Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 43
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  DRONI al Varferia ne familjen Ndoj Mirdite

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  BURREL FAMILJA E VARFER .mpg


 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Familja n fshatin Gurr e Vogl n Burrel, n skajet e varfris


 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  TV BULQIZA Familja Xholeshi , jetese e dhimbshme 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Rikthehet historia e gruas shtetzn q mblidhte krom n Bulqiz


 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Libonik mes varferise dhe papunesise


 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  JETA N SHTPI T MBULUAR ME TENEQE

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  NENA E DY FEMIJEVE DEL NE RRUGE


 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri


 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  9-vjeari pa fmijri, mbledh lule n mal pr t jetuar...
  29 aug. 2018

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Published on Aug 31, 2018
  Copyrighted by News24 Albania

  Dje Rama udhtoi drejt Shijakut dhe vizitoi banesn e Hysen Zhupanit, aty ku u prball me nj mjerim dhe varfri ekstreme ku jetonte familja.

  Se prisja t ishte kaq e frikshme, sht e frikshme shprehet Rama kur prballet me kushtet ku jeton kjo familje e varfr, ndrsa u premton se do t kthehet srish para dimrit dhe u ofron atyre ndihmn pr t ndrtuar nj shtpi t re. 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Report TV
  Publikimi 8 sep. 2018


  Kryeministri Edi Rama ka publikuar nj video n Facebook nga vizita q ka zhvilluar n nj familje n Vlor. Familja e Niko Ahmetit n fshatin Vajz n Vlor jeton mes mjerimit, e rrnuar, dhe n skamje.

  N bisedn q Rama zhvillon me kryefamiljarin, ky i fundit zbulon se n munges t shtretrve familja fle prtok.

  Biseda e Rams me kryefamiljarin Niko Ahmeti

  Niko Ahmeti: Kjo sht banesa ku jetoj me 5 fmijt, pa uj, pa drita, pa rrug, marr vetm nj ndihm ekonomike. Ja kjo sht familja ime, fmijt kan mbaruar tetvjecaren, vajzat e vogla vazhdojn shkolln.

  Rama: Ku flini?

  Niko Ahmeti: Sheshit, ja si shikon, me mundsit e mia, kaq mundsi kam.

  Rama: Do t shikojm t’ju gjejm nj mnyr t’ju ndihmoj edhe pr shtpin, edhe pr fmijt edhe pr mundsi pr ndonj blegtori t vogl.
 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Kruj/ Familja e Suzan Pashs n mjerim: Flem pa ngrn q t han 2 fmijt e vegjl
  Report TV
  Published on Sep 15, 2018

  Jeta pr 70-vjearin Suzan Pasha nga fshati Nikl i Krujs nuk ka qen aspak e leht. Varfria e ka shoqruar gjat gjith jets s tij. Familja e Suzanit prbhet nga 4 pjestar, ai, e shoqja dhe 2 fmijt. Ndrsa t ardhurat e vetme q ata kan jan vetm 48 mij lek t vjetra n muaj .Pavarsisht moshs s thyer, Suzani nuk prfiton as pension sepse nuk ka plotsuar vitet e nevojshme t puns.

  Un aktualisht jetoj n nj gjendje shum kritike pr arsye ekonomike. Jam papun, gruan e kam t smur nga spondiliartroza, kam dy fmij t vegjl. Vet jetoj duke mbledhur kanoe n rrug, sepse kam nj mosh madhore e nuk m merr njeri n pun. Un dhe gruaja ime ka raste q flem pa buk, se na vjen keq pr fmijt. Po t ham ne, t nesrmen do ngelen prap fmijt pa buk. Detyrimisht rrim ne pa buk, sepse jemi m t mdhenj dhe fmijt i mbajm me ato mundsi q kemi.

  Suzan Pasha, Nikl
  Sipas Suzanit, mosha e tij e ka penalizuar, pasi nuk e merr asnj njeri n pun. Por, sikur t mos mjaftonte kjo as e shoqja nuk mund t punoje pasi sht e smur.

  Tok nuk kan, ndrsa si mundsi t vetme pr t nxjerr ca t holla m tepr Suzani mbledh her pas here shishe plastike apo kanae n kazant e plehrave.

  Edhe kushtet e banimit n t cilat kjo familje jeton nuk jan normale pasi shtpia sht shum e amortizuar. Prve ksaj n familjen Pasha mungon edhe uji. Ata e kan t pamundur t vendosin tubacione apo t blejn nj depozit. Kryefamiljari Suzan Pasha bn apel pr ndihm pasi nuk kan asnj mundsi tjetr vetm se t shpresojn q thirrjet dhe lutjet e tij pr ndihm do t bien n veshin e njerzve me zemr t mir.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Eraldi krkon ndihm - Top Channel Albania - News - Lajme
  Top Channel Albania
  Published on Sep 24, 2018
  Jeta sht br m e vshtir pr nj t ri nga nj fshat i Kuovs. Eraldit i vdiq i ati dhe vuajtjet q kan nisur q n moshn 14-vjeare tani i jan shtuar. Ai krkon ndihm pr t motrn q sht e smur.


 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Drama e 3 fmijve t Rrajcs - Top Channel Albania - News - Lajme


  Top Channel Albania
  Publicerades den 27 sep. 2018
  Igli, Ersa dhe Urimi jan tre fmij t familjes uku, nga Rrajca e Prrenjasit, t cilve u ka rn barra e rnd e kujdesit pr nnn e tyre dhe pr njri-tjetrin.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Rama mban premtimin q i bri familjes n varfri n Shijak, ju ndrton shtpin e re, pamjet
  Report TV
  Published on Oct 28, 2018
  Kryeministri Edi Rama bri publik pak jav m par gjendjen e familjes s Hysen Zhupanit n Shijak. N pamjet q shefi i qeveris publikoi n Facebook, shihej situata e rnd ku jetonte Zhupani bashk me fmijt e tij.

  Rama iu premtoi se shtpia do t rindrtohej para se t vinte dimri, dhe kshtu ka ndodhur.

  Ditn e sotme, n rubrikn e prditshme n Facebook Mirmngjes, kryeministri ka ndar me ndjeksit e tij pamje nga banesa e rindrtuar dhe me kushte t mira jetese. Ai ka mirpritur Zhupanin bashk me fmijt e tij.

  Bukur ? Ja dhe televizori. T jemi t qart, ju ktu, vetm 10-ta n shkoll. Shtpin e keni, ja librat dhe Tv, televizor kur t ken mbaruar msimet.-iu ka thn Rama-fmijve.

  Kryeministri ka mbajtur nj tjetr premtim q kishte br n kt familje, pasi i ka dhuruar nj kravat Hysenit.


 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri  Pes antar t familjes Gjikola n fshatin Sopot t Bulqizs jetojn me vetm nj ndihm 100 mij lek t vjetra.

  Malvina Gjikola, e cila kujdeset pr 4 fmijt, pasi bashkshorti i saj ndrroi jet nga nj smundje e rnd, po jeton n kushte t mjerueshme. Shtpia sht trsisht e pabanueshme, pasi i gjith shiu q bie jasht futet brenda dhe kudo mbizotron lagshtia.

  N ditt e acarta t dimrit jeta pr nnn dhe 4 fmijt e saj bhet akoma m e vshtir.

  Vet voglusht thon se dhurata q do donin pr fundvit do t ishte nj shtpi e re q dhe ata t kishin mundsi t jetonin si gjith bashkmoshatart e tyre.

  Malvina bn apel pr ndihm pasi e vetme dhe me ndihm ekonomike e ka t pamundur jetesn.

  Top Channel

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  FESTA E VARFRIS PR FAMILJEN SHQIPTARE, BUK DHE QUMSHT NATN E VITIT T RI
  Insajderi INSAJDERI
  Pr shum familje n Bulqiz, tryeza e vitit t ri ka qen mjaft e varfr, pasi pjesa m e madhe jetojn vetm me ndihm ekonomike, por ka edhe nga ata q natn e vitit t ri nuk e kan festuar.

  Familja e Ibrahim Shytit n fshatin Koaj t njsis administrative Fush-Bulqiz, natn e vitit t ri e kaluan vetm me buk dhe qumsht.

  Nna dhe babai thon se nuk kan me far ti ushqejn dy fmijt t moshs 7 dhe 8 vje. Afrdita tregon sasin e fundit t miellit q i ka mbetur

  Ibrahimi thot se parat nuk i dalin as pr t ngrn e as pr ilae, ndrsa vetmja lodr pr pr dy fmijt e ksaj familjeje, sht kjo tollumbace, ndaj edhe vet ata drejtojn sot nj thirrje.

  Do kishim dshir q pr vitin e ri, tryeza jon t ishte plot me ushqime, thon fmijt e Ibrahimit.

 19. #39
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,094
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  Kaluan 28 vjet "demokraci" dhe perseri poema e mjerimit mbetet ne rend te dites. Nuk ka patur te tilla realitete para vitit 1990, megjithe katastrofen ekonomike. Dhe si u soll politika keto 28 vjet?? Qellimi i vertete ka qene "pasurimi", por vetem i vetes se saj. Patjeter me te tilla ndihma ekonomike qe jepen dhe as ia vlen te permenden. U mbyllen dhe u nxorren ne faliment industri rentabel, te cilat sot mund te mbanin me pune mijera njerez dhe do te zbusnin varferine. Deri ne vitin 1995 ishte "shitur" gjithe ekonomia, pas shkaterrimeve te 1991-1992 dhe c`mbeti gjalle u dogj me 1997. S`mund te kete pasurim pa prodhim, megjithe mundesite qe nxjerr emigracioni shihet se ky nuk mjafton. Pjese te rendesishme te pasurise kombetare vidhen nga politika. Politikanet s`kane pse shkojne e t`u qajne hallin te mjereve, por te ndermarrin nisma ekonomike, reforma, por per popullin jo per vete. Kjo gje nuk shihet ne horizont. Rivenja ne perdorim e pasurive kombetare te nentokes dhe mbitokes, se paku te perpiqen per kete qellim. Nuk them te kthehemi ne te kaluaren, por ndryshime duhen dhe duhet te vazhdojne, deri sa me i varfri te jetoje normalisht ne kete vend, te mos i mungoje ushqimi e banimi. Por a mund te pritet gje e mire nga ata qe shkaterruan gjithcka. Them se jo. Duhen ndryshime ne sistem.
  Duaje te afermin tend si veten

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Varfria ne Shqipri

  7 vjet pa drita dhe uj - Top Channel Albania - News - Lajme
  Top Channel Albania
  Publicer 20 jan. 2019
  Muharremi nga Kamza, pr t siguruar jetesn mbledh mbetjet e riciklueshme n kazanet e plehrave.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •