Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2017
  Postime
  19
  Faleminderit
  10
  0 falenderime nė 0 postime

  ndryshimi ndermjet "e dashur" dhe "dashnore"

  ne gjuhen shqipe a ka ndryshim ndermjet ketyre 2 fjaleve: "e dashur" dhe "dashnore" ?
  ne nje bisede mes nje grupi shokesh po benim nje diskutim,
  disa mendime ishin qe e dashur dhe dashnore eshte e njejta, por keshtu i thone ne gjuhe 'te trashe' ose popullorce..
  te tjere thonin qe e dashur eshte per qellim serioze ndersa dashnore per te kaluar kohen...

  si mendoni ju, ?
  pres mendime te ndryshme

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: ndryshimi ndermjet "e dashur" dhe "dashnore"

  dashnore konsiderohet edhe kalim kohe, por duhet thene gjithnje e dashur...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Elian70 pėr postimin:

  ledio2 (10-08-2018)

 4. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2017
  Postime
  19
  Faleminderit
  10
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: ndryshimi ndermjet "e dashur" dhe "dashnore"

  Citim Postuar mė parė nga Elian70 Lexo Postimin
  dashnore konsiderohet edhe kalim kohe, por duhet thene gjithnje e dashur...
  gjithnje nuk mund te thohet e dashur,
  sepse psh nese nje burre i martuar shkon me nje femer tjeter, thohet qe ai po shkon me nje dashnore, dhe jo qe ka te dashur..
  pra ne kuptimin e pare, keto 2 fjale nuk mund ta zevendesojne njera-tjetren,

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •