Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 43 prej 43
 1. #41
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,094
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Kush tjeter duhet te pergjigjet per varferine ne Shqiperi pervecse klases politike ne pushtet ne keto 28 vjet. Me pare kishte barazi dhe deri diku varferi, por kurrsesi deri ne mjerim dhe mungese ushqimi. C`ka bere klasa plitike keto 28 vjet. S`ka nxjerre akoma nivelin minimal te pranueshem te varferise. Ky nivel duhet te siguroje jetese dinjitoze. Kur nuk ka bere kete,per cfare nevojitet kjo klase politikanesh te korruptuar??? Vetem shmangja e "rilindjes urbane" do te ndikonte qe shume familje te dilnin nga mjerimi, kur ka te tjera e te tjera.Vetem nje parti qe se paku ka ne programin e saj si prioritet zhdukjen e mjerimit, varferise dhe sigurimin e nje standarti minimal dinjitoz, ja vlen te votohet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 24-01-2019 m 13:19
  Duaje te afermin tend si veten

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Shqiptaret per Shqiptaret
  Published on Mar 8, 2019
  "Shqiptaret per shqiptaret" ne News24, 8 mars, 2019
  Stafi i emisionit Shqiptart pr shqiptart udhtoi n fshatin Mashan t Gramshit. Ktu jetojn 6 antart e familjes Kishta.

  Kjo familje frymn e mban gjall ve me ndihmn ekonomike. T ardhura t tjera nuk kan.
  6 antart e familjes Kishta fshatin Mashan t Gramshit jetojn vetm me ndihmn ekonomike. E gjith banesa e tyre prmblidhet n nj dhom t vetm 2 me 3 metra katrore. Fmijt flen prdhe do nat.
  Kryefamijari, Dhimitraq Kishta dridhet teksa tregon vshtirsis e nuk i mban dot lott.

  Ktu jetojm t gjith, duhen lek un lek q nuk i kam. Kam vuajtur shum, npr spitale kam rritur fmijt. Dy fmij i kam patur me vrim n zemr, m shum pa buk sesa m buk.

  N Tiran kam fjetur n lulishte kur fmijt kuroheshin n spitale. Tani jam vetm , ktu kam 4 fmij si mos m keq. Njher han njher nuk han. T shikonin edhe fmijt e mi ndonj dit t bardh nuk doja asgj tjetr.

  Faturn e energjis elektrike dhe faturn e ujit ma paguan vllai i madh. Nuk kam mundsi, nuk kam asnj shpres m. Zoti vetm ai e di si do shkoj halli im-shprehet babai i katr fmijve duke lotuar nga dhimbja q e ka kapluar. 3. #43
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Dhimbje e madhe! Urgjente!

  Ditn e diel ka ndodhur nj aksident n Peshkopi ku humbi jetn nj ift, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 - 28 vje.
  Pr t mos mjaftuar kjo dhimbje e madhe, prindrit kan ln 4 fmij jetim, katr vajza t vogla t moshs 14, 11, 8 dhe 2 vje.
  Familja jeton n varfri ekstreme, n Peshkopi. Nisur nga ky rast, i shprehim ngushllimet familjes dhe nisim fushatn pr nj shtpi pr familjen. Kto dit t vshtira jemi pran tyre. Gjyshi i fmijve dhe vajza e madhe bjn apel, pasi familja nuk ka asnj t ardhur dhe gjenden n situat tepr t vshtir.
  T bhemi bashk t gjith pr tja lehtsuar sadopak dhimbjen!
  Ju lutem shprndajeni!

  Nj share/shprdarje e ktij postimi ndihmon m shum se mund ta mendoni.

  GoFundMe: https://www.gofundme.com/fundjavendrysheal.

  PayPal & Credit Cards: https://ffn.al/en/donate-2/

  Numrat e llogaris :
  Fondacioni Fundjav Ndryshe
  Raiffeisen Bank

  SWIFT CODE - SGSBALTX

  0011184027 - ALL - AL76202110130000000011184027
  0021184027 -EUR - AL61202110130000000021184027
  0031184027 -USD - AL46202110130000000031184027

  “Bamirsia nuk t varfron”
  #fundjavendryshe✅

  https://youtu.be/qRI6dZfnGP0
  Silence is golden.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •