Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 67 prej 67
 1. #61
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Histori prball detit " N QEPARO" - Fshatrat e Shqipris

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Fshatrat e LABINOTIT, ku qytetrimet mbulojn njra-tjetrn – Fshatrat e Shqipris

 3. #63
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Fshati q jeton vetm nga peshkimi, ZOGAJ n Shkodr - Fshatrat e Shqipris
  23 maj 2020  Nuk ke se si mos t ndalesh n SHIROK, rrugs pr n fshatin q do t marr vmendjen sot dhe t shohsh mozaikun e shtitores me motive t qilimit duke respektuar traditn e zons. Ajo q t habit ve natyrs sht dhe vila e ndrtuar m 1930 nga mbreti Ahmet Zogu. Por kur shkon n ZOGAJ, far historie mson? 't sheh syri? Ilnisa Agolli na rrfen jo pak, n fshatin kufitar ku dikur ishte nj zon e ndaluar prej ku kontrrolloheshin imtsisht vizitort. I njohur ndryshe dhe si fshati i peshkatarve, rrz Taraboshit, nj fshat prej guri q t mrekullon pr nga bukuria ktu ndjehesh keq q pas nj dreke t shijshme krapi t kthehesh pas. mimet jan t lira, por a ke ku fle? Po Xhamia e ZOGAJ, 'histori mbart? Si jetohet ktu? 'thon banort?

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Lura, mrekullia q duhet shptuar - Fshatrat e Shqipris
  30 maj 2020

 5. #65
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Fshati n Zadrim, i ngritur mes besimit dhe agroturizmit: TROSHAN - Fshatrat e Shqipris

  Mes historis, kulturs dhe kulinaris gjendet n zemr t Zadrims fshati Troshan. As 15-t km nga qyteti Lezhs, ktu mund t vizitoni kolegjin e Troshanit, nj nga qndrat m t rndsishme t provincs franeskane n Shqipri. Por, Ilnisa Agolli, do t na tregoj dhe kishat e vjetra aty, fermat dhe si mbrrin produkti tek klienti. N Troshan, ha dhe fle mir. Por ku? Fshati, si sht? Po banort? Shihni episodin e plot n "Fshatrat e Shqipris".

 6. #66
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh
  Trthore e Kuksit dhe masakrat serbe n fshatrat kufitare Fshatrat e Shqipris
  Top Channel Albania

  Ilnisa Agolli na udhton n Trthoren plot ngjarje. Nga mirsia e bjeshkve dhe mbarshtimi bagtive, tek historia e madhe ku gjurmt e tmerreve q kan par kto fshatra mesa duket kan mbetur ende. Njihuni me to.

 7. #67
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Novoseja e Kuksit, djegur e vrar nga serbt po kurr e gjunjzuar - Fshatrat e Shqipris  Top Channel Albania

  Ilnisa Agolli, na prezanton me Novosejn e Kuksit n ciklin Fshatrat e Shqipris. Fshati q sht djegur e vrar nga serbt. Fshati q sht djegur dhe pushkatuar nga komunistt, por kurr i gjunjzuar. Nj nga fshatrat m fetar, pa krime dhe vese n Republikn e Shqipris. Me njerz q t mbeten n mend, puntor, t urt e t dashur. Fshat human me histori shum.

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •