Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  i regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  659
  Faleminderit
  2
  20 falenderime nė 19 postime

  A ndikojne rrjetet socile ne shtimin e perdoruesve te substancave narkotike?

  Duke lexuar kete artikull, varesia ndaj rrjeteve sociale, tregonte se sipas nje studimi rjete sociale mund te ndikojne ne nxitjen ndaj substancave narkotike.
  artikulli thote: Shkencėtarė nga Qendra Kombėtare e Varėsive dhe Pėrdorimit tė Substancave tė Universitetit tė Kolombias (CASA), hetuan nėpėrmjet internetit sjelljen e mė shumė se 1000 (njė mijė) fėmijėve tė moshės nga 12 deri mė 17 vjeē. Studimi u shtri madje edhe tek 1000 ( njė mijė) nėpėrmjet intervistės telefonike. Sipas rezultateve tė studimit, tė gjithė ata qė kalojnė kohė ēdo ditė nė rrjetet sociale, kanė 5 herė mė shumė mundėsi qė tė fillojnė duhanin. Tre herė mė shumė mundėsi pėr tė pirė alkool nė mėnyrė taktike dhe dyfish mundėsi pėr tė tymosur kanabis.

  Si mendoni a mund te jete e vertete nje gje e tille?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga driniluka : 13-09-2018 mė 05:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •