Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 163 prej 163
 1. #161
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  "Padrinot e Elbasanit" - Larje hesapesh mes familjeve mafioze dhe mpleksja e politiks - Top Story


  Top Channel Albania
  30 jan. 2019
  Pr her t par, Top Story realizoi nj dokumentar pr prplasjet kriminale n qytetin e trazuar t Elbasanit. Nprmjet dokumentave ekskluzive, u pa sesi dhndrri i shumprfolur i Qazim Sejdinit, Sokol Sanxhaktari kishte kryer nj sr veprash penale por gjithmon i kishte shptuar drejtsis.

  Gjithashtu pr her t par, u ekspozua nprmjet nj foto ekskluzive e Sanxhaktarit. Nprmjet inskenimeve, Top Story trajtoi edhe nj seri vrasjesh mafioze, t regjistruara n Elbasan q nga viti 2005 e deri m sot.

  Vendimet kontroverse t gjykatave, q kan liruar gjithmon kriminelt, ishin pjes e ktij dokumentari.

 2. #162
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus
  Shkodr, vjehrri i Astritit: U shua nj familje, i lutem shtetit pr Asmerin q t rrij dy dit  Report TV
  Published on Mar 31, 2019
  Fahri Vejuka, gjyshi i Asmer Bilalit ka krkuar nga institucionet q t lejojn Asmer Bilalin, q t qendroj n shtpi jo vetm pr ceremonin mortore por t paktn edhe dy dit, ndrsa krkon nga shteti q t zbardh vrasjet.

  "Shpresojme qe shteti te gjeje autoret e vrasjes sepse eshte nje ngjarje shume e rende qe ka ndodhur. Pothuajse eshte shuar nje familje pas kesaj ngjarje dhe institucionet do te bejne detyren e tyre per cfare ka ndodhur. Asmer Bilali eshte djali i Astrit Bilalit dhe Asmeri eshte ne burg prej disa muajsh. Ai do te jete vetem ne varrim por ne kerkojme qe te lihet te pakten dy dite tek banesa e tij per te pritur njerezit sepse nuk ka askend. Vellai i tij 23 vje eshte shume i semure dhe nuk eshte askush tjeter.

  Shpresojme qe institucionet te vendosin doren ne zemer dhe te na mirekuptojne ne kerkesen tone. I falenderojme qe e kane lejuar te jete ne varrim por kerkojme te qendroje pak me gjate, te pakten dy dite dhe normalisht me prezencen e policise. Per te tjerat shteti te beje detyren dhe nese ka bere dicka mund te denohet por sot i kerkojme ta lejojne te pakten dy dite qe te qendroje sepse do dalin dy kufoma nga shtepia jone" tha ai.

 3. #163
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus


  Seri vrasjes mafioze n Shkodr  News24 Albania
  Published on Mar 31, 2019
  Ekzekutimi i dy vllezrve Astrit dhe Brahim Bilali e ka uar n 9 bilancin e t vrarve n 9 muajt e fundit

  Gjithka nisi n 18 Qershor t vitit t kaluar, kur u ekzekutua me nj plumb n kok Mehdi Kavaja, pronar i nj servisi. Kjo ngjarje u pasua me nj nga atentatet m t rnda t ndodhura vitet e fundit.

  N 15 Korrik u ekzekutua ish-oficeri i policis, Boran Brana dhe bashkjetuesja e tij Silvi Ndoci. Ata u qlluan n makin n kohn kur do t zbrisnin, ku ndodhej dhe fmija i tyre vetm 2 vje. Edhe n kt rast, autort dhe motivet nuk dihen.

  N 10 Gusht, Shkodra do t tronditej nga nj tjetr vrasje mafioze. Viktim mbeti Fatbardh Lici, i cili u qllua nga nj breshri automatiku gjat kohs q po pinte kafe n nj lokal n lagjen Kiras. Ende edhe sot nuk ka t arrestuar apo nj pist konkrete ku t jet fokusuar puna e policis.

  Prej 23 Gushtit t 2018-s, dy persona rezultojn t zhdukur n Shkodr. Pr fatin e Agron Mollajt dhe Gzim Hysajt, daj e nip mes tyre, nuk dihet asgj dhe ka dyshime se ata mund t jen vrar.

  N 1 Shtator u vra Arjan Ferracaku, biznesmen. Ai po kalronte pikrisht n pistn e hipizmit t familjes Bilali, bashk me Asmer Bilalin.

  N 14 Nntor, n tregun e lagjes Rus u vra Fatos Ferracaku, kushri i Arjan Ferrackut. Ai u qllua me disa plumba n kok dhe trup, motivi ende dhe autort ende dhe sot nuk jan zbuluar.

  N 20 Mars t ktij viti, n nj tjetr ngjarje mafioze u vra Nard Polia, pronar i nj bujtine n Theth. Policia arrestoi tre persona, t cilt mohuan autorsin, ndrsa motivet ende nuk jan br publike.
  Copyrighted by News24 Albania

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •