I nderuar kryeministr,
Duke qen se n vitin 2019 zhvillohen zgjedhjet lokale pr kryetar bashkish, po ju informoj se pun ka br Erion Veliaj pr bllokun tim t banesave gjat mandatit t tij.
-Dy kazan plehrash q kishim, ata kemi prap. Nuk u ndrruan dhe nuk iu vu atyre kapak si na u premtua.
-Plehrat trhiqeshin paradreke, ashtu vazhdon edhe sot. Ndonjher ndodh q rrin kapic edhe dy dit.
-Te oborri mes pallateve kishim tre gropa dhe kto vite ato jo vetm nuk u mbuluan, por u shtuan. Tani kemi plot pes gropa. Q kur mbushen me uj jemi merak mos na mbyten kalamajt.
-M par paguanim 700 lek n muaj pr ashensor dhe pastrim. Tani, q kur Veliaj na vendosi nj administrator, paguajm 1.000 lek dhe nuk shohim as administrator e as pastruese.
-Para katr vitesh n pallat uji vinte tre her n dit dhe paguanim 120 lek. Tani vjen dy her dhe paguajm 680 lek. Pa folur pr tre taksa t shtuara dhe sidomos ajo e arsimit, pra fatura e ujit+taksa na shkon deri 1.500 /muaj.
-Kishim depozita t gjith mbi tarrac. I kemi prap,por un e zvendsova me nj m t madhe se na ndodhi disa her q turbullohej Bovilla e ncuk uj n rubineta pr disa dit.
-Te katet e para n vitet e Lali Erit jan hapur disa lokale dit-nate. Se punojn ditn e nuk u pushon zhurma deri n mngjes. Kemi br plot ankesa,por pirdh o prift ne prill na ka ardhur prgjigja.
Si po ta vrtetoj del se kryetari i bashkis n Tiran mund t ket punuar n mbjellje pemsh,n dhnie elsash njerzve t shquar, n selfie para e mbrapa,n puthje fmijsh, ama asnj ast nuk ka kryer funksionin e tij n shrbim t kryeqytetasve.
Ndaj t propozoj q partia jote ta ket n konsiderat kt informacion. Pra gjeni nj kandidatur t mir q t mos ndjehet mir me kryetarin vetm presor Gazi, por edhe ne qytetart.
N fakt jam i lumtur q po bj kt informacion t zi. Se nuk e votova ket njeri se qysh larg kuptohet q sht manipulator e njeri shterp n ide e realizim.
Me shpres se mund t korrigjohet nj gabim q na hngri katr vjet.
Agim Xhafka, rruga Sami Frashri, Tiran.