Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 43 prej 43
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Antarsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,085
    Faleminderit
    7
    54 falenderime n 47 postime

Pr: Varfria ne Shqipri

Kush tjeter duhet te pergjigjet per varferine ne Shqiperi pervecse klases politike ne pushtet ne keto 28 vjet. Me pare kishte barazi dhe deri diku varferi, por kurrsesi deri ne mjerim dhe mungese ushqimi. C`ka bere klasa plitike keto 28 vjet. S`ka nxjerre akoma nivelin minimal te pranueshem te varferise. Ky nivel duhet te siguroje jetese dinjitoze. Kur nuk ka bere kete,per cfare nevojitet kjo klase politikanesh te korruptuar??? Vetem shmangja e "rilindjes urbane" do te ndikonte qe shume familje te dilnin nga mjerimi, kur ka te tjera e te tjera.Vetem nje parti qe se paku ka ne programin e saj si prioritet zhdukjen e mjerimit, varferise dhe sigurimin e nje standarti minimal dinjitoz, ja vlen te votohet.
    Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 24-01-2019 m 13:19
    Duaje te afermin tend si veten

i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Antarsuar
    19-02-2015
    Postime
    1,396
    Faleminderit
    35
    78 falenderime n 72 postime

Shqiptaret per Shqiptaret
    Published on Mar 8, 2019
    "Shqiptaret per shqiptaret" ne News24, 8 mars, 2019
    Stafi i emisionit Shqiptart pr shqiptart udhtoi n fshatin Mashan t Gramshit. Ktu jetojn 6 antart e familjes Kishta.

Kjo familje frymn e mban gjall ve me ndihmn ekonomike. T ardhura t tjera nuk kan.
    6 antart e familjes Kishta fshatin Mashan t Gramshit jetojn vetm me ndihmn ekonomike. E gjith banesa e tyre prmblidhet n nj dhom t vetm 2 me 3 metra katrore. Fmijt flen prdhe do nat.
    Kryefamijari, Dhimitraq Kishta dridhet teksa tregon vshtirsis e nuk i mban dot lott.

Ktu jetojm t gjith, duhen lek un lek q nuk i kam. Kam vuajtur shum, npr spitale kam rritur fmijt. Dy fmij i kam patur me vrim n zemr, m shum pa buk sesa m buk.

N Tiran kam fjetur n lulishte kur fmijt kuroheshin n spitale. Tani jam vetm , ktu kam 4 fmij si mos m keq. Njher han njher nuk han. T shikonin edhe fmijt e mi ndonj dit t bardh nuk doja asgj tjetr.

Faturn e energjis elektrike dhe faturn e ujit ma paguan vllai i madh. Nuk kam mundsi, nuk kam asnj shpres m. Zoti vetm ai e di si do shkoj halli im-shprehet babai i katr fmijve duke lotuar nga dhimbja q e ka kapluar.

Moderator Maska e Lazo
    Antarsuar
    04-01-2011
    Postime
    1,162
    Faleminderit
    152
    105 falenderime n 93 postime

Dhimbje e madhe! Urgjente!

Ditn e diel ka ndodhur nj aksident n Peshkopi ku humbi jetn nj ift, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 - 28 vje.
    Pr t mos mjaftuar kjo dhimbje e madhe, prindrit kan ln 4 fmij jetim, katr vajza t vogla t moshs 14, 11, 8 dhe 2 vje.
    Familja jeton n varfri ekstreme, n Peshkopi. Nisur nga ky rast, i shprehim ngushllimet familjes dhe nisim fushatn pr nj shtpi pr familjen. Kto dit t vshtira jemi pran tyre. Gjyshi i fmijve dhe vajza e madhe bjn apel, pasi familja nuk ka asnj t ardhur dhe gjenden n situat tepr t vshtir.
    T bhemi bashk t gjith pr tja lehtsuar sadopak dhimbjen!
    Ju lutem shprndajeni!

Nj share/shprdarje e ktij postimi ndihmon m shum se mund ta mendoni.

GoFundMe: https://www.gofundme.com/fundjavendrysheal.

PayPal & Credit Cards: https://ffn.al/en/donate-2/

Numrat e llogaris :
    Fondacioni Fundjav Ndryshe
    Raiffeisen Bank

SWIFT CODE - SGSBALTX

0011184027 - ALL - AL76202110130000000011184027
    0021184027 -EUR - AL61202110130000000021184027
    0031184027 -USD - AL46202110130000000031184027

“Bamirsia nuk t varfron”
    #fundjavendryshe✅

https://youtu.be/qRI6dZfnGP0
    Silence is golden.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

• Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •