Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 163
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  TV HANA: Lazarat, dita e pest e aksionit policor

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Prangoset autori i vrasjes s trefisht n Vlor - News, Lajme - Vizion Plus

  Forcat RENEA i dhan fund arratise tre vjeare te Delin Hajdaraj, autorit te masakrs se korrikut 2013 n nje nga plazhet e ujit te ftohte ne Vlore. I dnuar me burg prjet ne mungese per vrasjen e trefishte, Hajradarj 26 vjear kishte mundur ti shptonte policis per nje kohe te gjate. Ai u zbulua nga policia e Vlors n katin e katrt t ktij pallati. N zonn e Ujit t Ftoht, apartament te cilin e kishte marr me qra q prej gushtit t vitit te kaluar. Policia thirri forcat speciale per ndihme, pasi Hajdaraj konsiderohet person me rrezikshmri te larte. Operacioni per kapjen e tij u zhvillua mbrmjen e te enjtes rreth ors 20:30. Trupat RENEA munden ta prangosnin brenda ne shtpi, ku 26 vjecari nuk beri rezistence. Burime te policis sqaruan se Delin Hajdaraj kishte edhe dy shtpi te tjera me qera, ku fshihej ne kohe te ndryshme. Gjat kontrollit t ushtruar n nje banese n zonn e Plazhit t Vjetr policia gjeti dhe sekuestroi; nj arm zjarri, nj silenciator, nj krehr t mbushur me fishek, 37 fishek dhe 2 aparate celular. Ngjarja e rnd per te ciln akuzohet Delin Hajdaraj ndodhi pasditen e 28 korrikut 2013. Ai ishte thirrur ne ndihme nga shoku i tij Leo Osmenaj per nje konflikt me disa djem ne plazh. Hajdaraj qlloi me breshri kallashnikovi mes pushuesve, duke shkaktuar tre viktima mes tyre: Sokol Isufaj, Diana Ademi dhe Serdi Bajlozi.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Report TV - Video ekskluzive e atentatit t bujshm n Vlor n 1 Tetor ndaj Ferdinand Llanaj

  eport TV siguron videon ekskluzive t atentatit n Vlor n 1 tetor t ktij viti, ku mbetn t plagosur Ferdinand Llanaj, Dritan Bega si dhe nj 8-vjear.
  Ky sht momenti kur makina Benz e Ferdinand Llanajt afrohet pr tu futur n rrugn Transballkanike, ndrkoh q nj automjet BMV i pret rrugn.
  N kt ast nisin t shtnat nga makina BMV, ku dallohen dy persona t cilt qllojn me kallashnikov.
  Nga video q Report TV disponon duket Ferdinand Llanaj i cili ndodhet n vendin e pasagjerit, hap dern dhe del nga makina pr ti shptuar plumbave.
  Edhe Dritan Bega braktis makinn dhe shikohet teksa rrotullohet n rrug dhe fshihet n krah t automjetit Benz.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Banda q po plakit e mban peng Shqiprin. Salushi, Lilushi, Lulushi, Edushi dhe Monushi


 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Kush e vrau gjyqtarin Konomi? Rrfehet Julian Sinanaj: Urdhri u dha nga Durrsi

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  5 Gangsterat me te rrezikshem Shqiptare gjat vitit 1997..

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  Pr her t par n vendin ton sht realizuar nj studim i plot mbi grupet dhe familjet kriminale. Studimi i zhvilluar me mbshtetjen e fondacionit "Shoqria e Hapur pr Shqiprin", nxjerr n pah se thuajse n t gjitha qytetet kryesore t vendit ka grupe t strukturuara kriminale, t cilat kan kontroll territori dhe jan fokusuar kryesisht n trafikun e narkotikve, gjobvnien dhe mbledhjen e borxheve. Jan zbuluar rreth 40 grupe dhe familje mafioze, ku nj pjes e madhe dyshohet se jan t lidhura me biznesin apo edhe me segmente t shtetit. N Tiran mendohet se veprojn prej shum vitesh, t paktn 3 organizata kriminale shum t fuqishme. Organizata e par i ka fillimet q n 1994-n dhe aktiviteti i saj sht pastrimi i t ardhurave kriminale t mafies ndrkombtare. Organizata e dyt dyshohet t ket t paktn 27 antar dhe ka si objekt kryesor trafikun e narkotikve, gjobvnien dhe mbledhjen e gjobave pr t trett. Organizata e tret hamendsohet t jet m pak n numr dhe m pak aktive, por me investime t rndsishme n fushn e minierave. N Shkodr veprojn t paktn 4 familje t mdha, t cilat jan prfshir n aktivitete kriminale, kryesisht n trafikun e narkotikve, armve dhe qenieve njerzore. Nga ekspertt mendohet se Shkodra mund t jet hambari i ardhshm i rritjes s kanabisit. N qytetin e Durrsit diskutohet q t ken investime shum grupe kriminale, t cilt vijn nga i gjith vendi, duke shrbyer edhe si pik takimi apo edhe strehimi pr shum prej tyre. Mendohet q n Durrs aktualisht t jet riaktivizuar nj organizat kriminale e drejtuar nga individ me preedent t mparshm penal dhe gjithashtu vepron nj familje e njohur n botn e krimit. Karakteristik e grupeve kriminale t qytetit t Vlors sht se n dallim nga grupet t cilat ishin aktive n vitin 1992-1999 nuk ka m territore t ndara. Vihet re q vrasjet n qytetin e Vlors jan t shumta dhe kto vrasje n prgjithsi nuk jan pr shtje territori, por pr zonat e influencs n rrjetet ndrkombtare t narkotikve dhe armve n vendet e BE-s. Grupet kriminale n Fier, n ndryshim nga qytetet e tjera, bazohen jo vetm n lidhje gjaku dhe shoqrore, por mbi t gjitha n lidhje komunitare, komuniteti kosovar dhe am. S fundimi ka dyshime se drejtues organizatash kriminale n vendet e BE-s kan investuar n kt qytet t ardhurat e tyre kriminale dhe se po zgjerojn ndjeshm influencn e tyre edhe pran partive politike. Berati mendohet t jet nj qytet ku krimi i organizuar ka investuar pr nj koh t gjat dhe vazhdon t jet aktiv. Dyshohet se organizatat kriminale n kt qytet jan kryesisht lokale, t mbshtetura n lidhje t forta familjare dhe shoqrore. Edhe qyteti i Elbasanit vazhdon t mbetet nj pik e nxeht, ku aktiviteti i krimit t organizuar vazhdon t jet prezent, edhe pas shkatrrimit t dy bandave famkeqe t Mandels dhe Tan Kateshit. E vrasjet seriale q nisn n 2016-n e faktojn kt. E ndryshe nga qytet e tjetra, ktu ka nj specifik, pasi nj trend i rrezikshm po vrehet n kt qytet. Organizatat e grupeve kriminale n qytet po imitohen nga grupe t rinjsh n zonat rurale.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Publikohen pamjet e perplasjes ne Elbasan, si Audi i blinduar goditi makinen e policise

  TV ka siguruar videon e prplasjes n Elbasan pak dit m par, ku gjat nj aksioni t policis u godit mjeti i zv/drejtorit t policis s Elbasanit, Gjergji Oshafi.

  N pamje duket Policia e cila po shoqron nj makin pran tregut Agro-Ushqimor. Pikrisht n momentin q uniformat blu po largoheshin afrohet nj makin tip Audi e blinduar.

  Si mund t dallohet nga pamjet makina prpiqet t futet n brendsi t tregut Agro-ushqimor, por pikrisht n kt moment automjeti tip Golf e zv.drejtorit t policis s Elbasanit ecn mbrapsht duke u prplasur me Audin. Makina e blinduar vijon rrugn pr t futur n brendsi t tregut, por pikrisht n kt moment Polict qllojn n drejtim t Audit.

  Si mund t dallohet nga pamjet e siguruara nga Report TV jan 3 polic q qllojn n drejtim t makins, por fakti q sht e blinduar ka br q plumbat t mos deprtojn. 6 her sht qlluar n drejtim t makins, than burime pr Report TV.

  Makina Audi m pas futet n brendsi t tregut, ndrkoh q oficert e Policis hezitojn ta ndjekin.h?v=cmFUafYTd58


 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus


 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Ora News - Atentati n Sukth, dshmitart: Viktimat u shprfytyruan/ Kujdes pamjet e rnda

  Kamerat e siguris, tabulatet e telefonave te viktimave dhe verifikimi i tabulateve t kundrshtarve t tyre pritet t hedhin drite mbi ekzekutimin e Ervin Dalipajt dhe Xhino Dautajt n Sukth t Durrsit.
  Grupi hetimor, i prbr nga prokuror dhe ekspert t krimeve t rnda, kan sekuestruar katr kamera t bizneseve q ndodheshin n afrsi t vendit t ngjarjes nga ku pritet t identifikohet automjeti me t cilin lviznin autort e krimit t dyfishte.


 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Report TV - Djali i policit n Gjirokastr vret dhe plagos nipat e gruas s Alikos

  Nj vrasje me arm zjarri ka ndodhur mesditn e s marts n Gjirokastr ku sht vrar me arm zjarri Dorian Lluka 29 vje dhe sht plagosur vllai i tij, Birbil elo Lluka, 31 vje q jan edhe nipat e gruas s ish-kryekomunarit t Lazaratit, Dasho Aliko.

  Autori i krimit t dyfisht sht kryer nga djali i nj punonjsi policie q sht edhe kushri me viktimn e t plagosurin.

  Sipas policis s Gjirokastrs, ngjarja ka ndodhur n vendin e quajtur Kthesa e Andon Poit n t cilin sht gjetur i braktisur, automjeti tip Benz, me targa AA 006 IY me t cilin autori i krimit, Enerik Lluka 28 vje sht larguar nga vend ii krimit.

  T njjtat burime thon se, n vendngjarje jan sekuestruar gzhoja dhe jan fiksuar njolla gjaku.

  Policia ka mbrritur menjher n vendngjarje, ku ka br sigurimin e baness s autorit t dyshuar, me qllim parandalimin e prshkallzimit t mtejshm t ngjarjes si dhe ka br shoqrimin e disa personave pr tu pyetur n lidhje me rrethanat e ngjarjes.

  Grupi hetimor po punon pr zbardhjen e plot t ngjarjes dhe kapjen e autorit.


 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Subscribe n Ora News ktu http://bit.ly/1s5j7UT
  Nj atentat me arm zjarri ka tronditur qytetin bregdetar t Vlors. Ngjarja e rnd ka ndodhur mngjesin e sotm n rrugn Transballkanike pran nj karburanti, ku dy persona jan qlluar me bershri kallashnikovi nga persona ende t paidentifikuar.
  Dy personat q jan qlluar me arm zjarri kan qen n makinn Benz me targa VL 6368 C, ndrkoh n vendin e ngjarjes sht gjetur edhe nj pistolet.
  Gazetarja e Ora News, Jerola Ziaj na informon se pistoleta dyshohet se sht e nj prej personave t plagosur. N momentin kur kan filluar t shtnat mendohet se personi q ka pasur pistoletn ka dal nga makina pr t qlluar por m pas sht plagosur.
  T plagosurit jan Dritan Bega 52 vje dhe Ferdinant Llanaj 39 vje t cilt jan drguar n spital dhe ndodhen n gjendje t rnd shndetsore.
  39-vjeari Llanaj sht vllai i Alksandr Llanajt. njrit prej t dnuarve pr masakrn e oles n 7 prill 2015. Aleksandr LLanaj sht dnuar nga Gjykata e Apelit e Vlors me 35 vite burg.
  Ndrkoh msohet se n vitin 2011 sht vrar edhe Baftjar Llanaj, babai i Ferdinand Llanaj.
  Mendohet se autort kan dal nga nj makin, kan qlluar dhe m pas jan larguar, sqaron korrespondetja e Ora News.
  Policia ka mbrritur menjher n vendin e ngjarjes, ndrsa nuk dihen ende rrethanat si ka ndodhur ngjarja.
  Lexo me shume pr masakren e oles
  Njoftimi i Policis
  M dat 01.10.2017, rreth ors 09: 35, n rrugn Transballkanike, pran nj karburanti, nga persona ende t pa identifikuar sht qlluar me arm zjarri n drejtim t nj mjeti Mercedes Benz me targa VL 63 68 C.
  Nga t shtnat me arm zjarri kan mbetur t plagosur shetasit D.B., 50 vje dhe F.Ll., 39 vje
  T dmtuarit jan transportuar menjher pr t marr ndihm mjeksore n Spitalin Rajonal Vlor. 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Tema: Krimet monstruoze n Shqipri, prse ndodhin?


 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus


 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  3 aug. 2018

  Subscribe n Ora News ktu http://bit.ly/1s5j7UT
  Zbulohet nj baz q furnizonte me arm grupet kriminale dhe personat q merren me veprimtari kriminale.

  Operacioni i koduar "Baza" sht kryer nga Komisariati i Policis Nr.6, n bashkpunim me Specialistt pr Hetimin e Krimeve n D.V.P. Tiran dhe Prokurorin e Rrethit Gjyqsor.

  Policia ka arrestuar Ramazan A, 64 vje, banues n Tiran (i dnuar m par pr “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armve dhe municionit luftarak).

  "Ky shtetas kishte prshtatur banesn e tij n nj baz e cila iu shrbente grupeve kriminale apo personave q merren me veprimtari kriminale pr furrnizim me arm zjarri" informon policia.

  Sekuestrimi
  Gjat kontrollit t ushtruar u gjetn dhe u sekuestruan n cilsin e provs materiale :

  - 3 arm zjarri (automatik model 56 dhe dy pushk gjysm automatike).

  4 arm zjarri t montuara (3 snajpera dhe 1 arm sportive).

  - dy arm sportive.

  - municion luftarak i llojeve t ndryshme, silenciator dhe pjes t ndryshme armsh zjarri.

  Per arsye hetimi nuk bjm me dije t dhna t tjera.

  Materialet iu referuan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Tiran n ngarkim t shtetasit t lartprmendur pr veprat penale t “Mbajtja pa leje e armve lufarake dhe e municioneve” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armve t ftohta”, parashikuar nga nenet 278 dhe 279 t Kodit Penal.
  Pr m shum lexoni n:
  http://www.oranews.tv/article/tirane-...

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  ubscribe n Ora News ktu http://bit.ly/1s5j7UT
  Policia e Tirans ka shpallur n krkim Saimir Kolaverin si porosits t shprthimit me tritol n banesn e t dnuarit pr vrasje Gazmir Daci mbrmjen e 27 korrikut n Tiran.

  Burime zyrtare nga policia e kryeqytetit, than se Sajmir Kolaveri, dyshohet se ka porositur kundrejt pagess vendosjen e eksplozivit q shkaktoi vetm dme materiale.

  Shpallja n krkim sht br pas nj kontrolli q policia ka br n banesn e Kolaverit n Tiran ku i dyshuari nuk sht gjetur n shtpi.

  Objektiv i vendosjes s tritolit ishte shtpia e prindrve t Gazmir Dacit i cili sht dnuar me 35 vjet burg pr vrasjen e Valmir Kolaverit, djali i t shpallurit n krkim Sajmir Kolaveri.

  Ky i fundit sipas policis dyshohet se ka dashur t hakmerret pr sulmin e vitit 2015 ndaj dy djemve t tij ku njri mbeti i vrar e tjetri u plagos rnd duke mbetur i paralizuar prgjithmon.

  Eksplozivi n shtpin e familjes s Gazmir Dacit u vendos nj jav m par nga 23-vjeari Vilson Brahaj nga Kuksi i cili u la dje n burg pa afat nga Gjykata e Tirans.

  Ai pranoi se ishte paguar pr vendosjen e tritolit nga persona q pretendonte se nuk i njihte.

  Gjat dshmis n gjykat Brahaj pretendoi se porositsi i kishte premtuar 5 mij euro duke i thn se banesa ku do ndodhte shprthimi ishte e tij dhe se ngjarjen, po e sajonte pr t krkuar azil jasht Shqipris, por sipas hetimeve t policis dhe Prokuroris s Tirans, ngjarja dyshohet se ka lidhje me serialin e hakmarrjes mes familjeve Daci dhe Kolaveri t nisur n nntor 2015.

  Gazmir Daci ndodhet n burg i dnuar si autor i vrasjes s Vaimir Kolaverit, plagosjes s Robert Kolaverit dhe krcnimit t babait t tyre Saimir Kolaveri.

  N shenj hakmarrje pr kt ngjarje t ndodhur n Kamz, Daci u b objektiv i nj sulmi me snajper n burgun e Vaqarrit por shptoi pasi autort e ngjarjes goditn gabimisht nj person tjetr. Dyshohet se piknisja e konflitkeve mes Gazmir Dacit e Valmir Kolaverit ka ndodhur jasht Shqipris gjat kohs s qndrimit t tyre n emigracion.

  Operacioni per arrestimin e Vilson Brahaj u kodua "Pagesa".
  Pr m shum lexoni n:
  http://oranews.tv/article/identifikoh...

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Kamerat e nj karburanti n zonn e Fush-Krujs ku u gjet i vrar e i djegur 57-vjeari kosovar, kan fiksuar edhe nj person tjetr pran vendit t ngjarjes.  Burime nga policia than se pas marrjes n pyetje t disa dshmitarve, kan par nj person t largohet nga vendi ku u gjet makina e djegur. Ve ksaj m hert automjeti i djegur sht fiksuar nga kamerat e nj karburanti pran zons. Pas kqyrjes s pamjeve filmike hetuesit than se 57-vjeari nuk udhtonte i vetm dhe se me t ka qen nj person tjetr.  Ndonse ende nuk jepen t dhna t tjera policia po punon pr zbardhjen e identitetit t tij dhe marrjen n pyetje.  Deri m tani, dyshohet se viktima sht Xhavit Osmani, 57 vje nga Vushtria, por do t jen analizat ADN-s ato q do t prcaktojn sakt identitetin e tij.  Nga dyshimet e para hetuesit mendojn se viktima sht qlluar n kok me arm zjarri dhe m pas trupi sht djegur brenda automjetit.  Sipas t dhnave t policis kosovare makina tip Volksvagen Toruan sht n pronsi t Xhavit Osmanit i cili ka hyr n Shqipri para nj jave nga pika e kalimit kufitar t Morinit ndrsa familjart e tij e kan denoncuar t zhdukur.
 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus


  Opinion - Misteri i toyota-s me miliona euro! (25 qershor 2018)

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus

  Vrases me uniforme policie pjesa 1


 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Tmerri nga banda e policve - News, Lajme - Vizion Plus  Vrases me uniforme policie 2

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •