Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 43 prej 43
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,480
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Fshatrat e Shqipris- Peshtani, mes turizmit malor dhe historik
  9,569 views•Premiered Mar 4, 2019

  Top Channel Albania
  818K subscribers
  Peshtani, sht ndalesa q gazetarja Ilnisa Agolli promovon kt her n kanalin e YouTube t Top Channel. Nj fshat, i cili gjendet n qendr t nj prej grykave m t mdha n Ballkan: asaj t Klcyrs, 13- t km t gjat.

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,480
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Vithkuqi q nuk njohim, i bekuar dhe i harruar - Fshatrat e Shqipris
  10 528 visningar•Hade premir fr 14 timmar sedan

  Top Channel Albania
  825 tn prenumeranter
  Ilnisa Agolli, sot na on 25 km larg qytetit t Kors, n Vithkuq. N fshatin e 24 lagjeve dhe kishave. T monumenteve kulturore, ikonave dhe ikonostasve. Ngjarjet dhe figurat historike ktu, i kalojn prmasat e nj fshati-qytet. N Vithkuq peisazhet jan mahnitse dhe ezmat plot 100. Ka dhe nj kish e cila ruan eshtrat e t vdekurve. Po ’thon vithkuqart? Si e ndjejn veten? T bekuar apo t harruar? Ndiqni episodin e plot pr m shum.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,480
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh
  Tkurrja e Shqipris” - Brenda pak viteve, vendi yn do t ket rreth 1 milion banor - Top Story
  47 109 visningar•8 okt. 2019

  Top Channel Albania
  829 tn prenumeranter
  Ky dokumentar flet pr rrudhjen e Shqipris n aspektin demografik, si pasoj e emigracionit dhe rnies s numrit t lindjeve.

  Brenda 5 viteve t fundit, nga Shqipria jan larguar mbi 500 mij banor.

  Top Story udhtoi pr n qytetet si: Kuks, Gjirokastrr dhe Kor, n disa nga fshatrat e tyre pr t pasqyruar kshtu numrin e banorve n kto fshatra, si ka qen dhe se si sht n ditt e sotme, gjendjen sociale dhe ekonomike t tyre!

  Prmes intervistave dramatike t siguruara n kto fshatra, shfaqet braktisja nga ana e shqiptarve, n 30 vitet e fundit, pr shkak se vendi i tyre nuk u ka ofruar asgj, u ka vrar shpresn dhe t ardhmen.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •