Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,526
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Fshatrat e Shqipris- Peshtani, mes turizmit malor dhe historik
  9,569 views•Premiered Mar 4, 2019

  Top Channel Albania
  818K subscribers
  Peshtani, sht ndalesa q gazetarja Ilnisa Agolli promovon kt her n kanalin e YouTube t Top Channel. Nj fshat, i cili gjendet n qendr t nj prej grykave m t mdha n Ballkan: asaj t Klcyrs, 13- t km t gjat.

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,526
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Vithkuqi q nuk njohim, i bekuar dhe i harruar - Fshatrat e Shqipris
  10 528 visningar•Hade premir fr 14 timmar sedan

  Top Channel Albania
  825 tn prenumeranter
  Ilnisa Agolli, sot na on 25 km larg qytetit t Kors, n Vithkuq. N fshatin e 24 lagjeve dhe kishave. T monumenteve kulturore, ikonave dhe ikonostasve. Ngjarjet dhe figurat historike ktu, i kalojn prmasat e nj fshati-qytet. N Vithkuq peisazhet jan mahnitse dhe ezmat plot 100. Ka dhe nj kish e cila ruan eshtrat e t vdekurve. Po ’thon vithkuqart? Si e ndjejn veten? T bekuar apo t harruar? Ndiqni episodin e plot pr m shum.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,526
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh
  Tkurrja e Shqipris” - Brenda pak viteve, vendi yn do t ket rreth 1 milion banor - Top Story
  47 109 visningar•8 okt. 2019

  Top Channel Albania
  829 tn prenumeranter
  Ky dokumentar flet pr rrudhjen e Shqipris n aspektin demografik, si pasoj e emigracionit dhe rnies s numrit t lindjeve.

  Brenda 5 viteve t fundit, nga Shqipria jan larguar mbi 500 mij banor.

  Top Story udhtoi pr n qytetet si: Kuks, Gjirokastrr dhe Kor, n disa nga fshatrat e tyre pr t pasqyruar kshtu numrin e banorve n kto fshatra, si ka qen dhe se si sht n ditt e sotme, gjendjen sociale dhe ekonomike t tyre!

  Prmes intervistave dramatike t siguruara n kto fshatra, shfaqet braktisja nga ana e shqiptarve, n 30 vitet e fundit, pr shkak se vendi i tyre nuk u ka ofruar asgj, u ka vrar shpresn dhe t ardhmen.

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,526
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Petrela e lasht q flet sot - Fshatrat e Shqipris
  Top Channel Albania 20 10 2019

  Bukuria e Petrels, me kshtjelln mesjetare maj shkmbit sht nj prej destinacioneve m t preferuara turistike koht e fundit. Ilnisa Agolli n kt episod na rrfen pikat kryesore, t asaj ’ka nuk duhet t lm pa vizituar. Petrela ka historin e saj, e cila e ka zanafilln q n lashtsi. E krijuar qysh prej 2400 vjet para, ajo q t bn shum prshtypje sht kalaja ilire, e cila n ditt sot njihet si “Muri Ilir”. Po tjetr ’duhet t dim rreth saj? Ku mund t ham? ’duhet t dim rreth zakoneve? Sa mikprits jan banort? Po ushqimet tradicionale? Investimet e reja? Pse njerzit po e braktisin Tirann pr t jetuar ktu? Mos e humb!

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,526
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Perla e fshehur e Elbasanit - Fshatrat e Shqipris
  26 okt. 2019  Top Channel Albania

  Jan shum pak kilometra rrug, sapo hyn n qendr t qytetit t Elbasanit pr t shijuar nj bukuri t virgjr natyrore. Ilnisa Agolli, na prezanton me fshatin q ndrin buz liqeneve. Fshati Funar. Nj pasuri e pazakont e Bashkis Elbasan, me resurse natyrore t jashtzakonshme. Me njerz mikprits, q nuk ngurojn t hapin dyert e shtpis duke t rrfyer vendin, punn e prditshme dhe zhvillimin e agrokulturs n at terren kodrinor-malor. Nj zbulim tjetr sht edhe eksplorimi n shpelln m t famshme aty. Shpelln e Mbytjes. Cila sht historia e saj dhe prse Funari duhet vizituar patjetr?

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,526
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  N Librazhd nj fshat legjend, “Polis” - Fshatrat e Shqipris
  Nov 2, 2019
  Top Channel Albania

  Thesaret e Polistit jan t shumta, por kryesorja sht rruga Egnatia. Gjurmt e s cils n fakt, shfaqen edhe n dy urat m t bukura t Librazhdit si degzime t udhs antike. Ura e Kamars dhe Ura e Gurit. Por, Ilnisa Agolli nuk mjaftohet me kaq duke na dhn mundsin t eksplorojm gjith natyrn magjike dhe t pasur aty, q nga livadhet e shumta deri majn m t lart t malit Polis.
  Po far ndodh tjetr? ’thon vet banort? Si jetojn dhe prse nuk e kan braktisur kurr fshatin? Sa mikprits jan dhe si nj atraksion turistik sa vlen Polis pr t’u vizituar? Ku duhet t shkojm dhe far duhet t kemi parasysh?
  Mos e lr pa e shijuar kt fshat.

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,526
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Aty ku qan kabaja, n “Leus” t Prmetit - Fshatrat e Shqipris


  Nov 9, 2019

  Top Channel Albania

  Ilnisa Agolli, ksaj here na on n fshatin Leus t Prmetit. Vetm 1.2 km nga qyteti i luleve, ky fshat ngjan thuajse i braktisur. Nj ndjesi q zvoglohet kur bujt n ato pak shtpi q kan mbetur aty. Banort jan aq t dashur dhe ti sakaq ve ajrit t pastr dhe bukurive natyrore, mbushesh gjith dashuri. Buz fshatit Leus ndodhet edhe kisha e Shn Mris. Pjesa e prparme e saj sht si manastir, ndrsa vet kisha si tempull e cila rrethohet nga tre prrenj t mdhenj q dalin nga malet dhe derdhen n lumin Vjosa, prej ku do t bj edhe rafting duke prshkruar peisazhin turistik dhe sportiv t tij. Nj aventur e bukur n Leus. Nj fshat q duhet patjetr t vizitohet.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •