Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,411
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Fuga shprthen ndaj Kumbaros: Shporru fantazm e antikulturs, futu n manastir kallogre e lutu

  Artan Fuga, pedagogu dhe akademiku i njohur ka qen nj nga mbshtetsit kryesor kundr shembjes s Teatrit Kombtar. Kur kan kaluar dy dit nga miratimi mes tensionit nga opozita t projektligjit pr Teatrin Fuga prmes nj postimi n rrjetin social Facebook, i sht kundrvir ministres s Kulturs, Mirela Kumbaro.

  Prisja t paktn abstenim, se me shum as shpresoja, nuk mund t ngrej dorn e shkatrrimit nnpunsi q i kan besuar krijimin, shkruan ndr t tjera Fuga.

  Per teatrin : Lezja mbi buldozer

  Zoti e deshi qe tre ish kryeministra te shprehen kunder. Me qarte nuk duhej. Pandeli Majko pr at q refuzove t marrsh kazmn n dor je ne zemren time. Me qarte Zoti nuk mund te na e jepte shenjen se kemi arritur fundin, pra do te ringrihemi. E shoh qarte teknologjine e ringritjes. Me nje ministre hipur ne eskavatorin e pushtetit qe nuk i takon po kthen ne qereste art, kulture, trashegimi. E fshire nga ndergjegja. As hunet nuk na kane sjelle kete rrenoje qe po i sjellim vetes. Prisja te pakten abstenim, se me shume as shpresoja, nuk mund te ngreje doren e shkaterrimit nepunesi qe i kane besuar krijimin. Cfare thua!!! Ik, ik, ik, Bertas ne enderr me termet. Nje hije leviz ne makth. Shporru fantazem e antikultures nga bota shqiptare! Ik te mos mbetesh pa falje.
  Futu ne manastir kallogre, e lutu pa fund, shekuj te perbuzin. shkruan Fuga.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,763
  Faleminderit
  191
  271 falenderime n 206 postime

  Pr: Fuga shprthen ndaj Kumbaros: Shporru fantazm e antikulturs, futu n manastir kallogre e lutu

  Kjo ceshtja e teatrit esht kaq fallco...

  Jetoj ne nje katund te vogel ne IT. Tani qe nxenesit jane me pushimet verore, nje pjese e madhe e prinderve ne fundjave pastrojne/sistemojne dhe lyejne ambientet e shkolles. Nuk eshte se mungojne fondet, por tashme esht kthyer ne tradite.
  Dhe me besoni qe siperfaqja e kesaj shkolle ne IT esht pothuajse e njejte me ate te teatrit kombtar ne Tirane.


  Kaq zhurme per asgje, kaq zhurme nga dembele e hajdute bashke. Pse nuk marrin artistet nje fshese e nje kove boje e ta mirmbajne, por kaperdisen neper konferenza duke aktruar... Me ato para qe po shlenzohen per organizimin e dialoQeve do e kishin restauruar gjysmen e teatrit.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •