashuria per tu mbajtur gjalle eshte e veshtire gjithmone. Menyra me e lehte ose menyra me e thjeshte per te mbajtur gjalle dashurine eshte martesa,ose te pakten kete dashuri supozohet se me ane te marteses mbahet si e "gjalle" per nje kohe me te gjate, edhe thjeshte per faktin se martesa shikohet si nje lloj detyrimi moral...
  Po te kishte ndonje menyre tjeter,perveē marteses, per ta mbajtur gjalle dashurine te jesh e sigurte se njerezit nuk do zgjidhnin si maxhorance martesen,do gjenin menyra te tjera per ta mbajtur gjalle dashurine.Dashurine e zbeh,e lodhin detyrimet,hallet,problemet qe sjell familja nuk eshte as martesa dhe as bashkjetesa qe e bejne dashurine qe te humbi pasionin...


  (Dashuria eshte si ushtria. Kur dashuron je ushtar ne kohe paqeje,kur martohesh je ushtar ne kohe lufte. Mundet ti alternosh ose ti zevendesosh si te duash por prap ushtar mbetesh.)

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  sirena_adria (18-09-2018)

 4. #3
  E dua letėrsinė Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Si mendoni sa ''perpuethshmeri'' ka martesa me dashurine?

  Hipikat kan bo shum dashuri , nuk jon martue ...

  .. kanihere edhe jon martue
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga busavata : 17-09-2018 mė 18:53

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar busavata pėr postimin:

  SERAFIM DILO (18-09-2018)

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •