Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,454

  Sunny Hill Festival

  Dukagjin Lipa: Mburrem me vendin tim, me Sunny Hill po mundohem t’i tregoj botės prej nga jemi dhe ēfarė jemi

  Dua Lipa po vjen nė Prishtinė pėr tė qenė pjesė e festivalit tė parė nė Kosovė me pėrmasa tė tilla sikurse ėshtė Sunny Hill Festival. Dukagjin Lipa, babai i Dua Lipės, njėherit organizator i kėtij festivali, nė intervistėn e dhėnė pėr KultPls ka treguar pėr shumė detaje tė kėtij festivali. Ai, edhe vetė kėngėtar, pėr mbledhjen e yjeve nė qytetin tė cilin e do aq shumė, ka thėnė se e kishte dėshiruar qysh herėt, dhe sipas tij, sa mė shumė qė po afrohet data e kėtij festivali aq mė shumė ka filluar tė besoj se kjo ėndėrr mė nė fund po bėhet edhe realitet.

  Ardianė Pajaziti


  KultPlus: Pothuaj edhe njė muaj na ndanė nga Sunny Hill Festival, pėr kėtė kohė kur edhe ka filluar shitja e biletave, sa jeni duke e vėrejtur qė Kosova po vendoset me tė drejte nė hartėn e botės?

  Dukagjin Lipa
  : Qė nė ditėn e parė tė publikimit tė lajmit pėr organizimin e Sunny Hill, ne kemi hasur nė interesim tė jashtėzakonshėm nga mediat e huaja sikurse: NME, BBC, Fader, CapitalFM e shumė tė tjera, tė cilat kanė raportuar pėr festivalin si dhe kanė shprehur interesimin e tyre qė tė jenė nė mesin e mediave tė akredituara pėr pjesėmarrje dhe mbulim direkt nga Prishtina. Tė gjitha publikimet e kanė pėrmendur Kosovėn nė kontekst pozitiv dhe kanė dhėnė detaje pėr vendin tonė me ton dhe sentiment pozitiv, i cili neve na ka munguar. Vetėm disa ditė pas zyrtarizimit tė festivalit, ne e kemi bėrė Kosovėn temė trending nė Twitter dhe temė tė ditės nė Google, dhe kėrkimet online pėr Kosovėn janė shumėfishuar menjėherė.

  KultPlus: Natyrisht qė emri i Dua Lipės ėshtė edhe vula e kėtij festivali, dhe pikėrisht emri i saj a ėshtė duke ndikuar edhe nė blerjen e biletave nga tė huajt?

  Dukagjin Lipa:
  Ne kemi pohuar qė Sunny Hill Festival ėshtė festival me disa nga emrat mė tė mirė tė muzikės nė botė. Natyrisht se nė kėtė mes Dua ka peshė shumė tė madhe si artiste dhe performuese, sikurse nė ēdo vend tjetėr tė botės natyrisht, mirėpo Kosova ėshtė vendi i saj dhe rėndėsia dhe interesimi pėr tė ėshtė edhe mė i madh. Por pėr performancėn e Duas, posaēėrisht ka interesim nga tė rinjtė nga e gjithė Evropa, tė cilėt tashmė kanė blerė biletat pėr festival.

  KultPlus: Ēfarė do tė ketė tė veēantė nė kėtė festival pos paraqitjes skenike tė Dua Lipes, a ka edhe ndonjė agjendė tjeter nga ajo?

  Dukagjin Lipa:
  Siē edhe e kemi paralajmėruar mė herėt, Dua do tė vijė nė Prishtinė nė fillim tė muajit gusht, dhe pėrveē performancės sė saj nė festival, ajo do tė jetė kėtu edhe pėr aktivitetin e shpėrndarjes sė fondeve tė mbledhura nga koncerti i saj i mėhershėm nė Prishtinė. Ky do tė jetė njė aktivitet publik, nė tė cilin do tė ftohen edhe mediat.

  KultPlus: Pastaj janė edhe dy emra shqiptarė me famė ndėrkombėtare: Action Bronson dhe Stanaj, si e kane pritur ftesen tuaj pėr kėtė festival?

  Dukagjin Lipa:
  Nė kėtė edicion, Sunny Hill do tė jetė posaēėrisht interesant, sepse ne kemi arritur qė ta konfirmojmė edhe pjesėmarrjen e Action Bronson dhe Stanaj, dy artistėve tė jashtėzakonshėm shqiptar, tė cilėt pėr tė parėn herė do tė performojnė nė Kosovė.

  KultPlus: Ndėrkohė ėshtė bėrė njė pėrzgjedhje e kėngėtarėve tė Kosovės qė do tė jenė pjesė e kėtij festivali, pėrpos paraqitjes sė tyre, sa do tė jenė gjasat qė zėrat e tyre tė degjohen edhe nga ndonjė pėrfaqėsuesi tė ndonjė studio ndėrkombėtare?

  Dukagjin Lipa:
  Me kėnaqėsinė mė tė madhe tė gjithė artistėt tanė e kanė pranuar ftesėn pėr tė qenė pjesė e festivalit dhe unė e shfrytėzoj rastin qė ti falennderoj tė gjithė pėr kontributin e tyre qė ky festival tė jetė platforma mė e madhe e muzikės qė shqiptaria e ka pasė ndonjėherė. Ne do tė kemi mysafirė tė shumtė nga industria e muzikės botėrore dhe do tė isha shumė shumė i lumtur nėse Sunny Hill Festival do tė ishe vendi ku artistėt tanė zbulohen nga pėrfaqėsues tė studiove ndėrkombėtare.

  KultPlus: A keni tė dhėna se nga sa persona mund tė ndiqet ky festival?

  Dukagjin Lipa:
  Duke u bazuar nė interesimin e madh tė njerėzve pėr tė qenė pjesė e Sunny Hill, ne presim qė pėr tre netė rresht tė kemi disa mijėra njerėz pjesėmarrės nė festival, njė masė e konsiderueshme prej tė cilėve do tė udhėtojnė nga vendet e ndryshme tė rajonit dhe Evropės pėr tė qenė nė Prishtinė mė 10, 11 dhe 12 gusht.

  KultPlus: Po mediet e huaja, sa nga mediet e huaja janė akredituar pėr kėtė festival?

  Dukagjin Lipa:
  Akreditimi i medieve, si atyre vendore gjithashtu edhe tė huaja do tė bėhet gjatė javės sė ardhshme.

  KultPlus: Sunny Hill Festival do tė mbahet nė Prishtinė, a ka gjasė qė vitet e ardhshme tė lėvizė nė vendet e tjera?

  Dukagjin Lipa:
  Dėshira ime ėshtė qė Sunny Hill Festival tė jetė festivali mė i madh dhe mė i pėrfolur nė shqiptari, kėshtu qė, nėse ndonjėherė ndrrojmė vend, atėherė me siguri se Shqipėria do tė ishte vendi im i preferuar.

  KultPlus: Ndėrkohe, njė festival me emra tė mėdhenj po mbahet pėr herė tė parė nė Kosovė, si ndihesh pėr kėte prurje?

  Dukagjin Lipa:
  Kjo ėshtė dėshirė e imja e kahmotshme, edhe duke u afrur data e festivalit kam filluar tė besoj se kjo ėndėrr po bėhet realitet. Mburrem shumė me vendin dhe me qytetin tim, dhe me kėtė aktivitet po mundohem qė ti tregoj botės se prej nga jemi, cfarė jemi, edhe tė bėjmė promovimin e vendit tonė nė mėnyrėn mė unike edhe mė tė mirė qė mundemi. Prandaj ejani tė gjithė tė festojmė sė bashku.

  KultPlus: Dhe pėr fund, sa ka gjasa qė nė njė kėngė tė vetme ti shohim Duan, Ritėn, Beben e Era Istrefin?

  Dukagjin Lipa:
  Ndoshta njė ditė edhe kjo do tė ndodhė, por deri nė atė ditė shpresojmė qė Rita, Bebe Rexha dhe Era Istrefi do tė na gėzojnė me prezencėn e tyre nė edicionet e ardhshme tė Sunny Hill Festival./KultPlus.com


  http://www.kultplus.com/intervista/d...he-cfare-jemi/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-07-2018 mė 08:50

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,454

  Pėr: Sunny Hill Festival

  DJ numėr 1 nė botė: Calvin Harris pėrformon nė Sunny Hill Festival

  Organizatorėt e “Sunny Hill Festival” kanė zbuluar emrin e radhės qė do tė pėrformoj nė festivalin mė tė madh nė rajon.

  “Ylli kryesor” qė do tė pėrformoj kėtė vit nė Sunny Hill Festival ėshtė DJ numėr njė nė botė, sipas listės Forbes, Calvin Harris, shkruan Njeshi.

  Dua ka postuar njė video me mbishkrim nė Instagram, me konfirmimin e tij pėr ardhjen nė vendin tonė pėr tė pėrformuar.

  “Shumė e emocionuar tė ju njoftoj se Calvin Harris ėshtė “Ylli kryesor” i parė i Sunny Hill Festival, qė do tė pėrformoj me 2,3 dhe 4 Gusht nė Prishtinė. Lista e artistėve qė do tė pėrformojn kėtė vit ėshtė e ēmendur dhe jam shumė mirėnjohėse pėr tė gjithė miqtė tanė qė do tė vijnė nė Kosovė, duke e bėrė kėtė tė mundshme, duke na mbėshtetur ne dhe tė rinjtė e Kosovės pėr njė tė ardhme mė tė ndritur SĖ BASHKU! Numėrimi fillon tani”, ka shkruar Dua nė Instagram.

  Ndėrsa Sunny Hill Festival nė njoftimin e tyre kanė rikujtuar hitin e madh tė Calvin Harris “Summer”, dhe kanė pėrdorur tekstin e kėngės fansat mund ta takojn kėtė verė Calvin Harris.

  Kujtojm se Calvin Harris dhe Dua Lipa, me hitin “One Kiss” janė shpėrblyer me ēmimet prestigjioze Grammy Awards dhe Brit Awards./Njeshi/


  https://www.njeshi.com/index.php/201...hill-festival/

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,454

  Pėr: Sunny Hill Festival

  Miley Cyrus do tė performojė nė ‘Sunny Hill Festival’ nė Prishtinė (VIDEO)

  Super artistja e famshme botėrore Miley Crys do tė performojė nė Sunny Hill Festival nė Prishtinė, shkruan KultPlus.

  Dua Lipa e ka dhėnė lajmin e madh pėrmes njė video nė Instagram teksa flet me artisten Miley duke u shprehur shumė e entuziazmuar pėr ardhjen e saj nė Kosovė.

  Festivali mė i madh ndėrkombėtar i muzikės pritet tė mbahet mė 2, 3 dhe 4 gusht nė parkun e kryeqytetit tė Kosovės, Gėrmi.

  Ky i fundit organizohet nga babai i kėngėtares sė famshme shqiptare, Dua Lipės, Dukagjini, i cili edhe vetė dikur ka qenė kėngėtar i grupit “ODA”. / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/mile...-ne-prishtine/

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,454

  Pėr: Sunny Hill Festival

  https://www.youtube.com/watch?v=GOfaXxtIxDQ

  Qershor 2019 - “Sunny Hill Festival 2019”, me shumė surpriza  https://www.youtube.com/watch?v=W-WBqoPPSRk

  Nė Sunny Hill Festival surprizat nuk ndalen!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 05-07-2019 mė 08:08

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,454

  Pėr: Sunny Hill Festival

  Kėta janė artistėt qė do performojnė nė “Sunny Hill” - Kėtė vit nė Sunny Hill edhe Bebe Rexha

  Festivali mė i madh ndėrkombėtar i muzikės, Sunny Hill Festival kėtė vit do tė mbahet mė 2, 3 dhe 4 gusht.


  Vitin e kaluar, Sunny Hill Festival mblodhi rreth 50,000 njerėz pėr tri ditė dhe net rresht pandėrprerė, ndėrsa kėtė vit pritjet janė qė ky numėr i pjesėmarrėsve tė rritet edhe mė shumė.

  Vitin e kaluar nė kėtė festival morėn pjesė emrat mė tė mėdhenj tė industrisė si Dua Lipa, Action Bronson, Gashi dhe Matin Garrix mes tjerėve.

  Sunny Hill Festival kėtė vit pritet tė sjell emra tė tjerė tė mėdhenj tė muzikės botėrore, nė zhanret pop, hip hop dhe muzikė elektronike disa prej tyre janė: Dua Lipa, Bebe Rexha, Asap Rocky dhe Skepta.

  Edhe kėtė vit, Sunny Hill Festival do tė mbahet nė parkun e Gėrmisė nė Prishtinė.

  Edicioni i parė i Sunny Hill Festival ka bėrė bujė tė madhe nė mediat ndėrkombėtare, duke marrė ballinat e New York Times, The Guardian, Vogue, MTV, BBC, Reuters, New Musical Express dhe dhjetėra media tjera me peshė. Rreth Sunny Hill Festival ėshtė folur edhe nė mediat e vendeve qė nuk e kanė pėrfshi Kosovėn, sikurse Brazili, Spanja dhe shumė vende tė tjera./21Media


  http://rtv21.tv/keta-jane-artistet-q...ne-sunny-hill/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 09-07-2019 mė 07:57

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •