Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28

Tema: Ylli Limani

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Ylli Limani  Yll Limani u be i njohur per publikun e gjere pas paraqitjes se tij dhe suksesit ne edicionin e pare te reality talent show "The Voice of Albania" ne Nentor 2011.
  "Vendosa te vij tek The Voice sepse mendoj se eshte nje menyre shume e mire per te shprehur ate qe di te bej me se miri dhe se dyti, t'ua vertetoj te kunderten atyre qe dyshuan ne mua" - shprehet Ylli me rastin e vendimit per te qene pjese e ketij talent show.

  Deshiren per te kenduar thote se e ka trasheguar nga babai, Mufail Limani, i cili eshte pjestare i rock grupit "Minatori". Ne fakt me shume se kaq, Ylli ne paraqitjen e tij te pare ne "The Voice" tregon se muzika trashegohet ne familjen e tij qysh nga stergjyshi, gjyshi dhe se fundmi nga babai. Mirepo talenti i lindur i Yllit per muzike nuk shfaqet per here te pare si 17 vjeqar kur mori pjese ne kete talent show. Sipas tij, prinderit i tregonin se qysh i vogel ka pasur pasion muziken dhe eshte dalluar si femije hiperaktiv. Intezivisht me muzike filloi te mirrej ne klasen e IX-te me postimin e cover-ave ne Youtube, i inspiruar nga historite e shumta te suksesit ne boten virtuale. Ne intervistat e shumta, Ylli tregon se ne fillim kishte njerez qe e benin te ndihej keq me veten e tij dhe zerin e tij dhe qe shume here kishte menduar per t'u dorezuar, mirepo qe fatmiresisht nuk e beri fale dashurise se madhe per muziken. Ai ishte edhe pjese e aktiviteteve humanitare dhe pikerisht ketu ishte afrimi i tij i pare me publikun.

  Ne The Voice u prezantua me kengen "A drop in the ocean" te Rone Pope (me 11/11/11), dhe vetem pas 1:17 min kendimi i pari qe shtypi butonin per ta kerkuar ne ekipin e tij ishte Elton Deda; pak sekonda me vone te njejten e beri edhe Sidrit Bejleri. Ylli u prit ngrohte nga duartrokitjet e publikut e me se shumti nga fjalet e embla te panelit te trajnereve te cilet u shprehen te emocionuar me interpretimin e tij.

  Rrugetimi i tij ne The Voice vazhdoi deri ne gjysmefinale te ketij show. Ai ishte ne dyshen e ekipit te Elton Dedes se bashku me konkurenten tjeter, Marsela Cibukaj.

  …………

  Per shume me teper ne linkun ne vijim :

  www.lyrics.al/ylli-limani/biografia
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 10-09-2018 mė 10:49

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani

  Nga me te bukurat deri tani …….


 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani

  Vere 2018


 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani

  https://www.youtube.com/watch?v=IpK-IpaJQgM

  Suksesi I Enderruar I ēdo Artisti !

  Mė pak se 10 ditė premierė ė kėngės!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 13-08-2019 mė 11:23

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Yll Limani - Engjej

  Dhjetor 2019.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Kompozimi: ARMEND REXHEPAGIQI - Vargjet: AIDA BARAKU
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 17-06-2020 mė 09:30

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Kompozimi: YLL LIMANI - Vargjet: AIDA BARAKU

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Njė bashkėpunim nė tė ardhmen .......

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Yll Limani - Buzėt e kuqe

  Music & Lyrics: : Yll Limani - Vjeshtė 2020

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  CRICKET ft YLL LIMANI - Ndoshta

  Music: YLL LIMANI & CRICKET - Lyrics: : YLL LIMANI

  Shkurt 2021
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 05-02-2021 mė 12:24

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Ermal Fejzullahu ft. Yll Limani - As 1 minut

  Music: YLL LIMANI & FATJON MIFTARI - Lyrics: : YLL LIMANI

  Nėntor 2021

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  YLL LIMANI - Refuzoj ( Alban Skenderaj Cover )

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Yll Limani - Ē'ka nėse

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Yll Limani - Vonė

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Yll Limani - Lshoja Zanin

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Yll Limani - Leshoja Zanin (Cover by Klea Chutra)

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Tuna ft. Yll Limani - A don hala (Cover by Ori Dani)

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Andi Stafuka - Hana (Cover Ylli Limani)

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Ylli Limani - Prej se jena nda (Cover)

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,262

  Pėr: Ylli Limani  Tuna ft. Yll Limani - A don hala (cover by Leonard ft. Leorina)

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •