Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime n 101 postime

  Akuzoi policin pr paaftsi, Rama: T prjashtohet deputeti i PS n Kurbin

  Deputeti i Kurbinit, Gjetan Gjetani nuk do jet m pjes e Partis Socialiste. Ka qen vet kryetari i saj Edi Rama q n asamblen Kombtare t PS ka krkuar prjashtimin e tij.


  Nuk po e shoh ktu dhe ka br shum mir q nuk ka ardhur. Deputeti i PS i Kurbinit duhet prjashtuar nga PS. Nuk ka br asnj pun por ka shantazhuar dhe ka br presion dhe krkon ekskluzivet t vendos shefa policish n Kurbin, e m pas del e flet kundr puns s Policis s Shtetit. Ai nuk duhet t jet m deputet i PS, deklaroi Rama, duke shtuar se Duhet t jet msim pr deputetet pr t ndar njher e mir punn nga futja e hundve nga ndrtimi i shtetit. Se faturat e hajdutve n hipoteka q jan futur me mbshtetje politike dhe farefisnor nuk i marrin ata q ndrhyjn por i merr PS.

  I iniciuar nga dy vrasje brenda 8 orsh n zonn e Mamurrasit, deputeti Gjetan Gjetani shkruante nj dit m par n rrjetet sociale se policia sht e paaft dhe e korruptuar.


  Pr kt situat deputeti socialist shprehet se do krkoj interpelanc n Parlament me ministrin e Brendshm dhe n rast t mos marrje s masave do i krkoj qytetarve t Kurbinit daljen n protest.

  N prditsim

  Top Channel
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime n 101 postime

  Deklarata e fort e Rams: Drejtuesit n rrethe jan kthyer n ndrmjets pr punsime

  N Asamblen Kombtare t Partis Socialiste q po mbahet ditn sotme, Kryeministri Edi Rama lshoi nj deklarat t fort pr drejtuesit e ksaj partie n rrethe, duke thn q shumica e tyre ka braktisur detyrn dhe jan kthyer n ndrmjets pr punsime.


  T themi nj t vrtet me t ciln duhet t merremi duke filluar nga e hn. N territor partia sht larg s qeni partia q duam n sfidat q do kemi m pas, shumica e drejtuesve tan n territor e kan braktisur detyrn dhe jan kthyer n ndrmjets pr punsime. Kjo sht e patolerueshme ndaj betimit q ne kemi br pr luftn pr ta uar tepsin pr skrap. Duhet t nisim menjher nj proces thellimi pr t qen sa m pran njerzve, duke e prishur kt paqe. Shqipria nuk e ka luksin pr t vazhduar t ket brenda shtetit fole eksplozive pr njerz q nuk meritojn t marrin rrogn nga taksapaguesit tan. Askush nuk u ka krkuar kryetarve t PS n rrethe t jen kuadro. Kur vjen puna pr t kontribuar dhe pr t ndrmjetsuar pr shumka q n bjm apo nuk bjm ne nuk i kemi n detyr kryetar e PS n rrethe. N kt proces duhet t jemi t bashkuar. T gjith s bashku, tha Rama.

  Rama u tregua i prer edhe me deputetin e Kurbinit, Gjetan Gjetani, pr t cilin u shpreh se nuk meriton t jet m pjes e Partis Socialiste. Deputeti i PS i Kurbinit duhet prjashtuar nga PS. Krkon ekskluzivet t vendos shefa policish n Kurbin, e m pas del e flet kundr puns s Policis s Shtetit. Ai nuk duhet t jet m deputet i PS, deklaroi Rama.

  M tej, Rama u shpreh se sht koha pr ta riformuar t gjith strukturn e Partis Socialiste. Nj fushat antarsimesh sht e domosdoshme. Ne na duhen njerzit q kan dika pr t thn dhe pr t dhn. M t mirt n do pjes e territorit duhet t jen pjes e jona. Na duhet nj hapje e madhe zemre dhe thellsisht e besueshme ndaj nesh. Nuk mund t pranojm teatr. Duhet ristrukturuar rrnjsisht sekretariati i PS. Deputetve u bj nj thirrje t fort: Jeni atje pr t gjith dhe askush nuk u ka ngarkuar t bni kuadrin. Ndrkoh q gjithkush krkon prej nesh vetm vmendjen. PS ose do t bhet me do kusht ose do t dshtoj, u shpreh kryeministri.

  Rama u tregua shum i ashpr edhe ndaj kryetarve t bashkive t Partis Socialiste. Ai tha se ata jan arsyeja se pse nuk funksionon n disa raste platforma pr bashkqeverisjen. Rama u shpreh se qytetart nuk kan marr zgjidhje pasi kryetart e bashkive nuk prgjigjen ndaj ankesave t tyre.

  Gjithashtu, Rama tha se fushata t nis menjher duke krkuar nga kryetart e bashkive t fillojn llogaridhnien, ashtu si bri qeveria para pushimeve.

  At q qeveria bri para pushimeve, llogaridhnien, duhet ta bjn edhe t gjith kryetart e bashkive. Aty do t kuptohet nse PS e ka m kryetarin e bashkis pr betej apo t gjej nj tjetr. Kjo jo pr t humbur koh, por pr t qen A-ja e detyr son, pr t qen pjes integrale e njerzve. Kryetart e bashkive t PS nuk prgjigjen n ankesat e platforms. T gjith ata q shkruajn n platform marrin zgjidhje dhe nuk i pyet askush me k jan. Ndrsa do ministr prgjigjet dhe zgjidh problemet, tha kryeministri.

  N prditsim

  Top Channel
  Silence is golden.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Akuzoi policin pr paaftsi, Rama: T prjashtohet deputeti i PS n Kurbin

  Kjo "futja e frikes" qe po behet nje tradite 80 vjeare duke filluar nga jugosllavet qe e sollen ne Shqiperi dhe duke vazhduar me Berishen dhe Ramen,nuk e di se eshte mentalitet apo eshte filozofi per te mbajtur pushtetin ?

  Ne vija te pergjithshme Rama nuk ka ndonje ndryshim jo vetem nga Berisha por edhe nga Enveri ne konceptimin dhe mbajtjen e pushtetit. Pushteti mbahet vetem me frike,duke futur friken. Nuk jemi ne kohe lufte se po te ishim ne kohen e partizaneve dhe Rama do vriste me te ekspozuarin e fshatit per ti futur friken gjithe fshatit.

  Ne ate vend edhe sot nuk ka njerez qe mundet tju garantohet liria e mendimit,kush shprehet duhet te mari parasysh pasojat si ne rastin e deputetit.

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime n 101 postime

  Pr: Akuzoi policin pr paaftsi, Rama: T prjashtohet deputeti i PS n Kurbin

  Po cduhet te bere kur cdo minister e deputet nuk lane njeri nga farefisi pa futur ne vende pune, te paafte e shantazhojne ne menyren me te turpshme.
  Silence is golden.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime n 439 postime

  Pr: Akuzoi policin pr paaftsi, Rama: T prjashtohet deputeti i PS n Kurbin

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Po cduhet te bere kur cdo minister e deputet nuk lane njeri nga farefisi pa futur ne vende pune, te paafte e shantazhojne ne menyren me te turpshme.
  Duhen perjashtuar,por vetem kur flasin....se po nuk folen nuk ka rrezik perjashtimi deri sa nuk i shkon ne vesh Salep Sulltanit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •