Close
Faqja 1 prej 9 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 163
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Qe nga rastet e grabitjeve t bujshme e deri t rrmbimi i personave ky n ngjarje t rnda kriminale, t gjitha ngjarje t rnda, mbajn firmn e autorve t maskuar si polic.Vetm prgjat dy viteve n 5 ngjarje kriminale, uniforma e policis ka br q, jo vetm autort t mos identifikohen, por ngjarjet t mbeten t pazbardhura.Pas rrmbimit mafioz dhe ekzekutimit t Gazmend ollakut n Durrs nga persona t maskuar si efektiv policie, pr her t par, forcat speciale t kriminelve u shfaqn n grabitjen e biznesit t familjes Frroku. N prill t vitit 2014, Banda e Babagjyshave zgjodhi uniformat speciale t policis, pr t grabitur biznesin e familjes Frroku n Kombinat. T kamufluar me nj automjet me targa greke, xhama t zinj dhe nj tabel policie, 4 antart e bands futen pr n ambientin e basteve sportive n pronsi t familjes s deputetit Mark Frroku. Nn krcnimin e armve, ata morn kursimet e arks s dy bizneseve.Nj vit m pas, n nj tjetr ngjarje t rnd, kamuflazhi i policis shrbeu pr t rrmbyer nj person. Enver Stafuka, i cili u akuzua n vitin 2013 si personi q vodhi makinn q u prdoru pr vrasjen e kryekomisar Dritan Lamajt u rrmbye nga 4 persona t maskuar si efektiv. Rrmbimi i tij u b n Fush Kruj ku 43-vjeari sapo hipte n mjetin e tij. Ai u mor forcrisht u prangos dhe m pas grabitsit e hipn n nj automjet, i cili m pas u drejtua pr nga qyteti i Durrsit. Pr fatin e Enver Stafuks, policia nuk ka ende asnj t dhn.N nj tjetr ngjarje t rnd, srish persona t kamufluar si efektiv policie grabitn me arm makinn e nj kompanie t siguris private. Grabitja ndodhi brenda pak sekondave n rrugn dytsore t autostrads Tiran-Durrs, ndrkoh q agresort arritn t merrnin dy thas me para me nj vler prej 5 milion leksh. Makina q ata prdorn, u gjet e djegur n afrsi t mbikalimit t Kasharit. E njjta skem u prdor dhe n grabitjen e mbi 3 milion eurove t nj banke t nivelit t dyt. Sasia e parave po transportohej pr n Rinas, ndrkoh q kamuflazhi i policis dhe thirrjet ndal policia, bn q rojet e siguris t ndalonin makinn. Grabitja ishte shume e leht, pasi nuk hasn n rezistencn e efektivve privat, ndrkoh q automjeti i prdorur nga grabitsit u dogj pr t humbur gjurmt.Shfaqja e t njjtve element n kto ngjarje ka ngritur dyshime t forta tek policia, se kemi t bjm me nj grup t strukturuar q vepron me forma mafioze, ku nuk prjashtohet dhe bashkpunimi me element t inkriminuar brenda radhve t uniformave blu.


 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus
  Ngjarjet kriminale prgjat vitit 2016/ Vrasjet mafioze, prplasjet mes bandave dhe hakmarrjet

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  2017-a do t njihet si viti kur iu dha fund kultivimit t kanabisit n Shqipri. Nprmjet nj strategjie t posame qeveria angazhoi t gjitha insitucionet pr t parandaluar ardhjen e fars s kanabisit n vendin ton, por edhe kultivimin e saj. Policia e Shtetit mori prsipr do zon pr t kontrolluar nga toka dhe ajri, duke arrestuar do person apo grup kriminal q merrej me kultivimin e kanabisit. Ndryshe nga 2016-a pamjet nga ajri ku Report TV shkoi me helikopter, treguan se nuk kishte m kanabis n nj nga zonat m problematike, at t Maleve t Dukagjinit.
  Edhe Raporti i Monitorimit nga ajri i Guardia di Financa tregonte se n Shqipri u mbolln vetm 90 parcela me kanabis n 2017-n, n krahasim me 2086 parcela q u kultivuan n 2016-n. Kto parcela ishin shkatrruar nga Policia e Shtetit q sipas ministrit t Brendshm Fatmir Xhafaj, i sht dhn fund kultivimit t kanabisit n vendin ton. Pavarisht strategjis, lufta e policis n vitin 2017 vijoji me drogn e cila ishte kultivuar n vitin 2016 dhe q qndronte n magazina.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  TIRANE- News24 dhe BalkanWeb kan siguruar pamjet nga momenti kur nj person ende i paidentifikuar ka vendosur tritolin n banesn e Gazmir Dacit. N pamjet filmike shihet se si nj person, i veshur me bluz me kapu, largohet me vrap nga banesa e Dacit, i cili vuan dnimin pr vrasjen e Valmir Kolaverit dhe plagosjen e vllait t tij, Robertit.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  Nj tentativ grabitje me arm zjarri ka ndodhur mbrm n Shkodr.
  Tre persona t maskuar dhe t armatosur kan shkuar pr t grabitur shtetasin Agron Veseli, 62 vje n afrsi t shkolls 9-vjeare “Ismail Qemali”.

  Grabitsit pasi hyn brenda shtpis kan goditur disa her 62-vjearin dhe i kan krkuar para.
  Grabitsit i kan thn se do t vrasim, por Veseli i sht prgjigjur duke i thn po t doni m vrisni se para nuk kam.
  Pas nj njoftimi nga komshinjt, policia ka mbrritur n vendngjarje.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 27-07-2018 m 07:44

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Nj tentativ grabitje me arm zjarri ka ndodhur mbrm n Shkodr.
  Tre persona t maskuar dhe t armatosur kan shkuar pr t grabitur shtetasin Agron Veseli, 62 vje n afrsi t shkolls 9-vjeare Ismail Qemali.

  Grabitsit pasi hyn brenda shtpis kan goditur disa her 62-vjearin dhe i kan krkuar para.
  Grabitsit i kan thn se do t vrasim, por Veseli i sht prgjigjur duke i thn po t doni m vrisni se para nuk kam.
  Pas nj njoftimi nga komshinjt, policia ka mbrritur n vendngjarje.[/QUOTE]


 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  i funksiononte banda e trafikantve, far u gjet brenda laboratorit n Shkodr

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  ronditet srish kryeqyteti. Nj i ri u ekzekutua me arm zjarri pr hakmarrje n nj rrugic pran baness n zonn e Kinostudios. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 20:30 minuta, pran nj karburanti dhe nj picerie. Viktima sht Mario Majollari 28 vje, banues n Kinostudio. Vrasja ka ndodhur rreth 300 metra nga Komisariati i Policis Rrugore. Burime pr Report Tv pohojn se viktima ishte duke shkuar n banes n momentin q sht qlluar me arm zjarri nga makin n lvizje. Gazetari i Report Tv Dricim Caka raporton se autori e ka qlluar tre her me silenciator duke e ln t vdekur n vend.

  Fqinjt dhe t afrmit kan lajmruar policin, e cila ka pasi ka mbrritur n vendin e ngjarjes sht vendosur n ndjekje t nj makine, e cila sht larguar n drejtim t Tufins, ku dyshohet se jan fshehur autort. Ndrkoh q jan marr n pyetje dhe shoqruar 5 dshmitar q ndodheshin n zon pr t identifikuar autort, zona ku ndodhi vrasja nuk ka kamera sigurie, pasi sht errsir totale. 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  STAR PLUS TV SHKODR - LAJMI I FUNDIT N KOHE REALE JU VJEN ME ANE T NJ NJOFTIMI AUTOMATIK: SHKARKO TANI PROGRAMIN STAR PLUS TV N:

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Pamje nga operacioni pr kapjen e grabitsve t Rinasit
  Kto pamje i prkasin operacionit t Policis s Shtetit, t zhvilluar kt t mart, pr kapjen e autorve t grabitjes n rrugn e Rinasit, m 9 Shkurt.

  Operacioni pr kapjen e tyre u zhvillua n Vor, Prez, Fush Kruj, Lushnje e Vlor. N t morn pjes edhe forcat RENEA dhe ato t Ndrhyrjes s Shpejt.

  T arrestuarit n kt operacion jan Fation Xhyliu, Ditjon Memlika, Neim Avdulaj dhe Ernest Kupa. Ndrsa dy prej autorve t tjer, M.A, dhe .A jan shpallur n krkim.

  Grupi, sipas policis, jan autor edhe t grabitjes s 2015 s, t ndodhur n t njjtin aks rrugor

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Autori i dyshuar i krimi, Domart Konjari, i cili u arrestua n 2015, ka qen i dyshuar pr tet vrasje n Shqipri, Franc dhe disa vende t BE, si dhe pr trafik t lndve narkotike, por Gjykata shqiptare e liroi me pretendimin se ishin shkelur procedurat. Prej dy vitesh Konjari sht n krkim ndrkombtar pas mbledhjes s provave shtes n ngarkim t tij. Franca reagoi ashpr dy vite m par pr lirimin e Konjarit, duke akuzuar drejtsin shqiptare se lan t lir nj t dnuar me 10 burg, pr hetimin e t cilit autoritetet franceze than se kan harxhuar miliona euro.

  Policia po heton edhe konfliktet e vjetra t bandave t Tirans, pasi viktima njihej m par edhe si mik i Franc Konomit, nj nga t fortt e bands s rrugs "Bardhyl" i vrar n ver t vitit 2010 n nj atentat pran zons s "9 katsheve" n kryeqytet.


 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Kinostudio, plagosen 3 persona | ABC News Albania

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Report TV Ekskluzive, 7 persona qllojn me kallash e pistoleta, 3 t plagosur n Vlor
  VLORE-REPORT TV siguron pamjet ekskluzive t prplasjes me arm zjarri n dat 27 shkurt pran Kishs Ortodokse. N pamjet e siguruara nga Report Tv duken 7 t rinj me pistoleta dhe kallashnikov q qllojn ndaj njeri-tjetrit me arm zjarri. Nga shkmbimi i zjarrit nga dy bandat mbetn 3 persona t plagosur.  DINAMIKA E PRPLASJES ME ARME ZJARRI
  N prplasjen me arm zjarri u prfshin dy grupe kriminale me tre makina. N makinn tip Fiat kan qen Elis Llanaj dhe Taulant Beqiraj, te fuoristrada ka qen Gazmend Canaj me dy persona t tjer, ndrsa n ngjarje u prfshi edhe nj makin tip Benz.

  Ngjarja sht fiksuar nga kamerat e siguris, qw ka siguruar sot Report Tv. Elis Llanaj dhe Taulant Beqiraj kan deklaruar se fillimisht ka qen mjeti tip Benz q i ka prer rrugn Fiatit ku po udhtonin te Kisha Ortodoske. Drejtuesi i automjetit tip Fiat ka br indietro duke tentuar q t largohet, por m pas ka ardhur fuoristrada ku ka qen Gazmend Canaj dhe dy personat e tjer.w

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Vlora, qyteti i atentateve ne vitin 2017 | ABC News Albania
  Nj makin u hodh n er n lagjen Pavarsia. Policia tha se ky ishte nj mesazh krcnimi pr pronarin e audit Q7, Flamur Lamaj. Shprthimi ndodhi posht baness s tij, por q nga ajo dit ngjarja sht akoma e pazbardhur.

  9 shkurt 2017

  Nj 28 vjear u shnjestrua dhe u plagos n atentatin e 9 shkurtit. Arlind Lulushi edhe m par ishte qlluar pr tu vrar. Lulushi ishte bodyguard i nj pike bastesh n lagjen Isa Boletini dhe i arrestuar pr ngjarjen ka qen Klodjan Pashaj.

  28 shkurt 2017

  N Llakatund t Vlors qllohet me breshri kallshnikovi nj 52 vjear. Pr vrasjen e tij nuk ka asnj person n pranga.

  10 prill 2017

  Elidon Mehmeti 35 vje, u ekzekutua me 15 plumba kallashnikovi n zonn e Skels. Atij i kishin br prit prball nj hoteli. Mehmeti po lvizte me mjetin e tij drejt shtpis dhe policia gjeti 18 gzhoja. Pak or m von, n fshatin Ferras t Fierit nj makin u gjet e djegur dhe dyshohet se ajo ishte e autorve. Vrasja e Mehmetit arkivohet si ngjarje e pazbardhur.

  20 prill 2017

  Ergys Gjioveshaj u vra me arm zjarri n ambjentet e bar fiks-fare, si dhe u plagosn katr persona t tjer. N vendin e ngjarjes u gjetn 18 gzhoja arm zjarri t kalibrit 7.62 mm dhe 14 mm dhe 4 t modelit 7.62. Nj pistolet e marks magnium me 5 cop fishek iu gjet viktims n trup, si dhe DVR-ja e kamerave t sigurise q mbikqyrte ambjentet e lokalit. I dyshuari si autor i krimit, Aranit Kondi, sht akoma n krkim, kurse bashkpuntori i tij u arrestua.

  24 maj 2017

  Atentat n qender t Vlors. Ekzekutohet pronari i nj televizioni lokal. I vrar mbeti edhe drejtori i OSHEE t vlors Roland Saliu. Nj person zbriti nga nj makine tip BM q hapi zjarr n drejtim t Hotel Vlora, pron e Erven Hysenit. Krimi ndodhi n nj or kur n zonn e Sheshit t Flamurit kishte fluks qytetarsh n lvizje. Kjo ishte padyshim edhe nj prej ngjarjeve m t rnda t shnuara gjat vitit. Ngjarja nuk sht zbardhur.

  26 qershor 2017

  Fatjon Sinanaj 40 vje, u ekzekutua n dern e shtpis s tij n Vlor. Ngjarja ndodhi natn dhe autort ishin t maskuar. Ata trokitn n shtpin e tij dhe e qlluan sapo u hap dera. Sinanaj vdiq n vend, kurse autort u larguan me nxitim me nj Benz me targa gjermane, t cilin e braktisen rreth 300 m larg vendit t krimit. Pak minuta m von, po mbrmjen e 26 qershorit, persona t paidentifikuar i vun tritol makins tip Ford i parkuar n nj rrug dytsore pran bashkis s qytetit, n pronsi t 42 vjearit Elton Ismailaj.

  29 korrik 2017

  Renato Omeri u ekzekutua me arm zjarri n afersi t lokalit t familjes s tij, n "Lungomare", n nj zon t populluar nga sezoni turistik. Atentatori iu afrua ngadal viktimes dhe e qlloi gjasht her me pistolet. Policia shoqroi 10 persona, por pas deklarimeve t marra prej tyre, i la t lir. Pista kryesore e hetimit sht ajo e nj zinxhiri atentatesh t organizuara ndaj 37 vjearit Renato Omeri. Vrasja e 37 vjearit ende nuk eshte zbardhur.

  01 tetor 2017

  Ferdinand Llanaj, 39 vje, i biri 8-vjear dhe daja i tij, Dritan Begaj 50 vje, u plagosn me breshri kallashnikovi kur makina me t cilin po lviznin sapo doli nga nj pik karburanti. Ngjarja ndodhi n rrugn Transballkanike n Vlor dhe autort ikn me automjetin tip BM, q u gjet m pas i djegur n nj fshat t Fierit. Paraprakisht, policia dyshoi se shnjestra e atentatit ka mundsi t ket qen Ferdinand Llanaj, babai i t cilit sht vrar n vijim t nj zinxhiri vrasjesh n vitin 1998 n Selenic. Atentati mbetete ende pa autor.

  23 tetor 2017

  Makina e Gzim Dervishit u prfshi nga flakt n lagjen "Partizani", pran bashkis s qytetit t Vlors. Kjo ishte hera e dyt q Dervishit i shkrumbonin makinn dhe ngjarjet jan pa autor.
  10 tetor 2017
  Makina e Vejushe Dalipaj u hodh n er me tritol mngjesin e 10 tetorit n lagjen Uji i ftoht. Pr fat nuk pati viktima, por autort e vendosjes s eksplozivit nuk u gjetn.

  27 nntor 2017

  Nje "Jeep" u hodh n er me 500 gr tritol n zonn e njohur si Bishti i Kalldrmit. Atentati ishte i telekomanduar dhe 25 vjeari Ines Hajrulla, djali i nj biznesmeni u plagos rnd. Ai humbi njrn kmb por mbijetoi. Policia dyshon q ngjarja ka lidhje me aktivitetet e tij t errta n t kaluarn./abcnew.alh

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Report TV - Ekskluzive/ Zbardhet dosja e plot e shqiptarve q furnizojn me droge Ndranghetan
  EKSKLUZIVE - Plaku i Madh i kanabisit sht nj burr rreth 65 vje, i cili banon n nj zon t panjohur t Shqipris, i rrethuar nga njerzit e tij dhe, nga sa duket, i mbrojtur nga Policia, q i lejon t jetoj lirisht, ndonse n Itali sht dnuar me 25 vjet pr trafik ndrkombtar droge.

  Kur n dhjetor t vitit 2016 nj bos i Ndranghetas kalabreze erdhi ta takoj pr t folur pr bashkpunim, ai u prul para Plakut t Madh, duke konfirmuar kshtu lajmin se kriminaliteti shqiptar tashm respektohet edhe nga m e vjetra mes mafieve italiane. Emri i tij, uditrisht, nuk dihet, pasi, kur Guardia di Finanza italiane provoi ti krkoj ndihm Policis shqiptare pr ta identifikuar, autoritetet e Tirans nuk deshn, ose nuk ditn, t bashkpunojn. Kjo ndodhi m 2016. Plaku i Madh mbetet pa emr, pavarsisht nga fakti q hetuesit italian madje din edhe numrin e telefonit t tij, por as kjo deri tani nuk i ka mjaftuar Policis shqiptare pr ta identifikuar.


 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Parat u groposn me tenxhere - Top Channel Albania - News - Lajme

  Prokuroria dyshon se njri nga ish-ushtart profesionist, Neim Avdulaj sht rekrutuar nga grupi i grabitsve duke shfytzuar dobsin e tij pr lojrat e fatit.


 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Me maska e arm, grabiten dhjet thas me valut - Top Channel Albania - News - Lajme

  Pr her t tret n pak m shum se nj vit, nj grabitje e armatosur ndodh pran Rinasit. Makina me para sht goditur nga mjeti i grabitsve, t cilt me mjete t forta shprthyen dyert, rrahn polict privat dhe rrmbyen parat.


 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Perleshje dhe gjak ne Gjykaten e Tiranes
  shtjet e divorcit dhe kujdestaris s fmijve kan shkaktuar shum plag sociale n vend, deri edhe viktima.

  Kamera e emisionit STOP ka filmuar pamje t pabesueshme n ambientet e Gjykats s Tirans, ku nj konflikt fizik mes nj ifti n proces divorci ka prfshir edhe polict. Situata ka degraduar deri n gjakosje.

  Policia: Shpejt patrulln ktu te Gjykata, shpejt se ka t gjakosur.

  Sikurse shihet edhe n pamje, forcat e policis shoqruan me dhun disa persona n komisariat, t cilt u prfshin n sherr.

  Madje nj punonjse policie e angazhuar pran Gjykats s Tirans, sht gjakosur n hund nga sherri mes disa personave pr nj vendim gjyqsor./tvklan.al

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  A1 Report - Lazarati n normalitet bie "Republika e marijuans"
  LAZARAT- "Republika e marijuans", "fshati rebel", "fshati i trafikantve", "kshtjella e pamposhtur" jan disa nga emrat q i jan "veshur" Lazaratit ndr vite e deri para dy ditsh, por tashm ktyre iu duhet shtuar para nj "Ish". T premten, m 19 qershor 2014 rreth ors 17:00 Policia e Shtetit njofton: "Uniformat blu ndodhen n t gjith territorin e Lazaratit". E lajmi sigurisht q mori dhen. Lazarati ka rn pas 5 ditsh prballje mes forcave t rendit dhe nj grupi banditsh, t cilt e kan shfrytzuar kt zon prej vitesh pr t kultivuar dhe shitur kanabis sativa. Por pr t arritur kt u nevojit nj operacion n shkall t gjer i drejtuar nga vet kreu i Policis s Shtetit Artan Didi, ku u angazhuan 800 efektiv nga Forcat Speciale t policis t komisariateve, RENEA, FNSH-ve, t Tirans, Shkodrs, Fierit, ato t DELTA Forc, t Drejtoris s Operacioneve Speciale n Policin e Shtetit, dhe u prdorn rreth 60 automjete policie, disa autoblinda, madje edhe helikopter.

  T dieln m 15 qershor policia bn tentativn e par, pr t hyr n Lazarat n mnyr normale si n do fshat tjetr t vendit, por pritet me arm. Plagoset nj 45-vjear, banor i fshatit, nga nj plumb qorr. U duk sikur policia edhe kt her do t mjaftohej me postbllokun n hyrje t fshatit, por jo. Zaret ishin hedhur. T hnn n mngjes, m 16 qershor policia fillon t ngjitet n fshat, trafikantt prgjigjen me arm dhe Beteja e Lazaratit fillon. Viktimat e para, grupi i xhirimit t "A1 Report", i cili guxoi duke hyr i pari n fshatin Lazarat dhe filloi t transmetoj duke njoftuar publikun i pari rreth situats s rnduar. Banditt qllojn me kallashnikov gazetarin Gerti Xhaja, operatorin Renis Kelaj, shoferin Hair Ismailonji dhe prgjegjsin e IT Kreshnik Marku, q shptuan vetm fal ndrhyrjes s banorve t fshatit. Pamjet e makins s djegur t "A1 Report" bn xhiron e bots.

  Gjithsesi sulmi i policis vazhdon. Shnjestra e par krahu jugor i fshatit, kapanonet e Gate Mahmutajt, njri prej krerve t trafikantve. Kundrprgjigja sht e ashpr. Breshri kallashnikovi, mitralozi e deri edhe predha mortajash jan hedhur nga banditt kundr forcave t rendit. Rezistenca e fort dhe plagosja e nj oficeri t policis, bri q t fillonte t forcohej miti i pathyeshmris s Lazaratit, por deklarata e ministrit t Brendshm Saimir Tahiri: "Dorzoni armt se nuk ka Zot q u shpton", demonstroi vendosmrin e shtetit.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus
  Ja aksioni 12 orsh q u prmbyll me ekzekutimin e vrassit t komandantit
  SHKODER - Nnkomisari Simon Gjeta, tashm dshmor i Kombit, dha jetn n krye t detyrs n frontin e betejs pr t arrestuar autorin e nj plagosjeje n fshatin Obot t Ri t Shkodrs i cili pr 12 or qlloi me breshri ndaj policis deri n momentin e fundit kur u qllua pr vdekje nga RENEA.

  Por si nisi lufta kundr policis q i mori jetn kreut t FNSH-s s Shkodrs?

  Report TV sjell t gjith dinamikn e ngjarjes.

  N orn 18.40 minuta policia e Shkodrs u njoftua se n fshatin Obot i Ri, Ruzhdi Arishta kishte plagosur me arm zjarri 21-vjearin, Besar Sherbela, kushririn e tij.

  Pas sinjalizimit, nn drejtimin e nnkomisar Simon Gjets, forca t Ndrhyrjes s Shpejt Shkodr, s bashku me efektivt e komisariatit u nisn drejt Obotit.

  Me t mbrritur n fshat, uniformat blu rrethuan banesn ku Arishta jetonte i vetm dhe i kan br thirrje autorit t plagosjes t dorzohet.

  Sipas deklarats zyrtare t policis s Shkodrs, sapo efektivt kan kaprcyer portn hyrse t baness s Arishts, ky i fundit ka hapur zjarr drejt policis ku pr pasoj ka gjetur vdekjen e menjhershme Simin Gjeta, komandanti i FNSH-s.

  Pas rezistencs q Ruzhdi Arishta bri ndaj policis dhe vrau specialin e Shkodrs, drejt Obotit u nis reparti RENEA s bashku me 5 autoblinda.

  Pr m shum se 8 or Arishta ka kundrshtuar dorzimin dhe her pas here ka qlluar me arm automatik nga brenda baness ku fshihej.

  Forcat RENEA prdorn gaz lotsjells, tymuese e strun, pr ta detyruar autorin q t dilte nga banesa ku Arishta kishte shkputur energjin elektrike dhe n errsir fshihej n aneksin e dhoms.

  I vendosur pr t mos u dorzuar dhe me tymues e gaz lotsjells 56-vjeari ka br srish kundrshti dhe ka vazhduar t qlloj drejt RENEA-s.

  Pas 12 orsh operacion policor, shkmbim zjarri dhe rezistenc e autorit t nj plagosje dhe vrasjes s komandantit t FNSH-s, trupat RENEA n 07:10 minuta t mngjesit t s diels, me fush pamje t baness dhe ndriim t plot, duke prdorur kamerat me fibr optik, pr lokalizimin e vendit, ku Arishta fshihej brenda shtpis i jan kundrprgjigjur zjarrit t tij duke e vrar.

  Report TV, nprmjet grupit t xhirimit n Shkodr, pr 12 ore ndoqi nga afr operacionin policor, duke sjell mngjesin e s djels edhe pamjet ekskluzive t ktij operacioni.

  N kt operacion u angazhuan 250 trupa policie, 10 automjete lvizse si dhe 5 autoblinda prfshi dhe autoblindin q u prdor pr shembjen e murit rrethues t baness s Arishts.

  Humbja e jets s efektivit Gjeta, si dhe zbatimi i planit t masave kur policia shkeli pr her t par n banesn e Arishts tashm jan prfshir n nj hetim t Prokuroris s Krimeve t Rnda, e cila pritet t hedh drit nse sht zbatuar apo jo me korrektsi rregullorja e policis pr ndrhyrje t tilla.

Faqja 1 prej 9 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •