Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime nė 70 postime

  Loja Sorosiane me bankat shqiptare

  Nga Ilir Demaliaj - 01/08/2018
  Sociate Genaral Bank nga Shqipėria si e pesta bankė mė e madhe ne sistemin bankar shqiptar tjetėr sinjal i shtetit kapur nga krimi dhe korrupsioni i futjes sė ndikimit rus nėpėrmjet bankės hungareze OTP

  Banka Franceze Sociate Bank ka ditėt e fundit nė Shqipėri. Kjo bankė largohet nga Shqipėria si shkak i mosfunksionimit kuadrit ligjor nga kapjes e institucioneve financiare dhe ligjore nga krimi organizuar dhe korrupsioni galopant i klientelizmit qeveritar nėpėrmjet pastrimit parave.

  Sociate Bank do tė blehet nga njė Bank Hungareze e cila ėshtė e lidhur me Soros dhe ėshtė dhe bashkėshortja e KM-sė ne kėtė mes. Sipas burimeve tė afėrta tė KM-sė, edhe vizita e fundit nė jug tė Shqipėrisė e djalit tė Soros ėshtė e lidhur me kėtė aferė.

  Rama me kapjen e institucioneve dhe sėfundi drejtėsisė nėpėrmjet "vetingut" dhe asgjesimit tė kundėrshtarit (jo se kundėrshtari nė drejtėsi nuk ėshtė i inkriminuar me korrupsion dhe kapje nga krimi), ka paralizuar gjithė funksionimin e shtetit duke e vėnė nėn kontroll nė shėrbim tė pasurimit tij dhe grupit tij kriminal tė oligarkėve qė po shkatėrrojnė ēdo orė pronėn publike dhe vjedhur atė nėpėrmjet blerjes sė medias nga oligarkėt e krimit nė shėrbim tė pushtetit Ramės.

  Sipas disa burimeve tė fundit, presioni i Ramės nėpėrmjet zėdhėnėsit tij Endri Fuga, nė media ėshtė strategjia e tij nė funksion tė demagogjisė se tij kriminale pėr tė mbyllur fjalėn e lirė pėr lidhjet e tij me krimin dhe korrupsionin galopant tė qeverisė. I ka marrė tė gjitha. Vetėm njė TV po reziston kėrcėnimit tė Ramės, dhe jo vėtėm, por i ėshtė pėrgjigjur dhemb pėr dhemb Fugės, "se nuk mė bleni dot, se fjala e lirė nuk ka ēmim".Rama ndjehet shumė i fuqishėm financiarisht pėr tė blerė edhe fjalėn e lirė nė funksion tė pushtetit tij dhe eprorėve tė tij tė krimit dhe kundėr interesave tė vendit, popullit dhe funksionimit tė demokracisė dhe shtetit ligjor.

  Oretku i krimit nė bashkėpunim dhe me ndėrkombėtar tė korruptuar dhe, qė kėrkojnė institucione tė dobėta pėr shfrytėzimin e kėtyre vendeve nėpėrmjet njerėzve tė SOROS, janė njė rrezik i madh pėr tė ardhmen e Shqipėrisė dhe shqiptarėve. Shqiptarėt janė tė vonuar, por nuk duhet tė vonojnė mė asnjė orė pėr tė ndaluar kėtė ORTEK tė shkatėrrimit tė vendit qė e ka emrin Rama dhe oligarkia e krimit tė pastrimit tė parasė sė drogės dhe korrupsionit shtetėror.

  Kėtė tashmė e ka pranuar Departamentit Shtetit Amerikan ne raportin e fundit, ku ndėr tė tjera thotė:

  1. Media e kapur dhe e kėrcėnuar nga qeveria

  2. Qeveria e pėrfshirė nė pastrimin e parave tė pista tė trafiqeve tė krimit organizuar si burim kryesor trafiku i drogės nė Europė.

  3 Korrupsion i ēfrenuar me biznese klienteliste dhe konēensione nėpėrmjet vjedhjes galopante tė parasė publike.

  4. Sistemi drejtėsisė i kapur nė tė gjitha hallkat nga krimi organizuar dhe pastrimi parave.

  I gjithė ky raport i DASH, ėshtė njė shuplakė e rėndė edhe pėr Ambasadorin Lu, si mbėshtetės i hapur i qeverisė Rama.

  © SYRI.net
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Loja Sorosiane me bankat shqiptare

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nga Ilir Demaliaj - 01/08/2018
  Sociate Genaral Bank nga Shqipėria si e pesta bankė mė e madhe ne sistemin bankar shqiptar tjetėr sinjal i shtetit kapur nga krimi dhe korrupsioni i futjes sė ndikimit rus nėpėrmjet bankės hungareze OTP

  Banka Franceze Sociate Bank ka ditėt e fundit nė Shqipėri. Kjo bankė largohet nga Shqipėria si shkak i mosfunksionimit kuadrit ligjor nga kapjes e institucioneve financiare dhe ligjore nga krimi organizuar dhe korrupsioni galopant i klientelizmit qeveritar nėpėrmjet pastrimit parave.

  Sociate Bank do tė blehet nga njė Bank Hungareze e cila ėshtė e lidhur me Soros dhe ėshtė dhe bashkėshortja e KM-sė ne kėtė mes. Sipas burimeve tė afėrta tė KM-sė, edhe vizita e fundit nė jug tė Shqipėrisė e djalit tė Soros ėshtė e lidhur me kėtė aferė.

  Rama me kapjen e institucioneve dhe sėfundi drejtėsisė nėpėrmjet "vetingut" dhe asgjesimit tė kundėrshtarit (jo se kundėrshtari nė drejtėsi nuk ėshtė i inkriminuar me korrupsion dhe kapje nga krimi), ka paralizuar gjithė funksionimin e shtetit duke e vėnė nėn kontroll nė shėrbim tė pasurimit tij dhe grupit tij kriminal tė oligarkėve qė po shkatėrrojnė ēdo orė pronėn publike dhe vjedhur atė nėpėrmjet blerjes sė medias nga oligarkėt e krimit nė shėrbim tė pushtetit Ramės.

  Sipas disa burimeve tė fundit, presioni i Ramės nėpėrmjet zėdhėnėsit tij Endri Fuga, nė media ėshtė strategjia e tij nė funksion tė demagogjisė se tij kriminale pėr tė mbyllur fjalėn e lirė pėr lidhjet e tij me krimin dhe korrupsionin galopant tė qeverisė. I ka marrė tė gjitha. Vetėm njė TV po reziston kėrcėnimit tė Ramės, dhe jo vėtėm, por i ėshtė pėrgjigjur dhemb pėr dhemb Fugės, "se nuk mė bleni dot, se fjala e lirė nuk ka ēmim".Rama ndjehet shumė i fuqishėm financiarisht pėr tė blerė edhe fjalėn e lirė nė funksion tė pushtetit tij dhe eprorėve tė tij tė krimit dhe kundėr interesave tė vendit, popullit dhe funksionimit tė demokracisė dhe shtetit ligjor.

  Oretku i krimit nė bashkėpunim dhe me ndėrkombėtar tė korruptuar dhe, qė kėrkojnė institucione tė dobėta pėr shfrytėzimin e kėtyre vendeve nėpėrmjet njerėzve tė SOROS, janė njė rrezik i madh pėr tė ardhmen e Shqipėrisė dhe shqiptarėve. Shqiptarėt janė tė vonuar, por nuk duhet tė vonojnė mė asnjė orė pėr tė ndaluar kėtė ORTEK tė shkatėrrimit tė vendit qė e ka emrin Rama dhe oligarkia e krimit tė pastrimit tė parasė sė drogės dhe korrupsionit shtetėror.

  Kėtė tashmė e ka pranuar Departamentit Shtetit Amerikan ne raportin e fundit, ku ndėr tė tjera thotė:

  1. Media e kapur dhe e kėrcėnuar nga qeveria

  2. Qeveria e pėrfshirė nė pastrimin e parave tė pista tė trafiqeve tė krimit organizuar si burim kryesor trafiku i drogės nė Europė.

  3 Korrupsion i ēfrenuar me biznese klienteliste dhe konēensione nėpėrmjet vjedhjes galopante tė parasė publike.

  4. Sistemi drejtėsisė i kapur nė tė gjitha hallkat nga krimi organizuar dhe pastrimi parave.

  I gjithė ky raport i DASH, ėshtė njė shuplakė e rėndė edhe pėr Ambasadorin Lu, si mbėshtetės i hapur i qeverisė Rama.

  © SYRI.net


  Kjo banke largohet nga rajoni,,,, Shqipni,Maqedoni,Bullgari etj, per arsyet e veta dhe ska lidhje me ndikim Rus e budallalliqe te tilla
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loni-loni : 27-10-2018 mė 19:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •