Situata ku ndodhet sot Shqipria sht m alarmante se kurr! Jemi de jure n gjendje t jashtzakonshme. Gjat gjith viteve t shtetit demokratik shqiptar nuk ka ndodhur asnjher t mbetemi pa Gjykatn Kushtetuese. Madje as n vitin e mbrapsht 1997 nuk ka ndodhur nj gj e till.

Sot t drejtat e njeriut n Shqipri nuk kan m garanci judirike. Kushtetuta mbetet vetm nj letr e shtypur q nuk ka asnj vler nse nuk kemi nj gjykat pr ta mbrojtur at. Organizatat q mbrojn t drejtat e njeriut nuk kan ku t trokasin nse t drejtat e njeriut shkelen n mes t dits. Shembulli m domethns sht ligji pr godinn e Teatrit Kombtar, nj ligj ky q synon kalimin e pasuris publike te persona privat q veprojn n partneritet me pjesn tjetr t shtetit (at pa Gjykat Kushtetuese). Pr kt ligj po ngrihen shqetsime legjitime q sht miratuar n shkelje t plot t autonomis s pushtetit vendor dhe n shkelje t barazis s shtetasve n tendera dhe ankande publik. Dhe ky ligj sht thjesht nj shembull i rradhs. I vetmi institucion demokratik q ka kompetenc pr t dgjuar kto shqetsime dhe pr t frenuar aventurn antikushtetuese sht Gjykata Kushetutese. Por kjo gjykat sot sht nj ngrehin e zbrazur nga pushteti q duhej t kishte. Prgjegjsi ka Kuvendi q me nj munges t theksuar pjekurie ka miratuar ligje pa menduar pasojat, sic jan dispozitat q ventingu nuk i shkarkon gjyqtart por vetm i pezullon ata, duke krijuar situatn absurde ku gjyqtart nuk marrin dot vendime, por edhe nuk zvendsohen dot. Ky Kuvend sot po shkon m tej, duke miratuar ligje t till antikushtetues me perversitetin q e di se cpasoja ka prodhuar dhe po gjen rastin ti shfrytzoj ato pr keq, duke na kujtuar shprehjen ujku mjegull do. Prgjegjsi ka edhe Presidenti i Republiks q nuk ka br presion pr procesin e emrimit t antarve t rinj n Gjykatn Kushtetuese dhe do jet m shum prgjegjs nesr nse nuk do t thrras Kuvendin n sesion t jashtzakonshm. Prgjegjsi kan edhe organet e vetingut q nuk po marrin ende n shqyrtim kandidatt e rinj pr antar t Gjykats Kushtetuese, ndrkoh q po merren me kshilltart e gjykatave dhe me prokuror rrethesh q kan nj rndsi t dors s dyt. Prgjegjsi kan edhe deputett e opozits q nuk po propozojn asnj amendament pr t riparuar situatn dhe cmpihen vetm me disa deklarata televizive. Prgjegjsi kan edhe ndrkombtart q mbshtetn reformn, t cilt kan rn n gjum, ndrkoh q nj vit m par shtynin fort miratimin e pakets s ksaj reforme q sot rrezikon t dshtoj. Prgjegjsi kan edhe t gjitha ato media q nuk bhen pjes e ktij shqetsimi.

Krkojm urgjentisht q Kuvendi dhe Presidenti i Republiks t mos bjn asnj dit pushim dhe t rivendosin rendin kushtetues n vend. Krkojm urgjentisht nga Ambasada e SHBA, q prmes zyrs s specializuar t OPDAT, dhe Bashkimi Evropian, q prmes zyrs s specializuar EURALIUS, t propozojn zgjidhje dhe t bjn t gjith presionin e duhur q kjo situat t zgjidhet sa m shpejt, qoft edhe prmes marrjes s masave t prkohshme sic u veprua n rastin e Prokurorit t Prgjithshm.

Nj vend pa rend kushtetues t garantuar prmes institucioneve rrezikon grushtin e shtetit nga pushteti ekzekutiv dhe sponsort e atyre q nuk po kalojn vet n t njjtin veting si gjyqtart. Nj vend i till rrezikon t bhet laboratori i ideve m t mbrapshta q mund t prodhoj medja e pangopur e disa pushtetarve t zgjidhur nga zinxhiri kushtetues.

Res Publica