Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 67
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh

  Kukesi, mes varferise dhe izolimit top-channel 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh
  Komuna Krrab, dikur mes miniers e tuneleve t floririt, sot mes mjerimit- Ora News


  Krraba, dikur nj qytez q shtrihej mes miniers dhe tuneleve t floririt, sot gjendet mes varfris dhe mjerimit. Edhe pse ndodhet vetm 3 km nga rruga nacionale n kt komun nuk sht investuar n infrastrukturn rrugore.
  Krkesa kryesore e banorve t ksaj zone pasi ti bashkohen Tirans sht pikrisht shtrimi i rrugve.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh

  Fshati q do Dibrn e Madhe - Top Channel Albania - News - Lajme


  Top Channel Albania
  Published on Oct 2, 2018
  Pak dit m par, n fshatin erenec i Eprm n Bulqiz u mbyll shkolla 9-vjeare. Pr banort ky sht telashi i fundit q prisnin n nj fshat ku thon se nuk jetohet m. Madje, ata krkojn t zhvendosen n Maqedoni.


 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh

  Jasht Tirans - I izoluar n errsir - 3 Shkurt 2019 - Dokumentar - Vizion Plus
  a
  Vizion Plus TV
  Publikuar 3 feb. 2019

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Navarica e Sarands, fshati q nuk ndryshon identitet - Fshatrat e Shqipris
  Jan t pakt ata q njohin fshatin Navaric mes tradits, mikpritjes dhe kultivimit t agro-kulturs. T pakt, edhe ata qe din se sht i vetmi fshat i rrethuar nga 60-t fshatra t minoritetit grek, q ruan me fanatizm gjuhen shqipe. Ilnisa Agolli, n kt udhtim tregon se cila sht historia e ktij fshati q furnizon me uj gjith Sarandn. Jetesn e banorve dhe historin e njeriut robot. Foti Murati, jeton prmes baterive dhe 22 ipave, por si dhe pse? Thon se dikur fshati kishte emrin e shenjtores Varvaric, prse sot quhet Navaric? Mos e humbisni kt episod n Fshatrat e Shqipris.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Thethi - Vendi i Kreshnikve, Fshatrat e Shqipris, 7 Shtator 2019
  68,997 views•Premiered Sep 7, 2019
  Fshati Theth i vendosur
  mes “Bjeshkve t nemuna”, pasurit natyrore i ka me shumic. I izoluar mes nj madhshtie t paprshkrueshme, njeriu ktu mund t ndjehet si eksplorator.
  Ilnisa Agolli, prmes udhtimit t saj na sjell n fokus historin e Thethit, qysh nga viti 1281 deri n ditt sot.

  Cilat jan vendet q duhen par e shkelur? Si sht jetesa e Thethianve? ’ndodh me “Kulln e Ngujimit” dhe si funksiononte ajo katr shekuj m par si “Kull mbrojtjeje - e gjithkujt dhe askujt”? Deri tek Kisha e Thethit, q u kthye n shtpin e gjith malsorve t lugins. Bujtinat e shumta gjithashtu t krijuara n kt terren prrallor dhe pr t kuptuar n fund: - Se prse n asnj vend t bots nuk mund t jesh kurr kaq i sigurt?

  Pr m shum vizitoni: http://top-channel.tv

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Qelza e Puks dhe e kuvendeve shtetformuese shqiptare - Fshatrat e Shqipris
  28,445 viewsPremiered Apr 28, 2019

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Fshatrat e Shqipris - Fshati Shetaj i Durrsit, aty ku preket historia
  58,969 viewsPremiered May 5, 2019
  Top Channel Albania
  818K subscribers
  Premier sot, n kanalin e youtube Top Channel sht Shetaj i Durrsit, fshati fundit prpara se t shkosh n Kepin e Rodinit. Vetm 45 km larg kryeqytetit, ktu mund t njihesh me historin e kalas, kishave dhe banorve. Cilat ishin qllimet e Sknderbeut, kur ndrtoi kalan? Pse kjo kala ishte stacioni fundit i tij n rastin e nj sulmi fatal Turk ? Po misteri i Kishs Shn Ndou cili sht? far fsheh kjo kish? Sa banor kan mbetur dhe si jeton sot? Me far merren?
  Kto dhe t tjera, gazetarja Ilnisa Agolli i sjell n vmendjen ton n orn 20:00 n 100 Fshatrat e Shqipris.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  N Lin t Pogradecit, fshati q t ndal sapo e sheh - Fshatrat e Shqipris
  68,945 views•Premiered Jun 16, 2019
  Top Channel Albania
  818K subscribers
  Sapo zbret rrugn kombtare q t on n Pogradec, sht e pamundur mos t ndalesh n pikndalesn e preferuar t do udhtari. Prej ku e para gj q t shfaqet prve liqenit 4-milion vjear sht fshati Lin, me shtpi e struktura nn faqet shkmbore buz ujit t mbl dhe peshkut t rrall Koranit. Ilnisa Agolli n kuadr t promovimit t 100 fshatrave, na sjell se far ndodh sot aty. Si sht jetesa e banorve dhe far ofron ky fshat turistik? Nj udhtim q nga rrnojat e kishs paleokristiane, tek mozaiku i Linit q daton prej shek V, deri tek restorantet dhe, kishat dhe bujtinat q mund t vizitosh aty. N Lin. N fshatin magjik t shpirtrave artistik.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  hngjergji, fshati i fshehur n Malsit e Tirans - Fshatrat e Shqipris
  61,298 views•Premiered Aug 11, 2019

  Top Channel Albania
  818K subscribers
  sht vetm nj or larg metropolit, fshati q t udit me bukurit e rralla. Nj zon e gjer dhe e gjall, ku do shteg t on n nj peizash q as mundesh t imagjinosh. Ilnisa Agolli na paraqet vendet q duhet t vizitojm nga Ujvara e Shngjinit, tek tradita e ushqimit, pr t mos humbur dhe fshatin Shn Mri n Shngjergj dhe zakonet e banorve. Nj tjetr destinacion turistik pr t kaluar nj fundjav ndryshe.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Seferani i Belshit, kryeqyteti i natyrs - Fshatrat e Shqipris
  10,808 views•Premiered May 12, 2019

  Top Channel Albania
  818K subscribers
  E dini se n Shqipri, gjendet nj fshat piktoresk n Belsh t Elbasanit? At q Sami Frashri e mendonte si kryeqytet? N mes t 84 liqeneve?
  Ilnisa Agolli, ka ndaluar n destinacionin e saj t rradhs pikrisht aty. N Seferan. Fshati q po vizitojn do vit turist nga e gjith bota, pr t prekur afr nj tjetr bukuri q ofron vendi yn i vogl mes natyrs, bujtinave karakteristike dhe ushqimit tradicional. Po far ndodh aty sot? far t ofron kjo cop e vogl magjike pr t shkuar dhe vizituar?

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Njihuni me Prezn, Qyteti Feniks - Fshatrat e Shqipris
  7,934 views•Premiered Apr 1, 2019


  Top Channel Albania
  818K subscribers
  Preza sht nj nga fshatrat m t vjetr t Tirans. E njohur si qyteti Feniks egzistenca e saj daton rreth 2000 vjet m par me ndrtimin e kalas.
  Mendohet se kalaja sht e ndrtuar n shekullin e III-t para Krishtit dhe q nga ajo koh e deri n shekullin XIX-t sht rrnuar dhe rindrtuar disa her. sht arsye nga mori edhe emrin qyteti Feniks ( simbolike e riprtritjes).
  N t gjitha shkrimet e ndryshme t autorve t shquar, vendas dhe t huaj q nga mesi shekullit XV-t deri n fillim t viteve 30 t shekullit XX-t Preza karakterizohet si qytez. Ajo ka t ofron sot ky fshat sht pasqyrimi i nj realiteti historik me fakte nga e kaluara q shum kush mbase nuk i njeh. Si edhe turizmi apo agroturizmi i nj standarti europian i cili prqafon zhvillimin rural dhe vmendjen e programit “100 fshatrat”, pr zhvillim e ekonomis dhe infrastrukturs nn nj sfond trsisht kulturor.Gazetarja Ilnisa Agolli sht ndalur kt her aty pr t na treguar dhe nj her vlerat e fshatit dhe qndrueshmrin e tij tanim ndryshe; financiare dhe kulturore.e Prezn, Qyteti Feniks - Fshatrat e Shqipris
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 27-09-2019 m 11:29

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Nivica e Tepelens, bukuria e fshehur n mal - Fshatrat e Shqipris
  23,757 views•Premiered Jul 14, 2019

  Top Channel Albania
  818K subscribers
  N kuadr t promovimit t 100 fshatrave, sot gazetarja Ilnisa Agolli, na sjell n fokus fshatin simbol t Kurveleshit. Nivicn! N stabilimentin e ri t mbarshtimit t bagtive, fal mbshtetjes s qeveris sbashku me Ministrin e Bujqsis Blendi ui, kapacitetet prodhuese do t rriten dhe fshati po prgatitet pr nj zhvillim t ri. Rrugtmi n nj nga zonat m inteligjente t Shqipris, sht mbreslns. Nga banort q kan kthyer shtpit n Bujtina, deri tek befasia e rrall e turistve t huaj q punojn falas n tokat Shqipris.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 27-09-2019 m 11:37

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Pojan i Fierit, fshati q fsheh Apollonia - Fshatrat e Shqipris
  7,644 views•Premiered Sep 14, 2019


  Top Channel Albania

  Pojan n Fier, sht porta hyrse drejt Apollonis. Por sa e njohim dhe sa dim ne pr t? far thon banort dhe si jetojn? Prse askush nuk ndalon aty, por t gjith shkojn vetm drejt qytetit antik?
  Stacioni rradhs i Ilnisa Agolli, shte pikrisht ktu.
  Me bukurin e lasht t Apollonis, Pojani merr tjetr madhshti n Fshatrat e Shqipris

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Tushemishti, fshati si ne film - Vizion Plus -
  Vizion Plus TV
  308K subscribers
  Tushemishti sht fshati turistik 5 km larg qytetit t Pogradecit.

  Prve vlerave q i ka falur natyra Tushemishti u b i njohur pas xhirimeve t filmit "Zonja nga Qyteti".
  Rrugica e fshatit sht e njt me at t rreth 40 viteve m par, qendra po ashtu. Ato jan rikonstruktuar me mjeshtri duke ruajtur origjinalitetin .
  Kushdo q viziton fshatin mund t shoh e t prek burimin ku Ollga sht rrzuar, por edhe lumin ku rrzoi postierin.
  Lokali n qendr t fshatit aty ku sht xhiruar pjesa m e madhe e filmit ka marr emrin tij.
  N shtpit e fshatit sht ruajtur e paprekur arkitektura e tyre ashtu si kalldrmet e oborreve dhe saksit e luleve .

  Ky origjinalitet , mikpritja e banorve t zons dhe klima i rikthen pushuesit n fshatin q thuhet se sht ndrtuar mbi uj.
  Vizitort besnik t fshatit turistik thon se ai ka ndryshuar pr mir, duke patur parasysh restaurimet e shtpive dhe t rrugicave me kalldrm si edhe ndrtimet e hoteleve.
  Rreth 50 vjet m par inxhinjeri Artan Ylli ka vizituar pr her t par Pogradecin dhe tani s bashku me miqt e tij Artani sht turisti i do stine n Tushemisht.
  Njra ndr protagonistet e filmit Zonja nga qyteti, Rajmonda Bulku, ruan kujtimet m t bukura nga koha e xhirimeve.

  Shum ka ndryshuar fshati sipas saj, por ajo q sht trashguar m mir sht mikpritja e banorve t tij.
  Ka me shume jete ashtu si ka me tepr vizitore, sepse ather kur xhirohej filmi "Zonja nga Qyteti" vizitoret ishin t kufizuar pasi Tushemishti ishte fshat kufitar.
  Sigurisht bahet me molle jane me te pakta pasi jan zvendsuar me ndrtimet shumkatshe , por mikpritja dhe infrastruktura modern e prshtatur me tradicionalen rikthejn n dimr dhe ver vizitort rinj dhe ata besnik t fshatit buz Liqenit t Ohrit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 27-09-2019 m 11:49

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Radomira rrz Korabit, fshati q t mirpret n shtpi - Fshatrat e Shqipris
  10,935 views•Premiered May 26, 2019


  Top Channel Albania
  818K subscribers
  Porta hyrse drejt malit t Korabit, sht fshati Radomir. N bjeshkt e Dibrs dhe 35 km larg Peshkopis, Ilnisa Agolli na zbulon nj cop t gjelbr magjike e cila t befason nga bukuria e lndinave, maleve dhe prroit prrallor t Veleshics. Por surpriza m e madhe aty jan banort, t cilt nuk ngurrojn t hapin dyert dhe t shtrojn sofrn pr do vizitor q shkel n vendin e famshm t shtegtimit t deleve. Po historia e ktij fshati cila sht? Kt e zbulon banori m vjetr 99-vjear aty. Por far ndodh tjetr n Radomir? Po odat kuvendore t burrave me lkur dashi shtruar, si vazhdojn t jen?

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  A1 Report - Shtegtim, rruga e Malesise se Madhe
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 27-09-2019 m 12:00

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Vizite ne shtepine e Kol Gjonit, Valbone

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  N sokakt e Dhoksatit t Lunxhris - Fshatrat e Shqipris
  6,704 views•Premiered Jun 23, 2019

  Top Channel Albania
  818K subscribers
  Dhoksati Lunxhris, nj prej fshatrave m piktoresk t Gjirokastrs po kthehet n nj atraksion turistik, fal nisms s ndrmarr nga qeveria n kuadr t promovimit t “100 fshatrave”. Ilnisa Agolli, kt her sbashku me Ministrin e Bujqsis, Blendi ui vizituan fshatin Dhoksat pr t par frutet e puns n kuadr t projektit, tej bukuris dhe mikpritjes apo historis dhe magjis s natyrs q kaq bukur jan kombinuar ktu. Duke kthyer srish vmendjen e qytetit tek fshati dhe mos harruar asnjher bukurit n Fshatrat e Shqipris.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •