Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e andrida
  Antarsuar
  31-08-2005
  Mosha
  43
  Postime
  94
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Terminologjia kompjuterike n Shqipri dhe n Kosov

  A ka ndonj dallim n prdorimin e termave kompjuterik n Kosov dhe n Shqipri? Si i prdorni termat e mposhtm:
  accept
  attachment
  cancel
  database
  file
  option
  provider
  router
  web browser
  shortcut

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,234
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: Terminologjia kompjuterike n Shqipri dhe n Kosov

  Nuk besoj se ka...
  Silence is golden.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Terminologjia kompjuterike n Shqipri dhe n Kosov

  edhe mund te kete pasi dhe ne shqiperi nuk kemi nje gjuhe standarte informatike
  dhe secili perdor perkthimet apo sesi t'i vije

  accept pranoj
  attachement bashkngjitje
  cancel anulim
  database baza e t dhnave, databaz
  file skedar
  option opsion
  router ruter, shprndars
  web browser shfletues
  shortcut shkurtes

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •