Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,162
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Kundrshton dhe fyen policin, arrestohet kryetari i degs s PD n Gramsh/VIDEO

  Kreu i degs s PD-s, Elmaz Haruni sht ndaluar nga policia. Sipas bluve, Haruni po i jepte makins n gjendje t dehur dhe nuk iu prgjigj thirrjes s policis pr t ndaluar.  Ndalohet kryetari i degs s Partis Demokratike n Gramsh Elmaz Haruni. Burime pr Report Tv bjn me dije se ndalimi i tij lidhet me kundrshtimin q ka shfaqur ndaj policis rrugore.

  Ende nuk dihen shkaqet e sakta t situats s krijuar me efektivt e rrugores, por Z. Elmazi nuk i sht prgjigjur thirrjs s bluve per t ndaluar, ka ka sjell m pas edhe ndalimin e tij.

  Sipas informacioneve paraprake ngjarja ka ndodhur rreth ors 20:00 dhe n makin kan qn tre persona. Ndrkoh nj reagim ka ardhur nga ana e PD-s, t cilt pretendojn se sht shoqruar me tendenc. Rreth ors 21:00, Haruni sht transferuar n ambjentet e policis Elbasan.
  Pas ngjarjes ka reaguar deputeti i PD, Boi i cili akuzon qeverin Rama se nderon kriminelt, ndrsa arrestoi Elmaz Harunin dhe sekretarin organizativ t ksaj dege me pretekstin se nuk kishte vendosur rripin e sigurimit.

  Ditn e zhvillimit t Aktivit t degs s Partis Demokratike, me pretekstin e mosvnies s rripit t sigurimit, policia private e Edi Rams dhe Fatmir Xhafajt arreston Kryetarin e PD Gramsh Elmas Harunin dhe sekretarin organizativ t ksaj dege.
  Ndrkoh q kriminelt, trafikantt, tutort nderohen dhe bjn ligjin kudo, shqetsimi i policis s kriminalizuar na qenkan drejtuesit politike t PD, t dy me profesionin e msuesit.
  Ky sht nj arrestim i pastr politik dhe dshmi e dorzimit t policis para krimit dhe trimrimit t saj pa arsye para qytetarit.


  Luciano Boci
  fl.mi./b.ha.
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,162
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Kundrshton dhe fyen policin, arrestohet kryetari i degs s PD n Gramsh/VIDEO  Keta jane njerezit qe pretendojne te vine ne pushtet, dhe te qeverisin atdheun...
  Silence is golden.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •