"Padrinot e Elbasanit" - Larje hesapesh mes familjeve mafioze dhe mpleksja e politiks - Top Story


Top Channel Albania
30 jan. 2019
Pr her t par, Top Story realizoi nj dokumentar pr prplasjet kriminale n qytetin e trazuar t Elbasanit. Nprmjet dokumentave ekskluzive, u pa sesi dhndrri i shumprfolur i Qazim Sejdinit, Sokol Sanxhaktari kishte kryer nj sr veprash penale por gjithmon i kishte shptuar drejtsis.

Gjithashtu pr her t par, u ekspozua nprmjet nj foto ekskluzive e Sanxhaktarit. Nprmjet inskenimeve, Top Story trajtoi edhe nj seri vrasjesh mafioze, t regjistruara n Elbasan q nga viti 2005 e deri m sot.

Vendimet kontroverse t gjykatave, q kan liruar gjithmon kriminelt, ishin pjes e ktij dokumentari.