Close
Faqja 7 prej 9 FillimFillim ... 56789 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 161
 1. #121
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Report TV - Nisma ligjore/ Izolim total kokave t krimit n burg sipas modelit italian pr mafiozt
  Report TV
  Publicerades den 10 okt. 2018
  Izolim t ri ekstrem pr kokat e krimit t organizuar q jan aktualisht n burg dhe goditje t t fortve q sfidojn ligjin npr qytetet e Shqipris, prmes dy nismave t posame ligjore. Hartimi i dy nismave sht sinjalizuar dje nga kryeministri Edi Rama, pas mbledhjes s qeveris. Nisma e par parashikon ndryshime ligjore, pr nj izolim dhe monitorim shum t rrept t personave t dnuar apo t dyshuar si t prfshir n krim t organizuar. Nisma ligjore do t bazohet n modelin italian, e njohur me emrin 41-bis. T dnuarit apo t dyshuarit pr krim t organizuar. mafia apo terrorizm nuk do t ken m asnj kontakt me njerz t brendshm apo t jashtm.

  Kemi vendosur t ndrmarrim nj ndryshim ligjor pr t dyshuarit, apo pr t dnuarit pr prfshirje n krim t organizuar, apo dhe organizata terroriste, t cilt do ti nnshtrohen nj regjimi t ri, shum t rrept, izolimi dhe monitorimi, duke iu ndrprer do lloj komunikimi t brendshm dhe t jashtm pr t gjith kohn e paraburgimit dhe t vuajtjes s dnimit. sht nj model q mund ta shihni n detaje, duke iu referuar atij aspekti t legjislacionit peniteciar, q italiant e pagzojn me emrin 41-bis, q do t thot se kta lloj prfaqsuesish t bots s krimit do t ken kontakte shum t kufizuara me qeniet e tjera njerzore dhe shum rreptsisht t monitoruara pr t gjith kohn e vuajtjes s dnimit t tyre, tha Rama.

 2. #122
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  Ekskluzive/Marku ndihm nga FBI pr arrestime VIP, kambanat bien pr Metn, Berishn, Ramn, Bashn
  Pamfleti Net
  Publicerades den 10 okt. 2018

 3. #123
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Ora News - FNSH arreston Ilir Boriin, t fortin Fierit


  Ora News Lajme
  Publicerades den 10 okt. 2018
  Subscribe n Ora News ktu http://bit.ly/1s5j7UT
  FNSH dhe policia e Fierit kan arrestuar nj person, i cili konsiderohet si i forti i Fierit. Arrestimi i Ilir Boriit sht br n kuadr t operacionit "Forca e Ligjit" q sht zhvilluar n lokale dhe ambiente t ndryshme.

  "N vijim t zbatimit t planit t masave pr "Kontrollin e territorit, parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe kapjen e autorve t ndryshm t veprave penale" si edhe nga mbatja nn vzhgim e ambienteve q frekuentohen nga persona me precedent kriminal, u b i mundur arrestimi n flagranc i shtetasit Ilir Borii, 42 vje, banues n Fier. Nga kontrolli i ushtruar n lokalin n lagjen "8 Shkurti" Fier, shtetasit Ilir Borii iu gjetn 2 arm zjarri pistolet dhe nj shpat. Shtetasi Ilir Borii sht pjes e grupit t quajtur "Borit", grup me precedent kriminal kryesisht n fushn e krimeve kundr personit", thuhet n njoftimin e policis.

  Borii sht arrestuar nga Policia 5 her pr veprat penale "Tentativ vrasje", "Kanosje", "Shkatrrim prone" dhe "Armbajtje pa leje". Aktualisht ky shtetas ishte n masn "Detyrim paraqitje" pr veprn penale "Armbajtje pa leje", "Kanosje" dhe "Shkatrrim prone".

  Gjithashtu, po n kuadr t kontrolleve t ushtruara u b e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit t shpallur n krkim Said Dervishi, 25 vje, banues n Lushnje. Gjykata e Rrethit Gjyqsor Lushnje ka caktuar masn e sigurimit "Arrest me burg" pr veprat penale "Kanosje" dhe "Prodhimi dhe mbajtje pa leje e armve dhe municionit luftarak". Ky shtetas, 04.09.2018 n kodrat e fshatit Zham, gjat nj konflikti pr motive pronsie ka qlluar disa her me arm zjarri automotik drejt vllezrve N.M dhe H.M.
  Pr m shum lexoni n:
  http://oranews.tv/article/fnsh-arrest... 4. #124
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Ora News - Hapnin dyert pa dmtuar bravat, shikoni si jan vjedhur milionat n Tiran


  Ora News Lajme
  Publicerades den 10 okt. 2018
  Subscribe n Ora News ktu http://bit.ly/1s5j7UT
  Zbardhen dhe dokumentohen shtat raste vjedhjesh (kasafortash, vlerash t mdha monetare e sende t muara) t ndodhura n banesa.

  Identifikohen dy autort e vjedhjeve, shtetas kta me precedent t mparshm penal n fushn e vjedhjes.

  Njri prej autorve i kapur n flagranc duke kryer nj vjedhje n qytetin e Durrsit, ndrsa autori tjetr shpallet n krkim nga Policia.

  Komisariati i Policis Nr.3 pas nj pune t mirorganizuar hetimore disa mujore n bashkpunim me Prokurorin e Rrethit Gjyqsor Tiran dokumentoi dhe zbardhi shtat raste vjedhjesh (kasafortash, vlerash t mdha monetare e sende t muara) t ndodhura n banesa n periudha t ndryshme kohore duke identifikuar dhe autort e tyre, shtetasit :

  - Kastriot Xhixha, 42 vje, banues n Fush Kruj i arrestuar n flagranc duke kryer nj vjedhje n qytetin e Durrsit.

  - G. A., 33 vje, banues n Fush Kruj i shpallur n krkim nga Policia (t dy me precedent penal n fushn e vjedhjes).

  Keta shtetas n bashkpunim me njri tjetrin kryenin vjedhje kasafortash e sendesh me vler n banesa duke hapur dern kryesore me nj mekanizm t prshtatuar pr hapjen e do lloj dere pa shkaktuar dmtim t bravs .

  Nga puna hetiomore e kryer sht dokumentuar me prova ligjore se kta shtetas jan autor t vjedhjeve t mposhtme :

  - vjedhjes s shums prej 13 000 n euro dhe t nj kasaforte n banesn e shtetases Y. S., m dat 11.09.2018 n rrugn Shyqyri Berxolli.

  - vjedhjes s disa bizhuterive t muara n banesn e shtetasit P. C, m dat 13.08.2018 n rrugn Reshit ollaku.

  - vjedhjes s 15 milion lek t vjetra dhe disa bizhuterive floriri n banesn e shtetases Z. D., m dat 21.07.2018 n rrugn Bogdant.

  - vjedhjes s disa orave dore floriri dhe bizhuterive n banesn e shtetasit F. Sh., m dat 18.06.2017 n rrugn Maliq Muo.

  - vjedhjes s 6 milion e 600 mij lek t vjetra dhe 10 000 euro n banesn e shtetases E. Ll., m dat 08.04.2017, n rrugn e Barrikadave.

  - vjedhjes s 4 500 euro dhe 16 milion lek t vjetra n banesn e shtetasit L. Sh., m dat 09.09.2016 n rrugn Fortuzi.

  -vjedhjes s 50 milion lek t vjetra n banesn e shtetases N. V., m dat 25.11.2016, n rrugn Reshitollaku.

  Vijojn hetimet pr dokumentimin e plot t ksaj veprimtarie kriminale si dhe identifikimin e personave t tjer t prfshir.

  Materialet i kaluan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Tiran n ngarkim t shtetasve t lartprmendur pr veprn penale Vjedhje e kryer n bashkpunim t parashikuar nga nenet 134/3/25 t Kodit Penal.
  Pr m shum lexoni n:
  http://oranews.tv/article/zbardhen-7-...

 5. #125
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  E PLOT: Ja far u gjet n xhupin e Fabian Gaxhajt
  News Al
  Publicerades den 10 okt. 2018
  Ju lutemi na ndiqni kanalin ton Youtube News.AL bni SUBSCIBE! Dhe klikoni ktu 👉🔔🔔. Bni Video share n profilet tuaja n rrjetet e tjera sociale. Faleminderit.


 6. #126
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Kthehet n masakr ngjarja n Mat, ndrron jet i plagosuri i tret, shkon n 3 numri i viktimave
  News24 Albania
  Publicerades den 11 okt. 2018
  Copyrighted by News24 Albania

  Nj masakr e vrtet n Mat. Tre persona jan vrar dhe nj tjetr ka mbetur i plagosur, t gjith punonjs t bashkis n krye t detyrs.

  Ngjarja e rnd ndodhi pas nj konflikti q dyshohet pr motive pronsie. Sipas t dhnave zyrtare punonjsit Mentor Hoxha, Erzen Alija, Astrit Hani dhe Hamit Bui kishin shkuar pr t hapur nj rrug n fshatin Shlli.


 7. #127
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus


  Masakr n Mat, 51-vjeari vret me automatik 3 punonjs t bashkis

 8. #128
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Humb jetn 13 vjearja n Babrru, dyshohet se sht vrar | ABC News Albania
  ABC News Albania
  Publicerades den 11 okt. 2018
  Nj ngjarje tragjike ka ndodhur n kryeqytet mbrmjen e sotme. Nj 13-vjeare ka ndrruar jet n spital, ku u drgua nga i ati i saj. Sipas burimeve, vajza kishte marr plag me arm zjarri, ka shton dyshimet se ajo mund t jet vrar.

  Por grupi hetimor po heton dhe n pistn e vetvrasjes. Vajza ishte e vetme n banes n Babrru n momentin kur ka ndodhur ngjarja. Grupi hetimor po prpiqet t zbardh motivet dhe shkaqet q uan n humbjen e jets s vajzs. Bhet e ditur se, prindrit e vajzs jan shoqruar n komisariatin nr. 4 n Tiran pr tu marr n pyetje, por komunkimi me ta sht i vshtir, pr shkak t aftsive t tyre t kufizuara. /abcnews.al


 9. #129
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Masakra ne Mat, autori: Me qelluan me shuplake | ABC News Albania
  ABC News Albania
  Published on Oct 12, 2018


  Tre viktimave nga masakra e djeshme n Shlli t Matit u sht dhn lamtumira e fundit dhe bashkia ka marr prsipr shpenzimet. Ndrkoh autori i masakrs, Kujtim Koxha, ka rrfyer versionin e tij t ngjarjes. Ai ka pranuar krimin dhe u tha hetuesve se e qlluan me shuplak dhe i thane pijanec.

  Njri nga viktimat m qlloi me shuplak dhe m tha je i pir.

  Kjo ka qen dshmia e autorit t masakrs me tre t vrar dhe nj t plagosur n Shlli t Matit. Autori i krimit t trefisht, Kujtim Koxha, u tha hetuesve q nuk mbante mend m se far ka ndodhur.

  Kujtonte vetm faktin q e fyen dhe e qlluan me shuplak. Ky ka qen momenti kur pas debattit pr rrugn me punonjsit e bashkis ai ka vrapuar n shtpi 500 metra larg lokalit ku po drekonin dhe mori automatikun. M pas e gjitha u kthye n masakr. Vllai i pronarit t lokalit tentoi tia hiqte armn nga dora, pasi Koxha qllonte pr ti vrar t gjith t pranishmit.

  Ndrkoh tre t vrarve u sht dhn lamtumira. N ceremonin e varrimit ishin t pranishm edhe stafi i bashkis s bashku me kshillin bashkiak, si dhe deputeti Prparim Spahiu. Bashkia Mat vendosi nj fond prej 1 milion lek pr shpenzimet e varrimeve pr tre viktimat q dje u shpalln Qytetar Nderi.

  Krimi ndodhi mesditen e t enjtes. Koxha u ka krkuar punonjsve t bashkis q t shtrojn rrugn deri afr shtpis s tij. Kjo ka sjell debat mes tij dhe punonjsve t bashkis dhe n nj moment shoferi i kamionins, Erzen Aliaj ka debatuar jasht lokalit me Kujtim Koxhn dhe e ka qlluar me shuplak.

  Nga ngjarja gjeti vdekjen n vend Mentor Hoxha, ndrsa Erzen Aliaj dhe Hamit Bui humbn jetn pak or pas ngjarjes. I plagosur mbeti dhe Astrit Hani, i cili po merr mjekim n spitalin e Burrelit dhe ndodhet jasht rrezikut pr jetn. Policia arrestoi 51-vjearin Koxha rreth nj or larg vendngjarjes, n nj ur n Burgajet. Pr kapjen e tij u vun n ndjekje 40 forca policie.

 10. #130
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Ne banesen e te riut qe u grabit dhe me pas u vra ne Tirane | ABC News Albania
  ABC News Albania
  Published on Oct 12, 2018
  Grabitet n banes dhe qllohet pr vdekje me thike nj i riu brenda baness s tij n zon e Yzberishtit n Tiran. ABC Nes ishte brenda baness s 30-vjearit Holdi Hajadari, ku edhe provat e krimit jan ende t prezent n vendin ku ndodhi ngjarje.

  Holdi Hajdari u grabit dhe qllua pr vdekje n banesn e tij. Ngjarja e rnda u shnuan n kryeqytet mbrmjen e s enjtes n zonn e Yzberishtit. 30-vjeari u qllua me thik nga nj person i identifikuar nga policia, pasi dyshohet se babai i tij, emigrant n Greqi i kishte drguar para.

  Kto jan pamjet e regjistruara nga ABC News brenda baness s 30-vjecarit, i cili jetonte i vetm.

  N kt kulet t hedhur n mes t korridorit, dyshohet se i mbante parat viktima. Grabitsi i dyshuar me inicialet, M.S., u shpall n krkim nga policia, teksa mendohet se ai sht kontigjent dhe banor i zons.

  Ktu ka qen duke konsumuar lnd narkotike Holdi Hajdari dhe disa nga miqt e tij, dhe m pas u qllua pr vdekje me thik duke humbur jetn n spital, raportoi nga banesa e viktims, gazetari Andi Qosja.

  N kushte t vshtira, i riu ishte braktisur nga pjesa tjetr e familjes, ndrsa banesn e kishte kthyer n nj qendr pr prdorimin e drograve t forta. Kjo sht rruga q ka prshkruar viktima pr ti shptuar vdekjes. Njolla gjaku ka kudo edhe prgjat rrugs kruesore Babi Rui ku edhe ka mbrritur pothuasje pa ndjenja Holdi Hajdari.

  Njeri pa njeri. Nna i kishte vdekur, babai n Greqi, ja si e shikoni gjendjen katastrofike. Gjynah. Duhen marr masa. Njeri pozitiv n t gjitha ant, e them seriozisht, tha nj banor i zons.

  Vetm nj zhurm kam dgjuar un, po thash ndonj kalimtar q brtet rrugs, i pir dhe se vum r, tha nj tjetr.

  Pr ngjarjen e rnd shum persona jan shoqruar n komisariatin e policis nr.6 n Tiran, ndrsa personi i dyshuar i krimit sht n arrati./abcnews.al


 11. #131
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Ora News - "Stresi" pjes e nj grupi kriminal, arrestohet me kokain e arm n hotel
  Ora News Lajme
  Publicera 17 okt. 2018
  Subscribe n Ora News ktu http://bit.ly/1s5j7UT

  Ka prfunduar n prangat e policis kngtari Arkimed Lushaj, 31 vje, lindur n Tropoj dhe banues n Tiran. Policia thot se kngtari i njohur ndryshe si "Stresi" sht pjes e nj grupi kriminal q trafikonin drog.

  Ndaj tij, Gjykata e Shkalls s Par Tiran ka vendosur sot masn e siguris "arrest me burg" n lidhje me veprn penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje t armve luftarake”.

  "Ndalimi i ktij shtetasit u b pas nj hetimi disa mujor n bashkpunim me Prokurorin pran Gjykats s Shkalls s Par Tiran me metoda speciale t hetimit q jan kryer n funksion t nj grupi kriminal q operon n Tiran n lidhje me aktivitetin e kundraligjshm me tendenc “Trafikim narkotiksh” dhe “Krimeve kundr personit'", thuhet n deklarat.

  Policia thot se gjat arrestimit t ktij shtetasi n ambientet e nj hoteli n zonn e Linzs, i jan gjetur dhe sekuestruar n cilsin e provs materiale nj sasi e vogl lnde narkotike e dyshuar kokain, nj arm zjarri pistolet e tipit “Pjetro Beretta” , si dhe 12 fishek t modelit 7.65 mm.

  N komunikat thuhet gjithashtu se "Forca e Ligjit n veprim v n pranga nj nga antart e nj grupi kriminal q operon n Tiran n lidhje me aktivitetin e kundraligjshm me tendenc “Trafikim narkotiksh” dhe “Krimeve kundr personit”.

  Pr m shum lexoni n: http://oranews.tv/article/shoqerohet-...
 12. #132
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Prgjimet fundosin Stresin, dalin pamjet e arrestimit n hotel - News, Lajme - Vizion Plus
  Vizion Plus TV
  Published on Oct 18, 2018
  http://www.vizionplus.tv
  https://facebook.com/VizionPlusTV
  https://twitter.com/VizionPlusTV
  Policia e Shtetit publikoi videon e momentit t arrestimit t Arkimed Lushajt mbrmjen e s mrkurs.Kngtari i muzikes hip hop i njohur ndryshme me pseudonimin Stresi u arrestua nga forcatr e rendit teksa ndodhej n nj hotel n Tiran n shoqrin e nj vajze 20 vjecare.Djali i Sali Lushajt, ish truproja I Berishs u gjet me nj pistolete q e mbante pa leje dhe nj sasi kokain.Burime nga policia bn t ditur se ai mbahej nn vzhgim dhe prgjohej prej muajsh q nga koha kur ishte kapur srish pr drog.Tani mesa duket pr Stresin, policia e shtetit dhe prokuroria kan provat e duhura pr t ngrijtur dhe faktuar akuzat n gjyq.N fakt kjo sht e disata her q Arkimed Lushaj prfundon I arrestuar, teksa pak koh m par u b protagonist I hedhjes nga kati I dyt I komisariatit duke u arratisur.


 13. #133
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Vrau me thik 16-vjearin n Fier, vetdorzohet n polici autori

  News24 Albania
  Published on Oct 18, 2018
  Copyrighted by News24 Albania
  Per me shume video,lajme vizitoni website http://balkanweb.com 14. #134
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,164
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  E hengre keq kesaj radhe mo stresi lol
  Silence is golden.

 15. #135
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus
  'Pa Gjurm'- Dshmia tronditse/ Albano Xhaferri e goditn me cekic n kok dhe m pas u gropos

  Report TV
  Published on Oct 19, 2018
  VLORE - Megjithse n dosjen penale t prokuroris s Vlors jan disa emra t njohur t bots s krimit, zhdukja e Albano Xhaferit n Vlor, vetm nj muaj pasi ai ishte kthyer nga Belgjika, ka sjell prshtjellim t hetimit t ksaj dosje dhe prej disa muaj shtje sht pa autor. Pr llogari t ksaj shtje, nj person i arrestuar me urdhr t prokuroris s Vlors n 3 gusht 2018 i quajtur Alfred Sulaj, dyshohet se ka dijeni mbi rrethanat e vrasjes dhe zhdukjes s kufoms s Albano Xhaferit, por megjithse ndaj tij jan ngritur dy akuza, ai nuk ka pranuar t bashkpunoj me drejtsis.

 16. #136
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus
  Report Tv - Laboratori n Has/ Itinerari i opiumit Afganistan-Kosov-Shqipri
  Report TV
  Published on Oct 20, 2018
  24 or pas zbulimit t laboratorit t heroins, Njsia Operacionale e Policis s Shtetit, "Forca e Ligjit" sht larguar nga fshati Brnog i Hasit. Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta, u shpreh se krahas 5 t arrestuarve, nga t cilt t identifikuar jan Xhevit Shuti, djalin e tij t mitur A.Shuti, Mustaf Shutin, babai i Xhevit Shutit si dhe efektivin e zjarrfikses, Flamur ela, policia sht n krkim edhe t 5 personave t tjer, pasi dyshohet pr nj rrjet trafiku ndrkombtar. I arrestuar sht edhe A.Hoxha, por nuk dihet ende se cila sht lidhja e tij me kt ngjarje. Daja i Xhevit Shutit i cili mbrriti n kt fshat nj dit pas operacionit, sht shprehur se nuk kishte pasur dijeni pr at q bnte nipi i tij.

  Nuk di asgj. Ne nuk dim asgj.

  Daja i Xhevit Shutit

 17. #137
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  Operacion per kapjen e Kelmend Balilit ne Shkoder
  RTV KLAN
  Published on Oct 21, 2018
  Nj informacion i marr n rrug operative se Kelmend Balili ndodhet n Shkodr, vuri n lvizje forcat speciale t cilat u nisn nga Tirana drejt qytetit t veriut tre net m par.

  Rreth 30 trupa nga m t przgjedhurit t mbshtetur nga Policia e Shkodrs, kontrolluan disa lokale n qendr dhe nj hotel luksoz. Por nga operacioni nuk pati asnj rezultat.

  Ose informacioni ishte i pasakt, ose Kelmend Balili kishte mundur t largohej n koh derisa forcat speciale t Tirans nisn aksionin, i tha Tv Klan nj burim brenda policis.

  Jan kontrolluar edhe pikat kye n segmente ku mendohej se lvizte Balili, por asgj nuk u arrit. Sipas t njjtave burime, informacioni i marr nga policia thoshte se Kelmend Balili ndodhej n Shkodr prej disa ditsh. Aksioni pr kapjen e tij u organizua brenda 2 orsh.

  Kto jan pamjet e kontrolleve t policis pikrisht natn kur krkohej Balili. N kt aksion ra rastsisht n pranga nj i ri i armatosur. Pr njeriun e cilsuar si Eskobari i Ballkanit sht vendosur edhe nj shprblim prej 5 milion Leksh, por deri tani nuk ka asnj sinjal se ku ndodhet ai.

  43-vjeari prej m shum se 2 vitesh vijon arratin, ndrkoh q mbetet nj nga personat m t krkuar n vend. Balili, i akuzuar pr trafik ndrkombtar droge, n krkim dhe i dnuar n Greqi, i ka shptuar t gjitha operacioneve t organizuara nga policia pr kapjen e tij.

  Pak dit m par ishte vet Kryeministri Rama q krkoi arrestimin e Balilit duke e konsideruar si nj mosarritje t puns s policis.

  Tv Klan

 18. #138
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Ora News - Arrestohen vllezrit Avdyli n Shijak, krkime pr Lul Berishn e Klement Balilin


  Ora News Lajme
  Published on Oct 21, 2018
  Subscribe n Ora News ktu http://bit.ly/1s5j7UT
  Teksa n Durrs vijon operacioni pr arrestimin e antarve t bands s heroins s Shijakut, ku u arrestuan vllezrit Avdyli, msohet se pjes e ksaj dosje sht edhe nj urdhr arresti pr Lul Berishn.

  Policia e Shtetit ka shkuar n banesn e tij pr ta arrestuar, por nuk e ka gjetur pasi sht arratisur, ndrsa dyshohet se ka pasur dekonspirim t operacionit.

  Ndrkoh FNSH ka rrethuar rethuar Sarandn n nj operacion pr arrestimin e Klement Balilit. Jan ushtruar kontrolle n banesat e familjarve t tij. Kontrolle jan kryer dhe n fshatin Stjar, ku jan shoqruar disa persona.

  Pr arrestimin e Balilit jan realizuar 12 operacione deri m tani, t cilat kan dshtuar pr shkak t dekonspirimit.

  Kontrolle nga policia jan kryer dhe n Vlor, Tiran dhe Lezh.

  Pr m shum lexoni n: http://oranews.tv/article/lul-berisha...

 19. #139
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  Vrasja n ish Bllok/ Arrestohet Redi Popesku, prishi provat | ABC News Albania
  775 views  ABC News Albania
  Published on Oct 21, 2018
  Ka prfunduar n prangat e policis, 40 vjeari Redi Popesku, n lokalin e t cilit ndodhi prplasja me arm mbrmjen e 4 tetorit n ish Bllok.
  Policia e Tirans konfirmon se Popesku, u arrestua pr veprn penale Veprime q pengojn zbulimin e t vrtets.Ai akuzohet se ka fshehur armn e njrit prej pjesmarrsve n krim.

  Redi Popeskut, pronari i lokalit ku ndodhi masakra e ish Bllokut u arrestua dy jav pas ngjarjes, pasi ka fshehur provat dhe ka dhn dshmi t rreme.
  40-vjeari u ndalua me vendim gjykate dhe dyshohet se ka fshehur armn e Ervis Martinaj dhe ka penguar hetimin n zbardhjen e t vrtets pr vrasjen e Fabiol Gaxhas m 4 tetor.
  N lokalin Popeskut mbetn t plagosur edhe Eljo Hato e Ervis Martinaj, ndrsa autor i dyshuar i ngjarjes sht komando Merviol Bilo. Prve ushtarakut Bilo dhe Fabio Alushi, n krkim jan edhe Ervin Mata, dhe dashura e tij Elvana Gjata. Kngtarja dyshohet se ka qen molla e sherrit pasi, viktima Gaxha e kishte ngacmuar disa dit para se t nodhte krimi n nj nga lokalet e nats n Tiran. Kt fakt e pohoi edhe n dshmin e para dhn oficerve t policis Redi Popesku. Ervin Mata dhe Ervis Martinaj ishte takuar sipas deklarimeve t pronarit n lokal Monopol pr t sqaruar at konflikt, por situata doli nga kontrolli duke, ln nj t vdekur dhe dy t plagosur. Hetuesit kan zbuluar se, nj pjes e deklarimeve t Redi Popeskut nuk prputheshim me pamjet filmike q ishin fiksuar nga jasht dhe brenda hollit t lokalit. Ende nuk sht zbuluar se kujt i prket arma e gjetur n lokal, pasi 40- vjeari Pepesku, fillimisht pohoi se ishte e tij, por ka dyshime se i prket Ervis Martinajt, personi q mbeti plagosur me nj plumb n qaf. Pronari sipas dshmis s tij dispononte edhe leje pr t mbajtur arm, por kjo gj nuk e ka ndihmuar ti shptoj prangosjes. Pas ngjarjes Geldo Hoti u arrestua n tentative pr tu larguar nga vendi yn npmjet piks s Kalimit Kufitar t Kakavijs ndrsa, Ervis Martin sht n mas sigurime arrest me burg 30 dit i shtuar n Spitalin e Burgut dhe me burg paafat sht i plagosur tjetr, Eljo Hato.

 20. #140
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,396
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  N pranga pr korrupsion, uko do transferonte vrassin me pages


  News24 Albania
  Published on Oct 21, 2018
  Copyrighted by News24 Albania

  News24 ka msuar se cili ishte i dnuari pr t cilin ish-drejtori i Burgjeve, Arben uko, mori para pr ta transferuar.

  Burimet bjn t ditur se Arben Cuko mori nj shum parash dhe nj makin, n kmbim t transferimit t Olsi Karagjozit. Por transferimi ka dshtuar dhe korrupsioni i ish-drejtorit ka dal n drit.


Faqja 7 prej 9 FillimFillim ... 56789 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •