Close
Faqja 8 prej 9 FillimFillim ... 6789 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 163
 1. #141
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Pamjet pr megaoperacionin Vol Vo 4, ku u goditn 4 grupe kriminale


  News24 Albania
  Published on Oct 22, 2018
  Copyrighted by News24 Albania

  Policia e Shtetit ka publikuar pamjet e megaoperacioit Volvo 4, ku arrestuan 27 persona t prfshir n aktivitete kriminale. N video sht edhe laboratori i drogs n Has, ku shihet qart nj valixhe me heroin, e cila ishte e paketuar dhe e gatshme pr t dal n treg. Nj pjes e arrestimeve jan kryer gjat nats n lokale apo banesa, ndrsa pjesa tjetr gjat dits.


 2. #142
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Report TV - 10-vjeari vret me thik vllain n Fier, familjart: Po qeronin peshk kur u grindn


  Report TV
  Publicerades den 24 okt. 2018
  FIER - Nj ngjarje e rnd ka ndodhur n Fier mngjesin e sotm. Nj grindje mes dy vllezrve t mitur ka prfunduar n tragjedi n fshatin Baltz.

  Ka qen nj 10-vjear, K.V, i cili ka goditur me thik vllain e tij Gj.V, 13-vje. Pr pasoj ky i fundit ka humbur jetn n spitalin e Fierit. Ai u transportuar me urgjenc nga familjart e tij, por nuk mundi t mbijetoj pr shkak t plagve t marra n organet jetike.

  Ngjarja ka tronditur mbar opinionin publik. Report Tv ka msuar nga dshmia e familjarve n polici se dy vllezrit e mitur ishin konfliktuar me njri-tjetrin n ambientet e shtepis dhe n sherr e sipr 10-vjeari K.V, ka marr nj thik dhe ka goditur me t vllain e tij, duke i marr edhe jetn tragjikisht.

  Xhaxhai i vllezrve: Po qeronin peshk kur u grindn, prindrit ishin n pun kur e morn vesh
  N nj prononcim pr Report Tv, xhaxhai i dy vllezrve tha se fmijt ishin duke qeruar peshk kur u grindn. Ai tha dy vllezrit ishin vetm n shtpi kur u konfliktuan, ndrsa prindrit e tyre ishin n pun kur e morn vesh lajmin tragjik.

  Jan fmij. U goditn me njri-tjetrin. Di q jan grindur dhe m pas jan goditur. Ka qen duke qeruar peshk, jo mbaje ti, pse nuk e mban ti, pastroje ti... Nuk kishin pr t ngrn, ishin edhe pa drita n shtpi. Prindrit ishin n pun ktu afr, i njoftuan dhe erdhn. Nuk dinin gj se far ndodhi ktu n shtpi. Nuk kishte njeri q ta ndihmonte nipin, se edhe mund t shptonte. At t voglin e mori policia.

  Isa Veizi, xhaxhai i vllezrve

 3. #143
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Banda e Shijakut/ Si polici i anti-drogs dekonspironte hetimet e kolegve

  Report TV
  Published on Oct 23, 2018
  Nga prgjimet e bands s Shijakut, prokuroria ka zbuluar edhe disa bashkpuntor t tyre n radht e organeve t rendit. Nj ndr ta ka qen edhe oficeri i policis Bledar Koi, i cili kishte lidhje me nj nga eksponentt e grupit t Shijakut, Hajri Seferin. Bleda Koi punonte n Fier n sektorin kundr narkotikve, pra ai e kishte pr detyr t ndiqte trafikun e dorgs dhe n t kundrt qe br pal me ta.

  Nga hetimet rezulton se shtetasi Bledar Koi, me detyr punonjs policie n Drejtorin Vendore t Policis Fier n Sektorin Kundr Narkotikve ka ndihmuar antart e grupit criminal dhe konkretisht nprmjet shtetasit Hajri Seferi duke shfrytzuar t dhnat dhe pozicionin e tij t puns shkruhet n dokumentin e akuzs ndaj oficerit t policis. M pas prokurria ka zbardhur nj nga bisedat midis Koit e Seferit q tregon lidhjet e tyre.
  Category
  News & Politics

 4. #144
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Report TV - Komandoja Bilo tregon nga arratia kujt ia mori pistoletn, tentativa pr vetdorzim
  Report TV
  Published on Oct 24, 2018
  Marviol Bilo, komandoja q dyshohet se ka qlluar pr vdekje Fabiol Gaxhan dhe ka plagosur rnd Elion Haton dhe Ervis Martinaj, ka shum gjasa q t vetdorzohet n policin e Tirans.

  Shqiptarja.com mson se nga Bilo nga arratia ka kontraktuar nj avokat dhe sht pikrisht ky person q po negocion me prokurorin, pr t realizuar vetdorzimin e komandos, q shkaktoi masakrn n zonn e bllokut n Tiran.

  N disa memo, t drguara n prokurori nga avokati i Bilos, pretendohet se Marviol Bilo ditn e ngjarjes nuk ka pasur asnj arm me vete, por pistoletn pretendohet se ja ka marr Redi Popeskut, i cili e dispononte me leje nga organet e Policis.


 5. #145
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Kapet banda e Shijakut. T arrestuarit kan lidhje me heroinn n Has - Top Channel Albania
  2018
  Shijaku dhe 11 qytete t tjera ishin gjat fundjavs epiqendra e operacionit t policis q shkatrroi nj nga grupet kriminale m t fuqishme n vend.


 6. #146
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  SHKODR, SEKUESTROHEN 80 KG DROG, 6 T ARRESTUAR

  Star Plus Tv
  Published on Oct 24, 2018
  STAR PLUS TV SHKODR - LAJMI I FUNDIT N KOHE REALE JU VJEN ME ANE T NJ NJOFTIMI AUTOMATIK: SHKARKO TANI PROGRAMIN STAR PLUS TV N:

  APPSTORE: https://goo.gl/9YyF8E
  GOOGLE PLAY: https://goo.gl/JgKm4t
  -
  Ose na vizitoni ne: www.starplus-tv.com


 7. #147
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Lufta mes bandave me 300 t vrar n Berat”, kryepolici: Po shyrtojm hapjen e dosjeve

  Report TV
  Published on Oct 24, 2018
  Dosjet e ngjarjeve t vitit 1997 q tronditn qytetin e Beratit do shkunden nga pluhuri i harress dhe do t rihapen pr t’u hetuar.

  Premtimi sht br nga Drejtori i Policis s Beratit, Artjon Duka gjat nj aktiviteti q synon forcimin e bashkpunimit mes policis dhe organeve t tjera t pushtetit vendor q u mbajt kt t mrkur n qytet.

  Lufta mes bands s Altin Dardhes dhe Burhanve tmerroi qytetin e Beratit n vitin 1997, teksa gjat ktyre viteve t errta n Berat u vran rreth 300 persona, disa prej t cilv u ekzekutuan edhe jasht vendit.

  N vitet 1997-1998 ve atentateve dhe vrasjeve makabre nuk kan munguar edhe sulmet e armatosura ndaj komisariatit t policis Beratit.

  Drejtori i Policis Beratit u shpreh se kto dosje po studiohen pr synimin pr t rihapur hetimet. Drejtori i Policis s Beratit ftoi qyteart t jn m bashkpunues m Policin e Shtetit pr t paranduar ngjarjet kriminale.


 8. #148
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Ora News - Arrestohet n Spanj Enver Bajri, kreu i grupit kriminal "Bajri" q vepronte n Shkodr

  Ora News Lajme
  Published on Oct 27, 2018
  Subscribe n Ora News ktu http://bit.ly/1s5j7UT
  Enver Bajri, i dyshuar si drejtuesi i grupit kriminal Bajri n Shkodr q ishte aktiv kryesisht n zonn e Shkodrs sht arrestuar n Spanj.

  Lajmi bhet i ditur nga policia e shtetit e cila informon se Enver Bajri u ndalua rreth ors 11:30 minuta t dits s shtun (27 tetor) n San Huan, Alicante, Spanj.

  "Policia e Shtetit ishte n gjurmim t tij, duke prdorur metoda speciale t hetimit dhe n bashkpunim me agjencit e huaja ligj zbatuese, arritn t konkretizonin krkimin me arrestimin e tij. Bajrit n momentin e ndalimit iu gjet nj arm pistolet, q e mbante pa leje dhe rreth 9 mij euro", (ne foto) informoi policia e shtetit.

  Ai sht i dnuar edhe n Itali me 6.6 vite burg pr veprat penale t Organizim i emigracionit t paligjshm, Shfrytzim prostitucioni dhe Falsifikim.

  Grupi kriminal "Bajri" u godit n shtator nga Policia e Shtetit n nj operacion t gjer.

  M 22 shtator u arrestuan

  1. Behar Brajoviq (Bajri) arrestuar n Roterdam, Holand;

  2. Samet Halluni, i arrestuar n Roterdam, Holand;

  3. Ilir Rustemi, i arrestuar n ndrhyrjen e dats 6 shtator n Shkodr;

  4. Emrah Plaku, i arrestuar n ndrhyrjen e dats 6 shtator n Shkodr;

  5. Astmer Bilali, i arrestuar n ndrhyrjen e dats 6 shtator n Shkodr;

  6. Armir Grimaj, arrestuar n Shkodr;

  7. Safet Rustemi (Bajri), i arrestuar n Tiran;

  8. Fabiol Rexhepi, i arrestuar n Shkodr;

  9. Ismet Idrizi, i arrestuar n Shkodr;

  10.Denis Brajoviq, i arrestuar n Tiran;

  11. Klaudio Hoxhalliu, i arrestuar n Tiran.

  Dy ne kerkim

  Mes 2 personave n krkim ishte dhe Enver Bajri.

  Akuzat mbi grupin kriminal- Akuzat ndaj antarve t ktij grupi kriminal jan: "Vrasje me dashje e mbetur n tentativ", n bashkpunim, "Vrasje me dashje", e kryer n bashkpunim, "Prodhim dhe mbajtje pa leje t armve dhe municioneve luftarake", "Organizim i llotarive t palejuara", "Pastrim i produkteve t veprs penale" t kryer n bashkpunim, "Shtrngim me an t kanosjes ose dhuns pr dhnie t pasuris", kryer n bashkpunim, "Prkrahje e autorit t krimit", 'Moskallzim krimi", "Prodhim e shitje e lndve narkotike", vepra penale kto t kryer n kuadr t grupit t strukturuar kriminal.

  Gjithashtu "Ky grup sht i dyshuar dhe po hetohet intensivisht pr disa nga ngjarjet e fundit t ndodhura n Shkodr. Grupi "Bajri", n bashkpunim edhe me grupe t tjera kriminale, brenda dhe jasht Shqipris, dyshohet se trafikonin lnd t forta narkotike n shtete europiane dhe m pas parat e prfituara nga ky aktivitet investoheshin brenda vendit


 9. #149
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  "Bandat e Shkodrs" - Mbi 20 viktima nga prplasja mes fiseve Bajri dhe Lici - Top Story


  Top Channel Albania
  Publikuar 1 nov. 2018
  Top Story – Nj emision politiko-investigativ q transmetohet do t Mrkur, n Top Channel – 31.10.2018
  Prplasja kriminale mes familjeve m t mdha t Shkodrs, mes tyre fisi Lici dhe Bajri, ishte dokumentari i Top Storyt, ku nprmjet inskenimeve dhe rrfimeve ekskluzive, u pasqyruan disa nga vrasjet m makabre t ktij qyteti.
  Pjes e konfliktit t bandave, ishte edhe zhdukja e Gzim Hysajt dhe nipit t tij, Agron Mollaj, n muajin gusht t ktij viti. Familjart e Hysajt, rrfyen ekskluvizisht se rrmbimi ka ndodhur n lagjen Dobra, aty ku ka influencn e madhe, fisi Bajri.
  Gjithashtu pjes e dokumentarit ishin edhe intervistat me qytetart e Shkodrs, t cilt prej kohsh jetojn mes friks.


 10. #150
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  ideo-Ekskluzive n Repolitix/ E gjith dinamika, si ndodhi vrasja n ish-bllok brenda 2 minutash

  Report TV
  Published on Nov 7, 2018
  Mbrmjen e sotme n emisionin Repolitix n Report Tv shfaqet pr her t par videoja ekskluzive e vrasjes q ndodhi n ish-bllok m 4 tetor t ktij viti. N kt video shfaqen protagonistt e sherrit t armatosur q ndodhi n lokal Monopol n ish-bllok dhe q prfundoi me vrasjen e Fabiol Gaxhs dhe plagosjen e Ervis Martinajt, dhe Eljon Hats. Mbrmjen e sotme n emisionin Repolitix n Report Tv do t shfaqet pr her t par videoja ekskluzive e vrasjes q ndodhi n ish-bllok m 4 tetor t ktij viti. N kt video shfaqen protagonistt e sherrit t armatosur q ndodhi n lokal Monopol n ish-bllok dhe q prfundoi me vrasjen e Fabiol Gaxhs dhe plagosjen e Ervis Martinajt, dhe Eljon Hats. 11. #151
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Durrs, njolla gjaku dhe xhama t thyer/ Report TV n vendin ku u vra miku i Shullazit

  Report TV
  Nov 7, 2018
  REPORT TV solli pamje nga vendi i ngjarjes, ku u ekzekutua mbrm n Durrs Edison Harizaj dhe u plagos shoku i tij. Report Tv ka rindrtuar edhe njher skemn si u realizua vrasja n lagjen nr.13 n unazn e plazhit t qytetit bregdetar.

  Autort kan pasur informacion t sakt mbi lvizjen e autorve, ndrsa kan qen n kundravajtje, prball duke qlluar me breshri kallashnikovi makinn tip Audi ku po udhtonin Harizaj dhe shoku i Genci Caci.E ndrsa makina e viktims sht larguar nga grupi hetimor, n vendin e ngjarjes duken njollat e gjakut dhe xhamat e thyer nga breshria e plumbave t kallashnikovit.

  Vraja mafioze ka qen e planifikuar mir, pasi pas ekzekutimit autort jan larguar n drejtim t Shn Vlashit duke djegur makinn te varrezat.

 12. #152
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Nga vrasja e gjyqtarit Konomi, te rrmbimi i Xhaferrit, profili i viktims nga atentati n Durrs
  Report TV
  7, 2018
  Report Tv zbardh detaje t reja pr viktimn mbrm n Durrs. Edison Harizaj u ekzekutua me disa plumba kallashnikovi, ndrsa ishte i prfshir n disa ngjarje kriminale n vend dhe i njohur si miku i Shullazit.

  Ai njihej si Edison Faqedjeguri, pasi n mosh t vogl kishte psuar nj djegie n faqe, ndrsa ka qen i dnuar m par pr vrasje. Emri i tij sht i lidhur edhe me zhdukjen e Albano Xhaferrit n Vlor, por edhe ngjarje t tjera kriminale.

  Harizaj dyshohej se vinte gjoba n Vlor, merrej me trafik droge dhe vendosje eksplozivi. Gjithashtu Edison Harizaj njihej si ndr personat m t rrezikshm ne Vlor dhe si i fort i ktij qyteti.

  Burime te Report Tv bjn me dije se Edison Harizaj sht hetuar edhe pr vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi n Vlor, por nuk u gjetn prova.

  Deri tani jan ngritur pika t shumta kontrolli pr t arrestuar autort, por nuk ka asnj t ndaluar.

 13. #153
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  VIDEO/ Vrasja n Selenic, zbulohen pamjet, ja si u prangos autori
  09/11/2018
  Policia e Vlors, ka dhn detajet pr ngjarjen e sotme n Kot, duke zbardhur dinamikn e vrasjes s kreut t Njsis Administrative.

  Sipas Policis, ngjarja ka ndodhur rreth ors 14:55, n hyrje t nj lokali n fshatin Kot, ku, dyshohet se shtetasi Admir Delaj ka qlluar me arm gjahu shtetasin Fatmir Hodo, 64 vje, banues n fshatin Gumenic, i cili ka humbur jetn.

  Forcat e Policis u vun n ndjekje t autorit ku pas afro nj or ndjekje, u b e mundur kapja e tij, n dalje t baness n fshatin Gumenic ku kishte mbyllur mjetin dhe po tentonte t largohej.

  Nga hetimet paraprake t kryera dyshohet se ngjarja ka ndodhur nga nj konflikt i astit, pasi dy shtetasit e msiprm kan konsumuar pije alkoolike bashk disa minuta para se t ndodhte ngjarja.

  Grupi hetimor ka sekuestruar n cilsin e provs materiale armn e krimit, si dhe automjetin me t cilin u largua nga vendi i ngjarjes.

  Njoftimi i Policis s Vlors

  N fshatin Kot, rreth ors 14:55, n hyrje t nj lokali, dyshohet se shtetasi Admir Delaj ka qlluar me arm gjahu shtetasin F. H., 64 vje, banues n fshatin Gumenic, i cili ka humbur jetn.

  Policia e Vlors dhe e Selenics, me t marr njoftim pr ngjarjen, kan shkuar menjher n vendngjarje ku kan identifikuar autorin e ngjarjes shtetasin Admir Delaj i cili pas vrasjes ishte larguar menjher me automjetin e tij.

  Forcat e Policis u vun n ndjekje t autorit ku pas afro nj or ndjekje, u b e mundur kapja e tij, n dalje t baness n fshatin Gumenic ku kishte mbyllur mjetin dhe po tentonte t largohej.

  Nga hetimet paraprake t kryera dyshohet se ngjarja ka ndodhur nga nj konflikt i astit, pasi dy shtetasit e msiprm kan konsumuar pije alkoolike bashk disa minuta para se t ndodhte ngjarja.

  Grupi hetimor ka sekuestruar n cilsin e provs materiale armn e krimit (arm gjahu "ifte"), si dhe automjetin me t cilin u largua nga vendi i ngjarjes (Fuoristrad Benz ML).

  Gjithashtu nga kontrolli i ushtruar n banes sht gjetur dhe sekuestruar edhe nj arm tjetr gjahu tip "ifte" e cila nuk ka lidhje me ngjarjen, por rezulton pa lejen prkatse.

  Grupi hetimor i kryesuar nga Prokurori po vijon punn pr zbardhjen e plot t rrethanave t ngjarjes.

  Materialet n ngarkim t shtetasit Admir Delaj, n prfundim t veprimeve t para hetimore do ti kalojn Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Vlor pr veprime t mtejshme pr veprn penale "Vrasje me dashje".

  https://www.syri.net/kronike/208674/...rangos-autori/

 14. #154
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Report Tv-Dokumenti 239 faqe, prokurort nxjerrin misteret e telefonit t Ervis Martinajt

  Report TV
  Nov 10, 2018
  Tre prokurort q po hetojn vrasjen n lokalin ''Monopol'' n ish Bllok t ndodhur 4 tetor, apelojn vendimin e gjyqtarit t Tirans Artan Gjermeni i cili ka caktuar datn 4 dhjetor 2018, si afatin e fundit q Ervis Martinaj duhet t qndroj n qelit e paraburgimit 302 n rast se prokuroria nuk dorzon prova t reja. Report TV ka par nj kopje t ankimit n apel, ku krkohet masa e arrestit n burg pa afat pr Martinaj. Treshja e prokurorve Kreshnik Ajazi, Artan Lulaj dhe Anisa Qilimi kan dorzuar krkesn e apelimit, duke krkuar ndryshimin e vendimit t dhn nga gjyqtari Gjermeni, q caktonte masn arrest me burg 30 ditor pr Martinaj.

  Argumenti m i fort q prokurort kan n dor pr kt apel, sht ajo far sht gjetur brenda telefonit t Ervis Martinit, nj celular I-Phone X t gjetur mbylur me passord por q sht hapur n koh rekord nga eskpertet izraetik pas krkess pr t vepruar pr llogarin e prokuroris shqiptare. Prokurort pikrisht pr kt celular thon se jan evidentuar t dhna t plota m rndsi pr faktet objekt hetimi. Sipas prokuroris n procesverbalin e sekuestrimit pasqyrohet saktsisht fakti q aparati telefonik i sekuestruar t hetuarit Ervis Martinaj n ambientet e spitalit t traums sht pikrisht ai me IMEI qe perfundon me numera ''587''.

 15. #155
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Vrasje mafioze n Shkodr, ekzekutohet Fatos Ferracaku - News, Lajme - Vizion Plus

  Vizion Plus TV
  14 nov. 2018
  http://www.vizionplus.tv
  https://facebook.com/VizionPlusTV
  https://twitter.com/VizionPlusTV
  Vrasje e tipit mafioz ne mes te dites ne lagjen “Rus” te Shkodres.
  Raportohet se nj person ka gjetur vdekjen ndrsa nj tjeter ka mbetur I plagosur.
  Persona t maskuar dhe me motor kan vrar shtetasin Fatos Ferracaku.

  Objektivi i atentatit, nje tregtar i vogel peshku, eshte qelluar me automatik ne koke.Ai u plagos rende dhe me pas humbi jeten ne spital.Nderkohe i plagosur ne kete atentat ka mbetur shtetasi F.Mehaj.

 16. #156
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  T zhdukurit nga droga e Vlors", - Vrasje me eki dhe ekzekutime n mes t detit - Top Story
  Top Channel Albania
  29 nov. 2018
  Top Story Nj emision politiko-investigativ q transmetohet do t Mrkur, n Top Channel 28.11.2018 - Emisioni i plot.
  Top Story nprmjet intervistave ekskluzive dhe dokumentave zyrtare, rrfen fatin e t zhdukurve nga droga n qytetin e Vlors.
  Top Story dokumenton numrin dhe rastet e t zhdukurve n Vlor q nga viti 2015, pjesa m e madhe e t cilve, jan t implikuar n trafikun e lndve narkotike.
  Nprmjet dshmive ekskluzive, Top Story dshmon se si u kryen rrmbimet n mes t qytetit, ngjarje kto q kan tronditur Vlorn, por q nuk kan pasur vmendjen e duhur nga autoritetet ligjzbatuese pr zbardhjen e rrethanave t ngjarjeve.
  N dshmit ekskluzive rrfehet implikimi i drejtuesve t lart t shtetit, si dhe pagesat q jan kryer pr skafistt q kan marr prsipr trafikimin e lndve narkotike n Itali.
  Prtej shifrave marramendse, dhe prfitimeve q kan patur drejtuesit e grupeve kriminale, Top Story dokumenton se viktimat e ktij rrjeti, jan n mshir t fatit dhe n kushtet ekstreme t varfris.


 17. #157
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Dshmi tronditse: Kujtimi shtyu t parn gruan pastaj u hodh vet!

  News24 Albania
  30 nov. 2018
  Copyrighted by News24 Albania
  Detaje tronditse vijn nga ngjarja e rnd q ndodhi mngjesin e sotm n qytetin e Beratit, ku nj ift t moshuarish u hodhn nga kati i gjasht.

  E gjith ngjarja sht par nga banort e zons.

  Pam q plaku e shtyu gruan dhe pak sekonda m von u hodh dhe vet. Kjo ka qen dshmia tronditse e nj prej dshmitarve t ngjarjes s rnd.

  Banort e zons rrfejn se e gjith skena ndodhi n pak sekonda. Duke iu referuar burimeve policore, msohet se Kujtim dhe Kze Agalliu, kishin pak muaj q ishin transferuar nga fshati Qereshnik n qytetin e Beratit, n nj pallat t ri n zonn e quajtur Pjeshkore, n lagjen 30 Vjetori.
  Po ashtu msohet se burri vuante nga probleme t shndetit mendor, ndrsa merrte edhe mjekime, ndrkoh q gruaja e tij, Kzja, ishte operuar dy her pr shkak t nj smundje t rnd. Po ashtu, uniformat blu bjn t ditur se ngjarja n fjal ka qen e planifikuar nga ifti, pasi ata nuk donin q t jetonin n qytet, por n fshatin e tyre, shkruan B.

  Por duke qen se fmijt e tyre, 3 djemt dhe vajza jetonin jasht shtetit, iftit iu kishin bler nj apartament dhe i kishin transferuar n Berat. Ndonse burr e grua jetonin vetm, ata kishin edhe nj shrbyese, e cila ju vinte n ndihm.

 18. #158
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  antn e mbushur me mina e heroin, si u kap 52-vjeari n Lezh  Balkanweb Com
  Publicerades den 15 dec. 2018
  Katr mina me telekomand si dhe rreth 130 gram lnd narkotike e fort Heroin jan sekuestruar si pjes e operacionit " Trotyl".
  Si rezultat i ktij operacioni, u arrestua n flagranc shtetasi : - A.N. 52 vje, banues n Elbasan ( i dnuar m par ).

 19. #159
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Atentati me arm n Laprak, identifikohet viktima dhe i plagosuri, pamje nga vendi i ngjarjes

  Balkanweb Com
  Publicerades den 26 dec. 2018
  Per me shume video dhe lajme klikoni https://www.balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare... 20. #160
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Atentat n Elbasan, 3 t vdekur.

  Masakra n Elbasan, zbulohet identiteti i t huajit q u ekzekutua mbrm bashk me xhaxhain dhe nipin
  Postuar: 30/12/2018
  Nj atentat me arm tronditi mbrm qytetin e Elbasanit, ku mbetn t vdekur 3 persona. Sipas burimeve t policis nga breshria e plumbave humbn jetn Endrit Alibej 34 vje, nga Elbasani dhe Arben Dylgjeri 56 vje po nga Elbasani.N kt atentat ka mbetur i vdekur po ashtu edhe nj shtetas turk. Burime konfidenciale pr Newsbomb.al bjn me dije se shtetasi turk sht Erdal Duranay (shtetas turk) 51 vje.

  Msohet se dy viktimat nga Elbasani kan lidhje farefisnore. Dylgjeri dhe Alibej jan xhaxha dhe nip, pra 56-vjeari Dylgjeri sht xhaxhai i 34-vjearit Alibej.

  Ky i fundit ishte emr i njohur pr policin, pasi rezultonte me precedent t mparshm penal. 34-vjeari ishte dnuar me burg pr trafikim lndsh narkotike.

  Ngjarja e rnd ndodhi n hyrje t Elbasanit, n Bradashesh, ndrsa tre viktimat ishin duke udhtuar me nj mjet me targa italiane AG71WYP kur jan qlluar me breshri kallashnikovi.

  Dinamika e ngjarjes:

  Viktimat po udhtonin me mjetin tip Range Rover, i cili sht qlluar me breshri kallashnikovi. Ndrkoh Endrit Alibeaj, Arben Dylgjeri dhe shtatasi turk m hert kan qen n prani t familjarve t tyre.

  Kjo vrteton faktin q atentatort nuk e kan marr parasysh numrin e viktimave q mund t shkaktonin.

  Dyshohet se vrasja ka ndodhur pr pazare droge kryesisht n Holand dhe Angli ku qndronin viktimat prej vitesh.

  Ndrkoh policia ka shoqraur 20 persona t dyshuar si pjes e ktij atentati.

  N vendin e ngjarjes ve forcave t shumta t policis mbrriti n ort e vona t mbrmjes dhe vet drejtori i Prgjithshm i Policis, Ardi Veliu.

  /Agjensia e Lajmeve Sot News/

Faqja 8 prej 9 FillimFillim ... 6789 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •